Перейти к публикации

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

 

 

Митингующие в Тбилиси выдвинули требование об отставке правительства

Читать далее: https://sputnik-georgia.ru/politics/20180531/240696893/Mitingujushhie-vydvinuli-trebovanie-ob-otstavke-pravitelstva.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Вільні люди, діти гір! Не холуї в степу на панщині.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Встречаем Мамуку  Бахтадзе

У Грузії парламент затвердив нового прем'єра та його уряд

http://day.kyiv.ua/uk/news/210618-u-gruziyi-parlament-zatverdyv-novogo-premyera-ta-yogo-uryad

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Кондиционеры в маршрутках в Украине ? Да это нонсенс . Вот увеличить оплату за проезд это святое !

А кондиционеры ? На ну .не смешите ! Какие кондиционеры ? Ведь Украина это Северные Широты?

В Украине холоднее чем в Грузии . а народ не в почете у властей .И так доедут истекая потом .

Водителей маршруток в Тбилиси обязали включать кондиционер

https://www.newsgeorgia.ge/voditelej-marshrutok-v-tbilisi-obyazali-vklyuchat-konditsioner/

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Перша жінка-президент Грузії: хто така Саломе Зурабішвілі

 

image.png.2836c132bbd86a036a69723b0dd073e8.png

 

У другому турі президентських виборів у Грузії перемогла Саломе Зурабішвілі, яка отримала понад 59,5% голосів виборців. Вона перемогла екс-дипломата Григола Вашадзе, який є представником партії "Єдиний національний рух", очолюваної Міхеілом Саакашвілі.

 

Саломе Зурабішвілі балотувалася в президенти як незалежний кандидат. Проте як в опозиції, так і в аналітичних колах незалежність Зурабішвілі, яку на виборах підтримувала партія влади "Грузинська мрія", вважають номінальною, повідомляє з Тбілісі кореспондент ВВС Ніна Ахметелі.

То ж яким був шлях першої жінки-президента Грузії до цієї посади?

 

Скрытый текст

 

З Франції до Грузії

Саломе Зурабішвілі родом з відомої грузинської родини. Народилася вона у Франції в сім'ї грузинських політичних емігрантів і приблизно 30 років працювала дипломатом у французькому МЗС.

До Грузії Зурабішвілі приїхала у 2003 році спочатку послом Франції в Тбілісі, але вже в березні 2004 року стала міністром закордонних справ Грузії в постреволюційному уряді за рішенням президента Михайла Саакашвілі. Тоді ж вона отримала грузинське громадянство, зберігши французький паспорт.

На посаді керівника зовнішньополітичного відомства Зурабішвілі протрималася понад рік. У жовтні 2005-го вона була відсторонена з посади міністра і перейшла в опозицію до Саакашвілі.

 

 

image.png.1601d09b50dd366159a68305ad457285.png

Image caption20 березня 2004 року Міхеіл Саакашвілі призначив посла Франції у Грузії Саломе Зурабішвілі грузинським міністром закордонних справ. Незабаром Зурабішвілі стане його опонентом

 

До 2010 року Зурабішвілі очолювала опозиційну партію "Шлях Грузії", а потім увійшла в експертну групу ООН з моніторингу ситуації в Ірані.

На парламентських виборах 2016 року вона балотувалася як незалежний депутат в одному з мажоритарних округів в Тбілісі - і пройшла в парламент за підтримки керівної партії "Грузинська мрія".

Це не перша її спроба стати президентом Грузії. У 2013 році вона також хотіла брати участь в президентських виборах, але їй відмовили в реєстрації через подвійне громадянство. Цього разу Зурабішвілі відмовилася від французького громадянства до реєстрації кандидатом в президенти.

 

 image.png 

Image captionНаприкінці 2000-х років Саломе Зурабішвілі була одним з провідних критиків Міхеіла Саакашвілі

 

Російське питання

Одним з головних досягнень Зурабішвілі на посаді міністра закордонних справ Грузії багато хто вважає її внесок в переговорний процес і досягнення угоди щодо виведення російських баз з території Грузії.

