Перейти к публикации
Сергій Петренко

Имя нашего города. Дзержинский.

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Потвора революції ( Історія життя- юнацьки роки)
(до 130 річниці з дня народження Ф. Е. Дзержинського)
Вивчаючи топоніміку рідного міста, дивуєшся. Звідки взялися ці назви вулиць, бульварів, проспектів , площ, та і сама назва міста. Як вони пов’язані з історєією рідного краю. Відповідь проста-- ніяк. Назви не відображають ні історії української землі, ні історії рідного краю, ніяк не пов’язані з видатними особами нашого міста. Вслухайтеся: вул. Лісопильна, 50 років СРСР, вул. Леніна, тупик Прорізний, І Більшовицький пров. і т.і. В той же час немає вулиць Тритузнянської, Кам’янської, Піски. Натомість безліч вулиць названі на честь ворогів українського народу, які відправляли українців в Сибір, організовували голодомори, “стучали” на порядних людей. Всі ви знаєте ,що в інших державах немає вулиць, які носять імена Гітлера, Франко, Муссоліні, Піночета, хоча у них, до цього часу є прихильники та послідовники. Цівілізовані народи не ставлять пам’ятників катам і тим більше не називають в їх честь міста. На жаль, жертвою такого парадоксу стали кам’янчани, нащадки давніх українських козачих родів.
Хтож ця людина на честь якої було змінено назву нашого міста? Отже, трохи історії.
19 грудня 1917 р. в Смольному, штабі перевороту, в кімнаті № 75 бігала маленька людина в м’ятому костюмчику. Вождь Жовтня слухав доповідь Бонч-Бруєвича, який говорив про паніку серед керівної верхівки партії, про незадоволення народу, про можливість заколотів. Ленін перебив Бонча :”Невже серед нас не знайдеться людини, яка б могла привести до порядку цю контрреволюцію”. І вже на наступний день така людина була знайдена. Цією людиною був Фелікс Дзержинський. актеры рано умершие Фелікс говорив на раді раднаркому про терор, за допомогою якого можно спасти революцію та її вождів, про яких в хвилину відвертості сам Ленін казав:”У нас на 100% порядних 90% мерзотників”. Свою хаотичну промову Дзержинський закінчив словами: „Революційна юстиція нам не до лиця. І я вимагаю одного- організації революційної розправи.” Так закінчила криком свою промову виснажена , наскрізь хвора, з божевільними очима людина, схожа на переодітого в солдатську шинелю монаха. Протокол цих зборів зберігається в Кремлі, як реліквія, підписана особисто Іллічом :- „ Назвати комісію по боротьбі з контреволюцією- Всеросійською Надзвичайною Комісією при Раді Народних Комісарів і затвердити її в складі:- голова т. Дзержинський...” З цього часу „караючий меч” революції став грізною зброєю партії, а за кількістю загинувших від комуністичного терора Дзержинський обійшов Робеспєра, Марата, іспанську інквізицію і всі криваві режими разом взяті. Хто ж він такий – цей залізний Фелікс, ставший на чолі карального органу „робітничо-селянської” Росії? За іронією російської історії і російської революції , людина , яка стала на чолі терора не була ні робітником, ні селянином, ні навіть росіянином. Він – дворянин з знатного польського роду, пан. Фелікс Дзержинський народився в 1877 р. в родовому маєтку недалеко від Вільнюса. Сім’я була велика: три сестри, чотирі брати. Особливого багатства сім’я не мала, бо пращури “пропили” все. З дитинства цей ніжний, малокровний хлопчик відзначався незвичайною вразливістю, запальністю, нервозністю, капризністю, холеричним темпераментом. Дітей в сім’ї виховували в суворому католицизмі. Нервовий та пристрастний Фелікс був фанатично-релігійним, про що згадував сам , коли вже був чекістом. Крім того він був не тільки релігійним, але і фанатично нетерплячим до