Перейти к контенту
Петрик

Українська мова чи російський язик...,язик загарбника?

Оценить эту тему

Рекомендованный пост

DF48THmWAAIaBzL.jpg

Друзі та знайомі, від яких я чую, що становлення української нації відбудеться не за мовним і не за культурним принципом, дуже мудро говорять – зі свого погляду вони, безперечно, праві. Маючи на увазі українську мову та культуру.

Вони не хочуть об’єднуватися навколо української мови та культури і всі потуги такого плану викликають у них внутрішній спротив. І я їх можу зрозуміти. У них є цікавіша – і мова, і культура. Українське – для них чуже й навіть чужинське, а тому глибоко нецікаве, хоч нібито вони давно живуть поруч із ним. Від нього можна відмахнутися, з нього можна посміятися, оголосити недолугим, звести до анекдоту, етнографії, низького соціального стану тощо. Воно до них не промовляє і цінністю для них не є. Ніхто з них ніколи не переймається українським, час від часу нагадуючи, що вони вищі за всі ці тарганячі перегони і муки формування ідентичності. Вони навіть не помічають, коли роблять нам неприємно або боляче. Тому що їм не болить. Без нього вони можуть спокійно обійтись – і обходяться. Проблеми індіанців шерифа не турбують.

Зрештою, тут знову їхня правота: всі на цьому святі життя – егоїсти, і нема чого витрачати емпатію на якихось українців з їхніми партикулярними, хутірськими і вузькочолими інтересами. Українське ж для них завжди як не одіозне, то обтяжливе, зайве, факультативне, необов’язкове. Тоді як існує щось значно більш вагоме і значуще, на що можна за звичкою спертися. І воно аж ніяк не українське.

Нація не може бути безликою

От тільки штука в тому, що вони лукавлять. Якщо становлення української нації відбудеться БЕЗ української мови та культури, значить, воно відбудеться З російською мовою та культурою. Такі реалії. Бо становлення нації у принципі неможливе без мови та культури. Нація не може бути безликою і без’язикою, хоч як її не називай – громадянською, політичною чи суперкультурною.

Для дуже багатьох людей концепт «нація без мови та культури» просто означає націю з іншою мовою та культурою. Означає, але ніколи не називається. І це, як на мене, найбільша пастка. Вони ніколи не скажуть, що хочуть тут панування всього російського, але воно мається на увазі і стоїть в усіх установках за замовчуванням. Бо, за великим рахунком, Україна без українського – це Україна з російським. Адже природа не терпить порожнечі.

Їхня альтернатива – російський націоналізм

Український націоналізм для них неприйнятний у будь-якій формі, натомість передбачена ними альтернатива, як би вони хитро це не маскували – просто інший націоналізм. Націоналізм іншої культури та іншого народу. І цей націоналізм – російський. Хоча вони принципово це заперечуватимуть. Бо його називають не націоналізмом, а оголошують чимось надкультурним і універсальним, певною життєздатною і перевіреною формою культурного життя, яка дозволяє їм триматися в колі своїх московсько-петербурзьких інтересів і жити у світі, абсолютно або частково ізольованому від українського, а будь-які спроби змінити статус-кво на користь українського сприймають як звуження власних інтересів, які вони ніколи не називають національними, хоч саме такими вони і є. Для них шаблоном стало, що саме українське призводить до розколу країни. Не російські впливи, які де-факто призвели до втрати територій, а саме українське є чинником, який начебто все тут зламає, розколе і знищить. Українське – жупел, щось небажане, страхітливе і потенційно небезпечне, що провадить, зрештою, до розколу. І ця логіка мислення від моїх друзів мені здається, м’яко кажучи, дивною і образливою.

Изменено пользователем Петрик

Поделиться этим сообщением

Цитата

Неплохо бы понять, что сам по себе язык определяет далеко не всё. Например, Тарас Шевченко писал свою прозу по-русски, но это нисколько не помешало ему стать гением украинского народа. Впрочем, зачем рыться в прошлом? Прямо сейчас тысячи русскоязычных парней защищают Украину на фронте, а десятки (если не сотни) тысяч украиноязычных заробитчан в это время работают на московских стройках, поддерживая своими руками экономику агрессора. И пока украинская экономика не встанет на ноги, никакой язык не заставит этих заробитчан вернуться.