Попри це, вже на початку її передвиборної кампанії її почали звинувачувати в проросійських поглядах через заяви про серпневу війну 2008 року.

Відповідаючи на питання журналіста, вона сказала, що Росія почала війну проти Грузії ще сто років тому, але Грузія вплуталася в російську провокацію, спровокувавши новий виток конфлікту.

Заява Саломе Зурабішвілі не сподобалося ані опозиції, ані багатьом представникам партії влади. Згодом вона пояснила, що у 2008 році в ролі агресора виступила Росія, але, за її словами, Саакашвілі і його оточення зіграли на руку Москві, давши військову відповідь російській провокації. Росія це використала як привід для початку війни проти Грузії, вважає Зурабішвілі.

"Це було величезним злочином Саакашвілі та Національного руху перед грузинським народом і державою, і згадувати про це - наш громадянський обов'язок", - написала вона.

Пояснення повністю відповідає позиції "Грузинської мрії" - Росія була агресором та ініціатором війни у 2008 році, але якби не авантюристичний підхід уряду Саакашвілі, у Москви нічого б не вийшло.

 

Формальна незалежність

Аналітики стверджують, що хоча Зурабішвілі не є одним з лідерів "Грузинської мрії", повністю незалежним кандидатом її назвати складно.

Зурабішвілі за останні роки довела, що вона - один з найагресивніших активістів "Грузинської мрії", і твердження, що у партії влади немає на цих виборах свого кандидата, є непереконливим, вважає експерт Гія Хухашвілі.

"Сам президентський інститут в сенсі розподілу влади особливої ролі не грає, так що кинути певну кістку без особливого ризику вони (правляча партія. - Ред.) могли. Але, як виявилося, до кінця вони до цього не готові, і вони спробували розіграти такий псевдодемократичний спектакль. Це дуже схоже на провінційний спектакль в селі, який всі бачили, але на нього ходять, бо інших розваг в цьому селі немає", - говорить експерт.

Попри активну співпрацю з "Грузинською мрією", Зурабішвілі навряд чи буде в усьому погоджуватися з партією бізнесмена Бідзіни Іванішвілі.

"Що станеться в майбутньому, ніхто не знає, тому що Зурабішвілі легко вступає в конфлікт та конфронтацію з іншими. Тому, по-моєму, великим подарунком Зурабішвілі для "Грузинської мрії" не буде", - вважає директор Грузинського інституту політики Корнелій Какачія.

Всередині керівної партії не було повної згоди у зв'язку з підтримкою кандидатури Зурабішвілі, але вирішальне слово і в цього разу було за головою партії Бідзіною Іванішвілі, вважає Какачія.

Він зазначає, що попри те, що президентська посада в Грузії не має великого впливу, як для опозиції, так і для партії влади ці вибори - генеральна репетиція перед парламентськими виборами 2020 року.

  

image.png

 

Навіщо Зурабішвілі "Грузинській мрії"?

За словами політолога Гії Хухашвілі, "Грузинська мрія" не могла допустити перемогу кандидата "Національного руху", лідером якого є Саакашвілі - це поставило б під питання парламентські вибори 2020 року, а сам політик міг отримати помилування з боку нового президента і повернутися до країни.

"А якщо у Саакашвілі розв'яжуться руки, то всякого можна чекати", - наголосив Гія Хухашвілі.

Але сьогодні як опозиційна, так і владна політичні еліти перебувають в глибокій кризі, відзначає він. Грузинський виборець, за його словами, не довіряє нікому, і багато хто голосує не за ідеї і програми, а готові віддати свій голос в обмін на зроблену дорогу, проведений газ або працевлаштування. (все точно, як у нас! :facepalm:)

"Виходячи з того, що ресурсів для підкупу виборця - і я не маю на увазі тут прямий підкуп - більше при владі, звичайно ж, їхній ставленик має вирішальну перевагу", - говорить політолог.

Сама Зурабішвілі назвала рішення керівної партії про підтримку її кандидатури демократичним і правильним для країни.

Ці вибори були останніми прямими загальними виборами президента Грузії. З 2024 року президента обиратиме вже виборча колегія з 300 осіб.

