Перейти к публикации
kentavr

Національні дружини - загони самооборони, чи партійні армії?

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Хто і навіщо створив "Національні дружини"?
В'ячеслав Шрамович
BBC Україна
30 січня 2018

1019839179.jpg


У неділю у Києві відбувся марш присяги "Національних дружин", пов'язаних з полком "Азов" та партією "Національний корпус".
Більше 600 людей в однакових куртках, дехто у балаклавах, пройшлися центром столиці до Київської фортеці, де власне й відбулася присяга.

"Нас багато. Ми не боїмося застосувати Силу, аби встановити на вулицях Український Порядок!" - такий напис супроводжував відео маршу на сторінці "Національних дружин" у Facebook (орфографія збережена. - Ред).

Представники "азовського руху" заявляють, що "дружини" будуть застосувати силу лише в рамках закону та для допомоги поліції, а в МВС запевняють, що не дозволять діяти жодним парамілітарним утворенням.
Водночас правозахисники кажуть - подібні організації дуже нагадують тоталітарні рухи та спрямовані на те, "щоб вказувати людям, як їм поводитися".


Що це і навіщо?

 

Скрытый текст

 

"Це організація, метою якої є забезпечення порядку на вулицях українських міст. Особовий склад організації - це колишні учасники бойових дій, патріотична молодь та небайдужі громадяни, що поділяють наше прагнення покращити безпекову ситуацію", - йдеться на сайті "Національних дружин".

 

CBC2005C-53C6-4678-A4D3-810867BFD1DC_cx0


"Національні дружини" у неділю провели присягу для нових членів, хоча сама організація існує вже рік
На тому ж сайті можна вступити до організації. Для цього потрібно заповнити невелику анкету, де серед питань, зокрема, є "чи маєте ви легальну зброю".
Крім того, на ресурсі можна подати "скаргу". Станом на вівторок таких було зареєстровано близько 90, й 65, як зазначається, вже були вирішені.
Деталей щодо "вирішених питань" не наводиться. Однак у соцмережах вказують, що "Національні дружини" борються проти незаконного продажу алкоголю, наркоторгівлі та сумнівного будівництва.

 

_99822238_27023337_421377871633100_56927

 

 

Недільний марш викликав реакцію у соцмережах, де "Національні дружини" порівнювали і зі "штурмовими загонами" нацистської Німеччини, і з радянськими "добровільними народними дружинами".
Занепокоєння посилилося й на тлі нещодавньої заяви керівника Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича про те, що творчість Висоцького та Цоя може використовуватися Кремлем для посилення впливу "Русского мира".

 

Координація з правоохоронцями


Голова "Національних дружин" Ігор Михайленко раніше очолював полк "Азов", зокрема під час боїв за Широкине
У коментарі ВВС Україна речник партії "Національний корпус" Роман Чернишев розповів, що юридично "Національні дружини" є окремою організацією, але належать до "азовського руху" (офіційний керівник "дружин" Ігор Михайленко з позивним "Черкас" раніше був командиром полку "Азов").
"Національні дружини" підтримують порядок і допомагають правоохоронним органам там, де у них не доходять руки", - пояснив Роман Чернишев.
Він відзначив, що сама організація існує вже майже рік і діє у різних регіонах (у Facebook вказується, що "загони" є у 18 областях).

Члени "Національних дружин" допомагали жителям Авдіївки харчами та теплими речами під час минулорічних обстрілів з боку "ДНР", а також боролися з мародерством в околицях Калинівки, коли там горіли військові склади, пригадує речник Нацкорпусу.
За словами Романа Чернишева, "дружинники" координують свої дії з правоохоронцями: "Національні дружини" діють за нормами закону і викликають поліцію - так, власне, відбувається координація. Вони просто часто прибувають на місце швидше, ніж поліція".
"Іноді громадяни дзвонять і просять про допомогу. І дуже часто по містах відбуваються спільні патрулювання з національною поліцією", - додає речник "Національного корпусу".
Він наголошує, що "дружини" не перевіряють документи, адже це заборонено законом, однак можуть проводити "громадянський арешт": "Як і інші громадяни, у них є право громадянського арешту - коли ти бачиш злочин перед собою, наприклад, хтось сумку вкрав, то ти маєш право це зупинити, навіть силовими діями".

