Перейти к публикации
Muzik

Е-декларування - лохотрон, чи очищення?

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Почему  Украина берет кредиты у МВФ ?

Почему  Украина не берет кредиты у наших депутатов  у них же достаточно  чо бы хватило .

Е-декларування показало величезні запаси готівки у політиків – BBC

http://tyzhden.ua/News/177259

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
4 часа назад, Muzik сказал:

Почему  Украина берет кредиты у МВФ ?

Почему  Украина не берет кредиты у наших депутатов  у них же достаточно  чо бы хватило .

Е-декларування показало величезні запаси готівки у політиків – BBC

http://tyzhden.ua/News/177259

 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

опача .... і книжечка знайшлась ...

 

14915427_980799602047650_904122722591033

14705692_980799618714315_679007114886223

 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Звершилося! Те, про що так довго сперичалися, на що сподівалися і в що не вірили одночасно - відбулося!

Хоч і з великим скрипом, з великими складнощами система е-декларування запрацювала. Оприлюднені тисячі декларацій чиновників найвищого рівня. Декларацій, які здивували всю країну. Хоча здавалося, нас вже ніщо не може здивувати!

Обговорення оприлюднених декларацій стало топ-темою в Україні. Дискусії про статки чиновників точаться всюди, починаючи з самої ВР і закінчуючи підворіттями міст і селищ нашої країни. І не тільки в Україні, а й за її межами ця тема не сходить з передовиць місцевих ЗМІ.

 

Завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік
Перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, завершено 30 жовтня о 24:00.

За даними офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій станом на 24.00 30 жовтня у реєстрі значаться 118 тис. 173 документи.

Нагадаємо, суб’єкт декларування повинен був задекларувати: цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року.

Квартири, машини, годинники. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/10/31/zavershyvsya_pershyy_etap_podannya_edeklaratsiy_za_2015_rik_982561

 

Миллионер из списка Forbes: после публикации деклараций, все мы - лохи

 

Совладелец и председатель наблюдательного совета Global Spirits (ТМ "Хортица") Евгений Черняк заявил, что "после опубликования электронных деклараций украинских чиновников все участники списка Forbes почувствовали себя лохами".

1901070.jpg?v=636134384316922202

 

 

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Доходи політиків – прямий натяк на їх злочинне походження

 

13:17, 30 жовтня 

А тепер – цілком серйозно, любі мої. Я побачив силу-силенну депутатів, статки яких перевищують статки яких-небудь європейських чи американських "капітанів бізнесу". Я побачив, як люди з того глузують і як люди тим обурюються.

І я побачив, як інші люди обурюються тими, хто обурюється – мовляв, а що це ви по чужих кишенях швендяєте, йдіть самі працюйте, бо отак чужі статки підраховувати – то пережиток соціалізму та більшовизм...

 

Людина, яку я поважаю й поважатиму, дніпровський мер Борис Філатов, цілком слушно зауважив, що є, зрештою, у Раді бізнесмени, які заробили свої гроші своїм же бізнесом – як він, мер, який задекларував свого першого мільйона доларів ще у 2010-му році, не перебуваючи в статусі політика. Так, є там такі. Дід навіть з такими знайомий і знає, що гроші у них зароблені не газовими схемами і не ґендлюванням за допомоги політики.

Проте, що маю думати, коли бачу, як хтось декларує мільярди готівкою? Дід думає, як нормальний європеєць (ми ж до Європи просуваємося, чи ні?): такі суми готівкою – це прямий натяк на їх злочинне походження, позаяк у законному бізнесі готівкові розрахунки у подібних обсягах вже давно відійшли до минулого, а потрібні вони лише на незаконні операції.

 

А що маю думати про депутата – бойового хлопця, який потрапив до Ради з Майдану та фронту, який раптом декларує як свою власність ТРИЛЬЙОН ГРИВЕНЬ? Ви знаєте, що таке трильйон? Це майже тридцять шість мільярдів євро. Це сума, якою оперують потужні держави, до того ж – роками.

Тож дід думає, що той бравий бавур просто помилився, або, як то нинішня молодь каже: "приколовся". Але навіть, якщо це помилка або такий жарт (а нічим іншим це бути не може), то виходить, що він або зневажає закон, який велить декларувати свої статки, або поспіхом записав якісь мільйони гривень таким чином. І звідкіля у не-бізнесмена, простого хлопця, за два роки з'явились такі гроші у приватній власності? З автоматом наколядував, чи що?

 

Багато кого можна перераховувати – і пан Лещенко, який вважає, що на тлі отих сотень квартир, тисяч дзигарів та одного храму Успенія Богородиці його квартира від мами - це просто дрібничка, теж помиляється. На цьому тлі, до речі, пан Ігор Райнін, новий голова Адміністрації Президента, виглядає зі своїми жалюгідними 800 тисячами гривень мало не жебраком. Але загальне питання постає в іншому.