Как показывает наша история, украинцы теряли право на родной язык сразу после того, как теряли собственное государство. С такой перспективы радикализм некоторых «языковых патриотов» выглядит и вовсе абсурдным, поскольку они разжигают гражданский конфликт в тылу собственной воюющей страны. Насколько далеко всё это может зайти, остаётся лишь догадываться. Если уж русскоязычных пытаются назначить виновными в войне, ожидать можно всякого. Радикалы из противоположного лагеря тоже не останутся в долгу, придумав какую-нибудь ответную глупость. Вопрос в том, как всё это поможет Украине выстоять в войне и встать на путь нормального развития. И ответ на него очевиден.

Так что бесплодные языковые распри пора бы прекратить. А для эффектных провокаций и скандальной шумихи у нас хватает и других тем, причем с головой.

Не вижу ничего сверхъестественного или криминального в приоритетности украинского языка в Украине. 

Только что, Clown сказал:

Не вижу ничего сверхъестественного или криминального в приоритетности украинского языка в Украине. 

Практически никто не видит. Но некоторые пытаются рассказывать другим на каком им языке разговаривать. Более того, кто явно, а кто намеками продвигают идеи дискриминации по языковому признаку. Вот это уже сверхъестественно-криминально. :icon_mrgreen:

27 минут назад, insider сказал:

Практически никто не видит. Но некоторые пытаются рассказывать другим на каком им языке разговаривать. Более того, кто явно, а кто намеками продвигают идеи дискриминации по языковому признаку. Вот это уже сверхъестественно-криминально. :icon_mrgreen:

Эту сказку я слышал 8 лет назад от небезизвестного дреда и иже с ним . Сколько русскоязычных за эти годы дискриминировали или убили по языковому признаку, не подскажете? 

5 минут назад, Clown сказал:

Эту сказку я слышал 8 лет назад от небезизвестного дреда и иже с ним . Сколько русскоязычных за эти годы дискриминировали или убили по языковому признаку, не подскажете? 

Это повод продолжать спекуляции на эту тему и подогревать радикально настроенную публику, я что-то не пойму? Нужно чтобы кого-то грохнули?

1 час назад, insider сказал:

Это повод продолжать спекуляции на эту тему и подогревать радикально настроенную публику, я что-то не пойму? Нужно чтобы кого-то грохнули?

я не пойму, какие могут быть спекуляции на тему украинского языка в стране, где 90% радио, медийного и книжного контента на российском языке?

6 минут назад, Clown сказал:

я не пойму, какие могут быть спекуляции на тему украинского языка в стране, где 90% радио, медийного и книжного контента на российском языке?

Оно и хорошо. Когда не понимаешь элементарных вещей жить скорее проще, чем сложнее. :icon_mrgreen:

1 час назад, insider сказал:

Оно и хорошо. Когда не понимаешь элементарных вещей жить скорее проще, чем сложнее. :icon_mrgreen:

Я вам намекаю на то, что существуют все предпосылки и основания для развития крайне левых организаций националистического толка. Можно умничать сколько угодно на тему демократии и равенства, ситуации это не изменит.

4 минуты назад, Clown сказал:

Я вам намекаю на то, что существуют все предпосылки и основания для развития крайне левых организаций националистического толка. Можно умничать сколько угодно на тему демократии и равенства, ситуации это не изменит.

А, так это Вы типа шото новое написали? Ну ок, давайте тему заново перепишем. Повторенье - мать ученья. :icon_mrgreen:

2 часа назад, Clown сказал:

Все течет, все меняется...

Кволий якийсь мовосрач.

Петрику, вони не люблять москалів і розуміють і можуть, але впадлу зайве напружуватися всупереч усталеній звичці. Ледацюги!

5 минут назад, mild patriot сказал:

... вони не люблять москалів і розуміють і можуть, але впадлу зайве напружуватися всупереч усталеній звичці. Ледацюги!

