Перейти к публикации
Илья Марущак

Внезапно...но ожидаемо. Объединение православных церквей

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Важлива інформація, що вибиває аргументи в скептиків об'єднання!

У ПЦУ є всі передумови набути статусу патріархату, – екзарх Константинополя

Православна церква України може стати патріархатом. Проте до того, як звертатись до Константинополя, в Українській церкві має відбутись важливий процес.

Про це в інтерв'ю "ВВС Україна" заявив архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви в США.

Екзарх Константинополя наголошує на процесі глибинного об'єднання всередині ПЦУ.

Не можу передбачити майбутнє, але впевнений, що це відбудеться. У ПЦУ є всі можливості і передумови, щоб набути статусу патріархату, але спочатку має відбутися процес глибокого об'єднання. Тобто об'єднатися повинні не тільки колишні УПЦ КП і УАПЦ, а також ієрархи та духовенство РПЦ, які сьогодні є в Україні,
– зазначив Даниїл Памфільський. 

За його словами, коли цей процес завершиться, Православна церква України зможе звернутися до Константинополя з проханням розглянути зміну статусу церкви.

"Це буде зміна томосу і проголошення патріархії. Константинополь ніколи не приховував, що це цілком можливо", – додав архієпископ. 

Поделиться сообщением

"Ніякий Томос не допоможе": у колишній УПЦ МП відзначились хамським випадом у бік ПЦУ

Прес-служба колишньої Української православної церкви Московського патріархату поширила неоднозначну заяву свого очільника Онуфрія, в якій він вкотре зробив випад у бік Православної церкви України.

Так, митрополит переконує, що нікому "ніякий Томос не допоможе". 

"Якщо людина заплуталася у гріхах по руках і ногах, то ніякий Томос не допоможе, тому що людина спасається через покаяння, через особистий подвиг", – сказав Онуфрій. 

До слова, наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Після Об'єднавчого собору, який відбувся 15 грудня, до ПЦУ вирішили перейти вже понад 40 парафій УПЦ МП на чолі зі своїми священиками. І цей процес триває й донині – до ПЦУ одна за одною приєднуються парафії колишньої УПЦ МП. Аби відслідковувати цей процес, в інтернеті навіть створили онлайн-карту, на якій позначено громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.

В останній же встигли заявити, що спільних з Православною церквою України богослужінь проводити не будуть. А після надання ПЦУ Томосу в Московському патріархаті взагалі не бачать "майданчика для діалогу".

Поделиться сообщением

А от і причина, з якої вони так казяться!

Болючий нищівний удар: У Росії пророкують розпад РПЦ і поразку "русского мира" через Томос

У Росії вважають, що найближчим часом як Російська православна церква, так і ідеологія "русского мира" можуть зникнути назавжди, оскільки позиції Кремля слабшають. А вплинув на це Томос про автокефалію Православної церкви України.

Таку думку, зокрема, висловив на своїй сторінці у Facebook російський письменник і пропагандист, який воював на боці бойовиків на Донбасі, Захар Прилєпін, поділившись дописом, у якому РПЦ спрогнозували темне майбутнє.

Так, у повідомленні, яке поширив Прилєпін, мовиться, що після надання Томосу Україні найбільший російський Свято-Пантелеймонів монастир на Афоні нібито буде передано під юрисдикцію ПЦУ. Також автор стверджує, що РПЦ позбавлять трьох з п'яти лавр, а приклад з України візьмуть Білорусь, Молдова та інші пострадянські країни, які прагнутимуть отримати релігійну незалежність від Москви.

Незабаром РПЦ стиснеться до кордонів РФ. Але і там навряд чи їй дадуть спокій. Тепер же кілька парафій екс-Київського патріархату на території РФ вже автоматично перетворилися на парафії Константинопольського патріархату. І тут пішли чутки, що Стамбул туди скоро призначить цілого митрополита. І розкол буде тепер не в Україні. А розкол тепер буде в Росії... Так що, РПЦ битимуть боляче та показово,
– зауважив він.

