Перейти к публикации
Гость robotek

БАНДИТАМ - ТЮРЬМЫ?

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Гость robotek

"Бандитам - в'язниці!". Гасло, в якому під бандитами мешканці країни, що погрузла в корупції, розуміли, в першу чергу, можновладців, які скомпрометували себе, був у числі хітових гасел "помаранчевої революції". Натомість, реалізація гасла "на виході" виявилась "нульовою"!

"Було б наївно вважати, що у владі злочинців не було і немає", - коментує ситуацію директор програм політичного аналізу і безпеки Міжнародного центру перспективних досліджень Віктор Чумак. "А ось чому вони не потрапляють у в'язниці? Причин тому багато".

За словами експерта, взагалі справи про велику корупцію і серйозні зловживання владою розслідувати вкрай важко, а тут ще - політика і політики. Як і раніше, вони бачать у правоохоронних органах інструмент реалізації політичної конкуренції - банальний тиск на опонентів, їх бізнес-партнеров або родичів.

Політики з різних таборів мають в різних правоохоронних органах, в СБУ "своїх" людей, за допомогою яких можна і нападати, і, в разі потреби, успішно захищатися. Особлива тема, на думку експерта, - прокуратура, яку давно пора позбавити невластивій їй функції досудового слідства.

І така ж особлива тема - суди, в яких можна пустити прахом старання тричі талановитого слідчого. Крім того, багато українських політиків "вийшли з однієї пісочниці": в різний час перетиналися в загальних політичних або бізнес-проектах.

Приблизно ті ж причини називає і політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

І додає: "У великій українській політиці є певні табуйовані зони. Не вітається зайве копання в особистому житті опонента. Те ж стосується і фінансових питань - найделікатніших і найзакритіших. Не прийнято розправлятися з опонентами за допомогою реальних тюремних термінів. Усім набагато вигідніше воювати навколо тем вступу-невступу до НАТО, комунальних тарифів, мінімальних зарплат або державних мов".

І Чумак, і Фесенко одностайні - нинішніх опозиціонерів (того ж Луценка або екс-главу "Нафтогазу України" Олексія Івченка), навколо імен яких розв'язані кампанії із залученням правоохоронців, нічого страшнішого за банальні "наїзди", скоріше за все, теж не чекає. Атаки будуть, можливі навіть арешти, судів з вироками - ні. Правила гри залишаться чинними.

Одне із недавніх соціологічних досліджень Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна продемонтсрував, що українці серед органів влади найкорумпованішими вважають міліцію (на першому місці), суди, прокуратуру, парламент, митницю, місцеві органи влади і Кабмін.

А на питання чи "Варто найближчим часом чекати гучних антикорупційних справ і арештів посадових осіб у владних структурах?" 58,3% респондентів відповіли "не варто", і лише 13,4% - "так".

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...