Да :gl:

9 минут назад, mild patriot сказал:

Кволий якийсь мовосрач.

Петрику, вони не люблять москалів і розуміють і можуть, але впадлу зайве напружуватися всупереч усталеній звичці. Ледацюги!

Так :gl:

11 минут назад, mild patriot сказал:

Кволий якийсь мовосрач.

Нет

8 минут назад, Михаил Балтакса сказал:

Нет

Если нет, то Нi. А раз Нет, то Да... :gl:

Я понял.

Чтоб да, так нет (с)

2 минуты назад, Михаил Балтакса сказал:

Я понял.

Чтоб да, так нет (с)

Да, но и не так шоб нет, потому что таки да. :gl:

Грустное веселье.

Вважаю знаковим є те, що тільки один комент був( поки що), написаний мовою загарбників.

Звичайно ж в падлу напружуючи свої мізки почати спілкуватись українською..

Та і навіщо?

Краще ж разгаварівать на "общепонятном" "на котором разгаварівал Ленін" а ніж на "бидлячем"(українською) Чи може я не правий?

25 минут назад, Петрик сказал:

Чи може я не правий?

Не правий и это уже здесь сто раз обсуждалось. Если коротко, то каждый человек с детства разговаривает на языке на котором его изначально научили разговаривать, который и является родным. Не тот, который государственный, а тот, на котором произнесены первые слова, на котором он учился в школе и т.д. Разговаривать на другом языке, если в этом нет никакой критической надобности, никто не будет. Все оф. документы должны быть на государственном, все оф. мероприятия тоже и т.д. Но рассказывать на каком языке мне говорить в быту, пожалуйста не надо. Спекулировать "мовой загарбника" тоже, потому что все основные языки мира в той или иной степени есть языками оккупантов, преступников и т.д. По работе общаюсь и на украинском и на английском и на русском. Но в быту ближе русский. Дети мои будут разговаривать на украинском, я в этом уверен, потому что они уже общаются преимущественно на нем. Я считаю, что языковая проблема это проблема в головах тех, кому очень хочется срача и тому есть много подтверждений. :icon_mrgreen:

21 минуту назад, Петрик сказал:

Вважаю знаковим є те, що тільки один комент був( поки що), написаний мовою загарбників.

Де? В цьому топіку?:chok_mini: Хіба? Може один тільки НЕ написаний нею? Ой, вибачте, не один - два!

Я завжди говорив, моски  - найтвердіша інстанція. Сила звички - страшна річ. НЕ можна примусити любити Вітчизну, не можна примусити говорити українською. АЛЕ! Можна і треба створювати таку систему, яка б спонукала до таких дій. Не різко. Поступово. Повільно і сумно. Як в тому анекдоті про сумуючу вдовицю. :)

Щоранку я дивлюся "Ранок у вликому місті" на ICTV.  Там є такі ведучі Павло Казарін і Антон Равицький. Обидва патріоти, обидва блискучі медійники. Одна біда - російськомовні. Нещодавно вони почали вести передачу українською. Інколи дуже потішно спостерігати, як вони опановують українську. Як важко це ім дається. Особливо закінчення. Та вони стараються. І це їм неодмінно вдасться! І в нас усіх вийде. Обовязково. Можливо, не одразу, нехай згодом. Але неодмінно вийде!

22 минуты назад, insider сказал:

Разговаривать на другом языке, если в этом нет никакой критической надобности, никто не будет.

І я про це ж. Про необхідність створювання системи. Не візьмуть до універа без знання соловїної - батьки змусять дітлахів її вивчати. Не приймуть у Вас офіційну заяву на іншій мові - вивчатимите українську. Не буде фільмів на москальській - дивитимеся українські. Звісно, якщо вони будуть.

Русіфікація України тривала століття, і не була завершена. Нащастя. Україніфікація не може відбутися в одну мить. На все потрібен час.

1 минуту назад, kentavr сказал:

І я про це ж. Про необхідність створювання системи. Не візьмуть до універа без знання соловїної - батьки змусять дітлахів її вивчати. Не приймуть у Вас офіційну заяву на іншій мові - вивчатимите українську. Не буде фільмів на москальській - дивитимеся українські. Звісно, якщо вони будуть.