 

Правозахисник Володимир Чемерис пояснює: якщо громадяни стали свідками насильницького порушення закону, то вони справді можуть припинити це насилля, зокрема й затримати порушника. Проте при цьому повинні одразу викликати правоохоронців.
"Закон дозволяє громадянам допомагати поліції... Але ніякої самостійної діяльності", - наголошує правозахисник.
Він звертає увагу на те, що "в Україні існує серйозна проблема зі зростанням ультраправого насилля".

Правозахисник: в Україні існує серйозна проблема зі зростанням ультраправого насилля
"У ситуації, коли є безконтрольне насилля на вулицях, важка соціально-економічна ситуація, люди шукають сильну руку. Аргументують це тим, що "вони ж за порядок". Але це все прояв тоталітарної держави і тоталітарних рухів", - переконаний Володимир Чемерис.
"Це встановлення контролю за будь-яким виявом свободи людини. Це може прикриватися гарними цілями, але спрямоване на те, щоб вказувати людям, як їм поводитися, пити, одягатися, де ходити, які думки можна проявляти, а які ні", - додає правозахисник.
Він також звинуватив організації праворадикалів у нападах "на людей, які мають іншу точку зору, зовнішність чи інакшу орієнтацію", які відбуваються "при бездіяльності поліції чи навіть під її патронатом".

 

Роман Чернишев вважає недоречними звинувачення у тому, ніби "Національні дружини" можуть стати інструментом "культурного контролю".
"Це нісенітниця. На жаль, є багато страху, який вивільнився у людей у своєрідній формі після недільного маршу, хоча він пройшов тихо і мирно. Чомусь дехто демонструє свої власні фобії та екстраполює їх на діяльність цих хлопців".

 

Без політики та парамілітарних рухів?

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняє, що держава не поступиться монополією на застосування сили будь-яким парамілітарним утворенням
У "Національному корпусі" заперечують і можливість використання "дружин" у політичних цілях, зокрема в інтересах міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (полк Нацгвіардії "Азов" перебуває у підпорядкуванні МВС).
"Президент і всі міністри так чи інакше є представниками однієї команди - нинішньої влади… А ми є антисистеминими", - каже Роман Чернишев.
"Прив'язувати якісь політичні вподобання - це конспірологія, яку дуже люблять журналісти. Жодних доказів цьому немає", - додав він.
За його словами, учасники "дружин" діють виключно "за власними переконаннями".
У Facebook "Національних дружин" пояснили і джерела свого фінансування, зокрема, звідки гроші на однострої: "Всі бійці "Національних дружин" мають уніформу та шеврони, які потрібно заслужити. Ми купуємо все це на членські внески наших бійців. Інших витрат ми не маємо і тому не потребуємо ніяких олігархічних спонсорів".

 

Тим часом у соцмережах поширилося відео конфлікту між "Національними дружинами" та поліцією, який стався у Кременчуці ще у грудні минулого року.
конфліктКопирайт изображенияKG.UA

 


Між "Національними дружинами" та поліцією вже бували конфлікти, зокрема на акціях проти забудов (відео - "Кременчуцька газета")
Тоді "дружинники" пікетували незаконне, на їхню думку, будівництво.
Між ними та правоохоронцями виникла бійка, й одного з учасників "Національних дружин" затримали.

 


У вівторок Арсен Аваков заявив, що не допустить діяльності парамілітарних утворень: "Є лише одна монополія на застосування сили - державна: Національна гвардія, Національна поліція, ЗСУ. Всі інші парамілітарні утворення, які намагаються себе позиціонувати на вулицях міст, не є законними".
"Я, як міністр, не дозволю, щоб були паралельні структури, які намагаються на вулицях поводитися як альтернативні мілітарні формування", - запевнив керівник МВС.
 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Національні дружини: допомога правоохоронцям чи нова загроза правопорядку?

30.01.2018 18:40 2033

 

Укрінформ спробував розібратися, хто вони - “дружинники”: кому підпорядковуються, наскільки законна їх діяльність, звідки беруть гроші…

 

DSC1486.jpg

 

Києвом пройшов марш “Національного корпусу”, який називався “Прийняття присяги Національними дружинами”. В ньому взяли участь близько 600 осіб. Після складання присяги на вірність українцям (церемонію проводив особисто народний депутат Андрій Білецький), “дружина” з прапорами пройшла маршем від Київської фортеці до Хрещатика, її представники були одягнуті в темну уніформу, у частини з них були закриті обличчя. Згодом на офіційній сторінці “Нацкорпусу” у Фейсбук з’явилося відео, на якому марширують “азовці”: “Нас багато. Ми не боїмося застосовувати силу, щоб встановити на українських вулицях порядок”. Після його перегляду в користувачів соцмережі одразу виникло багато запитань. Зокрема, активно цікавляться джерелами фінансування, законністю і тим, що означає фраза “готові застосувати силу” та чи мають право на зброю?

