Перейти к публикации
kentavr

Воєнний стан в Україні: варто чи ні?

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Воєнний стан в Україні: варто чи ні?

 

Мова йде про запровадження певних обмежень на пересування громадян, контроль ЗМІ та розповсюдження інформації. Крім того, частина ресурсів, зокрема, приватних, може бути змобілізована на потреби безпеки і оборони.

Це – реальна перебудова дуже багатьох речей. За таких умов іноземні партнери, очевидно, будуть з великою недовірою дивитися в наш бік – вони просто боятимуться країни, яка перебуває у військовому стані. Не до кінця наразі зрозуміло, яким чином формуватимуться відносини між Україною та Міжнародним валютним фондом, і не зрозуміло, які реформи і яка політика буде проводитися.

 

Нинішня ситуація дуже складна: ми прекрасно розуміємо, що це не антитерористична операція, а фактична боротьба з російською агресією. Тому тут виникає питання: яку ми повинні проводити юридичну політику, які запроваджувати засоби захисту національного суверенітету та безпеки в найширшому розумінні цього слова у цих умовах? Я думаю, що повноцінне запровадження військового стану в країні не буде, але те, що нам необхідно прийняти складне рішення щодо наших стосунків з РФ – очевидно. Особливо, зважаючи на ту роль, яку відіграє сьогодні Росія у світі. До того ж на певному етапі гібридна війна вичерпала свої політичні межі. Загострення і продовження того конфлікту, який ми на сьогодні спостерігаємо, вимагає від України прийняття нестандартних рішень.

 

Ключова проблема полягає в тому, що здебільшого ми ухвалювали рішення у відповідь. Після анексії Криму та початку військових дій на сході ми були реактивні. Набір наших дій до цього моменту не виходив за межі стандартних інструментів економічного і військового протистояння. Якщо йдеться безпосередньо про військовий стан, на мій погляд, ми не можемо запровадити його просто так. Ми повинні чітко сказати у зв'язку з чим його запроваджено: назвати Росію агресором в юридичному плані. А відтак – здійснити низку заходів, як-то обмежити відносини з Росією, щонайменше запровадити візи, а то й взагалі закрити на деякий час кордон, припинити економічні зв'язки, тощо.

 

У цьому сенсі серед багатьох українців це буде дуже непопулярна норма, тому що з одного боку ми розуміємо, що йде війна, але з іншого боку особистісний обмін не припиняється, люди туди-сюди їздять, ситуація строката. І якщо за умов такої строкатості будуть запроваджені жорсткі заходи, ясно, що це рішення буде непопулярне, і ті, хто веде боротьбу з чинною владою, можуть скористатися цим моментом.

Тому запровадження військового стану вимагає надзвичайно високого рівня мобілізації політичної еліти. На жаль, на сьогодні вона такою не є. Ідея захисту своєї країни не є такою, що поділяється значною кількістю українських політичних сил.

Те саме стосується і суспільства. Не можна вимагати його стовідсоткової мобілізації. Ми повинні чітко зрозуміти, що якщо немає єдиної еліти та високого рівня мобілізації суспільства в цілому, то реальне запровадження військового стану, а також повноцінне політичне, військове і економічне протистояння з Росією, реалізувати дуже складно.

 

Автор: Олексій Гарань.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Турчинов розповів про дуже серйозну небезпеку з боку Росії

 

Росія серйозно нарощує і зміцнює свою військову інфраструктуру поблизу кордону з Україною. Тепер під загрозою і західні регіони.

Про це розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України у інтерв'ю виданню "Інтерфакс-Україна".

 

За його словами, Росія створила потужну військову інфраструктуру на відрізку від Азовського моря до кордону з Білоруссю, йде підготовка масштабних військових навчань "Захід-2017".

 

"Навчання проходитимуть, у тому числі, і на території Білорусі з використанням авіації, бронетанкової техніки, артилерії, сил спецоперацій. Таким чином, буде забезпечена величезна концентрація військ, що нависає над західною частиною України, що створює для нас дуже серйозну небезпеку", – підкреслив Олександр Турчинов.

Турчинов наголосив, що Росія щодня намагається зламати українську оборону – Москва безперервно перекидає на Донбас військову техніку, зброю та боєприпаси, кадрових військових і найманців.