 

Справа в тому, що будь-який парламент будь-якої демократичної країни за непорушними суспільними законами є відбитком, відображенням та зрізом самого суспільства. І що я маю думати про парламент, у якому абсолютну більшість становлять карколомні багатії, лише мала частка з яких займалася бізнесом до початку свого депутатства? В якому нема ні вчителів, ні лікарів, ні представників середнього або малого бізнесу, а натомість є: багатющі чиновники, раптово збагатілі політики, давно збагатілі політики, у минулому – багаті чиновники?

Ну, й невеличка купка справжніх багатих бізнесменів, про яких зауважив Борис Філатов, плюс голий, як сокол, козак Гаврилюк та не збагатіла Надійка-Голодайка, якій ділянку в Києві виділили, як латиняни казали, honoris causa. Я маю думати, що у нас напрочуд багате суспільство? Ба ні. Я думаю, що нам до демократії як до неба раком. І що ті самі суспільні закони, які діють в демократичних країнах, в нашій – все ще не діють. Не діють до такого ступеня, що всі оці страшенні багатії голосують за підвищення собі місячної платні.

 

Проте, я при тому усьому розумію, що ми до тієї демократії все ж таки дійдемо, бо ми того прагнемо. Через внутрішні реформи або через ще одну революцію, можливо, страшнішу та жорсткішу, ніж дві попередні, але дійдемо. Навіть, якщо дід до того не доживе – ті, хто молодше, доживуть.

І ще одне, насамкінець. Я вважаю, що навіть оця вся веремія з тими депутатськими статками – все одно на користь. Крок за кроком, ми починаємо розумітися на тому, яка нам потрібна держава.

Спочатку викинули "бєспрєдєльщіков", потім, за допомоги ззовні, чиновна братія виявилася змушеною відкрито декларувати свої шалені гроші. Повільно, надто повільно, але щось змінюється.

 

Хотілося б, аби наступним кроком були б такі вибори, під час яких ми обирали би просто нових людей, оминаючи старі "гречані" пастки та викидаючи на смітник оцих старих та новітніх ненажер, якими би кольорами вони не були б поваплені. Це не означає – обирати самих лише бідних. Це означає – обирати гідних. А цьому треба вчитися.

Автор: Дід Панас

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Екзотичні декларації політиків: квиток в космос, десятки ікон і снігохід

 

Факти ICTV зібрали інформацію про найцікавіші декларації чиновників.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман задекларував заробіток сім’ї в 2,93 млн гривень. Крім того прем’єр володіє трьома магазинами в Вінницькій області та автомобілем Range Rover.

Міністр оборони Степан Полторак задекларував заробіток в розмірі 266,5 тисяч гривень і 76 тисяч гривень гонорарів. Також у власності дружини міністра житловий будинок площею 39,8 кв.м, який вона купила в 2014 році.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій задекларувавзаощадження в розмірі $37 тисяч. Також він задекларував 5 квартир і 2 будинки.

Мер Харкова Геннадій Кернес задекларував 42 млн гривень заощаджень і 11 коштовних годинників. Крім того в 2015 році він витратив 4,8 млн гривень на придбання рухомого майна та цінних паперів.

Голова Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль задекларував 350 тисяч гривень зарплати і пенсії. Крім того, він має квартиру в Румунії.

Керуючий справами апарату Верховної Ради Володимир Литвинзадекларував 77 тисяч гривень зарплати. Крім того у нього знаходиться 32 ікони, які зареєстровані на його дружину.

Глава Міністерства соціальної політики Андрій Рева задекларував169 тисяч гривень доходів. Члени його сім’ї не володіють транспортними засобами і цінними паперами.

Мер Дніпра Борис Філатов заповнює декларацію, але не розуміє куди ставити куплений квиток в космос, передає Укрінформ.

Нагадаємо, понад 5 тисяч чиновників подали електронні декларації.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Мне понравились два замечания, гуляющие по инету.

 

1. Преступный мир изучает декларации.

2. Е-декларирование не означает легализацию и никак не свзяан с "нулевой декларацией".

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

 Андрея Белоусова есть квартира в Каменском общей площадью 83,6 кв.м. Квартира досталась мэру Каменского в 2000-м году в наследство от родителей. У Андрея Леонидовича есть родные брат и сестра и наследство было разделено между детьми равными частями. Также в наследство от родителей Андрей Белоусов получил земельный участок (чуть меньше 6 соток) и недостроенный дачный домик на нем.

Доход Андрей Белоусов получает от своей основной работы, и его размер за 2015 год составил 130 492 гривны.http://sobitie.com.ua/vlast/mer-kamenskogo-zadeklariroval-dohody

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

ЦЕРКВА, ЕЛІТНІ ГОДИННИКИ Й 7 КВАДРАТІВ ЖИЛОЇ ПЛОЩІ. ТОП СКАНДАЛЬНІ ДЕКЛАРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ЧИНОВНИКІВ
Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/top-skandalnih-e-deklaraciy-pro-scho-vstigli-vidzvituvati-ukrayinski-chinovniki-794938.html

 

Задекларувати можна і церкву Депутат від Блоку Петра Порошенка Анатолій Матвієнко задекларував ні що інше, як будівлю храму Успіння Присвятої Богородиці у Бирлівці, Вінницька область.  За даними документа на сайті НАЗК, нардеп одержав право власності на будівлю четвертого грудня 2014 року. Її загальна площа — 40,9 м2. Утім, Матвієнко не вказав вартість будівлі.