Русіфікація України тривала століття, і не була завершена. Нащастя. Україніфікація не може відбутися в одну мить. На все потрібен час.

Точно.

В 29.07.2017 в 15:44, insider сказал:

Прихильники принципу "какая разница на каком языке говорить" мабуть, роблять вигляд що не знають, що україномовних у ворожих лавах немає.

Там,в окупованому москалями Донбасі, Криму, разгаварівают на "едином, могучем"
Можна скільки завгодно не погоджуватись з окремими вчинками та методами відстоювання власної думки, але факт лишається фактом – російська мова – це той ланцюг, який нерозривно пов'язує "жітєлєй України" з ворогом.
Вам приємно отожнювати себе з ворогом країни у якій вам за честь довелось жити??

якщо "какаяразница" - то чом би не українською ?

1 час назад, Петрик сказал:

Прихильники принципу "какая разница на каком языке говорить" мабуть, роблять вигляд що не знають, що україномовних у ворожих лавах немає.

Там,в окупованому москалями Донбасі, Криму, разгаварівают на "едином, могучем"
Можна скільки завгодно не погоджуватись з окремими вчинками та методами відстоювання власної думки, але факт лишається фактом – російська мова – це той ланцюг, який нерозривно пов'язує "жітєлєй України" з ворогом.
Вам приємно отожнювати себе з ворогом країни у якій вам за честь довелось жити??

А почему Вы решили, что я себя отождествляю с врагом? Немецкий, я так понимаю, смысла учить нет, а то не ровен час стану причастным к преступлениям гитлеровских приспешников? С английским хуже, видимо я уже часть преступной группировки, которая разговаривая на этом языке совершила не меньше мерзостей чем русскоязычные. Бедумное впадание в крайности и большое желание думать не своей головой, а лозунгами из телика и интернета, как мне кажется, больше похожи на канаты, связывающие жителей Украины с врагом. 

3 часа назад, insider сказал:

А почему Вы решили, что я себя отождествляю с врагом? Немецкий, я так понимаю, смысла учить нет, а то не ровен час стану причастным к преступлениям гитлеровских приспешников? С английским хуже, видимо я уже часть преступной группировки, которая разговаривая на этом языке совершила не меньше мерзостей чем русскоязычные. Бедумное впадание в крайности и большое желание думать не своей головой, а лозунгами из телика и интернета, как мне кажется, больше похожи на канаты, связывающие жителей Украины с врагом. 

ви перекручуєте

вивчати та використовувати для щоденного спілкування - різні речі

Зараз використання російської в кожній сім'ї обумовлене історичною складовою - на якій мові розмовляли батьки, якою мовою людина здобувала освіту.

4 часа назад, Лелека сказал:

якщо "какаяразница" - то чом би не українською ?

Не вивчати та не знати російську - не мудре рішення.

На російській мові існує велика база знань, яка все ще відсутня на українській мові. В першу чергу це стосується наукових видань. Ігнорувати це , або відмовлятись від цих знань - дуже великий мінус українцям у світовій конкурентноспроможності. Ви можете сказати, що можна вивчати англійську замість російської. Так, вивчати англійську треба, тому що майже всі найбільш прогресивні наукові знання можна сьогодні отримати виключно англійською. Але через те, що носії англійської мови не мають з Україною спільних кордонів, опанування англійської на порядок складніше для пересічного українця.

Очевидне рішення проблеми - створення та популяризація наукових видань українською, що охоплювали б усі науки - від інженерних до гуманітарних. Доречі саме з виданнями з технічних/інженерних наук українською якраз найбільша проблема.

Мокшанським діалектом переважно переклади з англійських оригіналів.

А карфаген ... Себто московія - таки повинен бути зруйнований . " россия зааанчивается там , где заканчивается русский язьік" (с)

3 часа назад, Clown сказал:

ви перекручуєте

вивчати та використовувати для щоденного спілкування - різні речі

Зараз використання російської в кожній сім'ї обумовлене історичною складовою - на якій мові розмовляли батьки, якою мовою людина здобувала освіту.