чужої думки, чи дії. Він ревно молився сам і змушував до молитви інших, навіть силою. Один з таких конфліктів закінчився тим, що маленький Фелікс в нестямі застрелив свою сестру. Свідченням релігійного фанатизму малого Дзержинського є такий факт: на запитання старшого брата Казиміра, що для маленького Фелікса є Бог той відповів: „Бог в серці і якщо я колись прийду до висновку, що Бога нема, я сам собі пущу кулю в чоло. Без Бога я жити не можу”. Через пару років, ставши фанатичним комуністом, він забув про свою обітницю і священників топив у власній крові, вигадуючи для них найжорстокіші тортури. В 16 років Фелікс почав готуватися до ка’єри католицького священника. Батьки повинні були радо зустріти вибір сина, бо підкреслюю, сім’я Дзержинських була дуже релігійною. Але сталося все навпаки. Батьки, всі родичі, сусідський ксьондз почали чинити опір посвяченню юного Фелікса . Завжди похмурий, з саркастичною посмішкою на обличчі, не прочитавший жодної світської книжки, постійно чимось незадоволений, позбавлений вміння радуватись життю він перетворювався у релігійного фанатика, але не пасивного- світоглядного, а фанатика дії, фанатика насилля. Він з захопленням слухав розповіді про легендарного Великого інквізитора середньовіччя Торквемаду, який вогнем і мечем насаджував християнство. Він бачив себе Торквемадою, він готував себе бути схожим на нього. Навіть навчився у нього недоброї посмішки, підморгуванню правим оком, вмінню уважно слухати, а також крику, від якого у опонента бігли мурашки по шкірі. Бідна челядь ховалася подалі, коли бачила цього скаженого “отприска”.
Але в сім’ї Дзержинських діти були не тільки ревними католиками. Також культивувався і дух ненависті та зневаги до пригноблювачів Польщі. Як і більшість дітей з інтелігентних польських сімей Фелікс ненавидів російську владу , яка жорстоко придушила повстання Костюшка і Домбровського. У 1922 р., коли Дзержинський вже був головою російської ЧК, він згадував про свої юнацькі почуття відносно росіян:”Ще хлопчиком я мріяв про знищення всіх москалів”. Враження дитинства зберігаються інколи все життя. У 1920 р. до рук чекістів попали католицькі священники. Чекісти вимагали їх розстріляти ,але Дзержинський став на їхній захист. Справа дійшла до раднаркома. Російські більшовики не без іронії кричали Дзержинському:”Чому ж ксьонзам така скидка ?! Ви ж без рахунку розстрілюєте православних попів ?!” І всеж Дзержинський врятував католиків. Можливо він просто фанатично мстив народам Росії за знущання над поляками? Наприклад, 25 вересня 1919 р. блідий, з руками, що тряслися мов у божевільного він приїхав в тюрму Московськогї НК і віддав наказ „прямо за списками” знищити сотні людей .Мабуть, в першу чергу тому, що вони були москалями.
Отже батьки та ксьонз відговорили екзальтованого юнака від карьєри священослужителя , і це викликало душевний злам у Фелікса. Він писав: „Я водночас зрозумів, що Бога нема !”. Він цілий рік всім гаряче доводив, що Бога нема. Дитячої обіцянки пустити собі кулю в чоло він так і не дотримався. Такі, як Дзержинський, не кінчають життя самогубством. Такі потвори убивають інших. От чому Фелікс вбивши Бога в собі, зійшовся з гуртком Альфонса Моравського і, прочитавши брошюру „Ерфуртська програма”, відразу став комуністом. Хворбливість, пристрастність, бездуховність зробили з релігійного католика безбожника революціонера. Тепер почалася агітація за сатанизм, тобто комунізм. В 17 років, закінчивши гімназію,він присвятив своє життя “Комуністичному Маніфесту”.Більше він ніде, ніколи і нічому не вчився. Так закінчилася юність того у кого „чисті руки і полум’яне серце”.

