Перейти к публикации
Гость Івасик Телесик

Запитання до мешканців Кам’янського

Оцените эту тему

Чи потрібно повернути місту його справжню назву - Кам’янське?  

33 пользователя проголосовало

 1. 1.

  • Не потрібно.
   18
  • Мені все одне.
   2
  • Обов’язково!
   13


Рекомендованные сообщения

Гость Df1201

З борідкою, в шинелі аж до п’ят

коло міськради височіє кат.

І дивиться – кого б іще за ґрати

Сховати, а можливо й розстріляти.

Він кожному суддя і прокурор,

Це він червоний розгортав терор,

Набив людьми безвинними Інту,

Мордовію, Норильськ і Воркуту.

Володимир Сіренко,

Коло пам’ятника Дзержинському в Дніпродзержинську

Як гартувався «Залізний Фелікс»

ГУЛЬОНА І БАБІЙ

Фелікс Едмундович Дзержинський народився 11 вересня 1877 року в помісті Дзержиново Вільненської губернії в заможній дворянській сім’ї. Історія створення цієї сім’ї досить незвичайна: 25-річний домашній вчитель Едмунд, що зголосився навчати точним наукам дочок професора Янушевського, звабив 14-річну Єлєну. Коханців швидко одружили і відправили до Таганрогу, далі від дому. Едмунд влаштувався до місцевої гімназії (одним з його учнів був Антон Чехов). Почали народжуватися діти… Сім’я незабаром повернулася на батьківщину, де й народився Фелікс

Хлопчику було п’ять років, коли від туберкульозу помер батько, а 32-річна мати залишилася з вісьмома дітьми. Фелікс з шести років читал польською, з семи – російською та єврейською, але навчався не дуже добре і в першому класі залишився на другий рік. Майбутній голова польського уряду Йозеф Пілсудьський, який також навчався в цій гімназії, зазначав, що «гімназист Дзержинський – сірість, посередність, без будь-яких яскравих здібностей». Добрі оцінки Фелікс мав лише з одного предмета – Закону Божого, навіть мріяв про сан священика.

Фелікс рано почав заводити любовні романи, втратив інтерес до навчання. Одного разу образив і публічно дав ляпаса вчителю німецької мови, за що був виключений з гімназії. Після цього зблизився з представниками кримінальних кіл, займався в підпільних гуртках єврейської молоді, брав участь у бійках, розклеював у місті антиурядові листівки. У 1894 році вступив до соціал-демократичної групи.

Після смерті матері Фелікс отримав 1000 карбованців спадщини і швидко пропив їх у місцевих пивних, де цілими днями з такими, як і він, що начиталися Маркса, обговорював плани побудови суспільства, в якому можна було б не працювати. Чоловік старшої сестри Альдони, узнавши про витівки шурина, вигнав його з дому, і Фелікс почав життя професійного революціонера.

РЕВОЛЮЦІОНЕР У ЛАКОВИХ ШТИБЛЕТАХ

У 1897 році до поліції Ковно надійшло агентурне повідомлення про появу у місті підозрілого молодика у чорному капелюсі, який завжди низько насунуто на очі. Його бачили у пивній, де він пригощав робітників з фабрики Тильманса. На допиті ті засвідчили: незнайомець розмовляв з ними про організацію на фабриці бунту, а у разі відмови погрожував жорстко побити.

17 липня під час арешту молодик назвався Едмундом Жебрівським, але невдовзі з’ясувалося. що він «столбовий дворянин Дзержинський». Не маючи змоги довести його особисту участь у численних кривавих бійках, але все ж таки протримавши його рік у буцегарні, його було заслано до В’ятської губернії. «Як за своїми поглядами, так і за своєю поведінкою, - прозорливо доповідав полковник жандармерії віленському прокурору, - особа в майбутньому небезпечна, здатна на усі злочини».

Дзержинського арештовували шість разів. Однак чомусь не судили, а висилали в адміністративному порядку, як це зазвичай робили з повіями та неробами. За спогадами самого Дзержинського він «давав хабарі».