Водночас чоловік переконує, що все це виллється в іміджеві, політичні та економічні втрати для всього населення Росії.

Прилєпін, зі свого боку, підтримав таку позицію та оприлюднив своє бачення щодо неминучості розвалу РПЦ як впливової ідеологічної структури.Так буде. Коли я про це почав говорити, одразу три "православних" сайти вустами своїх авторів звинуватили мене в екстремізмі, ліберал-християнстві й розпалюванні. Я не знаю конкретно, що відбувається в надрах РПЦ. Але припускаю, що там іде точкова робота та торгівля. "А ось це залиште, а отам не чіпайте, а якщо ви нам так, то ми вам так". Така стратегія є приреченою на невдачу. Ми програємо,
– зазначив окупант.

Крім того, літератор поділився на своїй сторінці думкою диякона РПЦ Іллі Маслова про вплив Томосу на майбутнє православ'я в Росії. На переконання священнослужителя, його церква безпосередньо зіткнеться із загрозою розколу вже у 2019 році. Водночас він вважає, що автокефалія в Україні призведе до невідворотної поразки ідеології "русского мира".

Без прямої політичної волі та силового втручання Росії у справу захисту гнаних вірян канонічної Української церкви (а УПЦ – це, згадаємо на хвилинку, ще й територія Криму та Донбасу) церковні "політтехнологи" у Московській патріархії та скандальні біляцерковні блогери будуть проштовхувати різні злочинні компроміси, ідею "відпустити" Україну, дарувати їй "канонічну автокефалію". Якщо це станеться, ідеям "русского мира" та "російської весни" буде завдано підступного та нищівного удару. Вірні та гнані православні України від нас відвернуться, а в самій РПЦ почнуться незворотні відцентрові процеси, 
–  зазначив Маслов. 

До слова, у Російській православній церкві переконують, що православні церкви світу не визнають результатів Об’єднавчого собору, за підсумками якого було створено Православну церкву України. Також там вважають, що все повернеться "на своє місце" та заявляють про спільну історію та культуру.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Останній висновок - шедевр! Розрив шаблону. Отримуємо задоволення від "логістики":

РПЦ, через прийняття Томосу, настає пипець, але все поверненться! Виходить, повернеться у формі ПЦУ? Повернеться на територію мордору. :ua_1: Історія таки любить розігрувати фарси! :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением

А першопричина в грошах!

Томос для України: російські попи виють як вовкулаки, які упустили здобич

Виють через гроші. Через дуже великі гроші

Мовою оригіналу

Основная истерика недели – это истерика о томосе и рпцшные попы воют как вурдалаки, которые упустили добычу. Хотя на самом деле критиковать и говорить, что он какой-то не такой, этот украинский томос, очень смешно. Кто это говорит? Те, у кого нет вообще никакого томоса и тот, кто на данный момент является канонически незаконной структурой.

Но дело не во всех этих сказках и не во всех этих бреднях. Понятно из-за чего воют. Можете сами подсчитать – 13 тысяч приходов, и каждый из них, в зависимости от приходов может принести от 2 до 10 млн в месяц. Это 65 млрд безналоговых и неучитываемых денег.
В каждом приходе есть 200-400 постоянных человек, но мы знаем, что основные деньги эти приходы делают как раз не на основных прихожанах, они их делают на бесконечных посетителях, которые заходят за свечечкой, есть отпевание, молебны, венчание, бесконечные сорокоусты, есть пожертвования. То есть каждый приход умудряется насосаться финансовой крови своих клиентов. Поэтому там, где я говорю о цифре в 60 млрд, не думаю, что я ее сильно завысил. Но даже, если она каким-то волшебным образом завысилась в два раза, то, поверьте, 30 млрд – это тоже очень хорошие деньги, ради которых можно было бы постараться.

Поэтому тут на месте рпцшных попов надо выть, да еще и громче.

