Перейти к публикации
Гость Valius

О вкусах не спорят, но… Вопрос жителям левобережной Украины

Оцените эту тему

Східно-українські говори (і суржик) це:  

8 пользователей проголосовало

1. 1.

• потворне явище, якого треба уникати на користь української мови
      7
    • потворне явище, якого треба уникати на користь російської мови
      0
    • природне явище, якого не варто соромитись
      1

Рекомендованные сообщения

Гость Valius

Знаю, многие жители Украины не переносят современный литературный украинский язык за то, что он, по их мнению, слишком полонизирован, «галицизирован», «диаспоризирован» и искусственно отдален от русского. Мнимая или реальная эта полонизация и деруссификация, об этом я здесь не хочу заводить дискуссию. Меня интересует другое.

Меня интересует мнение «нелюбителей» литературного украинского языка о том диалекте, который употре######ют, в основном сельские жители, в центре и на востоке Украины - суржик, слободской, восточно-украинский - неважно, как назовем. Грубо говоря, почти русский язык с украинским произношением и множеством украинских слов (що, як, дуже...). Это для вас нечто ужасное, чужое, уродливое, чего нужно избегать, или вполне естественное, достаточно красивое и... родное, чего искоренять не следует?

(Прошу прощения у лингвистов за то, что искусственно смешал суржик с восточно-украинскими диалектами, но их схожесть трудно отрицать.)

Поделиться сообщением

Не хватает варианта - просто "уникати".

Конечно, суржик мешает развитию языков и культур.

Поделиться сообщением

Гость Петрик

У мене інколи в голові виникає думка.А як що одного разу всі перестали покращувати свою мову матюками що прийшли з Росії.На скільки б обідніла наша мова?Чому ми принижуємо себе,свою націю розмовляючи чужинською,мовою Російських######тнихКоли я будучі в Росії спілкувався з пересічними городянами я чув через два слова матюк в різних видах.Вони не поважають своєго ЯЗИКА.А чому ж ми УКРАЇНЦІ повинні уподоблюватись їм.Невже у нас за ті сторічча що Росія вбивала УКРАЇНСЬКЕ не залишилось і грама поваги до своєї рідної мови,до своєї культури.Суржик це теж наслідок панування їх,російських,на нашій земліУмні люди казали-немає мови,немає культури,НЕМАЄ НАРОДУ.Отож воно і виходить що замість УКРАЇНСЬКОЇ ми чуємо навкруги матюк змішаний з суржиком.А замість дійсної УКРАЇНСЬКОЇ культури ми бачімо щось схоже на вєрку сердючкуЄ над чим подумати....З повагою

Поделиться сообщением

Гость Івасик Телесик
У мене інколи в голові виникає думка.А як що одного разу всі перестали покращувати свою мову матюками що прийшли з Росії.

mat_v_moskala_001.jpg

:lol:

Поделиться сообщением

Матерщина характеризует уровень культуры отдельного человека, а не нации, не путайте праведное с грешным.

Ув.Івасик Телесик прекращайте оскор######ть другие народы подобными картинками. По мнению аффтаров картинки, русский это пьяный бомж, который постоянно матерится. У нас матерятся не меньше. Я русский наполовину, так ты что хочеш сказать я наполовину свинья?

Поделиться сообщением

Гость Івасик Телесик

Свині ті, хто відібрав в українців власну мову і культуру, і продовжує це робити.

Матюки - це москальський винахід. Тому і виходить, що матюки українця перетворюють в москаля.

Поделиться сообщением

Гость Івасик Телесик

Що саме брєд? Аргументуйте будь ласка.

Матюки - це не москальскій винахид?

В Українців не відібрали власну мову і культуру?

:?

Поделиться сообщением

Отобрать язык - эт как?

Хотели бы говорить , говорили бы

не знаю как вы, а первая книжка, которую я взял после того как записался в библиотеку, в 1985 году была на украинском языке.

Поделиться сообщением

Гость Івасик Телесик
Отобрать язык - эт как?