Да я еще и не докручиваю, учитывая в какой маразм иногда впадают некоторые люди по данной теме... :gl:

1 час назад, Лелека сказал:

Отчасти справедливо, но в целом выстрел пальцем в небо.

А карфаген ... Себто московія - таки повинен бути зруйнований . " россия зааанчивается там , где заканчивается русский язьік" (с)

россия заканчивается там, где заканчивается вата в голове. И вата эта принимает причудливые формы очень часто. Независимо к какой стороне конфликта относится ватоноститель. :icon_mrgreen:

навряд чи пересічний український школяр зможе читати  книжки з математичного аналізу, диференціального обчислення, матфізики, теормеханіки, математичної статистики, терії черг на англійській мові, нехай він навіть знає її на відмінно .

Одними лише лозунгами українську мову не повернути у суспільство.

Да, кто не видел ни одного тома Фихтенгольца, например, может дерзко рассуждать о науке и обучении на украинском вот так вот сразу, после многих лет, которые наша мова провела в фоновом режиме. :gl:

2 часа назад, Clown сказал:

Одними лише лозунгами українську мову не повернути у суспільство.

Звичайно ж, лозунгами ця зроблена москалями проблема не вирішиться.

Як вирішити? Один з варіянтів.... Поїхали сусіди в Сполучені Штати Америки. Перше що вони зробили, почали вивчати американську мову (англійська трішки інша).

І що ж ви думали?! За три місяці вони вже розмовляли на мові країни до якої переїхали жити!!!

Так і у нас потрібно(я вважаю) створити умови,не прийнятні для тих хто лінується вивчити, і говорить; "какая разніца на каком гаварить".

Або ти УКРАЇНЕЦЬ...,або жітель в Україні. з усіма привілеями..

Изменено пользователем Петрик

5 минут назад, Петрик сказал:

Так і у нас потрібно(я вважаю) створити умови,не прийнятні для тих хто лінується вивчити, і говорить; "какая разніца на каком гаварить".

Вот и Вы пришли к этой мысли, которую уже озвучивали много раз. А разговоры про мову врага это, как по мне, бред. Завтра Трамп, например, вычудит что-то и уже будет две "мовы врага" потом у него появятся союзники и пол глобуса будут разговаривать на вражеских языках. Национализм, как и большая часть явлений в этой жизни, хорош в меру. Осмелюсь предположить, что больший эффект в популяризации украинского языка можно было наблюдать, если бы Вы здесь размещали украинские стихи, а не вот это вот: "какая разніца на каком гаварить". :gl:

В 05.08.2017 в 20:19, Петрик сказал:

Як вирішити? Один з варіянтів.... Поїхали сусіди в Сполучені Штати Америки. Перше що вони зробили, почали вивчати американську мову (англійська трішки інша).

І що ж ви думали?! За три місяці вони вже розмовляли на мові країни до якої переїхали жити!!!

Якщо мова про "східних сусідів" - все обстоїть НЕ так. Вони не заморочуються на вивченні американської мови, вони просто створюють руськомовний анклав, де американська мова не потрібна. :( І, доречі, так вони коять не тільки в Америці.

Изменено пользователем kentavr

Цитата

Сын начал читать по вечерам детские книжки и попросил купить ему книгу про Гарри Поттера.

По дороге домой я заехал в Книжный и выбрал нужную книгу.

Когда я привёз книгу домой и вручил Гоше он очень обрадовался и сразу побежал ее читать.

Через время сын подходит ко мне:

— Папа, что ты мне купил?

— То что ты просил — Гарри Поттера.

— Папа, но я ничего в ней не понимаю, она написана на каком-то непонятном языке.

Я с удивлением взял книгу, чтобы посмотреть в чем дело:

— Гоша, так в чем проблема? Книга как книга. Не ленись, давай читай при мне.

Он начал читать

Видно, что он читает, но вообще не понимает смысл прочитанного.

И тут до меня дошло.

По инерции, книгу я купил на русском языке, а читать и понимать прочитанное он пока научился только на украинском.

— Да, Гоша, ты прав. Извини, эта книга на русском языке.