В ті часи Дзержинський жив багатієм – носив дорогі франтівські костюми, лаковані черевики, мандрував країнами Європи,мешкав у найкращих готелях і санаторіях Закопане, Радома, Петербурга, Кракова. відпочивав у Германії, Італії, Франції. На питання, чи був він підданий репресіям за революційну діяльність до Жовтневої революції, Дзержинський зазначав у анкеті «арештовувався у 1897, 1900, 1905, 1906, 1908 і 1912 роках, просидів всього 11 років у тюрмі, в тому числі на каторзі (8 плюс 3), був тричі у засланні, завжди утікав». За які злочини – анічичирк. У зв’язку з цим хотілося б звернути увагу на такі обставини. З книг відомо, що 4 травня 1916 року Московська судова палата засудила Дзержинського до 16 років каторжних робіт. А за царського режиму до каторги засуджувалися лише вбивці.

Лютнева революція застала Дзержинського у Бутирській тюрмі. 1 березня 1917 року Фелікса звільнили. Вийшов він з Бутирки ледь живий – співкамерники жорстоко побили його, спіймавши на тому, що Дзержинський доносив начальнику тюрми.

У серпні більшовики збирають шостий з’їзд. В цей час Дзержинський вже твердо вирішує позбавити Росію від експлуататорів. І хоча більшовиком він ніколи не був, його відразу обирають до ЦК Партії і влаштовують секретну зустріч Дзержинського і Леніна, що в той час переховувався у Розливі. Далі події розвиваються стрімко.

ТОВАРИШ ФЕЛІКС

Колишні політичні вороги (більшовики, есери тощо) тимчасово об’єднуються в єдиний фронт і спільними зусиллями скидають Тимчасовий уряд. Активну участь у захопленні влади брав Дзержинський. «Ленін став зовсім божевільний, і якщо хтось має на нього вплив, то це лише товариш Фелікс», - писав народний комісар Леонід Красін. Після Жовтня Ленін направив «залізного Фелікса» до Наркомату внутрішніх справ як людину, що знає кримінальний світ і тюремне життя.

7 грудня 1917 року Рада Народних Комісарів утворює Всеросійську надзвичайну комісію боротьби з контрреволюцією та саботажем (рос. абрев. – ВЧК). За свідченнями Лариса, «Фелікс Едмундович сам напросився на роботу до ВЧК». Згідно з офіційною статисткою першою жертвою чекістів вважається князь Еболі, який «від імені ВЧК грабував буржуїв у ресторанах» З його розстрілу почався відлік жертв тоталітарного режиму. Під вироком – підпис Дзержинського.

Дзержинський витяг наверх весь соціальний непотріб, вливши до ВЧК армію патологічних та кримінальних суб’єктів. Він прекрасно розумів силу своєї армії, від якої ставало моторошно. Але, бажаючи розстрілами у потилицю створити «нове суспільство»,Дзержинський уже у 1918 році створив по всій Росії криваву мережу «чрєзвичаєк»: губернські, уїздні, міські, волосні, сільські, транспортні, фронтові, залізничні, фабричні, «воєнно-революційні трибунали», «особливі відділі», «надзвичайні штаби», «каральні загони».

З соціального підвалу, замок якого зламав Дзержинський, в цю мережу хлинула армія чудовиськ садизму. З їх допомогою Дзержинський перетворив Росію у підвал ЧК і, розвиваючи ідеологію терора в журналах свого відомства «Ежедневник ВЧК», «Красный меч», «Красный террор», руками цього люмпену став захищати комуністичну революцію.

… Відомий факт. У 1918 році на одному з засідань Раднаркому, де обговорювалося питання про постачання, Ленін надіслав Дзержинському записку: «Скільки у нас у тюрмах злісних контрреволюціонерів?». Перший чекіст вивів на аркуші: «біля 1500». Точного числа арештованих він не знав – за грати саджали не розбираючись. Ленін поставив біля цифри хрест і передав папірець назад. Фелікс Едмундович вийшов. Тієї ж ночі «біля 1500 злісних контрреволюціонерів» були розстріляні. Пізніше секретар Леніна Фотієва пояснювала: «відбулося непорозуміння. Володимир Ілліч зовсім не хотів розстрілу. Дзержинський його не зрозумів. Наш вождь зазвичай ставить на записці хрестик на знак того, що він прочитав її і взяв до уваги». Вранці усі зробили вигляд, ніби нічого не відбулося. Раднарком обговорював «архіважливе» питання: до Москви підходив довгоочікуваний потяг з продовольством.