Ситуація у зоні АТО спонукає нас невідкладно приймати рішення (зміни формату АТО, – "24"). Адже тільки протягом останніх місяців кілька разів оголошувалося припинення вогню, яке не дотримувалося агресором навіть протягом доби,
– зазначив він.

 

Активізувався Кремль і біля українсько-російського кордону, зокрема, на ділянках, які межують з Бєлгородською, Воронезькою і Ростовською областями.

"Головне, що нас дуже турбує – це швидке нарощування потужної угруповання Збройних сил РФ уздовж всієї нашої кордону. Ці багатотисячні штурмові підрозділи в будь-який момент можуть підключитися до ведення бойових дій проти української армії. Ми повинні все це враховувати і бути готовими до цього", – підкреслив секретар РНБО.

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов очікує від Верховної Ради якомоганайшвидшого розгляду зміни формату АТО на Донбасі.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Турчинов: Звільнити Донбас в рамках АТО неможливо

 

Секретар РНБО України Олександр Турчинов вважає, що Антитерористичну операцію на Донбасі потрібно завершити, оскільки в рамках цього формату окуповані території звільнити неможливо. Політик пропонує перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією.

 

"Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. У той же час потрібно відзначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України... Водночас прийшов час перейти до нового формату захисту країни", – сказав Турчинов в інтерв'ю.

 

Він зазначив, що бойове застосування Збройних Сил дозволено в Україні лише у двох випадках – оголошення війни і антитерористичної операції. У випадку оголошення воєнного стану це не передбачено. Тож, на думку Турчинова, настав час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією проти нас.

 

Прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їхнього звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право застосовувати ЗСУ та інших військових формувань проти гібридної агресії з боку РФ,
– наголосив секретар РНБО.

Турчинов зазначив, що уточнений законопроект "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей" буде представлений президенту, після чого він має бути оперативно внесений до Верховної Ради.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Порошенко відреагував на пропозицію Турчинова завершити АТО

 

Припинення Антитерористичної операції проти бандформувань на Донбасі може залишити Україну беззахисною в умовах агресії.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час свого візиту на Донбас.

 

"Якщо ми скасуємо АТО і в той же час не надамо військовим права діяти адекватно в умовах агресії – залишимо Україну беззахисною", – вважає глава держави.

 

Він зазначив, що доручив експертам та народним депутатам розробити законопроект по реінтеграції Донбасу, який передбачає низку заходів щодо повернення ОРДЛО Україні.

За моїм дорученням був розроблений проект законодавчого акта, який називається "Про реінтеграцію окупованих територій Донбасу України". Він охоплює цілий ряд заходів і кроків, які треба буде здійснити для забезпечення реінтеграції, для визначення правового режиму,
– пояснив президент.

За словами Порошенка, тиск за допомогою санкцій щодо Росії повинен тривати, адже він вже дає результат.

 

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що АТО на Донбасі потрібно завершити, оскільки в рамках цього формату окуповані території звільнити неможливо.Політик пропонує перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

АТО на Донбасі: Аваков теж виступив за перегляд статусу

 

Ідею перегляду статусу АТО на Донбасі з урахуванням існуючих реалій, що склалися, підтримав глава МВС України Арсен Аваков.

Про це міністр заявив у четвер, 15 червня, на брифінгу в Києві.

Він зазначив, що рішення про проведення АТО, схвалене у 2014 році, було реакцією на тодішню незвичайну ситуацію в Україні, з якою країна раніше не стикалася.

 

Зараз, коли мовиться про повномасштабну військову операцію, і це не спеціальна операція служб безпеки із залученням інших сил, то, очевидно, потрібно переглянути статус, але не переглянути суть,
– сказав Аваков.

Глава МВС зазначив, що глава РНБО Олександр Турчинов виступив з ініціативою упорядкувати це питання, вирішити цілу низку процесуальних взаємин між різними структурами, щоб українським військовим і спецслужбам не ставилися штучні обмеження.

"Але глибоко переконаний, що конфлікт на Донбасі вирішуватиметься не на лінії зіткнення, а вирішуватиметься через політичний тиск на агресора і політичне врегулювання. Другим темпом, безумовно, йде позиція правоохоронців і військових", – розповів Аваков.

