Перейти к публикации
Михаил Балтакса

Автономное отопление.

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

16 минут назад, mild patriot сказал:

Чому порівнюєте жовтень 2016 з травнем 2018? 

Вангував здешевлення в квітні 2018. Сьогодні відчутно дешевше - 5,9 проти 6,9 на той час (ціла гривня, ква!). 

А з листопаду 2018 взагалі було 8,6

Я дав таблицю, де є початок 2018р - ті "два роки тому", про які ви ведете мову.

Газа тоді коштував 6,96грн. Прямо зараз - 7,12грн, бо транспортування ж по 1,25грн треба враховувати.

Минулого року було шість місяців, коли газ був дешевше за 6,96грн - і два з них по 6,91грн. А в середньому - газ був по 7,44грн.

Що буде далі - побачимо.

Поделиться сообщением

3 часа назад, mild patriot сказал:

Вангував здешевлення в квітні 2018.

А з листопаду 2018 взагалі було 8,6 

Где ванговали? 

Поделиться сообщением

2 часа назад, Alek_Sander сказал:

Газ тоді коштував 6,96грн. Прямо зараз - 7,12грн,

6,96 газ стоил в период апрель 2017 - онтябрь 2018. В ноябре 2018 он "вдруг" подорожал до 8,55 и только с мая 2019 начал снижаться до летних минимумов. А до конца года, с мая были цены 8,25
7,72
6,92
6,61
6,41
6,14
6,91
6,15

Поделиться сообщением

4 часа назад, mild patriot сказал:

Спочатку жовті штані зніміть. 

Ты цапфу под ванной не докрутил.

Поделиться сообщением

10 часов назад, Slava_DnDz сказал:

Где ванговали? 

Він же свої прогнози і процитував 

Скрытый текст

image.png.39fd4e1591ac70c8c061dab98a1a6ac4.png

10 часов назад, Slava_DnDz сказал:

6,96 газ стоил в период апрель 2017 - онтябрь 2018. В ноябре 2018 он "вдруг" подорожал до 8,55 и только с мая 2019 начал снижаться до летних минимумов. А до конца года, с мая были цены

Скрытый текст

8,25
7,72
6,92
6,61
6,41
6,14
6,91
6,15

От про це я і кажу, що з періоду "лютий 2018", коли газ був по 6,96грн/куб.м., якогось відчутного зниження, як вангував Майлд, не відбулося.
Навіть з липня по грудень 2019 середня ціна газу склала 6,23грн/куб.м., причому в "опалювальну частину" це середнє значення 6,40грн/куб.м.
Тому я і не вважаю, що прогноз справдився достатньо, щоб скептичні коментарі кудись пропали. (До того ж, тарифи на ЕО то ще не підняли.)

Поделиться сообщением

"Якщо колись ми прийдемо в Європу..."

Вартість електроенергії для населення:

Скрытый текст

image.png.d61a6f8272206f731441c67523fe9ab8.png

Вартість газу для населення (у еквіваленті 1 куб.м. = 10,5 кВт*г ):

Скрытый текст

image.thumb.png.295aa98fb1da44b627a24f95176bcd49.png

Якщо врахувати, що для нашої області заявлена теплотворність газу еквівалентна 9,6 кВт*г/куб.м. (хоча в рахунках малюють еквівалент 10,6 кВт*г/куб.м.), то можна очікувати "європейського" співвідношення вартості тепла (20грн/куб.м. за газ та 50грн за еквівалентну кількість електроенергії) - тобто 1 : 2,5.
Це означає, що середній тариф для домогосподарств з ЕО стане біля 2грн/кВт*г в опалювальний сезон. 
(Далі треба б ще зробити калькуляцію років на десять, для порівняння монтажу ЕО + утеплення + споживання електрики, та монтажу ГАО + споживання газу.)

Поделиться сообщением

11.02.2020 в 07:00, mild patriot сказал:

Який я розумний, 2 роки тому вангував здешевшання газу під скептичні коментарі

Скоріше квапливий!  

Не києм, то палицею, Кабмін візьме своє! Державний апарат за шось утримувати ж треба! Звідки візьмуться гроші в казні? Економіка ж не працює досі. Стагнує.:(

Поделиться сообщением

2 минуты назад, kentavr сказал:

Скоріше квапливий!  

Не києм, то палицею, Кабмін візьме своє! Державний апарат за шось утримувати ж треба! Звідки візьмуться гроші в казні? Економіка ж не працює досі. Стагнує.:(

Квапливий той, хто при перших ознаках паніки чи нової моди біжить АО собі чергове встановлювати. Далі, витративши купу бабла, залізши в кредити, починає хвастати на скільки менше платить у порівнянні з ЦО, замовчуючи інвестиції.

Помірковані та чесні незворушно дивляться чим ця біганина закінчиться. 

Поделиться сообщением

5 минут назад, mild patriot сказал:

Квапливий той, хто при перших ознаках паніки чи нової моди біжить АО собі чергове встановлювати.

О, це прозорливий! Запас, як відомо, дупу береже! :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением

1 час назад, mild patriot сказал:

Квапливий той, хто при перших ознаках паніки чи нової моди біжить АО собі чергове встановлювати. Далі, витративши купу бабла, залізши в кредити, починає хвастати на скільки менше платить у порівнянні з ЦО, замовчуючи інвестиції.

Помірковані та чесні незворушно дивляться чим ця біганина закінчиться. 

