Перейти к публикации

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Опис вiд одного iз резервiстiв свого перебування на військовий зборах

При потребі в 125 чоловік,прибуло 45 резервістів.Комплектування у два взводи проходило протягом всього дня.Більшість прибулих віком до 25 років.які проходили строкову та контрактну в частині раніше.Пять осіб,які виявили бажання проходити службу в резерві за контрактом.щоб таким чином уникнути призову на строкову службу.Також були атошники,виключно ті.що проходили службу по мобілізації та по контракту в зоні АТО в різні роки.Як правило чергували на вопах та блок постах і в бойових діях участі не приймали.Ці люди прибули на збори за повістками військоматів на так би мовити добровільних засадах. Всі проходили службу в НГУ.Деякі прибули на збори на прохання ком.резервного взводу особисто. Всіх одягнули в форму польову нового зразка НГУ,видали індивідуальні транспортні сумки.двоє носків.двоє майок.ременів.трусів та берці старого зразка.чорного кольору різних модифікацій.Також видали зимові куртки нового зразка та дощовики. З амуніції отримали каски Темпи в зеленому окрасі з покращеним підвісом та бронижелети Корсар.6 класу з 5 підсумками.Все виключно нове.Отримали також зброю АК 74.мені дістався автомат 1987 року з якого жодного разу не стріляли.Після офіційної частини.де прийняли Присягу особи.що не проходили військової служби нас погрузили на Маз і доставили на полігон,що знаходився за містом.
Полігон на який нас привезли знаходився серед полів з чудовими краєвидами.До найближчих населених пунктів пару кілометрів.Розмістили повзводно в намети по 20 чоловік.Взводними було призначено лейтенантів кадрових з частини.Нач зборів відповідно ком.рез взводу.ще офіцер по виховній роботі.старшина зборів.Розпорядок дня стандартний.як для армії.6 год побудка.Зарядка.Помивка.Сніданок.Початок занять о 9 год.до 14 год.Потім обід.В 15 знову початок занять до 18 год.Далі вільний час.вечеря.Перевірка вечірня в 21.30.Відбій в 22 год.В наряди резервістів не залучали,всі роботи по кухні та табору виконував добовий наряд з числа строковиків.Всі намети та додаткові будівлі були збудовані спеціально для табірного збору.який в частині проводився вперше.Так були збудовані туалет,душові кабінки,спортмайданчик та місце для куріння.Їжу привозили з частини.можливо чай робили на місці.бо та була створена господарча частина,де куховарили строковики.щось там завжди варилось. Відразу скажу за харчування в польових умовах,оскільки нас пару разів годували в частині,то мав можливість порівняти.Харчування в їдальні було кращим та ситнішим.надавалося право вибору першої та другої страви..Тобто сам обираєш,суп чи борщ.каша чи картопля.але це лише на обід.В таборі такого вибору не було.їжа була одноманітною та доволі пісною.За 14 днів солодкого чаю.компоту не було.Їжа дуже нагадувала солдатській раціон моєї служби часів СРСР.З делікатесів кусочки сиру.повидло та молоко згущене низької якості,що дали якось в кількості однієї ложки до чаю..Ніяких котлет та субпродуктів не давали.Підливка з тушонки.Також до обіду подавали по пару ломтиків сала.що мало не рідко неприємний запах.Молодь його тоді не їла.Не скажу.що я відчував голод.порції були хоча й невеликі.Але за тиждень такої годівлі я почав помічати.що втрачаю фізичні кондиції.За весь час втратив два кг ваги..Далі буде.Заняття проводили офіцери та інструктори з числа військовослужбовців частини.Заняття зокрема з інженерно саперної справи.тактичної підготовки.Ну і звичайно бойові стрільби.За весь час я вистріляв з півтора рожка з АК74.Стрільб з кулемета та гранатомета не було.Бойова техніка теж не використовувалась.Було заняття по топографії, заняття з психологічної підготовки.Пізніше я виложу фото.що зробив під час зборів,якщо у когось виникнуть питання,відповім.Було ще метання гранати,але не бойової,імітаційної.
Фізичні навантаження помірні.Особливих труднощів не відчував.За день звик до броніка,якого до цього не носив.Всі дні,що перебував на зборах була спека,яка дошкуляла найбільше.Людям .які мають проблеми з спиною,ногами,головою раджу не випробовувати долю.Був у нас Боря,то постійно чортихався та присідав,важкувато було йому,хоча й молодший був за мене на 8 років.Головне в цій справі мотивація.Були такі.що прийшли поїсти за рахунок держави,грошики отримати,відпочити від цивільних справ.Траплялися й відверті ідіоти,що самі не вчились та й іншим заважали.Були більш ніж достойні резервісти,що залишили роботи.родини,як правило це колишні АТОвці віком після 40 років.
Фізичні навантаження помірні.Особливих труднощів не відчував.За день звик до броніка,якого до цього не носив.Всі дні,що перебував на зборах була спека,яка дошкуляла найбільше.Людям .які мають проблеми з спиною,ногами,головою раджу не випробовувати долю.Був у нас Боря,то постійно чортихався та присідав,важкувато було йому,хоча й молодший був за мене на 8 років.Головне в цій справі мотивація.Були такі.що прийшли поїсти за рахунок держави,грошики отримати,відпочити від цивільних справ.Траплялися й відверті ідіоти,що самі не вчились та й іншим заважали.Були більш ніж достойні резервісти,що залишили роботи.родини,як правило це колишні АТОвці віком після 40 років.
Хочу сказати окремо про офіцерів,що були з нами ці дві неділі.Прізвищ називати не буду,якщо читатимуть то зрозуміють по кого мова.Я розмовляв з багатьма офіцерами частини,включаючи замів ком.частини.Враження від спілкування виключно позитивні.Приємні та доступні люди.Окрема подяка ком.рез.взводу.що виконував обовязки начальника зборів.Що стосується взводних.то у них все попереду,з роками прийде мудрість та досвід.Бажаю їм успіхів у службі