 

385860940.jpg

 

Столичний суддя "забув" про матір і її котедж

У родинній власності судді Окружного адміністративного суду Євгенія Аблова — лише дві квартири загальною вартістю 8,56 мільйона гривень. Одна з них — на синові судді, інша — на матері. Щоправда, рідну матір у перелік родичів суддя Аблов не включив.

 

385860895.jpg

 

 

 А за повідомленням порталу "Наші Гроші", у реєстрі нерухомості за його матір'ю, Валентиною Абловою, значиться ще й триповерховий дачний котедж під Одесою. Утім, в е-декларації ані про матір, ані про котедж суддя й не пригадав.

 

Поціновувач мистецтва й молодий мільйонер Довгий

Колишній член "молодої команди" Леоніда Черновецького — Олесь Довгий — задекларував аж 95 картин, однак, не зазначив вартість жодної із них. Ці твори мистецтва датовані ХІХ—ХХІ століттями. Цікаво, що, окрім картин, Довгий відзвітував про 10 статуй, 11 наручних годинників. Проте і цим не обійшлося, повідомляє "Українська правда", — Довгий має за 2015 рік ще 1,5 мільйона доларів готівкою. Але і це не все: в "скарбничці" Довгого ще 35 тисяч англійських фунтів, 100 тисяч євро і 1,7 мільйона гривень. 36-річний депутат від "Волі народу" виявився ще й власником 100% корпоративних прав приватного підприємства "КВ Менеджмент", вартість якого становить 15 мільйонів гривень. Примітно, що за дружиною Довгого — Катериною Горіною — 400 тисяч євро готівкою.

 

"Безпритульний" Кернес

 

Відповідно до е-декларації за 2015 рік, Геннадій Кернес, міський голова Харкова, нерухомості у володінні не має. Хіба що орендує 7 м2 у якогось Володимира Ярмака, а також — 57,3 м2 в готелі "Національ". Ті ж нещасні 7 м2 Кернес задекларував і в березні нинішнього року — документ у вільному доступі розміщений на офіційному сайті Харківської міськради.

 

385854845.png

 

 

 У вбогій, погано відсканованій весняній декларації Кернес не вказав нічого, окрім своїх грошових доходів, дивідендів тощо. Приміром, загальна сума сукупного доходу Кернеса на той момент склала понад 15 мільйонів гривень.  Дивіденди — приблизно 11 мільйонів гривень, зарплата — понад 60 тисяч гривень. А вже за півроку в "скарбничці" Кернеса, що видно з осінньої декларації, з'явилася ще й колекція з 11 елітних годинників, причому не вказана вартість жодного з них. За приблизними підрахунками, вартість одного такого годинника коливається в межах 98 тисяч доларів.

 

Великий землевласник від Опоблоку

Денис Омельянович, нардеп від "Опозиційного блоку" вказав різну інформацію в "паперовій" та електронній версіях своєї декларації за 2015 рік. Як і у випадку з Кернесом, у Омельяновича за півроку "з'явилися" нові статки — 45 додаткових земельних ділянок.

 

385860855.jpg

Якщо в березневій декларації у нардепа від опоблоку вказано лише 7 земельних ділянок, то в е-декларації у жовтні 2016 — аж 52.

 

385860888.jpg

 

До відома, більшість ділянок Омельяновича, який також є членом комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, розташована у Донецькій області.

 

Квартирне питання Заліщук

В е-декларації за 2015 рік, внесеній до Єдиного державного реєстру декларацій у вересні 2016, Світлана Заліщук, нардеп від БПП, указала про володіння апартаментами площею в 158,7 м2. Усе б то нічого, якби дата набуття права власності на елітну квартиру в центрі столиці неподалік Михайлівського та Софійського соборів не була б неоднозначною. У новій е-декларацій — це 27 серпня 2014 року, між іншим, саме час, коли велися бої за Іловайськ на Сході. На той момент Заліщук народним обранцем ще не була.

 

385860859.jpg

 І от цікавий момент: в офіційній декларації за 2013 рік, яку вона подала в день набуття депутатських зобов'язань, тобто 27 листопада 2014 року, Заліщук вказала про володіння тією самою квартирою (158,7 м2). Тобто з документів випливає, що квартира, яку Заліщук придбала в серпні 2014, належала їй і раніше — у 2013 році. Пояснити цю плутанину Заліщук спробувала в інтерв'ю руху "Чесно", одним із засновників якого вона була сама. На запитання, чому в декларацію за 2013 рік нардеп внесла дані про квартиру, придбану лише в серпні 2014, Заліщук відповіла, що зізнатися у своїх статках було її добровільним рішенням. Крім того, за її словами, у документі за 2013 рік суму витрат на апартаменти вона не внесла через особисту недбалість.