— Папа, зачем ты её купил? Купи мне пожалуйста Гарри Поттера на украинском языке.

Вот и все.

И не надо насильно никого ни к чему принуждать или заставлять.

Шестилетний ребёнок из русско говорящей семьи, свободно говорит на украинском языке со сверстниками в школе, на русском языке с родителями дома, а пишет и читает книги естественно на том языке на котором его этому научили в школе — на украинском.

И если бы это он сам покупал эту книгу в магазине, то уже на 100% по инерции купил бы именно украинскую.

И я этому очень рад.

А ещё больше я буду рад, если вторым языком он выучит английский и захочет читать Гарри Поттера в оригинале.

6 часов назад, insider сказал:

Вот и все.

И не надо насильно никого ни к чему принуждать или заставлять.

Шестилетний ребёнок из русско говорящей семьи, свободно говорит на украинском языке со сверстниками в школе, на русском языке с родителями дома, а пишет и читает книги естественно на том языке на котором его этому научили в школе — на украинском

Чому деякі західні сусіди здійняли галас щодо нашого закону про освіту? Тому що в школах, бач, треба вчити українську! От і все..

3 часа назад, Кам'янчанин сказал:

Чому деякі західні сусіди здійняли галас щодо нашого закону про освіту? Тому що в школах, бач, треба вчити українську! От і все..

Какое нам дело по поводу чего горят пуканы у захiдних сусiдiв? :icon_mrgreen:

В 29.07.2017 в 13:02, BiZ сказал:

А можна просто без націоналізму?

А без націоналізму вже 26 років . і ніфіга .

В 29.07.2017 в 16:14, Clown сказал:

Дред кардинально змінив точку зору ;) Едітор також :)

В 25.10.2017 в 09:41, insider сказал:

Какое нам дело по поводу чего горят ****** у захiдних сусiдiв? :icon_mrgreen:

Нам (вам, їм?) з цього приводу така ж само справа , як і з приводу асоціації з ЄС, як і з приводу отого "безвізу"...

1. Референдум в Нідерландах: 61% проти асоціації з Україною.

2. За блокування безвізу в Європейському парламенті голосували 18 італійців, по 16 британців та французів, 7 нідерландців, 6 греків, по 4 німці та австрійці, двоє шведів, по одному депутату з Бельгії, Польщі та Чехії. Групу тих, хто утримався, формують, по суті, дві держави: у ній 13 британців та 11 французів. Окрім них – троє бельгійців, два кіпріота і по одному представнику з семи держав – Італії, Данії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Чехії.

3. Угорщина блокуватиме усі кроки зі зближення України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» і будь-які ініціативи, що сприятимуть євроінтеграції України.

5 минут назад, Кам'янчанин сказал:

Нам (вам, їм?) з цього приводу така ж само справа , як і з приводу асоціації з ЄС, як і з приводу отого "безвізу"...

1. Референдум в Нідерландах: 61% проти асоціації з Україною.

2. За блокування безвізу в Європейському парламенті голосували 18 італійців, по 16 британців та французів, 7 нідерландців, 6 греків, по 4 німці та австрійці, двоє шведів, по одному депутату з Бельгії, Польщі та Чехії. Групу тих, хто утримався, формують, по суті, дві держави: у ній 13 британців та 11 французів. Окрім них – троє бельгійців, два кіпріота і по одному представнику з семи держав – Італії, Данії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Чехії.

3. Угорщина блокуватиме усі кроки зі зближення України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» і будь-які ініціативи, що сприятимуть євроінтеграції України.

То есть, учитывая результаты, нам по сути плевать на всю эту мышиную возню. Я так и думал. :icon_mrgreen:

2 часа назад, insider сказал:

То есть, учитывая результаты, нам по сути плевать на всю эту мышиную возню. Я так и думал. :icon_mrgreen:

Шах і мат! :0399:

Визнаю свою поразку щодо "мишей" і їхньої метушні. Дякую за урок. Було швидко, цікаво і корисно.:icon_mrgreen:

Але щодо насильства і мови начання продовжу. Напевно більшість неукраїнців в Україні (байдуже якої  національності) вважають вивчення української мови їхніми дітьми в школах примусом. Саме тому вони верещали про так звану "насильницьку українізацію" в Криму, на всьому півдні України і лівобережжі Дніпра до війни, а тепер ще й на крайньому заході.