У 1918 році до загонів чекістів входили матроси. Один такий матрос увійшов до кабінету голови ВЧК напідпитку. Той зробив зауваження, у відповідь почув від матроса брудну лайку. Дзержинський вихопив револьвер і декількома пострілами вбив матроса.

З протоколу засідання ВЧК від 26 лютого 1918 року: «Слухали – про вчинок товариша Дзержинського. Ухвалили: відповідальність за чинок несе сам і він один – Дзержинський. В подальшому усі рішення про розстріли вирішуються у ВЧК, причому рішення вважаються позитивними при половинному складі членів комісії, а не персонально, як це було у вчинку Дзержинського».

ЧЕКІСТУ ПОТРІБНА ЛИШЕ ШКІРЯНА КУРТКА

Масовий терор був організований Дзержинським і Леніним як масовий процес.

«До Нижегородського Совдепу… 09.08.18 У Нижньому явно готується білогвардійське повстання. Треба напружитися, скласти трійку диктаторів…, навести масовий терор, розстріляти і вивести сотні повій, солдатів, що спиваються, колишніх офіцерів… Жодної хвилини не зволікати… Треба діяти щосили: масові обшуки. Розстріли за зберігання зброї. Масовий вивіз меншовиків і ненадійних… Ваш Ленін».

«Пенза. Губвиконком. Необхідно… здійснити нещадний масовий терор… Сумнівних замкнути в концентраційний табір поза містом. Запустіть каральну експедицію . Телеграфуйте про виконання. Головраднаркому Ленін. 9.08.18»

Телеграма до Саратова Пайкесу: «…Розстрілювати змовників, і тих, що вагаються, нікого не питаючи і не вдаючись до ідіотської тяганини. Ленін. 22.08.18».

Що стосується Дзержинського, то безглуздо його цитувати. Обмежимося лише констатацією: ним було підписано більшість ордерів на обшук та арешт, його підпис стоїть на вироках, його перу належать таємні інструкції про тотальне вербування сексотів (рос. абрев. – секретный сотрудник – таємний співробітник) і таємних агентів в усіх сферах суспільства.

«Треба завжди пам’ятати прийоми єзуїтів, які не голосили на всю площу про свою роботу і не виставляли напоказ, - повчав «залізний Фелікс» у таємних наказах, - а були втаємниченими людьми, які про все знали і вміли лише діяти…» Головним напрямком роботи чекістів він вважав таємне інформування і вимагав від кожного вербувати якнайбільше сексотів. «Для залучення таємних співробітників, зазначав Дзержинський, - необхідна постійна та тривала бесіда з арештованими, а також з їх родичами та знайомими… Зацікавити повною реабілітацією за наявності компрометуючих матеріалів, що здобути обшуками та агентурними відомостями… Скористатися негараздами в організації і суперечками між окремими особами… Зацікавити матеріально…»

«Необхідний посібник для агентів надзвичайних комісій», надрукований на початку 1918 року, - один з перших підручників для чекістів, брошурка на 54 аркушах.

За своїм педантичним характером Дзержинський виявився талановитим тюремником. Він особисто вивчав усі дрібниці тюремного відомства. На власному досвіді знав побут тюрми. Дзержинський створив «інструкцію для проведення обшуків»: «Обшук провадити раптово, відразу в усіх камерах і так, щоб ті, що перебувають в одній камері, не мали змоги попередити інших. Забирати усю літературу, головно невеличкі аркуші на сигаретному папері і у вигляді листів. Шукати ретельно у тих місцях, де стоять параші, у віконних рамах, у штукатурці. Усі вилучені матеріали акуратно складати у пакети, підписуючи на кожному прізвище власника.

Створений під безпосереднім керівництвом Дзержинського масовий терор у 1918-1920 роках охопив країну. В тюрмах однаково сиділи ченці, адвокати, священики, поміщики, вчителя, спекулянти, робітники, інтелігенти, селяни. Терор лютував у столиці і в провінціях, переходячі в масову різню там, де народ чинив щонайменший опір. Про розмах репресій лише в 1918 році свідчить офіційна статистика, опублікована в ті роки самою ВЧК: «придушено 245 повстань, викрито 142 контрреволюційні організації, розстріляно 6300 осіб». Згідно з розрахунками незалежних істориків, насправді було страчено понад мільйон осіб.