 

385860858.jpg

 

 Друге нестикування стосується іншої квартири Заліщук, придбаної 2008 року. Згідно з даними декларації за 2013 рік (а також згідно з паперовою весняною декларацією), її площа становить 41,6 м2, тоді як за останнім документом — уже 42,6 м2. Однак, це дрібниці порівняно з питаннями щодо попередньої квартири. Деякі українські ЗМІ припустили, що плутанина з датою придбання квартири допомогла Заліщук відвести очі громадськості від її джерела фінансування. Як заявила нещодавно сама нардеп, гроші на квартиру в Києві в неї з'явилися від цивільного чоловіка, шведського дипломата Мортена Енберга. Утім, у своїй декларації Енберга як чоловіка Заліщук зазначила лише 2015 року. Тобто на момент придбання квартири було незрозуміло, звідки взялися додаткові кошти і яким чином вони оподатковувалися. Проте у НАБУ після спеціальної перевірки в цьому нічого підозрілого не виявили: "Кошти в сумі 36 тис. доларів США були надані самою народною депутаткою, решта вартості квартири — сплачена коштом її цивільного чоловіка". Але плутанину з датами таки підтвердили.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/top-skandalnih-e-deklaraciy-pro-scho-vstigli-vidzvituvati-ukrayinski-chinovniki-794938.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

:icon_mrgreen:В 2008-м году Анастасия Белоусова на деньги от своей предпринимательской деятельности приобрела квартиру в Днепре площадью 96,6 кв.м., а в 2013-м квартиру в Болгарии площадью 61 кв.м.:el:Жена мэра от занятия предпринимательской деятельностью за 2015 год задекларировала 123 245 гривен:0399:                ...............................а абхахочешся  и в Днепре и в Болгарии  квартиры подешевели

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Трибушна: Часи моральних виродків

 

Після сеансу принизливого для всіх ексгібіціонізму і роздивляння декларацій у вас, панове декларанти, виходів залишиться лише два – або ви закриєте ще трішечки більше прозрілим людям рот. Або ці люди закриють вас.

Вибачте, панове, я буду злою і грубою, – пише заступник керівника сайту «Новое Время» Олена Трибушна.

Вибачте, але проблюватися і вимити руки хочеться після ваших декларацій. Після всіх ваших колекцій статуй, ікон, гравюр, ролексів-патекфіліпів-вашеронів, римських монет, антикварних годинників і льохів з винами. І після яєць фаберже. Теж.

Нудить від ваших стопітсот квадратних метрів і гектарів на рило. Від домашніх збройних арсеналів – нудить.

Від гір кешу під матрацами. Від шмаття і телевізорів за ціною машини.

Нудить від 10 квартир бухгалтерки Луценко. І від семиметрової буди Кернеса – нудить.

Нудить не від того, що обзаздристися можна. А від усвідомлення того, скільки бабла ви не на нанотехнологіях заробили, а як би це висловитися – «підняли» і «намутили», коли дорвались і присмоктались до державної кормушки.

Нудить від того, що ми на повному серйозі, з економічними викладками тиждень сперечалися, з чого це раптом ви там розщедрилися підвищити «мінімалку» до 3.200 грн. Нудить від того, що тільки заглянувши під ваші матраци, зрозуміли, що «мінімалка» – це була кістка. Обгризена кістка. Недоїдки, які кидають з панського столу холопам – щоб слиною не вдавилися. Або собаці – щоб відволіклася на час, доки злодії винесуть з чужої хати барахло.

Я думала, що після моральної потворності Межигір’я, моральної потворності Пшонки, що марив себе то Цезарем, то Наполеоном, цю країну складно чимось здивувати. Та дарма. В цій країні набагато більше, ніж навіть я цинічно думала, дорослих чоловіків, у яких живе маленький потворний наполеон, маленький потворний цезар, маленький потворний пшонка. Сотні дорослих пихатих, жадібних, цинічних, безпринципних і лицемірних чоловіків, у яких є своє маленьке дорогоцінний межигір’я. Свій маленький «портрет пшонкою». З головою, увінчаною лавровим вінком і треуголкою Наполеона. Одночасно. І жінок. Теж. 

Нудить від чотириметрової висоти паркану, яким ви відгородилися від «холопів» в Хотянівці та Конча-Заспі, відхапавши під вілли шматки річки. Де раніше були пляжі, намети і рибалка. А тепер ваші вілли. За парканом довжиною в десятки кілометрів. За яким старі злодії затишно і мирно сусідять з новим. Ховаючись за спинами спільної охорони. В кілометрі від того самого потворного Межигір’я.

Ще нудить від страху. Від вашого, панове, страху. Від того, що слухаєте телефони тих, хто намагається заглядати під ці ваші матраци. Що читаєте чужі смски. Як вуайєристи, підглядаєте за чужим листуванням в месенджерах. Зламуєте мило. Цькуєте. Тролите. Утримуєте армії ботів, які топлять за вас в коментарях і соцмережах.