Поделиться сообщением

Потвора революції ( Історія життя- юнацьки роки)

(до 130 річниці з дня народження Ф. Е. Дзержинського)

Вивчаючи топоніміку рідного міста, дивуєшся. Звідки взялися ці назви вулиць, бульварів, проспектів , площ, та і сама назва міста. Як вони пов’язані з історєією рідного краю. Відповідь проста-- ніяк. Назви не відображають ні історії української землі, ні історії рідного краю, ніяк не пов’язані з видатними особами нашого міста. Вслухайтеся: вул. Лісопильна, 50 років СРСР, вул. Леніна, тупик Прорізний, І Більшовицький пров. і т.і. В той же час немає вулиць Тритузнянської, Кам’янської, Піски. Натомість безліч вулиць названі на честь ворогів українського народу, які відправляли українців в Сибір, організовували голодомори, “стучали” на порядних людей. Всі ви знаєте ,що в інших державах немає вулиць, які носять імена Гітлера, Франко, Муссоліні, Піночета, хоча у них, до цього часу є прихильники та послідовники. Цівілізовані народи не ставлять пам’ятників катам і тим більше не називають в їх честь міста. На жаль, жертвою такого парадоксу стали кам’янчани, нащадки давніх українських козачих родів.

Хтож ця людина на честь якої було змінено назву нашого міста? Отже, трохи історії.

19 грудня 1917 р. в Смольному, штабі перевороту, в кімнаті № 75 бігала маленька людина в м’ятому костюмчику. Вождь Жовтня слухав доповідь Бонч-Бруєвича, який говорив про паніку серед керівної верхівки партії, про незадоволення народу, про можливість заколотів. Ленін перебив Бонча :”Невже серед нас не знайдеться людини, яка б могла привести до порядку цю контрреволюцію”. І вже на наступний день така людина була знайдена. Цією людиною був Фелікс Дзержинський. Фелікс говорив на раді раднаркому про терор, за допомогою якого можно спасти революцію та її вождів, про яких в хвилину відвертості сам Ленін казав:”У нас на 100% порядних 90% мерзотників”. Свою хаотичну промову Дзержинський закінчив словами: „Революційна юстиція нам не до лиця. І я вимагаю одного- організації революційної розправи.” Так закінчила криком свою промову виснажена , наскрізь хвора, з божевільними очима людина, схожа на переодітого в солдатську шинелю монаха. Протокол цих зборів зберігається в Кремлі, як реліквія, підписана особисто Іллічом :- „ Назвати комісію по боротьбі з контреволюцією- Всеросійською Надзвичайною Комісією при Раді Народних Комісарів і затвердити її в складі:- голова т. Дзержинський...” З цього часу „караючий меч” революції став грізною зброєю партії, а за кількістю загинувших від комуністичного терора Дзержинський обійшов Робеспєра, Марата, іспанську інквізицію і всі криваві режими разом взяті. Хто ж він такий – цей залізний Фелікс, ставший на чолі карального органу „робітничо-селянської” Росії? За іронією російської історії і російської революції , людина , яка стала на чолі терора не була ні робітником, ні селянином, ні навіть росіянином. Він – дворянин з знатного польського роду, пан. Фелікс Дзержинський народився в 1877 р. в родовому маєтку недалеко від Вільнюса. Сім’я була велика: три сестри, чотирі брати. Особливого багатства сім’я не мала, бо пращури “пропили” все. З дитинства цей ніжний, малокровний хлопчик відзначався незвичайною вразливістю, запальністю, нервозністю, капризністю, холеричним темпераментом. Дітей в сім’ї виховували в суворому католицизмі. Нервовий та пристрастний Фелікс був фанатично-релігійним, про що згадував сам , коли вже був чекістом. Крім того він був не тільки релігійним, але і фанатично нетерплячим до чужої думки, чи дії. Він ревно молився сам і змушував до молитви інших, навіть силою. Один з таких конфліктів закінчився тим, що маленький Фелікс в нестямі застрелив свою сестру. Свідченням релігійного фанатизму малого Дзержинського є такий факт: на запитання старшого брата Казиміра, що для маленького Фелікса є Бог той відповів: „Бог в серці і якщо я колись прийду до висновку, що Бога нема, я сам собі пущу кулю в чоло. Без Бога я жити не можу”. Через пару років, ставши фанатичним комуністом, він забув про свою обітницю і священників топив у власній крові, вигадуючи для них найжорстокіші тортури. В 16 років Фелікс почав готуватися до ка’єри католицького священника. Батьки повинні були радо зустріти вибір сина, бо підкреслюю, сім’я Дзержинських була дуже релігійною. Але сталося все навпаки. Батьки, всі родичі, сусідський ксьондз почали чинити опір посвяченню юного Фелікса . Завжди похмурий, з саркастичною посмішкою на обличчі, не прочитавший жодної світської книжки, постійно чимось незадоволений, позбавлений вміння радуватись життю він перетворювався у релігійного фанатика, але не пасивного- світоглядного, а фанатика дії, фанатика насилля. Він з захопленням слухав розповіді про легендарного Великого інквізитора середньовіччя Торквемаду, який вогнем і мечем насаджував християнство. Він бачив себе Торквемадою, він готував себе бути схожим на нього. Навіть навчився у нього недоброї посмішки, підморгуванню правим оком, вмінню уважно слухати, а також крику, від якого у опонента бігли мурашки по шкірі. Бідна челядь ховалася подалі, коли бачила цього скаженого “отприска”.