ПРОФЕСІЙНИЙ ПРОВОКАТОР

У травні 1918 року до ВЧК потрапляє 20-річний Яків Блюмкін, якому відразу було довірено керування відділом боротьби з німецьким шпіонажем. 6 липня Я. Блюмкін та Н. Андрєєв приїжджають до Грошового провулку, де було розташоване німецьке посольство, і пред’являють мандат на право перемовин з послом. На папері підписи Дзержинського, секретаря Ксенофонтова, реєстраційний номер, штамп, печатка. Під час бесіди Блюмкін стріляє в посла, кидає дві гранати, а самі «дипломати» зникають у метушні. Здіймається нечуваний міжнародний скандал. Дзержинський, не мигнувши оком, заявляє, що його підпис підроблена. Але мало хто сумнівається, що все організоване саме ним. По-перше, він категорично проти миру з Германією, По-друге, більшовикам потрібен привід для розправи з есерами (як раз їх було оголошено вбивцями посла). І по-третє, Які Блюмкін після цієї операції був підвищений на посаді.

8 липня «Правда» опублікувала заяву Дзержинського: «У зв’язку з тим, що я є без сумніву одним з головних свідків у справі про вбивство германського посла графа Мірбаха, я не вважаю для себе можливим залишатися у ВЧК… як її голова, втім як і взагалі брати участь у комісії. Я прошу Раду Народних Комісарів звільнити мене».

Розслідуванням вбивства ніхто не займався, почеркознавча експертиза не проводилася, ти не менш ЦК партії усуває його з посади. Ненадовго. 22 серпня Фелікс Дзержинський знов займає колишнє крісло. А в ніч з 24 на 25 серпня ВЧК арештовує понад 100 провідних діячів партії есерів, звинувативши їх в контрреволюції та тероризмі. У відповідь 30 серпня Леонід Канегіссер вбиває голову петроградської «чрєзвичайкі» Мойсея Урицького. Дзержинський особисто їде до Петрограда і видає розпорядження у відповідь розстріляти тисячу осіб.

30 серпня стріляють у Леніна, чекісти у замаху звинувачують есерку Фанні Каплан. У відповідь Дзержинський санкціонує масову різню у Москві.

20 липня 1926 року Дзержинський вмер від серцевого нападу під час засідання ЦК партії. В особі Дзержинського партія втратила найяскравішого свого втілювача червоної диктатори та комуністичного терора.

Дзержинський вмер, віддавши всі свої сили своєму дітищу – ВЧК (ГПУ). Саме це дітище занурило країну у ріки крові у 1930-і роки і виявилося на рідкість життєздатним. Дзержинському пощастило – він не дожив до тридцять сьомого року, не був отруєний, розстріляний, страчений.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

ИЗМЕНИТЬ название Днепродзержинск, на мой взгляд, необходимо и не только чтобы вернуть старое, но и убрать название, которое связано с палачем Дзержинским и ассоциируется с коммунистическим режимом и ВЧК.

С ув. камарад

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

А мне не очень нравится название Кам`янське.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
А мне не очень нравится название Кам`янське.

Ув. редактор.

Интересует и обсуждается сама идея смены названия города Днепродзержинска, а уж потом нравится не нравиться Кам янське. Так вы за смену или нет?

Если Вы за смену действующего названия, но против старого, внесите предложение своего названия города. Из сообщения мне не ясна Ваша точка зрения.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
А мне не очень нравится название Кам`янське.

Ув. редактор.

Интересует и обсуждается сама идея смены названия города Днепродзержинска, а уж потом нравится не нравиться Кам янське. Так вы за смену или нет?

Если Вы за смену действующего названия, но против старого, внесите предложение своего названия города. Из сообщения мне не ясна Ваша точка зрения.

Моя точка зрения отображена в опросе :)

Если серьезно: я думаю городу есть куда потратить деньги. Название - для меня последнее по важности.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Моя точка зрения отображена в опросе :)

Если серьезно: я думаю городу есть куда потратить деньги. Название - для меня последнее по важности.

Спасибо. Исходя из Вашего поста, Вы бы спокойно жили в городе с названием Гиммлерднепр. Вы не задумывались почему немцы , а ведь это родина фашизма, не оставили названия подобные Гитлеррейн , Гиммлеродер и любые другие связанные с тем режимом? Почему же Вам, украинцу, так "безразличны" названия наших городов, связанные с другим преступным режимом-коммунизмом?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Исходя из Вашего поста, Вы бы спокойно жили в городе с названием Гиммлерднепр.

