Перейти к публикации
Гость Івасик Телесик

Уперше в історії Збройних сил України

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Гость Івасик Телесик

Уперше в історії Збройних сил України військовики поклали квіти до пам'ятника Роману Шухевичу

http://www.svoboda.lviv.ua/dokument001734.html

Сьогодні, 14 травня, частина особового складу повітряного командування "Захід" Збройних сил України виїхала у селище Білогорща, аби вклонитися до підніжжя пам'ятника командувачу УПА, генерал-хорунжому Роману Шухевичу та відвідати Музей його імені.

armiya_001.jpg

Захід приурочений до 100 річниці від дня народження легендарного командувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича, яку відзначатимуть 30 червня 2007 року. Після того, як "люди у погонах" поклали квіти до пам'ятника Роману Шухевичу, вони відвідали будинок, де 5 березня 1950 року загинув смертю героя головний командир УПА, генерал-хорунжий Роман Шухевич. Зараз на місці будівлі постав Музей генерал-хорунжого Романа Шухевича.

Як зазначив у коментарі Західній інформаційній корпорації начальник інформаційно-пропагандистського забезпечення повітряного командування "Захід" полковник Григорій Філь, військовослужбовцям повітряного командування "Захід" однаково, якої національності були герої України. Головне, - вони захищали Україну. "Ми знаємо, що їх усіх об'єднує єдине: у них усіх була червона кров, яка проливалася на землю заради незалежності України. Тому ми вирішили вперше за історію Збройних сил України вшанувати те святе місце, де загинув генерал Шухевич. Тут він віддав своє життя за незалежність, за всю Україну. Також ми плануємо більш широко ознайомитися з експозицією Музею генерал-хорунжого Романа Шухевича, подивитися на архівні документи, аби розібратися у нашій героїчній і трагічній історії. У свою чергу, ми подаруємо Музею пам'ятний знак повітряного командування "Захід"", - сказав він.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Івасик Телесик

Львівські депутати підтримали ВО "Свобода" щодо демонтажу радянських пам'ятників

10 травня 2007

http://www.tiahnybok.info/diyalnist_podiya...ment000736.html

10 травня, Львівська міська рада ухвалила рішення підтримати заяву фракції ВО "Свобода" у міській раді щодо демонтажу символів імперсько-більшовицького панування. За відповідно ухвалу проголосувало 50 депутатів із 57 зареєстрованих.

Нагадаємо, що згідно із цією ухвалою депутати зобов'язані:

Створити тимчасову контрольну депутатську комісію для визначення переліку пам'ятників та символів, які необхідно демонтувати у м. Львові.

Доручити депутатській комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища спільно з управлінням архітектури розробити механізм демонтажу пам'ятникам і символам іноземного панування.

Андрій Хомицький, член фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді: "Рішення депутатів ЛМР дозволить найближчим часом усунути з території Львова всі пам'ятки катів українського народу, комуністичної диктатури та радянського окупанта. Сьогодні у Львові, нажаль, обмаль пам'ятників нашим героям, людям, які відстоювали і захищали українців, проте чомусь достатньо монументів тим, хто десятки років катував український народ".

Іван Гринда, голова Львівської міської організації ВО "Свобода": "Сьогоднішнє голосування депутатів Львівської міської ради стало логічним кроком до демонтажу пам'яток та символів катів комуністичної влади, яка принесла в сім'ї українців горе і біль, знищила і депортувала мільйони українців. Сподіваюсь, що сьогоднішнє голосування депутатів стане прикладом для наслідування у інших областях України і найближчим часом в Україні не залишиться принизливих для українців символів радянських катів".

ВО "Свобода" ставиться з повагою до тих людей, які полягли у битвах ІІ Світової Війни і наголошує на необхідності демонтажу лише символів імперсько-більшовицької влади. Позиція Всеукраїнського об'єднання "Свобода", щодо пам'яток катам України залишається послідовною і незмінною. ВО "Свобода" і надалі виступає за повний демонтаж пам'яток "батькам" Голодомору та людям, які спричинили мільйони смертей українців.

Нагадаємо, що раніше 3 травня, відповідно до "Програми захисту українців", Політвиконком ВО "Свобода" доручив обласним партійним організаціям через депутатів від ВО "Свобода" та місцеві осередки звернутись до органів влади з пропозицією провести інвентаризацію та демонтаж знущальних, щодо українців імперсько-більшовицьких символів, пам'ятників та назв на честь катів України. В першу чергу вимагати від влади ліквідувати будь-які пам'ятники та топоніми, що прославляють натхненників, організаторів та виконавців Голодоморів: Леніна, Косіора, Кірова, Дзержинського, Петровського тощо.

Політвиконком Всеукраїнського об'єднання "Свобода" звертається до органів влади з вимогою негайного виправлення ситуації з незадовільним станом військових поховань І та ІІ Світових Війн, адже сьогодні більшість з них перебуває у занедбаному стані.

ВО "Свобода" підтримує ідею Президента України, озвучену під час візиту в Грузію, щодо створення музею тоталітаризму в Україні, де могли б зберігатися демонтовані символи.

ВО "Свобода" нагадує, Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1481 від 25 січня 2006 року рекомендувала пострадянським країнам засудити злочини комуністичного режиму та більшовицької тоталітарної влади. Тому ганебною є ситуація з пам'ятниками катам української нації, які знищили мільйони українців і до сьогодні залишаються недоторканими.

