Перейти к публикации
Гость VarVara

Право постійного користування землею до 01.01.2008???

Рекомендованные сообщения

Гость VarVara

Доброго дня.

Моє питання стосується п. 6 розділу десятого Земельного кодексу, яким визначено, що громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але згідно з цим Кодексом не можуть мати їх на такому праві, повинні до 01.01.2008 р. переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них.

Державній акт на право постійного користування землею видано МіськРадою юридичній особі (ТОВ) в 1998 році.

Чи буде втрачено після 01.01.2008 р. надане раніше право користування земельною ділянкою. Які права щодо земельнї ділянки матиме землекористувач, якщо він не встигне оформити нові правовстановлюючі документи?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VIA

Ответ. По этому поводу есть решение Конституционного Суда Украины от 22.09.05 № 5-рп/2005.

Согласно этому решению, "... Положення пункту 6 розділу X втрачають чинність, як такі, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) в частині зобов'язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення"... (на підставі Рішення Конституційного Суду N 5-рп/2005 від 22.09.2005 )"

Полный текст решения см. на http://portal.rada.gov.ua/

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VarVara

VIA, дякую за відповідь.

І ще одне питання - у разі продажу об'єкту нерухомості, що розташовано на цій земельній ділянці, як буде переходить право користування до нового власника?

Які дії щодо цього повинен буде здійснити новий власник?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VIA

Ответ. Положения п. 6 раздела 10 ЗКУ в настоящее время не имеют юридической силы на основании Решения Конституционного Суда Украины N 5-рп/2005 від 22.09.2005. Поэтому Гос. акт на право постоянного пользования землей и после 01.01.08 будет действительным.

Земельний кодекс України

N 2768-III, 25.10.2001, Кодекс України, Верховна Рада України

( Положення пункту 6 розділу X втрачають чинність, як такі, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) в частині зобов'язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення на підставі Рішення Конституційного Суду N 5-рп/2005 від 22.09.2005 )

6. Громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за цим Кодексом не можуть мати їх на такому праві, повинні до 1 січня 2008 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них.

( Абзац перший пункту 6 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законом N 2059-IV від 06.10.2004 )

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VarVara

VIA, так, я зрозуміла, що Положення пункту 6 розділу X втрачають чинність. І що державний акт буде дійсним після 01.01.2008 р.

А як буде здійснюватися перехід права користування на землю до покупця у разі купівлі-продажу у 2008 році об'єкту нерухомості, що розташовано на цій земельній ділянці - тобто при зміні власника споруди?

Тоді новому власнику буде виданий новий держ акт на право користування?... чи в зв'язку з відчудженням новий власник вже буде зобов'язаний переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VIA

Ответ. прошу прощения, из-за сбоя в работе компьютера, я дважды отвечал на первый вопрос, игнорируя Ваши уточнения...

Действительно, Вы правы, - "... в зв'язку з відчудженням новий власник ...буде зобов'язаний переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них".

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VarVara

VIA, знаєте, у чому я зараз заплуталася? Я не можу зрозуміти як співвідносяться між собою Статті ЗК 120 та 92.

Стаття 120. Перехід права власності на земельну ділянку при переході права на житловий будинок, будівлю або споруду

...2. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування. {Частина друга статті 120 в редакції Закону N 997-V ( 997-16 ) від 27.04.2007}

Стаття 92. Право постійного користування земельною ділянкою

1. Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

2. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства

(об'єднання), установи та організації.

{Частина друга статті 92 в редакції Закону N 1709-IV ( 1709-15 )

від 12.05.2004}

Тобто я бачу певну суперечність - до набувача право користування перейде згідно ст. 120 і він його не може набути згідно ст. 92.?...

Якщо можливо, дайте роз'яснення щодо цього. Будь ласка :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VarVara

І ще - як зрозуміти, яка частина ділянки необхідна для її обслуговування? Хто це визначає?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
VIA, знаєте, у чому я зараз заплуталася? Я не можу зрозуміти як співвідносяться між собою Статті ЗК 120 та 92.

Стаття 120. Перехід права власності на земельну ділянку при переході права на житловий будинок, будівлю або споруду

...2. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування. {Частина друга статті 120 в редакції Закону N 997-V ( 997-16 ) від 27.04.2007}

Стаття 92. Право постійного користування земельною ділянкою

1. Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

2. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства

(об'єднання), установи та організації.

{Частина друга статті 92 в редакції Закону N 1709-IV ( 1709-15 )

від 12.05.2004}

Тобто я бачу певну суперечність - до набувача право користування перейде згідно ст. 120 і він його не може набути згідно ст. 92.?...

Якщо можливо, дайте роз'яснення щодо цього. Будь ласка :)

Ответ. на мой взгляд, никакого противоречия между данными нормами нет. Нормы ст. 92 являются более общими, а ст. 120 регулирует уже частный случай, один из многих. Руководствуйтесь ст. 120 ЗК, как более специальной нормой.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
І ще - як зрозуміти, яка частина ділянки необхідна для її обслуговування? Хто це визначає?

Ответ. Это обстоятельство выясняется в каждом конкретном случае. С участием самого собственника недвижимого имущества, а также собственника земли (местного совета), который передает землю в пользование. Не маловажное значение имеет сложившийся порядок пользования землей и устоявшеся границы земельных участков у смежных землепользователей.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...