Але в сім’ї Дзержинських діти були не тільки ревними католиками. Також культивувався і дух ненависті та зневаги до пригноблювачів Польщі. Як і більшість дітей з інтелігентних польських сімей Фелікс ненавидів російську владу , яка жорстоко придушила повстання Костюшка і Домбровського. У 1922 р., коли Дзержинський вже був головою російської ЧК, він згадував про свої юнацькі почуття відносно росіян:”Ще хлопчиком я мріяв про знищення всіх москалів”. Враження дитинства зберігаються інколи все життя. У 1920 р. до рук чекістів попали католицькі священники. Чекісти вимагали їх розстріляти ,але Дзержинський став на їхній захист. Справа дійшла до раднаркома. Російські більшовики не без іронії кричали Дзержинському:”Чому ж ксьонзам така скидка ?! Ви ж без рахунку розстрілюєте православних попів ?!” І всеж Дзержинський врятував католиків. Можливо він просто фанатично мстив народам Росії за знущання над поляками? Наприклад, 25 вересня 1919 р. блідий, з руками, що тряслися мов у божевільного він приїхав в тюрму Московськогї НК і віддав наказ „прямо за списками” знищити сотні людей .Мабуть, в першу чергу тому, що вони були москалями.

Отже батьки та ксьонз відговорили екзальтованого юнака від карьєри священослужителя , і це викликало душевний злам у Фелікса. Він писав: „Я водночас зрозумів, що Бога нема !”. Він цілий рік всім гаряче доводив, що Бога нема. Дитячої обіцянки пустити собі кулю в чоло він так і не дотримався. Такі, як Дзержинський, не кінчають життя самогубством. Такі потвори убивають інших. От чому Фелікс вбивши Бога в собі, зійшовся з гуртком Альфонса Моравського і, прочитавши брошюру „Ерфуртська програма”, відразу став комуністом. Хворбливість, пристрастність, бездуховність зробили з релігійного католика безбожника революціонера. Тепер почалася агітація за сатанизм, тобто комунізм. В 17 років, закінчивши гімназію,він присвятив своє життя “Комуністичному Маніфесту”.Більше він ніде, ніколи і нічому не вчився. Так закінчилася юність того у кого „чисті руки і полум’яне серце”.

КГ/АМ. Стереть.

Поделиться сообщением

Пэтрыку!

Вы это сами придумали или Ивасык помог? :)

Шановний пане,для того щоб пересвідчитись що написане мною ПРАВДА,треба не дуже багато :

1.Бажання напрягти свої мізки для праці.

2.Перечитати багатенько справжньої історичної літератури(не причесаної комуністами на свій лад)

3.Вміти вилучити зернятка справжньої правди.

3.а.Коли прийде розуміння що тебе весь пройдений час дурили,у розпачі не битися головою об стіну та не вживати алкоголю.

3.б.Зробити вірні висновки.

З повагою ПЕТРИК.

P.S.-Сьогодні на зустрічі форумчан,я сподіваюсь,буде ІВАСИК ТЕЛЕСИК??? :)

Поделиться сообщением

P.S.-Сьогодні на зустрічі форумчан,я сподіваюсь,буде ІВАСИК ТЕЛЕСИК??? :)

Никто не знает.

Поделиться сообщением

Гость Judge_Dredd
Шановний пане,для того щоб пересвідчитись що написане мною ПРАВДА,треба не дуже багато :

1.Бажання напрягти свої мізки для праці.