 

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що АТО на Донбасі потрібно завершити, оскільки в рамках цього формату окуповані території звільнити неможливо. Політик пропонує перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією.
 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
2 часа назад, kentavr сказал:

Турчинов розповів про дуже серйозну небезпеку з боку Росії

"Навчання проходитимуть, у тому числі, і на території Білорусі з використанням авіації, бронетанкової техніки, артилерії, сил спецоперацій. Таким чином, буде забезпечена величезна концентрація військ, що нависає над західною частиною України, що створює для нас дуже серйозну небезпеку", – підкреслив Олександр Турчинов.

Стратег Турчинов заканчивал военную академию? Он неверно использует военные термины.

Если граница(линия фронта) в мирное время извилистая, то можно при определённых условиях сосредоточения больших военных сил у границы(погранцы не в счёт) использовать термин "нависает" или наоборот - "вклинивается".

Если нависает, то уже в мирное время наша группа войск, находящаяся в "клине", полуокружена с трёх сторон. Окружить и взять в котёл такой клин - при объявлении войны плёвое дело. С другой стороны, те, кто в "клине" уже в мирное время находятся далеко впереди общей линии фронта, значит снабжать такие войска намного легче, и развивать наступление из такого клина при определённом условии - это сказка. Там ещё много ньюансов, на которых я не останавливаюсь, ибо не хватит места. Но я не упомянул самое главное условие - господство в воздухе. Без него можно забыть о наступлении.

Передайте Турчинову, чтобы прочитал учебник по тактике за 1-й семестр и не ляпал смешного.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Блин, как же не вовремя все талантливые стратеги поубегали... :ph34r2:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 час назад, insider сказал:

Блин, как же не вовремя все талантливые стратеги поубегали... :ph34r2:

ну так, не мешки ж ворочать...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
5 часов назад, robotek сказал:

Передайте Турчинову....

эммм... он правда просил не беспокоить после девяти, но раз его святейшество просит, обязательно передадим, даже не сомневайтесь, это для нас пару пустяков - раз и передали ))))

 

Один стратех поучает другого стратеха... так и живем :facepalm:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
16 часов назад, Экземплификант сказал:

Один стратех поучает другого стратеха... так и живем :facepalm:

Ещё Петр 1 просил бояр на асамблее не молчать, а высказываться, дабы дурость каждого видна была.... Но это же приманка, Турчинов плохо изучал историю....

Иногда лучше жевать, чем говорить. Особенно, если по-написанному читает, а сам не в теме..

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Переформатування АТО – "гібридна відповідь" на "гібридну війну" Путіна, – нардеп

 

Народний депутат Дмитро Тимчук пояснив, що передбачає так званий законопроект про переформатування АТО та реінтеграцію Донбасу.

Про це Тимчук написав у своєму Facebook.

 

Депутат зазначив, що у понеділок відбувалось засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту, який офіційно має назву – "Про Особливості державної політики з Відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України".

Тимчук каже, робота над законопроектом вже закінчується і незабаром він вже буде поданий у Верховну Раду.

 

Пояснюючи суть самого проекту закону, нардеп каже, що "як би кому не хотілося, ми не можемо взяти і оголосити війну Росії".

Ми просто не зможемо бадатися військовими та економічними потенціалами "безпосередньо", в ході відкритого військового протистояння двох держав. Така нинішня "де-факто війна без війни де-юре" – і є суть путінської "гібридної агресії",
– наголошує Тимчук.

Законопроект про "реінтеграцію Донбасу" він називає "гібридною відповіддю" на "гібридну війну".

 

"На ці реалії ми знайшли не менш "гібридну відповідь" у вигляді цього законопроекту, коли українська армія може використовуватися для звільнення окупованих росіянами територій без юридичного стану війни з РФ", – зазначив нардеп.

Тимчук каже, що згідно з законопроектом АТО пропонують замінити військовою операцією, якою керуватиме не СБУ (як зараз, в режимі АТО), а оперативний штаб.

Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме Президент як Верховний Головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту надається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових,
– уточнив Дмитро Тимчук.

Він додає, що відповідно до проекту закону на розсуд Президента може бути введений воєнний стан.

 

Нагадаємо, 19 червня перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що розпочалось засідання робочої групи щодо доопрацювання законопроекту про деокупацію та реінтеграцію Донбасу. За її словами, найближчим часом відбудеться РНБО, де буде розглянуто цей законопроект і ухвалено остаточне рішення.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...