Джерело: Обозреватель Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/columns/nevzorov/tomos-dlya-ukrajini-rosiyski-popi-viyut-yak-vovkulaki-yaki-upustili-zdobich-559832.html

• Like 1

Поделиться сообщением

Религия уже много лет очень большой  и прибыльный бизнес .Когда об этом думаешь очень сильно становится страшно .

Поделиться сообщением

11.01.2019 в 16:30, Muzik сказал:

Религия уже много лет очень большой  и прибыльный бизнес .Когда об этом думаешь очень сильно становится страшно .

@Muzik  , не про те Ви думаєте!

Віра, релігія і церква - різні речі. З цих трьох понять тільки церква має пряме відношення до бізнесу.

Віра це ментальний стан переконання і визначеності. Стан переконання не може бути бізнесом.

Віра в Б*га — це могутня сила, яка дає надійну опору в житті і допомагає впевнено дивитись в майбутнє. Навіть якщо ви ніколи не вірили в Бога.-с)

Релігія це певна система світогляду, що грунтується на вірі. Система світогляду теж не може бути бізнесом. Це просто система світогляду.

А от церква, хоча і перекладається з грецької, як зібрання вірних, тобто просто спільнота віруючих, по-суті, давно стала комерційним підприємством, що експлуатує поняття віри і релігії.

За великим рахунком і моїм глибоким переконанням, для віри в Б*га церква не потрібна. Вона потрібна, передусім, тим, хто має з неї зиск, а саме церковникам.

Поделиться сообщением

5 минут назад, kentavr сказал:

@Muzik  , не про те Ви думаєте!

Віра, релігія і церква - різні речі. З цих трьох понять тільки церква має пряме відношення до бізнесу.

Вы в церкви давно были ? Расценки на разные услуги  интересовались ? Некоторые события -крещение .похороны вообще  должны быть безденежны как это было много столетий подряд . ......

Бизнес  и очень прибыльный .И на столько что молодые люди возят своих детишек крестить  за 200 --500 км находя еще места там где  есть еще  настоящая религия .

Поделиться сообщением

1 час назад, Muzik сказал:

Вы в церкви давно были ? Расценки на разные услуги  интересовались ? Некоторые события -крещение .похороны вообще  должны быть безденежны как это было много столетий подряд . ......

Бизнес  и очень прибыльный .И на столько что молодые люди возят своих детишек крестить  за 200 --500 км находя еще места там где  есть еще  настоящая религия .

@Muzik , Ви уважно прочитали мій пост??? :chok_mini: Увесь, до кінця???

В мене складається враження, що Леслі таки правий, і Ви читаєте виключно заголовки! :facepalm:

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением

9 минут назад, kentavr сказал:

@Muzik , Ви уважно прочитали мій пост??? :chok_mini: Увесь, до кінця???

В мене складається враження, що Леслі таки правий, і Ви читаєте виключно заголовки! :facepalm:

Да мне плевать на мнение вашего Лесли . он сам туповат ибо воюет сам даже не знает с кем .Он даже не допонимает что его там( фейсбук)  чмырит другой человек . а он здесь льет помои на меня . ( но такое личное)

Теперь о заголовках . Вы меня услышали ?

Вот когда научитесь слушать тогда и пишите ваши выводы .

А пока  сходите для разнообразия по церквям и узнайте их расценки .

Все ведь познается тогда когда лично и сам узнаешь из первых уст . А факт это вещь  которая не может такими как вы зарисовываться красивыми фразами и словами .Факт это доказательство .

Изменено пользователем Muzik

Поделиться сообщением

7 минут назад, Muzik сказал:

Теперь о заголовках . Вы меня услышали ?

Вот когда научитесь слушать тогда и пишите ваши выводы .

Я Вас почув.

Почуйте і Ви мене! Коли Ви навчитеся читати тексти до кінця і вникати в суть написаного, тоді, можливо, з Вами варто буде продовжувати дискусію! А так - я Вам про Івана, а Ви мені про Степана! Я Вам про комерційність інституту церкви, а Ви мені про розцінки! І? Де логіка? Звичайно, метою будь-якого комерційного підприємства є отримання прибутку. Як можна тут без розцінок обійтися? :facepalm:

Я дуже ціную свій час, щоб витрачати його на дурні розмови.