Відтак Укрінформ спробував розібратися, що відомо про “дружинників” з відкритих джерел?

 

Скрытый текст

 

Офіційний сайт “Народних дружин”

На офіційному сайті ГО “Національні дружини”, насправді, інформації — нуль. Там написано лише, що “Національні дружини” – це добровільні об’єднання, створені для забезпечення порядку на вулицях українських міст. Особовий склад організації — колишні учасники бойових дій та патріотична молодь. Відзначимо, що вступити до лав “національної дружини” можна і через сайт. Серед звичайних питань - ім’я та прізвище - організаторів також цікавить наявність легальної зброї у потенційного кандидата.


Гортаємо сторінку нижче. Карта України, де жовтим по сірому позначені міста, в яких вже сформовано ГО “Національні дружини”. Окрім Києва - це Чернівці, Луцьк, Івано-Франківськ, Вінниця, Житомир, Черкаси, Чернігів, Полтава, Дніпро, Харків, Запоріжжя та… Луганськ.

 

1517328283-4042.png


Там же зазначається, що командиром організації є Ігор Михайленко (позивний “Черкас”, екс-командир полку “Азов”). Про нього у відкритих джерелах зазначено, що він нібито фігурує в кримінальному провадженні щодо збройного пограбування інкасаторів “Ощадбанку” в Запорізькій області 15 липня 2016 року.

 

Держреєстр громадських організацій

На наш запит ГО “Національні дружини” в держреєстрі громадських об’єднань отримуємо два результати.
Перший стосується ГО “Національні дружини”, яка зареєстрована у місті Київ (місцезнаходження — Оболонський р-н, вул. Героїв Дніпра, 42, ЄДРПОУ — 41356521), другий — ГО “Національні дружини — Запоріжжя” (місцезнаходження невідоме. ЄДРПОУ — 41662420).

 

Про законність, фінансування і право на зброю

Правовою основою діяльності формування є Конституція, Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», інші закони України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, рішення місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань охорони громадського порядку, боротьби з кримінальними та адміністративними правопорушеннями, а також статут формування.

На схожий типовий статут громадського формування “Національні дружини — Волинь” ми випадково наткнулися у відкритих джерелах. З документу ми виділили трійку найбільш дражливих для суспільства моментів: законність подібних організацій, джерела фінансування, а також, що стосується права на володіння вогнепальною зброєю.


1. Законність “дружинників”. Формування створюється (…) з метою сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, органам виконавчої влади (...) у запобіганні та припиненні кримінальних і адміністративних правопорушень, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань...

Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко переконує, що діяльність “дружинників” законна, але, наголошує він, дії НД мають бути скоординовані із правоохоронними органами.

Варченко: “Це абсолютно законно, вони мають право, але разом з представниками Національної поліції відповідно до того, що вони домовляються, у який спосіб і де саме вони будуть здійснювати таке, наприклад, патрулювання на вулицях чи чергування”.

Але є ще одне “але”. За словами Варченка, значну частину функцій, які може виконувати виключно поліція, вони не можуть. Зокрема, не мають права вимагати документів у інших громадян, зупиняти транспортний засіб, робити огляд речей і т.д.

 

2. Джерела фінансування. За рахунок коштів, отриманих з місцевих бюджетів, членських внесків, добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, а також інших джерел, не заборонених законодавством. А за які кошти існують “дружинники”. Спікер “Нацкорпусу” Роман Чернишов каже, що виключно на особисті гроші її членів, форму вони купують собі самі. Однак згодом в коментарі “Громадському радіо” згадуються й пожертви бізнесменів: “Є єдиний азовський рух, куди входять багато організацій, є політична партія “Нацкорпус”, і багато громадських організацій і фондів. І нас підтримують багато людей, багато представників бізнесу з усієї України…”

 

3. Право на володіння зброєю. Членам НД забороняється використовувати холодну та вогнепальну зброю, в тому числі мисливську, яка згідно із законодавством перебуває в їх особистому користуванні. Утім, є право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби індивідуального захисту та самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, але у випадках і порядку, передбачених законом. “Ми не маємо зброї і не є поліцейським, чи військовими, проте співпрацюємо з поліцією”, - каже спікер “Нацкорпусу”.

