Перейти к публикации
Кисиль Юлия

Місцевий бюджет: справа ПРИНЦИПУ?

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

24.06.2009 Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив про те, що з 1 січня 2010 року принцип справедливості буде основою формування всіх місцевих бюджетів в Україні. Підставою для цього слугував факт ухвалення 23.06.2009 ВР України Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», з текстом якого можна буде ознайомитись вже в наступні делкілька днів.

Чи можна вважати цей проект реформаторським? Адже, в 2010 році буде вперше реалізована Конституційна норма, за якою основою місцевого самоврядування є село, селище і місто?

Нагадаю, в Україні принцип формування місцевих бюджетів до теперішнього часу базувався на суб´єктивній основі, коли керівництво обласних та районних адміністрацій в залежності від симпатії чи антипатії по відношенню до сільських, селищних та міських голів (міст районного значення) визначало обсяги бюджету.

«Новий формульний, а отже справедливий, підхід буде стосуватися всіх, більше 12 000 бюджетів, а це означає, що за усталеними показниками буде визначена доходна та видаткова частина місцевих бюджетів, і тоді фактор суб´єктивізму чи можливої корупції зникає. Це, з одного боку, урівноважує всіх суб´єктів місцевого самоврядування, а з іншого - стимулює керівників органів місцевого самоврядування діяти активніше та перевиконувати місцеві бюджети», - зазначив М.Томенко.

От тільки чи буде таке „перевиконання” місцевого бюджету фактичним і корисним? А, якщо корисним, то КОМУ саме?

«Більше того, згідно з новою редакцією Бюджетного кодексу, передбачається, що в разі, якщо певні бюджетні зобов´язання не будуть реалізовані, держава гарантує виконання всіх видаткових повноважень місцевого бюджету, зокрема, в освітній чи в інших соціальних сферах», - також зауважив він.

Віце-спікер наголосив, що новий Бюджетний кодекс передбачає розширення складу доходів місцевих бюджетів та доповнює їх перелік, чим дійсно фіксує справжній статус села, селища чи міста як органів місцевого самоврядування.

Водночас, М.Томенко сказав, що не бачить проблем з обрахуванням такої кількості бюджетів. «Натомість, очевидно що для того, щоб Верховна Рада за поданням Уряду ухвалила рішення стосовно державного та всіх місцевих бюджетів, необхідно, окрім парламентських слухань, проводити ще й відповідні наради з сільськими, селищними та міськими головами. І таким чином залучати керівників місцевого самоврядування до формування основного кошторису держави на рік».

Вже відомо, що у місцевому бюджеті будуть залишатись 100% надходжень від транспортного та ринкового збору та 15% від збору податків з приватних осіб.

Та от що дасть така система для українців, чи зможемо ми забути про типові відмахування чиновників «не вистачило грошей у бюджеті» та чи вдасться нарешті громадянам із таким реалізованим місцевою владою конституційним правом реалізувати і свої, як от на безкоштовні медицину, навчання тощо питання залишиться відкритим.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...