Звісно, можна відмахнутися, назвати мишачою метушнею і не звертати уваги.  Але ж і ви, наприклад, теж не схвалюєте насильства над собою, мовляв, не вказуйте якою мовою розмовляти. Так? От і вони всі заявляють про свої права і вимагають: "Не силуйте нас і особливо наших беззахисних дітей вчити вашу українську в школах, нам завжди чудово жилося і без неї, і надалі ми без неї проживемо, і Гаррі Поттера наші діти читатимуть без жодного дискомфорту своєю мовою, але тільки не вашою українською".

Розумієте? Мова навчання у школі - це примус, насильство. Як свого часу в СРСР, наприклад, росмовні школи. Так тож була диктатура (типу пролетаріата). А тепер же ж типу вже демократія. Усім все можна. Усі згадали про свої права. Кожен тепер вимагає собі чогось свого. І ледь що, одразу ж кричить на все горло про утиски, про несправедливість, про те, що їх не чують, вимагає референдумів.

Можливо вимога зробити росмову другою державною і провести федералізацію теж нещодавно комусь здавалась  мишачею метушнею. А пригадайте отой парад прийняття облрадами/міськрадами росмови офіційною/регіональною!  А потім уся ця мишача метушня призвела до війни.

Наперед наполягаю, що нікого ні в чому не звинувачую. Просто згадаймо разом, як усе це відбувалося. Не так вже й давно.

В 08.02.2007 в 16:42, Михаил Балтакса сказал:

Украинский язык закреплен Конституцией.

Русский - нет.

Вот и вся разница.

Я просто хочу больше прав. А именно - право общаться и вести делопроизводство, и мочь обучать на русском языке ребенка.

В 28.05.2010 в 21:22, Кармель сказал:

Я тут читала, следила за веткой и не выдержала. Хочу вставить свои три копейки в эту тему.

С детства в моей семье говорили (и говорят) на русском языке. В селе бабушек/дедушек не было и лето проводила в пионерских лагерях. В конце августа все съезжались и во дворе многие ребята говорили на суржике украинско-русском. Нам это не мешало. Мы продолжали и понимать друг друга и дружить.

Сегодня у меня есть друзья во Львове, Хмельницкой области. Они говорят на украинском, я на русском. Мы прекрасно понимаем друг друга. По работе приходится оформлять документы, писать письма на украинском. Уже как-то привыкла, хотя иногда возникают трудности, тогда ищу помощи у сотрудников. Но продолжаю-то думать на РУССКОМ языке, потому что украинский НЕ мой язык. И думаю, таких как я много в Украине. И почему бы не принять решение в пользу 2-х государственных языков, на которых говорит большая часть Украины.

http://kmsk.com.ua/index.php?/topic/2772-хроника-войны-языков-руссукр/

4 часа назад, Кам'янчанин сказал:

Шах і мат! :0399:

Визнаю свою поразку щодо "мишей" і їхньої метушні. Дякую за урок. Було швидко, цікаво і корисно.:icon_mrgreen:

Але щодо насильства і мови начання продовжу. Напевно більшість неукраїнців в Україні (байдуже якої  національності) вважають вивчення української мови їхніми дітьми в школах примусом. Саме тому вони верещали про так звану "насильницьку українізацію" в Криму, на всьому півдні України і лівобережжі Дніпра до війни, а тепер ще й на крайньому заході.

Звісно, можна відмахнутися, назвати мишачою метушнею і не звертати уваги.  Але ж і ви, наприклад, теж не схвалюєте насильства над собою, мовляв, не вказуйте якою мовою розмовляти. Так? От і вони всі заявляють про свої права і вимагають: "Не силуйте нас і особливо наших беззахисних дітей вчити вашу українську в школах, нам завжди чудово жилося і без неї, і надалі ми без неї проживемо, і Гаррі Поттера наші діти читатимуть без жодного дискомфорту своєю мовою, але тільки не вашою українською".