Ви правильно боїтеся. 40 мільйонів людей, яких ви тримаєте за холопів, вчора побачили всього лише маленький шматочок ваших яєць фаберже, вашеронів і статуй. Побачили і вже офігіли. А в понеділок або вівторок, коли декларації здасте ви всі, вони побачать все. Тому що про ваші яйця і статуї напишуть всі сайти, газети і журнали. З прізвищами, іменами та фотографіями. Тому що в режимі «напаскудити на голову політичним опонентам» ваші яйця покажуть по всім телеканалам. Покажуть навіть у самому глухому гірському селі, де немає інтернету, але точно є 1+1 та Інтер.

Потііііім... потім ви можете судитися і доводити, що е-система – глючна, з багами, лагає, зламали, ключ вкрали і т. д. Це вже неважливо. Важливо, що до того часу всі – всі – побачать, що там у вас заховано під матрацами.

О, ці люди, яких ви штовхаєте займатися вуаєризмом, не зрадіють від того, що там побачать. І – боюся і сподіваюся – остаточно зрозуміють, що варіантів у них реально всього два. Змінити країну. Або – поміняти країну. В сенсі місця проживання. І, думаю, багато хто з них прагматично вирішить, що змінити країну на якусь іншу – повинні не вони. А ви, панове.

І не треба кидати цим людям «сам дурень» і вимагати пред’явити свої декларації. Більшості з них пред’явити вам нічого. Нічого, навіть якщо у них під матрацами теж щось там є. І винні в цьому тільки ви, панове. Ви. Тому що, набиваючи під матраци долари і яйця фаберже, це ви – ви – 25 років створювали умови для того, щоб загнати їх під плінтус, в сіру зону, в якій не можна, залишаючись чесним, комусь заробляти, а комусь просто виживати.

І останнє, від чого нудить. Від усвідомлення того, що після цього принизливого для всіх сеансу ексгібіціонізму (для вас – бо вам доводиться ховати, а для інших – тому що дивлячись на ваші фаберже, вони відчувають себе ще більшими жебраками) – так от після цього у вас, панове декларанти, варіантів теж, боюся, залишиться всього два. Або ви закриєте цим мільйонам ще трохи більш прозрілих людей рот. Або ці люди закриють вас. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/10/30/trybushna_chasy_moralnyh_vyrodkiv_982313

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Яка з декларацій чиновників вас здивувала найбільше? (Опитування)

 

Вичитування цікавинок у деклараціях провідних українських політиків та чиновників стало народною розвагою. Соцмрежі кепкують, що українцям потрібен додатковий вихідний, щоб перечитати усе про політиків.

Можновладці дивують не лише захмарними статками, великими будинками, а й різноманітними задекларованими дивовижами на кшталт колекцій дорогезних годинників, ікон чи одягу.

Поки українські політики та чиновники поспішно заповнюють електронні декларації, ми пропонуємо вам визначити, який ж з задекларованих уже статків вас здивував найбільше.

http://24tv.ua/yaka_z_deklaratsiy_chinovnikiv_vas_zdivuvala_naybilshe_opituvannya_n743056

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

@kentavr  ой как цикаво, когда один  чиновник стёбется  с других слуг народа :kur_2504:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Мене  найбільше здивувала декларація Анатолія Матвієнко, якого я знаю особисто. Він завжди здавався мені таким правильним, таким виваженим, таким патріотом.

Постає єдине питання - чому було не дарувати ту церкву релігійній громаді? Навіщо тобі церква, пане Анатолію?:facepalm:

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

У НАБУ РОЗПОВІЛИ, У ЯКИХ ВИПАДКАХ ПЕРЕВІРЯТИМУТЬ Е-ДЕКЛАРАЦІЇ

 

Укрaїнa29 жовтня

 У Національному антикорупційному бюро України заявляють, що перевірка електронних декларацій на предмет незаконного збагачення і внесення до них завідомо недостовірних даних не входить до компетенції відомства. У заяві НАБУ йдеться, що, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", це є обов'язком Національного агентства з питань запобігання корупції. НАБУ долучатиметься до перевірки е-декларацій лише за зверненням самого НАЗК, у відповідь на публікації в ЗМІ про недостовірні відомості декларантів та у разі виявлення відомостей, що можуть свідчити про незаконне збагачення чи внесення завідомо недостовірних даних фігурантами проваджень, які розслідують детективи НАБУ.