Повноваження президента за нової конституції, яка набуде чинності після складання присяги новообраним президентом і передбачає остаточний перехід до парламентської моделі правління, будуть обмежені.

 

 

 

 

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

https://journalist.today/v-tbilisi-protestujushhie-shturmovali-parlament-policija-streljala-po-ljudjam-est-postradavshie-foto-video/

В Тбилиси протестующие штурмовали парламент, полиция стреляла по людям: есть пострадавшие (ФОТО, ВИДЕО)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Чому у Грузії люди вийшли на протести? 20 червня Грузію сколихнули масштабні антиросійські протести. Люди вийшли на вулиці через те, що депутат Держдуми РФ сів у парламенті Грузії на місце спікера і відкрив російською мовою засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я. Незабаром вся російська делегація покинула Грузію.

Спочатку грузини вимагали від російської делегації вибачитися за поведінку. Проте згодом люди почали вимагати відставку голови парламенту Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахар і глави Служби безпеки Грузії Вахтанга Гомелаурі.

Після того протестувальники почали штурмували парламент, а поліція застосувала проти них сльозогінний газ і гумові кулі. Постраждали близько 70 постраждалих серед яких 39 поліцейських та 8 журналістів.

Під ранок 21 червня протести вибухнули з новою силою і мітингувальники почали сходитися до будівлі парламенту у Тбілісі. Між ними та правоохоронцями виникли сутички. Багатьох протестувальників затримали, і поліції вдалося частково розігнати мітингувальників.
https://24tv.ua/mizhnarodni_novini_tag1121

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
49 минут назад, @Muzik сказал:

Чому у Грузії люди вийшли на протести?

Президент Грузии обвинила Россию в организации протестов

 

Президент Грузии Саломе Зурабишвили обвинила Москву в дестабилизации страны. Соответствующее заявление она сделала в Facebook.

«Раскол страны и общества и внутреннее противостояние никому не идут на руку, кроме России, и сегодня это ее самое опытное оружие», — написала глава государства. По ее словам, российская пятая колонна в нынешней ситуации более опасна, чем открытая агрессия.

 

Зурабишвили подчеркнула, что те, кто поощряет внутреннее противостояние в Грузии, поддерживают российскую политику и реализуют планы Кремля. «Россия — наш враг и оккупант», — заключила она.

 

Ранее министерство внутренних дел Грузии назвало протесты у парламента в Тбилиси попыткой массового государственного переворота.

20 июня несколько тысяч участников акции протеста начали штурм здания парламента. Глава МВД Грузии Георгий Гахария заявил о готовности уйти в отставку на фоне протестов в столице. Через несколько часов полиция применилапротив митингующих слезоточивый газ и резиновые пули. Пострадали 52 человека, в том числе 38 силовиков.

 

Протесты начались после скандала, связанного с визитом дипломата из России Сергея Гаврилова, занимающего пост главы Межпарламентской ассамблеи православия. Депутат открыл сессию организации, сидя в кресле главы грузинского парламента. После этого люди начали собираться у стен парламента с требованием отправить в отставку спикера Ираклия Кобахидзе — его назвали предателем родины за то, что он отдал почетное место Гаврилову.

________________________________________________________________________________________________________________

 

Деякі цікаві подробиці перебігу подій в Грузії

Ну, і як зазвичай, Роіся намагається перевести "стрілки" на Україну:

 

Протести в Грузії: РФ звинуватила українського нардепа в підбурюванні

 

Представник Комуністичної партії Росії, який очолював сесію Міжпарламентської Асамблеї православ'я в Грузії, звинуватив українського депутата в підбурюванні грузинських протестувальників і образі президента Путіна.

 

Народний депутат України і релігієзнавець Віктор Єленський, який був на 26 сесії Міжпарламентської Асамблеї православ'я, в четвер, 20 червня, публічно засудив окупацію Росією православних країн Грузії, Молдови та України. За що був звинувачений представником російської делегації. Про це повідомив помічник депутата Дмитро Горевий на своїй сторінці в Facebook.

 

Горевий нагадав, що 19 червня розпочала свою роботу 26 сесія Міжпарламентської Асамблеї православ'я, яка цього року проводиться в Грузії. Україну в складі офіційної делегації представляє народний депутат Віктор Єленський, який є заступником Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України.