Розумієте? Мова навчання у школі - це примус, насильство. Як свого часу в СРСР, наприклад, росмовні школи. Так тож була диктатура (типу пролетаріата). А тепер же ж типу вже демократія. Усім все можна. Усі згадали про свої права. Кожен тепер вимагає собі чогось свого. І ледь що, одразу ж кричить на все горло про утиски, про несправедливість, про те, що їх не чують, вимагає референдумів.

Можливо вимога зробити росмову другою державною і провести федералізацію теж нещодавно комусь здавалась  мишачею метушнею. А пригадайте отой парад прийняття облрадами/міськрадами росмови офіційною/регіональною!  А потім уся ця мишача метушня призвела до війни.

Наперед наполягаю, що нікого ні в чому не звинувачую. Просто згадаймо разом, як усе це відбувалося. Не так вже й давно.

http://kmsk.com.ua/index.php?/topic/2772-хроника-войны-языков-руссукр/

Я за то, что если живешь в стране, то будь добр документы заполняй на гос. языке и используй его везде где этого требует законодательство. В школе тоже. В быту это мое дело как общаться. Не нравится что тебя в школе "заставляют" учить язык - никто никого не держит. Это ебланство высшего уровня и критическая концентрация говна в мозгу. Не припомню чтобы кто-то вонял, мол заставляют математику в школе учить, физику, химию и т.д. А ведь заставляют же. :icon_mrgreen: В общем к людям, с промытыми уриной мозгами, нужно относиться снисходительно, а если они сбиваются в стайки то вызывать либо санитаров либо полицию. По ситуации. :gl: 

Моему ребенку, когда он пришел первого сентября в новую школу, сказали не стесняйся разговаривать на русском, если тебе так удобней. А ребенку пох на каком разговаривать, потому что первый класс он отучился в коллективе где на уроках преподавали на украинском, а на переменах общались на русском. Проблем с языком в итоге нет от слова совсем. :gl:

Вообще я тут во Львове со всего этого ржу. В кафе как-то сижу. Рядом заняли два столика. За одном мужики пива хлебнуть решили, за другим две дамы пообщаться о своем о женском. Со старта всi такi поважнi, на украинском разговаривают со знанием дела. Потом смотрю, через пол часа, бухнули и понеслась русская речь со всеми спецэффектами что с одной что с другой стороны. :bv: И таких примеров много. Главное никто ни на кого косо не смотрит, на каком бы ты языке не говорил. 

Изменено пользователем insider

В 28.10.2017 в 11:32, insider сказал:

Я за то, что если живешь в стране, то будь добр документы заполняй на гос. языке и используй его везде где этого требует законодательство. В школе тоже. 

Чудово. Опоненти з цим погодяться. От тільки висувають вимогу зробити свою мову другою державною. І тоді вони будуть і документи складати своєю держмовою, і використовувати скрізь згідно із законодавством. І в школі також. :icon_mrgreen:

В 28.10.2017 в 11:32, insider сказал:

Не нравится что тебя в школе "заставляют" учить язык - никто никого не держит. Это ********* высшего уровня и критическая концентрация ***** в мозгу. Не припомню чтобы кто-то вонял, мол заставляют математику в школе учить, физику, химию и т.д. А ведь заставляют же. :icon_mrgreen: В общем к людям, с промытыми ****** мозгами, нужно относиться снисходительно, а если они сбиваются в стайки то вызывать либо санитаров либо полицию. По ситуации. :gl: 

Справа ж не в самій математиці, фізиці чи хімії. А їм, бач, не подобається, що ці предмети доведеться вчити чужою незрозумілою для них мовою. Важко перекладати і вчити терміни, які на слух суттєво відрізняються в різних мовах. Розумієте? 

А свої фашистські "замашки" і знижену агресивну лексику ви краще вже облиште. Не відповідають вони офіційним загальноєвропейським цінностям.

Щодо виклику поліції. Знаєте, на ваші "виклики", опоненти теж не мовчали і викликали своїх... "зелених" і типу "ввічливих". 

Изменено пользователем Кам'янчанин