 

 "Факти, виявлені в ході таких перевірок із боку НАБУ, що свідчитимуть про незаконне збагачення осіб, які не є підслідними Бюро, є підставою для порушення кримінального провадження з боку інших правоохоронних органів", - йдеться у заяві. У НАБУ звертають увагу, що проведення суцільних перевірок даних, що містять електронні декларації покладене на НАЗК. Нагадаємо, сезон заповнення електронних декларацій добігає кінця. Ось уже в ніч проти понеділка, 31 жовтня, система не прийматиме інформацію від українських посадовців. Протягом останнього часу чиновники особливо активізувалися.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/u-nabu-rozpovili-u-yakih-vipadkah-pereviryatimut-e-deklaraciyi-795498.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
20 минут назад, Тома сказал:

@kentavr  ой как цикаво, когда один  чиновник стёбется  с других слуг народа :kur_2504:

Слуга слузі не рівня. Слуги різні бувають. Як і решта людей.

Я особисто підтримую очищення влади від чиновників, які нажили свої статки незаконним шляхом.

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Только что, kentavr сказал:

Я особисто підтримую очищення влади від чиновників, які нажили свої статки незаконним шляхом.

т.е. Белоусов гэть  Вы поддерживаете?;)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 минуту назад, Тома сказал:

т.е. Белоусов гэть  Вы поддерживаете?;)

Хіба щодо нього вже є висновки НАЗК? Не бачив таких. 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Только что, kentavr сказал:

Хіба щодо нього вже є висновки НАЗК? Не бачив таких. 

Юрий Анатольевич , а все наши городские слуги народа задекларировали свои доходы или только мэр? .....если честно то очень бы хотела увидеть декларацию о доходах Беспальчука :dy:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
4 минуты назад, Тома сказал:

Юрий Анатольевич , а все наши городские слуги народа задекларировали свои доходы или только мэр? .....если честно то очень бы хотела увидеть декларацию о доходах Беспальчука :dy:

Тільки мер.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Декларации власти: у депутатов килограммы налички, древние книги и свои церкви

 

понедельник, 31 октября, 2016

Сегодня у чиновников — день "Ч". До 31 октября они должны были подать электронные декларации о своем имуществе. Вчера в системе числилось около 106 тыс деклараций (в стране порядка 300 тысяч госслужащих). Из них 415 штуки система выдает по запросу "депутат" при 423 народных избранниках.

Вчера одной из последних появилась декларация президента Петра Порошенко. Согласно документу, он владеет домом под Киевом в 1331,8 кв м, шестью земучастками, из которых один в аренде (общая площадь – 5,4 га), тремя квартирами (две в Виннице, самая большая – в Киеве 134 кв.м). У президента в ипотеке турбаза. На счетах в банке – $26,3 млн, 540 тыс гривен и 14,3 тыс евро. Наличных – 900 тыс грн и $60 тыс. Немало и имущества: три коллекции картин, коллекция скульптур, пять пар часов, одно кожаное пальто, дорогие запонки и держатель для галстука. На двоих с женой они владеют двумя коврами, двумя люстрами, машиной для химчистки, двумя телевизорами и одним проектором, тремя итальянскими гарнитурами и комплектом из 14 хрустальных бра. Есть у президента три авто (Mercedes-benz Vito 116 CDI 2010 года, в аренде – BMW F02/750Li xDrive 2011 года и Range Rover SALLMAM 2011 года) и моторная яхта.
Выходные у декларантов оказались нелегкими: электронная система постоянно давала сбои то из-за нагрузки на ресурс, то из-за хакерских атак. Также, по словам главы НАПК Натальи Корчак, вскрылось много недочетов в законодательстве. "Есть трудности у тех, кто имеет семьи и имущество на оккупированных территориях, были мобилизованы в ряды ВСУ, находятся в командировках в АТО, — говорит она. — Немало проблем при представлении деклараций внутренними переселенцами, потерявшими документы на имущество и само имущество". По словам Корчак, законопроект с правками уже разработан и ждет поддержки депутатов.
Напомним, чиновники должны декларировать не только доходы, авто и жилплощадь, но и объем наличных (от 60 тыс. грн), а также ценности дороже 121 тыс. грн. За несоответствие в декларации есть наказания: на сумму до 138 тыс. грн — выговор, до 345 тыс. грн — штраф 17—43 тыс. грн, больше 345 тыс. грн — 51 тыс. грн штрафа или 2 года тюрьмы. А вот если чиновник не подаст декларацию в срок, то сначала у него будет 10 дней на дозаполнение, а в случае отказа — штраф 850—1700 грн.

 

деклар1.jpg

 