Ну Вы, как я вижу этим не озадачивались.

Просто лепите ЛЮБОЙ чёс, который Вам нравится не заботясь о его достоверности ВООБЩЕ никак

2.Перечитати багатенько справжньої історичної літератури(не причесаної комуністами на свій лад)

Т.е. причёсаной НАЦИОНАЛИСТАМИ на свой лад? Докажите для начала её достоверность!

3.Вміти вилучити зернятка справжньої правди.

Ха-ха-ха! Вот и вся Ваша СУЩНОСТЬ! Как я уже и говорил Вы просто пишите то, что ВАМ лично нравится. Доказательств НОЛЬ, один чёс сотканый из "зерняток правды". Читай "из того что выгодно"

3.а.Коли прийде розуміння що тебе весь пройдений час дурили,у розпачі не битися головою об стіну та не вживати алкоголю.

Да оно давно пришло! И как то не спился. Они обманывали, теперь ВЫ обманываете.

Каждый на свой лад!

3.б.Зробити вірні висновки.

УЖЕ сделал! Только они Вам не понравятся.

Вывод прост - ВАЛИ "ОНИ", ВРЁТЕ И ВЫ!!!!

Ваши посты шиты белыми нитками и поверить в этот БРЕД может либо умственно отсталый либо психически ненормальный. Но ТОЧНО не тот, кто хоть как то и что то знает о истории этой страны.

Поделиться сообщением

http://www.fsb.ru/history/liders/felix/pamyat.html

ПЫ.СЫ. Только ненадо парить, что ФСБ тоже причесано комунистами

Поделиться сообщением

Ну Вы, как я вижу этим не озадачивались.

Просто лепите ЛЮБОЙ чёс, который Вам нравится не заботясь о его достоверности ВООБЩЕ никак

Т.е. причёсаной НАЦИОНАЛИСТАМИ на свой лад? Докажите для начала её достоверность!

Ха-ха-ха! Вот и вся Ваша СУЩНОСТЬ! Как я уже и говорил Вы просто пишите то, что ВАМ лично нравится. Доказательств НОЛЬ, один чёс сотканый из "зерняток правды". Читай "из того что выгодно"

Да оно давно пришло! И как то не спился. Они обманывали, теперь ВЫ обманываете.

Каждый на свой лад!

УЖЕ сделал! Только они Вам не понравятся.

Вывод прост - ВАЛИ "ОНИ", ВРЁТЕ И ВЫ!!!!

Ваши посты шиты белыми нитками и поверить в этот БРЕД может либо умственно отсталый либо психически ненормальный. Но ТОЧНО не тот, кто хоть как то и что то знает о истории этой страны.

Шановний пане,насправді,дуже прикро що людей схожих на Вас ще дуже багато.

Для того аби зрозуміти істину у повному розумінні цього слова треба вилучити зі своєї душі те що у Вас є,-це небажання сприймати іншу інформацію.

Звичайно,дуже зручна у Вас позизія-накшталт ВСЕ ВРУТ і ВРАЛИ.Але що до мене -це не є позиція ГРОМАДЯНИНА.ПАТРІОТА України.

P.S.Я вважаю першим кроком повинно стати намагання спілкуватись рідною Українською мовою,а не мовою сусідньої держави і почати бачити сьогодення з позиції Патріота України(звичайно,ця процедура сприймається дуже болісно)

З повагою.ПЕТРИК.

Поделиться сообщением

Гость Judge_Dredd
Шановний пане,насправді,дуже прикро що людей схожих на Вас ще дуже багато.

Для ВАС печально, для меня радостно! Меня вообще радуют вменяемые люди с широким видением мира. А узколобые и живущие ПРОШЛЫМ, соответственно тянущие ВСЕХ за собой ОГОРЧАЮТ.

Для того аби зрозуміти істину у повному розумінні цього слова треба вилучити зі своєї душі те що у Вас є,-це небажання сприймати іншу інформацію.

А с чего Вы решили что я не желаю её воспринимать?

Проводя аналогию! Вы утверждаете что небо фиолетовое.

Я читаю, анализирую и делаю выводы.

