Перейти к публикации

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Битва за Інтернет: хто і як захищає й протидіє схваленню законопроекту №6688

 

Майже рік в Україні триває дискусія про наслідки можливого схвалення законопроекту №6688, що, на думку прихильників, підсилить інформаційну безпеку, а на думку опонентів – значно погіршить свободу Інтернету в Україні. На цьому тижні скоріш за все стане відомо, хто переміг – законопроект, ймовірно, буде виставлений на голосування в Верховній Раді. 

Що таке законопроект 6688 і чому він важливий?

 

Скрытый текст

На першому пленарному тижні липня у Верховній Раді України на голосування може бути поставлений законопроект #6688 “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”. Ініційований народними депутатами Іваном Вінником (БПП), Тетяною Чорновіл (Народний фронт) та Дмитром Тимчуком (Народний фронт) ще у липні 2017 році, законопроект повертається в порядок денний Парламенту попри застереження з боку громадських організацій, IT-індустрії та частини народних депутатів, які бачать в законопроекті наступ на свободу Інтернету в Україні. 

 

В законопроекті зокрема передбачено:

  • визначення поняття “технологічний тероризм” як злочини, що спрямовані “на порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту”;
  • забезпечення блокування доступу до інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, що встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій;
  • введення тимчасового блокування сайтів до 2 діб;
  • створення  Єдиного реєстру виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій;
  • накладення штрафів на операторів та провайдерів телекомунікацій за невиконання блокування сайтів.

 

Влітку 2017 року низка медійних громадських організацій, включно з Інтерньюз-Україна, Інститутом Масової інформації, Детектором медіа, Інформаційна безпека, НСЖУ  об’єдналися аби застерегти народних депутатів від схвалення законопроекту, що був зареєстрований в порядку денному ВРУ. В заяві організації застерегли:

“народні депутати запозичують методи та підходи агресора – Російської Федерації щодо регулювання Інтернету. Впровадження запропонованих норм здатне призвести до згортання прав та свобод громадян й переслідування політичних опонентів безвідносно до захисту безпеки країни”. 

 

Вже через два місяці – на початку вересня 2017 року законопроект №6688 як і схожий законопроект №6676 вчергове могли б бути внесений в порядок дня парламенту, й організації зробили чергове звернення до депутатів. В результаті, законопроект №6676 був відкликаний авторами, тоді як законопроект №6688 був залишений.

 

21 червня 2018 року під час шостої сесії Верховної ради VIII скликання законопроект знову був внесений в порядок денний. Інформацію про нову спробу “протягнути” законопроект №6688 повідомила народний депутат Ольга Червакова, й в найближчі години новина широко розійшлася серед усіх, хто слідкує за темою регулювання Інтернету та серед ЗМІ. 

Опонентами законопроекту №6688 виступили ключові медійні організації, IT-галузь, представлена Інтернет-Асоціацією України (ІнАУ), частина народних депутатів. На наступний день, в п’ятницю 22 червня ІнАУ оголосили про проведення прес-конференції в найближчий понеділок 25 червня. Під час прес-конференції були озвучені основні положення, чому законопроект є наступом на свободу Інтернету й учасники закликали депутатів у випадку голосування не підтримувати законопроект. Водночас, низка громадських організацій, що створили Коаліцію “За вільний інтернет” опублікувала свій юридичний аналіз цього законопроекту.

 

Згодом в українському Інтернеті пройшов флешмоб з закликом змінити обкладинки Фейсбуку на гасла не допустити схвалення законопроекту №6688.

 

Наступного дня – у вівторок 26 червня, прихильники законопроекту №6688 провели свою прес-конференцію в ІА “Укрінформ”. Спікерами під час заходу виступили представники СБУ, регулятора НКРЗІ, Інституту стратегічних досліджень. Проведення цієї прес-конференції представниками влади показало готовність урядових структур йти на конфлікт з громадянським суспільством та IT-бізнесом аби обгрунтувати необхідність схвалення законопроекту №6688.

Активність прихильників законопроекту є доволі тривожним сигналом й вказує на їхній намір публічно довести необхідність схвалення законопроекту, що на думку опонентів, призведе до реалізації “російського” сценарію у сфері свободи Інтернету.

 

Разом з тим, дискусії щодо необхідності законопроекту тривають, й на 03 липня був запланований круглий стіл, на якому мали виступити не тільки противники закопроекту №6688, але й один з ініціаторів – народний депутат Вінник.

Нагадаємо, як саме законопроект №6688 знову опинився в порядку дня ВРУ та якою була перша реакція медійної спільноти та правозахисників.

https://netfreedom.org.ua/bytva-za-internet-hto-i-yak-zahyshhaye-j-protydiye-shvalennyu-zakonoproektu-6688/

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

З одного боку - тре таки роб ти ти якісь кроки в гібридній війні ( а інформаційна війна є однією з складових гібридної війни). З іншого боку дві шістки- дві вісімки занадто ( на мою думку ) затягнутий - аж до заперечення вільного інету( на відміну від блокування деяких ворожих сайтів , як намагаються пояснити це введення та як має бути насправді )

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
15 часов назад, Лелека написал:

З іншого боку дві шістки- дві вісімки занадто ( на мою думку )

6+6+8+8 = 28=10 = 1 - прекрасна цифра Початку! В даному конкретному випадку - початку боротьби з інформаційним тероризмом.

Хіба ми не бачимо, що навколо України точиться справжня інформаційна війна? А на війні, як на війні! Демократичні принципи не працюють.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
6 минут назад, kentavr написал:

6+6+8+8 = 28=10 = 1 - прекрасна цифра Початку! В даному конкретному випадку - початку боротьби з інформаційним тероризмом.

Хіба ми не бачимо, що навколо України точиться справжня інформаційна війна? А на війні, як на війні! Демократичні принципи не працюють.

Борьба с интернетом это борьба против демократии и свободы слова .

Изменено пользователем Muzik

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
4 минуты назад, Muzik написал:

Борьба с интернетом это борьба против демократии и свободы слова .

В Мордорі немає ні того, ні іншого. Якщо довго шмарклі будемо пускати, в демократію гратися в умовах фактичної війни, буде і в нас, як у Мордорі!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, kentavr написал:

В Мордорі немає ні того, ні іншого. Якщо довго шмарклі будемо пускати, в демократію гратися в умовах фактичної війни, буде і в нас, як у Мордорі!

 Под одно понятие лепить другое .дорого ободется .

народ любящий свободу не загнать в клетки .

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...