Ну от я свої витрати на ЕО ретельно записую, як і витрати на ЦО по місту, та в моєму будинку із теплолічильником. Саме для того, щоб порівняти доцільність та строк "виходу в нуль". (Спочатку, після встановлення теплолічильника, я на підставі цих чисел розраховував строк "виходу в нуль" монтажу теплолічильника на різниці тарифу ЦО та фактичних витрат.) Ну і порівнювати буду як "Витрати на ЦО плюс витрати на побутову електрику без тарифу ЕО та день/ніч" проти "Витрати на монтаж ЕО плюс витрати на все споживання електрики."
Більше того - я до купи записую ще й витрати на газ, бо іноді "догрівали кухню" плитою, коли купали малу дитину. А вночі із реле-таймером вмикали теплодуйчик, бо дитина полюбляла ковдру з себе зтягувати, що при "+20" непокоїло батьків. 

Поделиться сообщением

9 часов назад, kentavr сказал:

О, це прозорливий! Запас, як відомо, дупу береже! :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением

9 часов назад, Alek_Sander сказал:

Ну от я свої витрати на ЕО ретельно записую, як і витрати на ЦО по місту, та в моєму будинку із теплолічильником. Саме для того, щоб порівняти доцільність та строк "виходу в нуль". (Спочатку, після встановлення теплолічильника, я на підставі цих чисел розраховував строк "виходу в нуль" монтажу теплолічильника на різниці тарифу ЦО та фактичних витрат.) Ну і порівнювати буду як "Витрати на ЦО плюс витрати на побутову електрику без тарифу ЕО та день/ніч" проти "Витрати на монтаж ЕО плюс витрати на все споживання електрики."
Більше того - я до купи записую ще й витрати на газ, бо іноді "догрівали кухню" плитою, коли купали малу дитину. А вночі із реле-таймером вмикали теплодуйчик, бо дитина полюбляла ковдру з себе зтягувати, що при "+20" непокоїло батьків. 

Синку, у мене з 2006 року офіційно встановлено потужний газовий конвектор у найбільшій і найхолоднішій кімнаті (вітальні, північний бік). Паралельно з ЦО. В жовтні та квітні за відсутності ЦО прогріває майже всю 4-кімнатну квартиру.

Коштував він мені тоді приблизно 6 тис., а повне переоснащення на ГАО тоді було близько 40. 

Порахував і вирішив зробити так. Взимку разом із плитою приблизно кубів 50 газу та ходжу принаймні я в труселях (баби то інше). 

Поделиться сообщением

Милд вернулся в прошлое и установил себе ао :bv:

Поделиться сообщением

24 минуты назад, mild patriot сказал:

Синку, у мене з 2006 року офіційно встановлено потужний газовий конвектор у найбільшій і найхолоднішій кімнаті (вітальні, північний бік). Паралельно з ЦО.

Якщо є документи на це обладнання - можна було б доплатити ще пару тисяч, та відключитися від ЦО у 2018 чи 2019-му. З метою не оплачувати непотрібне дороге ЦО.

Изменено пользователем Alek_Sander

Поделиться сообщением

1 час назад, Alek_Sander сказал:

Якщо є документи на це обладнання - можна було б доплатити ще пару тисяч, та відключитися від ЦО у 2018 чи 2019-му. З метою не оплачувати непотрібне дороге ЦО.

Документи є, але після відключення ЦО взимку буде холодно в інших кімнатах. 

Поделиться сообщением

Отключиться от ЦО, а сделать ЭО. Потом зимой и конвектор не придётся включать.

Поделиться сообщением

9 минут назад, Shra-vita сказал:

Отключиться от ЦО, а сделать ЭО. Потом зимой и конвектор не придётся включать.

Здається заборонено на лівому.

Поделиться сообщением

9 часов назад, mild patriot сказал:

Здається заборонено на лівому.

Я не врахував "лівобережжя".
Там ЕО хоч і можна поставити - але відключитися від ЦО не дозволять, скоріше за все. (Або ж дозволять "корупційним шляхом", але і тут не впевнений.)
Для кошторису ЕО, щоб думати "робити собі, чи ну його нафіг" можна орієнтовно брати таки числа: конвектор 800грн, кабель 20грн/м, короб-канал з ПВХ 10грн/м, УЗО 500грн, коробка для "автомату під опломбування" 50..200грн, проект 1300грн, дюбелі+шурупи+ізолента+бур десь до 500грн.

Поделиться сообщением

1 час назад, Alek_Sander сказал:

Я не врахував "лівобережжя".
Там ЕО хоч і можна поставити - але відключитися від ЦО не дозволять, скоріше за все. (Або ж дозволять "корупційним шляхом", але і тут не впевнений.)
Для кошторису ЕО, щоб думати "робити собі, чи ну його нафіг" можна орієнтовно брати таки числа: конвектор 800грн, кабель 20грн/м, короб-канал з ПВХ 10грн/м, УЗО 500грн, коробка для "автомату під опломбування" 50..200грн, проект 1300грн, дюбелі+шурупи+ізолента+бур десь до 500грн.

Читав УЗО дуже примхлива штука - від кожної дрібниці знеструмлює хату. Поки ЕО нове ще сяк-так, а далі почнуться танці з бубнами. 

Поделиться сообщением

2 часа назад, mild patriot сказал:

Читав УЗО дуже примхлива штука - від кожної дрібниці знеструмлює хату. Поки ЕО нове ще сяк-так, а далі почнуться танці з бубнами. 

Якщо стан електропроводки поганий - може бути таке, воно ж реагує, коли струм "не повертається по кабелю". Ті самі "30 мА" можуть через пошкоджену ізоляцію кудись на металеву арматуру уходити без шкідливих наслідків, але УЗО спрацює.
Мій "дифавтомат" два роки вже працює без помилкових спрацьовувань. (Точніше, поки що взагалі спрацьовувань не було.)

Поделиться сообщением

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

• Создать...