Сумма-рекорд: три острова и тонны хлеба
Депутатом-рекордсменом по количеству налички оказался внефракционный Вячеслав Константиновский. На руках у парламентария оказалось $14,7 млн, 6 млн 778 тыс. грн и еще 500 тыс. евро. В эквиваленте национальной валюты это почти 395,5 млн грн. Напомним, Константиновский владеет вместе с братом-близнецом сетью ресторанов. Прославился бизнесмен тем, что в 2014 году продал свой Rolls-Royce, вырученные 2,5 млн грн пожертвовал на АТО и ушел добровольцем на Донбасс. "Сегодня" выяснила, что можно купить за деньги, которые хранятся у депутата.
Приобрести можно сразу несколько островов. Например, стоимость кусочка суши размерами чуть больше одного гектара у побережья Канады составит 40,8 млн грн. Этот остров с глубоководным портом, домом и гостевым коттеджем называется Прекрасная Луна. В придачу можно приобрести остров Санд Доллар Кей на Багамах, где уже есть пристань для яхт и взлетно-посадочная полоса. Обойдется это чудо природы в 183,6 млн грн. На оставшиеся средства можно купить еще один остров с названием Джонни Кей на Багамских островах. Его цена — 153 млн грн.
Также с таким количеством денег запросто можно организовать свой трамвайный парк. Так, для примера, весной этого года Киев провел тендер на приобретение 10 трамваев. На предложение откликнулась польская компания Pojazdy Szynowe, предложившая скоростные трамваи Pesa по 31 млн грн каждый. Таким образом за деньги депутата возможно было бы купить 12 таких трамваев. Хотя можно ограничиться скоростными трамваями "Татра", которые уже давно курсируют по Киеву. Цена одного такого трамвая составляет 12,8 млн грн, и, соответственно, на 395 млн можно закупить более 30 подвижных составов.
Кроме того, на эту сумму можно купить 62 млн буханок хлеба (средняя цена — чуть более 6,5 грн), или чуть больше 43 тыс. тонн (одна буханка весит в среднем около 0,7 кг). С другой стороны, можно закупить почти 24,5 млн литров молока (средняя цена по Украине составляет 16,2 грн за литр). Если сравнивать с реальными показателями агрорынка Украины, то, по данным Госстатистики, в течение первого квартала 2016-го все хозяйства страны произвели 2,8 млн литров молока. Свинины на 395,5 млн грн можно купить больше 5 тыс. тонн — ее средняя цена на сегодняшний день составляет 72,5 грн за килограмм.

 

деклар2.jpg

 

Изюминки: Храм, мощи, общага, Пикассо и триллион
Не обошлось в реестре электронных деклараций и без неожиданностей. Например, нардеп от БПП Анатолий Матвиенко в качестве недвижимого имущества указал здание храма Успенской Пресвятой Богородицы в Винницкой области площадью почти 41 кв. м. Помимо этого, ему принадлежат три земельных участка, две квартиры, два гаража и жилой дом.
МОЩИ. Его коллега по парламенту, радикал Андрей Лозовой, удивил своей любовью к религиозным святыням. Он задекларировал коллекцию из 72 икон, а также крест-энколпион со святыми мощами XIII века (энколпион — небольшой ящик в виде креста, внутри которого хранятся освященные просфоры или мощи святых). Помимо этого, он внес в реестр коллекцию холодного оружия XIX—XX веков из 32 единиц, а также несколько часов и мебель XIX века. Ко всему Лозовой отчитался о 186 бутылках редкого вина.
ПИКАССО И ДЕНЬГИ. Видным коллекционером оказался и министр внутренних дел Арсен Аваков. Он владеет коллекцией медных, бронзовых, серебряных и золотых монет (в общей сложности 2 тыс. 652 штуки), коллекцией картин украинского художника Вачагана Норазяна (11 штук) и коллекцией этикеток вина Mouton-Rothschild разных лет. Помимо этого, у Авакова, совместно с женой, в собственности более сотни картин и икон (в том числе литография и гелиогравюра Пабло Пикассо с автографом) и коллекция вин из 760 бутылок.
А одной из самый резонансных оказалась декларация экс-комбата "Айдара", нардепа Сергея Мельничука, который, помимо квартиры в Виннице, задекларировал триллион гривен (!) наличными. Позже в депутатской группе Мельничука "Воля народа" опровергли эту информацию, назвав цифру с 12 нулями "неудачной шуткой с его стороны". Отметим, что это примерно $39 млрд, что в 2,5 раза превышает золотой запас Украины.
КУХНЯ И ОБЩАГА. Антикоррупционный прокурор Назар Холодницкий в свою очередь задекларировал немного — аренду комнаты в общежитии в Вишневом под Киевом и квартиру жены. А вот глава СБУ Василий Грицак, среди прочего, владеет летней кухней и сараем размером с двухкомнатную квартиру (70,7 кв. м.)
КОСМОС, ОРУЖИЕ И КОВРЫ. Мэр Днепра Борис Филатов, помимо четырех автомобилей, задекларировал вертолет стоимостью 800 тыс. грн. Однако изюминкой его декларации стал "билет в космос", который обошелся в 1,4 млн грн.
Отличился любовью к собирательству и нардеп-оппозиционер Нестор Шуфрич, задекларировавший коллекцию живописи (287 картин), коллекцию старинного фарфора (121 предмет), геральдическую коллекцию (438 флагов и знамен), а также обширную коллекцию оружия (156 единиц огнестрельного и 568 единиц холодного). Еще один представитель "Оппозиционного блока" Вадим Новинский, помимо 30 икон и 175 полотен украинского художника Юрия Химича, указал разнообразную домашнюю утварь. Так, среди его имущества значатся семь ковров из шерсти и шелка, три комплекта мебели (всего — 68 единиц), девять комплектов посуды и два фортепиано.

