Перейти к публикации
Гость Aleks

Опекунство

Рекомендованные сообщения

Гость Aleks

Ув. Игорь Артуровичь подскажите пожалуста опикун инвалида войны, какими пользуется льготами если они у него есть? Если есть то на основании каких законов. Зарание спасибо!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость VIA
Ув. Игорь Артуровичь подскажите пожалуста опикун инвалида войны, какими пользуется льготами если они у него есть? Если есть то на основании каких законов. Зарание спасибо!

15:17 08.02.2007

Ув. Игорь Артуровичь подскажите пожалуста опикун инвалида войны, какими пользуется льготами если они у него есть? Если есть то на основании каких законов. Зарание спасибо!

Ответ. В контексте данного вопроса опекуна инвалида войны нужно рассматривать как лицо, осуществляющее уход за инвалидом войны или лицо, сопровождающее инвалида войны в поездке, т. к. само по себе "опекунство инвалида войны" в большинстве случаев (относительно льгот) не рассматривается.

В соответствии со ст. 13 Закона Украины "О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты" от 22.10.93 № 3551, лицам, осуществляющим уход за инвалидом войны или лицам, сопровождающим инвалида войны в поездке, предоставляются такие льготы:

- если лицо, осуществляющее постоянный уход за инвалидом войны, проживает вместе с ним в квартире, то на это лицо распространяются льготы по оплате жилищно-коммунальных услуг:

Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту

N 3551-XII, 22.10.1993, Закон, Верховна Рада України

4) 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

( Пункт 4 частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом N 488/95-ВР від 22.12.95, в редакції Закону N 52-IV від 04.07.2002 )

5) 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

( Абзац перший пункту 5 частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2878-IV від 08.09.2005 )

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);

( Пункт 5 частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом N 488/95-ВР від 22.12.95, в редакції Закону N 52-IV від 04.07.2002 )

6) 100-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту

N 3551-XII, 22.10.1993, Закон, Верховна Рада України

21) інвалідам I і II груп надається право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інвалідів I групи (не більше одного супроводжуючого), - 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту.

( Абзац перший пункту 21 частини першої статті 13 в редакції Закону N 2010-IV від 10.09.2004 )

Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту

N 3551-XII, 22.10.1993, Закон, Верховна Рада України

Інвалідам війни та особам, які супроводжують у поїздках інвалідів І групи (не більше одного супроводжуючого), надається право користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок;

( Пункт 21 частини першої статті 13 доповнено абзацом згідно із Законом N 488/95-ВР від 22.12.95

Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту

N 3551-XII, 22.10.1993, Закон, Верховна Рада України

Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються інвалідам війни та членам їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

( Частина друга статті 13 в редакції Закону N 488/95-ВР від 22.12.95 )

Площа житла, на яку нараховується 100-процентна знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 100 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 100-процентна відповідна знижка плати.

( Статтю 13 доповнено частиною третьою згідно із Законом N 52-IV від 04.07.2002 )

Отдельно транспортные льготы предусмотрены законом о социальной защищенности инвалидов:

Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні

N 875-XII, 21.03.1991, Закон, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки

Стаття 38-1. Транспортне обслуговування інвалідів здійснюється на пільгових умовах.

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

Діти-інваліди та інваліди першої, другої груп по зору і з ураженням опорно-рухового апарату та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів зазначених категорій (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд також у метро.

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Относительно пенсионного обеспечения:

Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

N 1058-IV, 09.07.2003, Закон, Верховна Рада України

Стаття 11. Особи, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню

Загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають:

14) один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства...

Более подробную информацию вы сможете получить в управлении труда и социальной защиты населения по месту вашего жительства.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...