 

В цілому про законодавчу базу, джерела фінансування та про зброю більш-менш зрозуміло. Однак це не відміняє питань про приховані мотиви та цілі створення таких “дружин”.

 

Наш колега Євген Якунов у своєму блозі в соцмережі Фейсбук, пише, що самі по собі “національні дружини” - це не добре і не погано. “Маннергейм (колишній президент Фінляндії) створив свого часу територіальні загони оборони Шюцкор, які під час Зимової війни 1918 року дали опір радянським військам. Але за Шюцкором не стояла жодна партія, і Шюцкор не боровся з внутрішнім ворогом і тим більше з “ліберастами” у владі”.

Що ж, на відміну від фінського “Шюцкору” за українськими “Національними дружинами” стоїть політична партія - “Національний корпус” Білецького. “Тобто, це, висловлюючись словами Дзержинського, “збройний загін партії”, який виконує не рішення державних органів, а рішення очільників партії? Якщо так, то ми знаємо, подібні формування в історії бували. Я знаю два: ВЧК-КГБ і СС. Може, у нас щось зовсім інше, чого ніколи не було в історії? Боюся. в історії було вже все”.

Далі автор іронічно розмірковує над питанням: Якщо “збройні загони партій” у нас можливі, то можна передбачити, що скоро подібні загони матиме партія “За життя” Мураєва і Рабиновича. Чи “Відродження” Кернеса (у нього вже й кадри підходящі з минулих часів лишилися). Можливо й ліберальні партії, якихось своїх “дружинників” придумають?..”

 

А що про створення подібних організацій думають експерти? Яка ж насправді їхня реальна мета?

 

Богдан Яременко, політолог, голова правління ГО "Майдан закордонних справ":
Напіввійськові формування в умовах радикалізації суспільства — це небезпечна річ

“Будь-яку громадську ініціативу потрібно вітати, але якщо відомо, по-перше, хто та з якою метою започаткував цю ініціативу, а по-друге, яким чином вона фінансується. Оскільки щодо “національних дружин” є багато пліток, спекуляції, але немає чесних і правдивих відповідей, то це, безумовно, викликає ажіотаж і недовіру. І якщо ці відповіді не будуть отримані, то, швидше за все, йдеться не про ініціативу, яка йде знизу, від громадян, а про чергові ігри українських політиків, які намагаються мобілізувати більш радикальні сили, створювати якісь напіввійськові формування в умовах радикалізації суспільства. Якщо це справді так, тоді це дуже небезпечна тенденція”.

 

Вадим Карасьов, політолог, директор Інституту глобальних стратегій:
“Це є демонстрація того, під чиїм контролем вулиця”

“Хіба може Національна дружина взагалі забезпечувати порядок на вулицях і безпеку? Для цього є Нацполіція, патрульна поліція. Це виходить, що реформа Національної патрульної поліції не вдалася, раз вони не можуть забезпечити громадський порядок. Цим мають займатися офіційні, унормовані юридично, чітко прописані у відповідних законах, статутах, регламентних правилах органи правопорядку, легітимні і легальні форми, органи правопорядку. Яка ж тоді роль “дружинників”? По, перше, не виключаю, що це демонстрація того, під чиїм контролем вулиця. Адже вулиця — це один з політичних суб'єктів у країні. Соціальне невдоволення — достатньо велике. Згадаймо лише Михайла Саакашвілі, який наприкінці 2017 року став лідером вуличної опозиції і реанімував фактично вулицю як політичного суб'єкта. Тому є спокуса все ж таки підняти вулицю на соціальний і політичний протести. І для того, щоб унеможливлювали якісь протестні гуляння, якраз і потрібні отакі «національні дружини» під приводом дотримання порядку. По-друге, владі важливо сьогодні, як це було і три роки тому, два роки тому, після подій на Майдані, контролювати радикальну частину протесту, щоб їхня енергія не перекинулася і не почала працювати проти них”.

 

Зорян Шкіряк, радник Міністра внутрішніх справ:
“Такі формування можуть бути використані для провокацій”

"Я насправді певною мірою ставлюся з пересторогою до таких речей. І в першу чергу вона полягає в тому, щоб Народні дружини, не дай Бог, не були використані для тих чи інших провокацій. Якщо це на благо, то, звичайно, тільки "за". Але, на жаль, сумна практика останніх років нам неодноразово показувала про те, що певні формування, в тому числі громадські, використовувалися далеко не для кращих речей”

 

Олександр Кочетков, політолог:
“Ми опиняємося все далі від тієї демократичної України, про яку мріяв Євромайдан”

