Перейти к публикации
Лина Юрьева

Днепропетровские власти скрывали серию самоубийств несовершеннолетних

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Дніпропетровська влада півтора місяця приховувала серію самогубств дітей в одному з навчально-виробничих центрів

Дніпропетровська влада півтора місяця приховувала інформацію про серію самогубств дітей-сиріт в одному з навчально-виробничих центрів. Ще у травні четверо дітей-сиріт намагалися накласти на себе руки; тільки двох із них вдалося врятувати. Однією з причин самогубств «складних» підлітків може бути неналежне надання в навчальному закладі психологічної допомоги, заявляють нині в обласному управлінні освіти. Упродовж останнього тижня травня вихованці навчально-виробничого центру №2 вчинили серію самогубств.

Спочатку повісився хлопець, який, як зараз стало відомо, програв велику суму грошей в гральні автомати.Потім спробувала перетнути вени дівчина, з якою він зустрічався. За кілька днів повісився ще один підліток.А ще один - уже четвертий - травмувався через спробу викинутися з вікна.Однак про все це стало відомо тільки зараз.

Більш ніж півмісяця керівництво закладу приховувало цю інформацію від обласного управління освіти; те, у свою чергу, ще майже місяць не повідомляло про це громадськість.

У навчальному закладі й зараз про те, що сталося у травні, розповідають неохоче. Своєї провини у самогубствах дітей керівництво не бачить.«Я не думаю, що в цьому є наша провина, що це сталося. Для нас це „ЧП". У нас такого ніколи не було. Ми всі були, природно, приголомшені», - каже заступник директора НВЦ Лідія Ткаченко.

Працівники навчально-виробничого центру №2 кажуть, що не знають, що було поштовхом до цілої серії самогубств.За їхніми словами, можливо, певною мірою вплинула спекотна погода.А ймовірніше, на їхню думку, те, що всі діти, як кажуть, були «важкі», з неврівноваженою психікою, бо, як і більшість вихованців, потрапили до центру з неблагополучних родин. Кажуть, що в особистих справах дітей, які вчинили суїцид, була зафіксована схильність до самогубства.Комендант гуртожитку закладу Любов Гезей переконана, що на вчинки дітей не могли вплинути умови перебування дітей у закладі і ставлення персоналу. Доказ того, вважає вона, - самогубства скоювали за межами закладу.

«Не на території гуртожитку, училища. Той перший хлопець поїхав до себе, в притулок, там це сталося. Другий - теж не тут. Другий навіть засуджував першого, говорив, навіщо він це зробив, я б цього ніколи не зробив. Ну був дуже складний. Оцей Серьожа, другий, був дуже складною дитиною», - згадує комендант.

Винні і керівництво закладу, і самі діти?

Однак в обласному управлінні освіти мають сумніви, що керівництво закладу зробило все можливе, щоб попередити самогубства.Однак, сказав Радіо Свобода начальник обласного управління освіти Віктор Сиченко, діти теж винні - не зверталися за порадою до дорослих.

«Один учень програвся десь в якихось автоматах, пішов на такий шлях - покінчив життя самогубством. Ці учні не звернулися ні до психологів НВЦ, ні до керівництва закладу, щоб ті хоч якось допомогли їм хоча б доброю порадою. А керівництво НВЦ №2 невчасно вживало заходів щодо попередження випадків суїциду. І це також є причиною», - вважає Сиченко.Обласне управління освіти звернулося до Міністерства освіти з клопотанням про усунення з займаної посади директора закладу та директора обласного навчально-методичного центру профтехосвіти.У закладі продовжує працювати комісія, яка з'ясовує всі обставини трагедії.Психологи провели відповідну роботу з вихованцями та персоналом.А частину дітей невеликими групами відправили на відпочинок у табори.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Своєї провини у самогубствах дітей керівництво не бачить.

А почему тогда скрывали? :) Все они там знали и знают...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

У відношенні посадових осіб навчально-виробничого центру де сталось кілька суіцидів порушено кримінальну справу

Кримінальна справа порушена у відношенні посадових осіб Дніпропетровського навчально-виробничого центру номер два, де останнім часом сталось кілька суіцидів серед неповнолітніх учнів. Про це сьогодні повідомили на прес-конференції в прокуратурі Дніпропетровської області. Прокурорська перевірка встановила численні порушення в організації навчально-виробничого процесу. В закладі, де отримують освіту сто двадцять п’ять дітей-сиріт, причому деякі з них мають інвалідність та вади психічного розвитку, ніяких лікувально-реабілітаційних та профілактичних заходів не проводилось. У штаті було лише два психологи. Працював один, за фахом — інженер. Також установлені факти ненадання сиротам у цьому році обов’язкової матеріальної допомоги для придбання одягу та взуття.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость beris

Начальнику областного управления образования за ряд суицидов детей-сирот в УПЦ №2 вынесен выговор

 

Начальник Главного управления образования и науки Днепропетровской облгосадминистрации получит выговор за ряд суицидов и попыток суицидов детей-сирот в Днепропетровском учебно-производственном центре №2. Об этом председатель Днепропетровской облгосадминистрации Надежда Деева сообщила на пресс-конференции 26 июля.

Учебное заведение, в котором были совершены суициды, — это государственное учреждение, подчиненное Министерству образования и науки Украины, а не профильному Управлению облгосадминистрации, поэтому руководитель Управления будет наказан только за недостатки в контроле. В тоже время, как отметила Надежда Деева, руководителя образовательного учреждения должны освободить от должности, соответствующее письмо с обращением Надежда Деева намеревается передать в Министерство.

По убеждению Надежды Деевой, в трагедиях, которые произошли в мае, виновны специалисты учебного заведения, которые не беспокоились о своих воспитанниках.

По данным председателя облгосадминистрации, сейчас в области начаты проверки всех 70-ти интернатов и учреждений областного подчинения.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Баянчик. "Событие" писало в прошлом номере (колонка "коротко").

Что могу сказать. Там история мутная. Контингент этого центра - специфический, и это очень мягко сказано. Например, один пацан проигрался в автоматы и то ли просил его отпустить еще поиграть, то ли денег. Не пускали. Обиделся.

Ну, то, что тех умственно неполноценных сирот обкрадывают со всех сторон - отдельная тема. Но повесить все на директора с 20-летним стажем - это легче всего. Прямой его вины в массовых суицидах я что-то не вижу.

Там в прокуратуре на "прессухе" говорили, что в центре психолога не было. Работал, типа, один на полставки, да и тот с технарским дипломом. И во всем виноват директор. Не обеспечил. Не уделял. Не проводил должный объем работ....

Ну да, ну да. А зарплату этого психолога(и других "единиц штатного расписания") никто почему-то не озвучил. Я так понимаю, работать в тот НВЦ особо никто не рвался.

В общем, мутное это дело. Ясно одно - "козлом отпущения" выступил директор заведения. Я не говорю, что он святой, но сдается мне, что он - просто "винтик" большого механизма. И этот винтик просто поменяли.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
В общем, мутное это дело. Ясно одно - "козлом отпущения" выступил директор заведения. Я не говорю, что он святой, но сдается мне, что он - просто "винтик" большого механизма. И этот винтик просто поменяли.

+1 Нет сомнений, что всё именно так.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...