Тут

Хотели бы говорить , говорили бы

Як в Вас все просто. :)

не знаю как вы, а первая книжка, которую я взял после того как записался в библиотеку, в 1985 году была на украинском языке.

Угу, а я, Українець, вивчав Українську в Україні чомусь лише з 3-го класу, і те, на рівні пєнія і физкультури, бо якщо якийсь суботник чи ще щось на кшталт нього, то за рахунок цих предметів. Про іспити ще можна згадати. І усі інші предмети викладалися россійською мовою, а не Українською. :?

Поделиться сообщением

Гость Івасик Телесик

Не повезло усій Україні, а не мені особисто.

ЗІ. Ми вже перейшли на "ти"? :shock:

Поделиться сообщением

НЕ ЗНАЮ КАК УВ.Івасик Телесик у меня в школе тоже украинский преподовали с третьего, но все таки в пору моей работы юристом, мне не мешало без проблем писать иски на украинском, при чем без словаря.

А по поводу отбирания языка - что никогда не слыхали про украинизацию в 30-х годах. Уничтожение культуры? Генсек Никита Хрущев, русский по происхождению, на постой в вышиванке ходил.

Поделиться сообщением

Гость Івасик Телесик
НЕ ЗНАЮ КАК УВ.Івасик Телесик у меня в школе тоже украинский преподовали с третьего, но все таки в пору моей работы юристом, мне не мешало без проблем писать иски на украинском, при чем без словаря.

Давайте говорити про це відверто - якщо б Вас українці не змусили писати офіційні документи українською мовою, то Ви б продовжували писати свої скарги россійською. І зараз, якщо Вам дати таку можливість, відразу почнете писати документи россійською. Чи не так? :?

А по поводу отбирания языка - что никогда не слыхали про украинизацию в 30-х годах.

Цюв, цюв. :mrgreen: Ця "українізація" ще називалася інтернаціональной. :mrgreen: За часи цієї т.зв. україназації різко збільшилась кількість россійських шкіл, які у підсумку стали загально освітніми, россійськомовних газет, тощо. І також я цюв про 32-33рр. :?

Ви напевно плутаєте з україназацією у 20-х р. Так Ви напевно не не в курсі про причини цієї україназації. Сталін змушений був це зробити, і робилося це рівно до того моменту, коли можна було починати робити навпаки, що й було ним же зроблено. І тут слід пригадати мільйони етнічних українців в 32-33рр., заморених голодом, мінімальна цифра - 8 мільйонів. Тобто від наслідків того, що він змушений був зробити, позбавився дуже швидко і радикально, як істінний лівий радикал. :?

Володієте, шановний, лише термінами, а не фактами, чи навмисно намагаєтесь запудрити мені і читаючим мозок. :?

Уничтожение культуры? Генсек Никита Хрущев, русский по происхождению, на постой в вышиванке ходил.

Вишиванка Хрущова - це дуже цікавий і сильний аргумент, особливо для москалів та хохлів-малороссів. :mrgreen: До речі, ми вже про це говорили, не існує такого ентосу, як русскій, ну немає їх у природі! Це нація, а не національність, і людина, яка вважає себе русскім, насправді просто не знає хто вона така - представник безликої юрби, не більше.

Поделиться сообщением

Пошел оскор######ть другие нации, любимое дело.

Давайте сейчас про евреев поговорим, негров обругаем, америкосов

Так все, перестаю быть левым радикалом(за Сталина стыдно) с этого дня вступаю в КУКЛУКС Клан, одновременно в АЛЬКАИДУ и конгресс украинских националистов

Поделиться сообщением

Специально для Телесика, как любителя исторических фактов Украины и не любителя МОСКАЛЕЙ

14382714.jpg

64102013.jpg

2953639.jpg

5995948.jpg

9095774.jpg

Поделиться сообщением

Фил с возвращением

Оффтоп: Укртелеком наконец починил кабель :rock

Поделиться сообщением

Гость Івасик Телесик
Специально для Телесика, как любителя исторических фактов Украины и не любителя МОСКАЛЕЙ

І? :)

Вам напевно сюди.

Поделиться сообщением

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

• Создать...