“Арсен Аваков з влади, як і інші наші вожді, йти категорично не збирається. Тому вирішив стати настільки впливовим, щоб ніяка влада не змогла існувати без нього. Нині Аваков контролює одне з найпотужніших силових відомств. Він - ключова фігура в партії і фракції Народного фронту, складової частини правлячої коаліції. Але впливу ніколи не буває забагато. Тому Аваков, маючи величезні ресурси, абсолютно прагматично підгортає під себе політичне і парамілітарне поле. Зліва у нього соціалісти з “недозвільненим” Ківою. Праворуч - “Азов” з Білецьким. Що ж, вирішив пан Аваков закрити тепер і правий фланг за допомогою “національних дружин”. Переконаний, що ці так звані “дружинники”, як і заявляють, не вагаючись застосують силу проти тих, на кого їм вкажуть. Арсен Аваков вибудовує таку схему, коли, будь-якому законно обраному президенту, щоб увійти в кабінет на Банковій, знадобиться його підтримка. І не важливо, хто саме очолюватиме країну після виборів 2019-го — Петро Олексійович чи хтось інший — він обов’язково муситиме співпрацювати з Аваковим. А це означає, що він так чи інакше ввійде в нову владу. На жаль, з кожним таким кроком ми опиняємося все далі від тієї демократичної України, про яку мріяв Євромайдан”.

 

Віктор Чумак, нардеп, генерал-майор юстиції запасу:
“І Андрій Білецький, і Арсен Аваков мають вплив на цих людей”

“В умовах війни, в умовах складної системної кризи – політичної, економічної, фінансової, гуманітарної, є достатньо велика проблема із радикалізацією суспільства. Тут важливо – ставити певні рамки для людей у їхніх суспільних проявах. Андрій Білецький має достатньо серйозний вплив. І він сам про це сказав. Якщо вони співпрацюють з Міністерством внутрішніх справ, напевно, такий же вплив має і Арсен Аваков - міністр. Я думаю, що ці люди дають собі звіт щодо відповідальності перед громадянами і країною”.

 

 

Мирослав Ліскович, за інформацією ЗМІ

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

З огляду поширеної ЗМІ інформації виникає два питання:

 

1. Навіщо запрошувати до членства людей зі зброєю, якщо застосовувати її неможливо і цього не планують робити?

 

17 минут назад, kentavr сказал:

Ми не маємо зброї і не є поліцейським, чи військовими, проте співпрацюємо з поліцією”, - каже спікер “Нацкорпусу”.

 

39 минут назад, kentavr сказал:

На тому ж сайті можна вступити до організації. Для цього потрібно заповнити невелику анкету, де серед питань, зокрема, є "чи маєте ви легальну зброю".

 

2. Навіщо брехати щодо фінансування організації?

 

17 минут назад, kentavr сказал:

за які кошти існують “дружинники”. Спікер “Нацкорпусу” Роман Чернишов каже, що виключно на особисті гроші її членів, форму вони купують собі самі.

 

За словами речника Нацкорпусу, фінансують їх представники бізнесу.

"Є єдиний азовський рух, куди входять багато організацій, є політична партія Нацкорпус, і багато громадських організацій і фондів. І нас підтримують багато людей, багато представників бізнесу із усієї України… Як політичним партіям допомагають представники бізнесу, то у нас роблять це таким же чином", – заявив Чернишов.

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Когда в стране  наводить порядок не спешит руководство ее  . порядок  навдет народ .

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
32 минуты назад, Muzik сказал:

Когда в стране  наводить порядок не спешит руководство ее  . порядок  навдет народ .

какой народ? обычное охранное агентство в патриотической обертке

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Только что, Muzik сказал:

украинский

какая связь между народом и гопниками в балаклавах?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, BiZ сказал:

какая связь между народом и гопниками в балаклавах?

Гопники  в форме это  те кто  одел форму  полиции  и  барыжит народ .

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Только что, Muzik сказал:

Гопники  в форме это  те кто  одел форму  полиции  и  барыжит народ .

когда вас в подворотне за жопу возьмет какой-то наркоман вы будете звонить национальной дружине небось? :bv:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, BiZ сказал:

когда вас в подворотне за жопу возьмет какой-то наркоман вы будете звонить национальной дружине небось? :bv:

Да буду . Потому что  вызывать  иногда полицию  нет  никакой надобности .

Уже сколько раз было .  что   вызывали  а  дела не открывали . Так и говорят в открытую  это никто не будет  делать и искать .