"Нашел на улице" и жены
На декларации украин­ских топ-чиновников сразу же отреагировали соцсети. Многие обратили внимание на часы нардепа Владимира Парасюка — он, напомним, задекларировал электронные часы за 8 тыс. грн, приписав, что это — подарок святого Николая, но больше о них он ничего сказать не может, так как спал. Пользователи обыграли это и начали массово выкладывать копии его деклараций, в которых деньги ему принес Дед Мороз, а жилье подарила зубная фея. Другие спрашивают: где нужно уснуть, чтобы получить такой подарок?
Кроме того, обыграли украинцы в сети и разнообразные возможные источники доходов чиновников и парламентариев. Предлагают добавить новый пункт. "Пункт "Нашел деньги на улице". Самый популярный источник доходов, кстати!".
Не остался без внимания и тот факт, что многие из госслужащих оказались куда беднее своих жен, мужей и других родственников. "Представьте, как мучаются они, понимая, что их рядовые родственники куда успешнее в семейном бизнесе", — отмечает Наталья Махно в Facebook. Многие пишут, что последний день декларирования — самое настоящее развлечение для рядовых украинцев, которое стоит проводить раз в год и сделать национальным выходным.
Конечно же, вспоминают и беглого президента. "Сейчас где-то радуется Янукович, ведь если бы он заполнял декларацию, то единицей измерения нала и имущества был бы грузовик", — шутит в Twitter пользователь с ником "Серый Кардинал". Разошлись по сети и смешные картинки. Среди самых популярных — демотиватор, на котором король, пряча мешки с золотом, декларирует "фунт табаку, одну телегу, перо (пишущее, для указов)".

 

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Только что, kentavr сказал:

одно кожаное пальто,

 

Только что, kentavr сказал:

На двоих с женой они владеют двумя коврами, двумя люстрами,

:bv: приданное родители дали

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Експерт пояснив, яка користь від електронних декларацій для виборців

 

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін пояснив, які позитиви приховує в собі процес електронного декларування доходів.

Про це він розповів в коментарі сайту "24".

 

Декларування потрібне для кількох речей. По-перше, контролювати відповідність статків державного службовця рівню його заробітку. Якщо такий рівень не корелюється, то це ознака кримінального злочину, наприклад, незаконного збагачення,
– говорить експерт.

По-друге, за словами Шабуніна, якщо такий рівень не корелюється, то на такого чиновника потрібно звернути увагу і суспільству, і його керівництву.

 

По-третє, якщо рівень життя політика чи високопосадовця критично не корелюється з його заявами, публічною позицією, то виборці мають про це знати.

Приміром, народний депутат дуже переймається невисокою зарплатою громадян чи низькими соціальними стандартами, і при цьому купує собі п’ять предметів одягу на 23 тисячі доларів. Можливо, це не кримінальний злочин, але виборець про ці факти повинен знати,
– зауважує експерт.

Водночас, наголошує Шабунін, довести кримінальний злочин в процесі е-декларування – складна процедура.

Навіть наявність факту неспівпадіння з декларацією доходів чиновника чи політика не гарантує, що ця процедура закінчиться судовим вироком. Але сам цей факт вже не може не лишати відбитку на їхній репутації,
– переконаний експерт.

На думку Віталія Шабуніна, оприлюднення е-декларацій – вже колосальна зміна. І є сподівання, що факти наявності корупції, окрім політичних наслідків, матимуть і кримінальні.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Савченко прокоментувала е-декларації депутатів: Я сміялася

 

Народний депутат Надія Савченко вважає, що Міжнародний валютний фонд може позичати в України гроші.

Таку заяву вона зробила в ефірі одного з українських телеканалів, коментуючи електронні декларації політиків.

"Я ніколи не рахую гроші в чужому гаманці, я не можу оцінити, скільки коштує годинник або костюм. Переглядаючи декларації, я сміялася через статки депутатів – МВФ може позичати у нас кошти. Це побачили люди, це стало відкритим, і я думаю, що багато людей це не зможуть просто так подарувати. Якщо раніше нам показували, що так живе лише Янукович, то зараз люди розуміють, що у нас вся влада є ворожою та гнати її треба всю в три шиї", – підкреслила нардеп.

Щоправда, докори на свою адресу, до прикладу, щодо володіння двома авто, Савченко відкидає.

 

Дві машини і акції універмагу "Україна" – Савченко заповнила е-декларацію

 

Народний депутат Надія Савченко заповнила е-декларацію. Згідно з документом, Савченко з 1996 року володіє акціями універмагу "Україна".

Нардеп задекларувала два автомобілі Skoda Fabia 2007 року та Lifan 320 2011 року випуску. Вони власність її сестри Віри.

Також сестра Надії Савченко Віра має готівку на суму 75 тисяч гривень.

Серед нематеріальних активів Савченко – книжка "Сильне ім'я Надія". Її вартість оцінили в 30 тисяч гривень.

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...