• Like 1

Поделиться сообщением

3 минуты назад, kentavr сказал:

Я Вам про комерційність інституту церкви, а Ви мені про розцінки! І? Де логіка? Звичайно, метою будь-якого комерційного підприємства є отримання прибутку. Як можна тут без розцінок обійтися? :facepalm:

Логику захотели ?!

Берите логику ! Вы сами только что своими словами подтвердили что церковь это бизнес .

То что я вам говорил .а вы пытались долго спорить со мной .

И главное !

Религия это вера . И она основана на вере .а не на том как заработать денег на ней !

Ни одна Библия не пишет о том что бы получать прибыль на веровании людей .

Ни одна !!! А то что сделали с веры это псевдо вера .

Изменено пользователем Muzik

Поделиться сообщением

2 часа назад, Muzik сказал:

Вы в церкви давно были ? Расценки на разные услуги  интересовались ?

не в те церкви вы ходите,господин логистик.

Поделиться сообщением

29 минут назад, Muzik сказал:

Он даже не допонимает что его там( фейсбук) 

от дуримар:bv: Ты,бивень косоголовый,меня нет ФБ:bv:

Поделиться сообщением

30 минут назад, Muzik сказал:

Вы меня услышали ?

Вот когда научитесь слушать

шо ЮА,страшно не стало ?:icon_mrgreen:

• Like 1

Поделиться сообщением

14 минут назад, Muzik сказал:

Логику захотели ?!

Берите логику

ой дебилушка:facepalm:

• Like 1

Поделиться сообщением

51 минуту назад, Muzik сказал:

Логику захотели ?!

Берите логику ! Вы сами только что своими словами подтвердили что церковь это бизнес .

То что я вам говорил .а вы пытались долго спорить со мной .

ОМГ!!! Музііііккк!!! :facepalm:

3 часа назад, kentavr сказал:

А от церква, хоча і перекладається з грецької, як зібрання вірних, тобто просто спільнота віруючих, по-суті, давно стала комерційним підприємством, що експлуатує поняття віри і релігії.

Де я сперічався щодо комерційності церкви? Де???

54 минуты назад, Muzik сказал:

И главное !

Религия это вера .

:facepalm:Не добивайте мене, будь ласка!!!

Релігія це НЕ віра! Це РІЗНІ поняття.

3 часа назад, kentavr сказал:

Релігія це певна система світогляду, що грунтується на вірі.

Віра це ментальний стан переконання і визначеності.

Поделиться сообщением

44 минуты назад, Лесли Нильсен сказал:

шо ЮА,страшно не стало ?:icon_mrgreen:

:el::el::el:

Поделиться сообщением

47 минут назад, Лесли Нильсен сказал:

не в те церкви вы ходите,господин логистик.

Не впевнений. Що ходить.

Поделиться сообщением

3 минуты назад, kentavr сказал:

Не впевнений. Що ходить.

Хотелось бы узнать поподробнее адреса тех и не тех церквей .

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Muzik сказал:

Хотелось бы узнать поподробнее адреса тех и не тех церквей .

Те - там , а не те - не там. 

Поделиться сообщением

51 минуту назад, Лесли Нильсен сказал:

от дуримар:bv: Ты,бивень косоголовый,меня нет ФБ:bv:

Придурок ! Я от тебя полгода добивался чт бы ты пояснил какого хрена ты мне Вангу все время талдычишь ?

Ты же упорто дальше варнякал свое Ванга .да Ванга .

Пишу тебе доступным языком . Та Ванга Днепродзержинская что тебя чмырит в своих постах это не я . И я к ней никакого отношения не имею . Но видать ты знатно ей(ему ) изгадил что он (а) тебя так знатно чмырить в своих постах .

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Михаил Балтакса сказал:

ул. Любавичского Ребе, 5 :icon_mrgreen:

Напомните . Михаил . а они к Томосу имеют отношение и какое ? Кто из них в Стамбуле был ?

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.