"Засідання Асамблеї почалося зі скандалу. Рік тому президентом МАП був обраний представник Комуністичної партії Державної Думи Російської Федерації Сергій Гаврилов. Як президент МАП він мав вести засідання Генеральної Асамблеї. Оскільки захід проводився в парламенті Грузії, то Гаврилов повинен був зайняти місце спікера парламенту.

Це обурило грузинських парламентарів, які заблокували трибуну. Протягом дня президент Грузії Саломе Зурабішвілі і численні грузинські політики висловлювали своє невдоволення такими діями російської делегації", - написав він.

 

Через значний суспільний резонанс МАП була змушена достроково закрити засідання. Обурені громадяни Грузії прийшли в готель, де проживали члени делегацій, щоб висловити свій протест проти присутності російської делегації, додав Горевий.

"До протестувальників вийшов голова української делегації Віктор Єленський, який заявив ЗМІ, що він засуджує окупацію Росією таких православних країн, як Грузія Молдова і Україна і дії Росії ставлять хрест на спільній православній солідарності.

 

Після закінчення спілкування з пресою, депутат Державної Думи Російської Федерації Сергій Гаврилов звинуватив Віктора Єленського в підбурюванні учасників протесту, образі на адресу Президента Російської Федерації Володимира Путіна і зробив все можливе для виключення народного депутата України з учасників Генеральної Асамблеї МАП", - повідомив Горевий.

За його інформацією, з міркувань особистої безпеки та недопущення провокацій з боку російської делегації було ухвалено рішення розмістити народного депутата Віктора Єленського на території Посольства України в Грузії.

"Зараз життю і безпеці народного депутата України Віктора Єленського ніщо не загрожує, однак до кінця роботи МАП він буде перебувати на території дипломатичної установи", - додав він.

 

 

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Перебуваючи минулого року в Батумі, дивлячись на засилля там росіян, вислуховуючи їхнє глузливе: "Ось зміниться "на Україні" влада, будете ви з нами знов у ясна цілуватися, як грузини!", - я часто задавав місцевим мешканцям одне питання : "Невже ви так швидко простили росіянам кров ваших синів???" Я бачив опущені очі і розумів, їм немає що відповісти... Грузія бідна країна, росіяни привозять багато грошей, гроші перемагають національну гордість і патріотизм.

Нинішні масові антиросійські протести в Грузії доводять - перемагають не всюди, не завжди. Ніхто не забутий, ніщо не забуте! Кров довго висихає! В усякому разі, в ментальному сенсі. :(

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 час назад, kentavr сказал:

Перебуваючи минулого року в Батумі, дивлячись на засилля там росіян, вислуховуючи їхнє глузливе: "Ось зміниться "на Україні" влада, будете ви з нами знов у ясна цілуватися, як грузини!", - я часто задавав місцевим мешканцям одне питання : "Невже ви так швидко простили росіянам кров ваших синів???" Я бачив опущені очі і розумів, їм немає що відповісти... Грузія бідна країна, росіяни привозять багато грошей, гроші перемагають національну гордість і патріотизм.

Нинішні масові антиросійські протести в Грузії доводять - перемагають не всюди, не завжди. Ніхто не забутий, ніщо не забуте! Кров довго висихає! В усякому разі, в ментальному сенсі. :(

Я тоже общаюсь с грузинским населением . И они говорят что большая ошибка это то что выгнали из страны Саакашвили . После  того как он выехал из страны . Грузию начали маленькими шагами возвращать к России .

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

И да . если правительство Грузии  сейчас сделает ошибку .то может быть то что на руку России .

А России выгодно что бы в Грузии была гражданская война .И они  ее уже во всю анонсируют в Грузии .

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
34 минуты назад, @Muzik сказал:

Я тоже общаюсь с грузинским населением . И они говорят что большая ошибка это то что выгнали из страны Саакашвили

НЕ так однозначно!

Грузини говорять, Міхо був класним у першу каденцію, у другу він зіпсувався. Почав хапати зірки з неба, набувати диктаторських замашок. Через те його й не підтримали на виборах. Повернення його в політику не сулить нічого доброго для країни і не підтримується більшістю грузинів. Він - відіграна рапсодія!