Нет.

Почему же Вам, украинцу, так "безразличны" названия наших городов, связанные с другим преступным режимом-коммунизмом?

Наверное потому, что не ставлю знака равенства между фашизмом и коммунизмом.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость STEPAN

замена днепродзержинска на камянське -это дохлая кошка ,которую в свое время раскрутили националисты в 90-тых годах и системно вбрасывают ее в массы ,тем самым постояно подогревая интерес к этой теме -зарабатывая политические очки на пустом месте ,если вопрос о переименовании Днепродзержинска так актуален (по мнению активистов этого движения)-совет-зарегистрируйте инициативную группу ,соберите подписи и вперед на референдум .И тогда вы реально узнаете хотят- ли жители города перемен в названии города

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Согласен, и об этом уже говорили в другом топе.

Надо основываться на интересах всех жителей города.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость STEPAN

Не все жители города имеют -интернет и не могут высказать своего мнения .Поэтому обращаюсь к вам ,как эдитору ,нельзя-ли через газету довести широкой общественности -данную тему ,но заранее уверен ,что она не найдет поддержки в массах

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Именно из-за неактуальности темы этого делать не стоит...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Ребята, не нужно спорить достаточно ответить на вопрос "да" или "нет". Я лично против и согласна с Эдитором - деньги из горбюджета есть куда потратить.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость STEPAN

О КЕЙ -тогда модератору ,нужно блокировать -темы национализма во всех его проявлениях (дохлых кошек в городе хватает ,успевай собирать)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Уже почти согласен...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Івасик Телесик
А мне не очень нравится название Кам`янське.

Це не дуже важливо, але, все ж, що саме Вам не до вподоби в цієї назві?

Наверное потому, что не ставлю знака равенства между фашизмом и коммунизмом.

Правильно. Бо комунізм виявився для українців набагато гіршим. Тільки в часи голодомору у 32-33рр., за 500 днів, загинуло, за різними підрахунками, від 8 до 10 мільйонів українців.

Именно из-за неактуальности темы этого делать не стоит...

Тема, насправді-то, дуже актуальна. Для українців актуальн, звісно ж, для решти - ні.

Ребята, не нужно спорить достаточно ответить на вопрос "да" или "нет". Я лично против и согласна с Эдитором - деньги из горбюджета есть куда потратить.

От як раз для бюджету міста це буде не дорого. Ціна питання - декілька тисяч гривень.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Це не дуже важливо, але, все ж, що саме Вам не до вподоби в цієї назві?

Это, действительно, не очень важно.

От як раз для бюджету міста це буде не зовсім багато. Ціна питання - декілька тисяч гривень.

Сотен тысяч.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

С подсчетов начала 90-х.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Івасик Телесик
С подсчетов начала 90-х.

Нарахували тоді декілька сот тисяч гривень? :)

Ви нічого не плутаєте? Йдеться саме про бюджетні гроші? Хто рахував, і що рахувалося? :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Не путаю.

Кроме адресов-печатей-табличек-карт...прочего-прочего...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Івасик Телесик
Івасик Телесик-агент влияния .Руха -посмотрите в окно на дворе 21-век

Дівлюся. На дворі 21-сторіччя, а живемо ще в часи комунізма, щануємо своїх катів. Це навіть і не часи комунізма, це швидше взагалі середньовіччя.

І Рух тут до чого? Ви що, думаєте, що я з Руху? Так Ви помиляєтесь - це виключно моя громадська позиція. Поки що в жодному політичному утворенні не перебуваюся.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Івасик Телесик
Кроме адресов-печатей-табличек-карт...прочего-прочего...

Ви краще скажіть нам не за "крім", а що таки рахувалося? :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость STEPAN

Те кто смотрел передачу с Николаем Сванидзе про Дзержинского -имеют представление -что это за монстр .Вопрос в другом -зачем сейчас мусировать эту тему (палачей,катов,убийц) -вам что,мало криминала -в реале или не о чем поговорить ????Вопрос о переименовании Днепродзержинска не актуален,не сейчас не в будущем .Вы это понять не хотите .Мне вас искринне жаль

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

 • Сейчас на странице   0 пользователей

  Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
 • Создать...