И то что эти вовыды лично Вам не нравятся, это не значит что я не воспринимаю информацию.

Звичайно,дуже зручна у Вас позизія-накшталт ВСЕ ВРУТ і ВРАЛИ.Але що до мене -це не є позиція ГРОМАДЯНИНА.ПАТРІОТА України.

Это чисто Ваша точка зрения. А Вы у нас не истина в последней инстанции слава богу.

Касательно "удобности" читайте Выше.

Читаю, анализирую, делаю ВЫВОДЫ.

P.S.Я вважаю першим кроком повинно стати намагання спілкуватись рідною Українською мовою,а не мовою сусідньої держави і почати бачити сьогодення з позиції Патріота України(звичайно,ця процедура сприймається дуже болісно)

А я и говорю на РОДНОМ ЯЗЫКЕ!!

Про патриотизм - у меня несоколько иное видение этого понятия. Патриот не равно узкололбый догмат, видящий эту страну как: "казякЫ з нагайкамЫ, украйиньска мова и т.п" Я за БУДУЩЕЕ. А будущее в ИНТЕГРАЦИИ. Если идя вперёд постоянно огладываться - упадёшь.

Поделиться сообщением

Уважаемый Феликс ! Прочитал, заценил- не катит:

1- опрос назывался:" как вы считаете, ф.э. дзержинский сделал ДЛЯ РОССИИ больше хорошего, больше плохого, либо хорошего и плохого вместе"

2- прошу обратить внимание, кто голосовал за возвращение памятника на место-пожилые люди(имхо-ностальгия и 70 лет долбежки по мозгам), электорат компартии (как обычно, голосуют непонятно за что-как и у нас), И ЛЮДИ С НЕПОЛНЫМ СРЕДНИМ ОБРАЗОВАНИЕМ(как говорится-ноу комментс)

3-до каких пор мы будем заглядывать в рот "старшему брату" либо кому другому. Имхо, это то же самое, что спрашивать совета у поляков по поводу Богдана Хмельницкого, и принимать их выводы как абсолютно правильные

4-и, наконец, какой-какой там сайт? Ах, да- фсб... Тут я вообще тихо улыбаюсь...

Поделиться сообщением

Для ВАС печально, для меня радостно! Меня вообще радуют вменяемые люди с широким видением мира. А узколобые и живущие ПРОШЛЫМ, соответственно тянущие ВСЕХ за собой ОГОРЧАЮТ.

А с чего Вы решили что я не желаю её воспринимать?

Проводя аналогию! Вы утверждаете что небо фиолетовое.

Я читаю, анализирую и делаю выводы.

И то что эти вовыды лично Вам не нравятся, это не значит что я не воспринимаю информацию.

Это чисто Ваша точка зрения. А Вы у нас не истина в последней инстанции слава богу.

Касательно "удобности" читайте Выше.

Читаю, анализирую, делаю ВЫВОДЫ.

А я и говорю на РОДНОМ ЯЗЫКЕ!!

Про патриотизм - у меня несоколько иное видение этого понятия. Патриот не равно узкололбый догмат, видящий эту страну как: "казякЫ з нагайкамЫ, украйиньска мова и т.п" Я за БУДУЩЕЕ. А будущее в ИНТЕГРАЦИИ. Если идя вперёд постоянно огладываться - упадёшь.

-1 :)

Петрик

Поделиться сообщением

4-и, наконец, какой-какой там сайт? Ах, да- фсб... Тут я вообще тихо улыбаюсь...
Полностью с Вами соглсен. Ну куда такой конторе, до такого ресурса как форум событие.

--------------------------------------------------------------------------------

26.09.2002, Петрова А.С.

Народ - за памятник на Лубянке

версия для распечатки текущего документа

В последние годы предложение восстановить памятник Ф.Дзержинскому на Лубянской площади в Москве выдвигалось российскими политиками неоднократно. И большей части нашего народа, как показывают опросы, эта идея нравится (данные в % от числа опрошенных):

"Вы лично поддерживаете или не поддерживаете идею вернуть памятник Ф. Дзержинскому на Лубянскую площадь Москвы?" Декабрь-1998 Июнь-2000 Сентябрь-2002

Поддерживаю 45 60 56

Не поддерживаю 36 21 14

Затрудняюсь ответить 19 19 30

Обращает на себя внимание доля затруднившихся ответить на этот вопрос. Те, кто раньше однозначно был против возвращения памятника, ныне переходят в стан неопределившихся. А доля противников этой идеи за последние четыре года сократилась в 2,6 раза.