Прес-служба Львівської міської організації ВО "Свобода"

====

В Киеве удивлены резкой реакцией Москвы на намерения Львова снести советские памятники

15 мая 2007 г.

http://www.newsru.com/world/15may2007/lviv.html

Министерство иностранных дел Украины удивлено резкой реакцией МИДа России на решение Львовского городского совета создать временную депутатскую комиссию для определения перечня памятников коммунистической эпохи для их последующего демонтажа. Об этом сообщил журналистам в Киеве руководитель пресс-службы МИД Украины Андрей Дещица.

"Мы удивлены тем пристальным вниманием и тоном заявлений, которые были опубликованы МИД РФ, - сказал Дещица. - Решение Львовского горсовета - это решение органа местного самоуправления, местного органа территориальной громады, и это не является предметом обсуждения на межгосударственном уровне".

"Действительно 10 мая Львовский горсовет с целью правдивого освещения исторических событий... принимая во внимание необходимость упорядочить памятные знаки, а также их соответствующего содержания принял решение о создании временной контрольной комиссии для определения списка памятников, памятных знаков и символов, которые находятся во Львов", - цитирует NEWSru.ua слова главы пресс-службы украинского внешнеполитического ведомства. При этом Дещица отметил, что решение Львовского горсовета заключается только в создании комиссии, которая должна проанализировать данную проблему, и не является окончательным решением о демонтаже памятников.

Глава пресс-службы МИД Украины подчеркнул, что его ведомство осуждает всевозможные проявления вандализма по отношению к историческим и культурным памятникам, сообщает "Интерфакс". В этой связи Дещица упомянул об инциденте с Русским культурным центром в Львове, где в ночь на 26 апреля был подожжен установленный на фасаде центра бюст поэта Александра Пушкина и разбиты окна.

"В общем, удивляет такое особое внимание с российской стороны к охране памятников и памятных знаков в Украине, в то время как в самой Российской Федерации, а именно в Санкт-Петербурге, планируется ликвидировать сразу два мемориала с целью их дальнейшем застройки и создания автостоянки", - резюмировал Дещица.

Напомним, МИД РФ 12 апреля резко раскритиковал действия львовских властей. "Попытки зарабатывать политические очки на борьбе с памятниками, на глумлении над памятью павших, ничего кроме возмущения вызвать не могут. Убеждены, что украинский народ гораздо мудрее тех политиканов, которые в силу конъюнктурных предпочтений готовы искажать прошлое, "играть" с историей и тем самым подрывать цивилизованный образ своего государства", - говорилось в заявлении российского МИДа.

А в понедельник МИД РФ выступил с новым заявлением, касающимся инцидента, произошедшего 13 мая, когда на Холме Славы во Львове - Мемориальном комплексе советским воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны - были совершены хулиганские действия. "С обеих концов Аллеи героев, где захоронены Герои Советского Союза, сбиты бронзовые гирлянды. Совершена также попытка выломать нижнее гирляндное обрамление со скульптурной композиции братской могилы", - отмечалось в документе.

В МИД РФ расценили данный инцидент как "акт вандализма" и призвали власти Украины принять "действенные меры по пресечению подобных провокаций". "Все это последовало за решением Львовского городского совета о создании комиссии для определения перечня памятников и символов, которые необходимо демонтировать", - подчеркнули в российском внешнеполитическом ведомстве.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Івасик Телесик

Поблизу Рівного відкрито пантеон загиблих у боях з військами НКВС воїнів УПА

http://ua.korrespondent.net/main/74480/

Першу чергу Пантеону загиблих вояків Української повстанської армії відкрито у лісовому масиві (урочище Гурби) у Здолбунівському районі на Рівненщині.

204183.gif

У Пантеоні перепоховано останки 27-ми вояків УПА, знайдені у цих місцях. У церемонії перепоховання та відкриття пантеону взяли участь голова облдержадміністрації Віктор Матчук, перший заступник голови облради Валентин Королюк, інші представники місцевої влади, учасники всеукраїнської асамблеї лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, політики, представники громадськості, молодіжних організацій та ветерани УПА з Рівненської та сусідніх областей. Панахиду провів митрополит Рівненський та Острозький Української православної церкви Київського патріархату Євсевій.

Як повідомив журналістам учасник пошукових робіт археолог Ярослав Онищук, залишки одягу, взуття та особисті речі допомогли ідентифікувати останки вояків УПА і навіть встановити особу одного з них. Пошукові роботи у цьому місці буде продовжено, а повністю меморіал буде збудовано до кінця цього року.

Історики та дослідники стверджують, що саме в районі урочища Гурби у квітні 1944 року відбувся найбільший бій УПА з військами НКВС.

Тоді п’ять тисяч повстанців, більшість з яких становили необстріляні та слабоозброєні новобранці з навколишніх сіл, виявились оточеними майже 30-ма тисячами бійців НКВС, яких підтримували танки, гармати й артилерія. Незважаючи на великі втрати, внаслідок кількаденних кровопролитних боїв, значній частині повстанців усе ж вдалося прорвати кільце оточення.

Як уже повідомлялося, історією Гурбенського бою зацікавилися голлівудські режисери, які планують зняти фільм про боротьбу УПА. Вони працюють над сценарієм майбутнього фільму, який пишуть за однією з документальних книг про ці події.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...