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, kentavr сказал:

НЕ так однозначно!

Грузини говорять, Міхо був класним у першу каденцію, у другу він зіпсувався. Через те його й не підтримали на виборах. Повернення його в політику не сулить нічого доброго для країни і не підтримується більшістю грузинів. Він - відіграна рапсодія!

Ну тогда вариант назначить кого нибудь из друзей Путина будет самое оно ..

Да и Саакашвили  нужен нам здесь в стране . Без него будет плохо . Он хороший моторчик в борьбе с коррупцией .

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
5 минут назад, @Muzik сказал:

Ну тогда вариант назначить кого нибудь из друзей Путина будет самое оно ..

Абишоляп! Хіба Ви не бачите, як яскраво грузини реагують на "друзів путінга"??? :facepalm:

7 минут назад, @Muzik сказал:

Да и Саакашвили  нужен нам здесь в стране . Без него будет плохо . 

З ним буде ще гірше! Доведено історією.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
10 минут назад, kentavr сказал:

 Доведено історією.

Что то вы солидарны с путинистами . они везде и всюду навязывают исторические данные . Причем так настойчиво что думаешь что история это свод законов разных .

11 минут назад, kentavr сказал:

 Хіба Ви не бачите, як яскраво грузини реагують на "друзів путінга"??? :facepalm:

 

Это еще пока . а что будет еще дальше ?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, @Muzik сказал:

Что то вы солидарны с путинистами

:facepalm:

1 минуту назад, @Muzik сказал:

они везде и всюду навязывают исторические данные . Причем так настойчиво что думаешь что история это свод законов разных .

Я два десятки разів Вам повторював вже, історія - мати всіх наук! ВСІ закони людства написані на базі його (людства) історичного досвіду. Так що, в якомусь сенсі, так, історія - це свод законів розвитку людства!

4 минуты назад, @Muzik сказал:

Это еще пока . а что будет еще дальше ?

Це Ваш профіль - гадати на кофейній гущі! Ви ж з духом Месінга товаришуєте! :0399:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, kentavr сказал:

:facepalm:

Я два десятки разів Вам повторював вже, історія - мати всіх наук! ВСІ закони людства написані на базі його (людства) історичного досвіду. Так що, в якомусь сенсі, так, історія - це свод законів розвитку людства!

 

ну и раз так .почему все время наступают на грабли ?

2 минуты назад, kentavr сказал:

 

Це Ваш профіль - гадати на кофейній гущі! Ви ж з духом Месінга товаришуєте! :0399:

Вот что у вас и вашей команды здесь за натура такая  навязывать что то свое кому то ?

Это ведь выглядит со стороны как то некультурно ( написал самое ласковое слово )

Кстати про Месинга я здесь ни когда не писал . Так что это ваше и навязанное вами .

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
2 минуты назад, @Muzik сказал:

ну и раз так .почему все время наступают на грабли ?

Тому що погано вчать історію! Тому що - дурні невігласи!

4 минуты назад, @Muzik сказал:

Кстати про Месинга я здесь ни когда не писал . Так что это ваше и навязанное вами .

Вибачаюсь, в моїй уяві всі, хто проголошує пророцтва (Ваше хобі) є дітьми Месінга (Нострадамуса, Ванги, Кейсі, Авеля). Вам більше Нострадамус до вподоби? Будь ласка, можу Вас називати його другом! :0399:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
21 минуту назад, kentavr сказал:

 

Вибачаюсь, в моїй уяві всі, хто проголошує пророцтва (Ваше хобі) є дітьми Месінга (Нострадамуса, Ванги, Кейсі, Авеля). Вам більше Нострадамус до вподоби? Будь ласка, можу Вас називати його другом! :0399:

Ну да лано .пусть для вас и ваших подчиненных будет именно так .

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, @Muzik сказал:

Ну да лано .пусть для вас и ваших подчиненных будет именно так .

Добре! Музік - друг Нострадамуса! :Koshechka_08:

Як на мене, непогано звучить!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...