Поделиться сообщением

Боєць одного з підрозділів ЗСУ

Пряма мова ..

"давайте поговорим о самом грустном чему в армии не учат во приоре , но от чего гибли дивизии при форсировании Днепра , Южного буга , Днестра . Догадались о чем речь пойдет - правильно о плавании .

И так неделю как вернулся с соревнований по Полиатлону проходившему во Львове . Соревновались в стрельбе (я естественно рекорд ДПСУ установил), беге (ну бегать то все умеют слава богу), метании гранаты(граната кстати с ручкой спортивная оказалась) , подтягивании ( и тут хочу поздравить город Измаил предстовитель которого тоже установил рекорд ДПСУ подтянувшись 30 раз , ну и плавание ( а вот тут распишу поподробнее ).

И так то что я хорошо стреляю это все знают , а вот то что меня два года в возрасте с 12 лет до 14 лет мастера спорта в бассейне плавать учили я упустил . В итоге моё лучшее достижение второе место на первенстве ДПСУ в Офицерском Троебории (стрельба , плавание , бег ).

Так что рассказываю о том как мы плавали во Львове . Старшая возростная группа от 40 до 50 лет начала заплывы , именно в этой группе сосредоточились спортсмены плавцы

все плыли в очках технично и быстро , затем состоялись заплывы второй возростной группы от 30 до 40 лет половина спортсменов плыла в очках другая половина держала голову выше воды соотвецтвенно результаты были похуже , а вот потом началось чтото неописуемое при старте первой возростной группы от 20 до 30 лет четверть участников отказалась от старта по причине не умения плавать еще четверть стартовала но не дошла до финиша( и это на 100 м дистанции)остальные все плыли без очков с гордо торчашими из воды головами соотвецтвенно о результатах не могло быть и речи .

ВЫВОД.

Посути мы имеем мину замедленного действия вся молодеж бонально не умеет плавать , и если им дадут приказ форсировать даже Северский Данец не то что Днепр я уверен утонут все .

При савке культивировалось упрожнение заплыв в бассейне в обмундировании с оружием за спиной , я сначала недоумевал зачем такое извращение выдумали , а теперь вот и сам бы ввёл в обязательную подготовку всех учебок подобное упрожнение , учитывая наш театр военных действий весь изрезанный речками подобные навыки лишними не будут."

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.