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
8 минут назад, Muzik сказал:

Так и говорят в открытую  это никто не будет  делать и искать .

А дружина будет искать и делать?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
58 минут назад, Muzik сказал:

Когда в стране  наводить порядок не спешит руководство ее  . порядок  навдет народ .

Порядок на свой лад.

Например, разгромили заведение игровых автоматов, после чего заведение продолжило свою работу с отчислениями некой доли дохода "от бизнеса" " на форму"

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
56 минут назад, Muzik сказал:

Когда в стране  наводить порядок не спешит руководство ее  . порядок  навдет народ .

Мда, @Muzik , нічого Ви так і не зрозуміли. Дарма підкреслював для Вас! :facepalm:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, kentavr сказал:

Мда, @Muzik , нічого Ви так і не зрозуміли. Дарма підкреслював для Вас! :facepalm:

Я еще раз вам пишу . Когда  верхи  узурпируют власть и  бездействуют все  будет по другому .

Пора бы взять на вооружение опыт правления  Кучмы . Януковича . 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
22 минуты назад, BiZ сказал:

когда вас в подворотне за жопу возьмет какой-то наркоман вы будете звонить национальной дружине небось? :bv:

 

Там головне знайти правильні слова, а у Музіка ніколи не було проблем із цим. Особливо під впливом адреналіну загострюється талант. 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
4 минуты назад, Muzik сказал:

Пора бы взять на вооружение опыт правления  Кучмы . Януковича . 

 

Пора бы взять на вооружение опыт не только этот, а ещё и 1917 года.

Главный опыт, что тезис "все будет по-другому" не означает, что будет хорошо или хотя бы чуть-чуть лучше.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
10 минут назад, Muzik сказал:

Пора бы взять на вооружение опыт правления  Кучмы . Януковича . 

 

Конечно они берут на вооружение их опыт. Вот уже очередной Майдан собрать будет в разы сложнее. Потому что народ делят на порохоботов и не порохоботов, на зрадофилов и не зрадофилов. И т.д. Когда на улицу выйдут те, кому Порох надоел, навстречу выйдут те, кто видит изменения. И вот это уже будет гражданская война. 

Поэтому хорошо, что Вы не можете адекватно выражать свои мысли. А то создали бы орден "Плачущий Пенс" и пошли бы крестовым походом на Киев. :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
8 минут назад, insider сказал:

хорошо, что Вы не можете адекватно выражать свои мысли

:bv:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
10 минут назад, insider сказал:

 

, навстречу выйдут те, кто видит изменения. 

 

:bv:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
16 минут назад, insider сказал:

 

Конечно они берут на вооружение их опыт. Вот уже очередной Майдан собрать будет в разы сложнее. Потому что народ делят на порохоботов и не порохоботов, на зрадофилов и не зрадофилов. И т.д. Когда на улицу выйдут те, кому Порох надоел, навстречу выйдут те, кто видит изменения. И вот это уже будет гражданская война. 

Поэтому хорошо, что Вы не можете адекватно выражать свои мысли. А то создали бы орден "Плачущий Пенс" и пошли бы крестовым походом на Киев. :icon_mrgreen:

я не имею достаточно лишнего времени что бы вам каждое слово выжевывать и закидывать его в мозг .

Пытайтесь   если оно вам нужно  схватывать  с  полуслова .

Хотя на кой  оно  вам нужно .

По поводу майдана  . Он уже и не нужен  по большому  счету .

Все будет немного  по другому и необычно .И даже может  быть без того что вы описали потому что  статистика  плохого  91 процент . а те  может быть  9 что  вы пишите  это  пшик .

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
8 минут назад, Muzik сказал:

Все будет немного  по другому и необычно .И даже может  быть без того что вы описали потому что  статистика  плохого  91 процент . а те  может быть  9 что  вы пишите  это  пшик .

 

 

Кто понял этот бред, поднимите руку? :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, insider сказал:

 

Кто понял этот бред, поднимите руку? :icon_mrgreen:

Мудрейший намекнул, что не твоего ума дело понимать, что вскоре обязательно будет происходить что-то очень серьезное и важное

 

например автобус

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Только что, BiZ сказал:

Мудрейший намекнул, что не твоего ума дело понимать, что вскоре обязательно будет происходить что-то очень серьезное и важное

 

например автобус

 

Ага, спасибо. Ждем сводок от гаишников. :gl:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
22 минуты назад, insider сказал:

 

Ага, спасибо. Ждем сводок от гаишников. :gl:

может вам лично  сводку от них на диван принести ?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...