За восстановление памятника особенно часто ратуют представители электората Г.Зюганова (74%), пожилые (67%), люди с неполным средним образованием (63%).

Своим более сдержанным отношением к этому предложению выделяется только группа респондентов с высшим образованием (против "реставрации" - 22%).

Что касается москвичей, то сравнение данных за последние два года говорит о стабильности их мнений по данному вопросу и преобладании позитивного отношения к идее восстановления памятника (данные в % от числа опрошенных):

Идею вернуть памятник Ф. Дзержинскому на Лубянскую площадь Москвы Июнь-2000 Сентябрь-2002

Поддерживают 52 53

Не поддерживают 31 35

Затрудняются ответить 17 13

Фонд "Общественное мнение". Всероссийские опросы городского и сельского населения. 12 декабря 1998, 24 июня 2000, 21

http://bd.fom.ru/reports/frames/of023603.html

Поделиться сообщением

Felix, ну и причем вышеупомянутая контора к форуму События? А улыбаюсь я по той причине, что и Дзержинский, и Владимир Второй ( он же Путин) принадлежат именно к данной организации, и данная организация, насколько мне известно, своих не бросает даже через 70 с гаком лет :)

Поделиться сообщением

Felix, ну и причем вышеупомянутая контора к форуму События? А улыбаюсь я по той причине, что и Дзержинский, и Владимир Второй ( он же Путин) принадлежат именно к данной организации, и данная организация, насколько мне известно, своих не бросает даже через 70 с гаком лет :)
Помоему очень хорошая традиция, как Вы считаете? Так может он хоть немного достоин уважения, хотя бы как человек создавший силовые структуры России и Украины в том чмсле?

Поделиться сообщением

Извините, но мне не очень нравятся ( а точнее- совсем не нравятся :) ) силовые структуры союза, россии( сам был в москве на заработках- хрен переубедите), да и украины пока тоже- увы... Нам досталось наследство прошлого, а какое оно было- не мне вам рассказывать,не так много времени прошло- до сих пор и менты из кого-то признания добывают силой, и паспорта от фонаря требуют(москва), в отличие от запада, где полицейский- друг, товарищ и брат :)

Да, и цитата:"то, что вы не сидите- это не ваше достоинство, а наша недоработка" вам ничего не говорит?

Поделиться сообщением

Он был основателем ЧК, а структуры МВД появились как необходимые вспомагательные структуры для поддержания правопорядка, проще говоря, пока они ловили воров и бандформирования, ЧК решпало вопросы глобального масштаба и весьма успешно, а вот методы..., время такое смутное было, послевоенное -разгул бандитизма, море беспризорников, кстати говоря о них, именно Дзержинский решил эту проблему, именно он убрал беспризорников с улиц в детдома, коих, детей сирот, было множество после гражданской войны, никому не нужных и брошенных на произвол, и пока вожди пролетариата решали вопросы как удержать и переделить власть, он занимался такими рядовыми, но весьма необходимыми вопросами. Посмотрите сейчас, вроде и войны нет, а беспризорных на улицах.., и никому ненужны!! А наши помаранчевы вожди с трибуны вещают о лучшей жизни, и нет никого кто бы действительно занялся бы этим вопросом вплотную, не бросаясь лозунгами.

Поделиться сообщением

Гость Judge_Dredd
в отличие от запада, где полицейский- друг, товарищ и брат :)

Ха-ха-ха... Вы ПРАВДА в это верите??? :)

Поделиться сообщением

Увы, я такой наивный :)

Поделиться сообщением

Уважаемый Феликс ! Прочитал, заценил- не катит:

1- опрос назывался:" как вы считаете, ф.э. дзержинский сделал ДЛЯ РОССИИ больше хорошего, больше плохого, либо хорошего и плохого вместе"

2- прошу обратить внимание, кто голосовал за возвращение памятника на место-пожилые люди(имхо-ностальгия и 70 лет долбежки по мозгам), электорат компартии (как обычно, голосуют непонятно за что-как и у нас), И ЛЮДИ С НЕПОЛНЫМ СРЕДНИМ ОБРАЗОВАНИЕМ(как говорится-ноу комментс)

3-до каких пор мы будем заглядывать в рот "старшему брату" либо кому другому. Имхо, это то же самое, что спрашивать совета у поляков по поводу Богдана Хмельницкого, и принимать их выводы как абсолютно правильные

+1 :)

Поделиться сообщением

PS: У нас в місті це питання є не менш актуальним. :sarcastic_hand:

з приводу культури,то точно!

Дзержинський помер у 1926 році

а до того був довгий час прем"ером

чи й Гулаг на нього й репресії повісити?

Поделиться сообщением

Дзержинський помер у 1926 році

а до того був довгий час прем"ером

Ким-ким він був? :rofl_mini:

Ви вже або ознайомтеся із біографією свого кумиру, або називайте речі своїми іменами. :sarcastic_hand:

З 20 грудня 1917 р. - голова ВЧК.

З лютого 1922 р. - голова ГПУ-ОГПУ.

Одночасно:

з серпня 1919 р. - начальник Особливого Відділу ВЧК,

з березня 1919 р. по липень 1923р. - нарком внутрішніх справ,

з лютого 1920 р. - голова комітету із загальної трудової повинності.

Активно виступав проти того, аби надати діяльності партії "по можливості легальний, а соціальному перевороту по можливості мирний і менш хворобливий характер".

Був делегатом 7-ї (Квітневої) Всеросійської конференції РСДРП (б), де виступив проти права націй на самовизначення.

Засновник ВЧК, один з організаторів "червоного терору".

В якості шефа ВЧК проводив жорстоку політику репресій проти супротивників більшовицького режиму. Був ініціатором масового терору, провокацій, інституту заручників і т. п. Головною функцією ВЧК вважав боротьбу з контрреволюцією шляхом здійснення безпосередньо репресій. Заперечував проти обмеження повноважень ЧК, а на критику зловживань ЧК заявляв, що "там, де пролетаріат застосував масовий терор, там ми не зустрічаємо зради" і що "право розстрілу для ЧК надзвичайно важливе", навіть якщо "меч її при цьому потрапляє випадково на голови невинних".

"...каждый, кто осмелится на малейшую пропаганду против советской власти, будет немедленно арестован и заключён в концентрационный лагерь!"

03.09.1918, газета «Известия», Ф.Дзержинський

6089.jpg

Дзержинський з дружиною та сином в Лугано (Швейцарія), жовтень 1918 року...

Поделиться сообщением

Ким-ким він був? :rofl_mini:

Ви вже або ознайомтеся із біографією свого кумиру, або називайте речі своїми іменами. :sarcastic_hand:

так отож, либо ознакомтесь, либо называйте вещи своими именами:

В 1921 направлен наводить порядок на транспорте, 14 апреля назначен наркомом путей сообщения (заместитель Межлаук, Валерий Иванович).

С февраля 1924 председатель ВСНХ СССР. - должность вполне эквивалентная нынешнему статусу Азарова - отвечал за народное хозяйство.

20 июля 1926 года на пленуме ЦК, посвящённом состоянию экономики СССР, Дзержинский произнёс двухчасовой доклад, во время которого выглядел больным. В нём он подверг резкой критике Г. Л. Пятакова, которого он назвал «самым крупным дезорганизатором промышленности», и Льва Каменева, которого обвинил в том, что он не работает, а занимается политиканством.

…если вы посмотрите на весь наш аппарат, если вы посмотрите на всю нашу систему управления, если вы посмотрите на наш неслыханный бюрократизм, на нашу неслыханную возню со всевозможными согласованиями, то от всего этого я прихожу прямо в ужас. Я не раз приходил к Председателю СТО и Совнаркома и говорил: дайте мне отставку… нельзя так работать!

Из-за нервного срыва ему стало плохо. В тот же день он скончался от сердечного приступа.

Поделиться сообщением

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

• Создать...