Перейти к публикации
Илья Марущак

Внезапно...но ожидаемо. Объединение православных церквей

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

      На Рівненщині історична подія: різні конфесії підписали Меморандум про Українську помісну церкву. Московський патріархат засудив агресію Росії

 

Меморандум підписали керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ-КП митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок та його заступник Олександр Савчук.

 

 

http://www.rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=56002

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Вау! Рівненщина попереду всієї України. Респект першопроходцям! Гарна ініціатива. Цікаво, яка буде реакція Онуфрія? Підтримка, чи засудження?

 

Отож, п’ять представників різних конфесій та двоє представників Рівненської обласної державної адміністрації таки підписали історичний документ Меморандум про Єдину і помісну церкву. Бо вперше за історію незалежної України представники різних релігійних конфесій на регіональному рівні офіційно погодилися створити робочу групу, яка намагатиметься напрацювати механізм об’єднання конфесій.
 
У Меморандумі йшлося про те, що всі православні Церкви Рівненської області визнають та моляться за цілісну і єдину державу Україну, що вони виступають за створення Української помісної православної церкви, засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України і посягання на цілісність і державний суверенітет України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою. І п’ятим пунктом додали, що вони не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної незалежності згідно із законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Как-то не очень в унисон. Днем раньше:

 

Глава ВЗЦЗ УПЦ вважає, що між неканонічними автокефаліями РПЦ і УПЦ КП є велика різниця
12 11 2014 |
 
 

 

1415734758_0.jpg

 

 

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви (Московський Патріархат) митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (Юрчук) в коментарі порталу "Православіє в Україні" дав відповідь на питання щодо можливості визнання УПЦ Київського Патріархату світовим православ’ям, повідомляє "Релігія в Україні".

 

«Дійсно, в історії бували моменти, коли деякі Церкви проголошували автокефалію, але певний час не були визнані. В такому стані знаходилась Болгарська, Елладська Церкви і навіть Московський Патріархат, -- сказав митрополит. -- Головна різниця між отриманням законної автокефалії згаданими Церквами та ситуацією з так званою УПЦ КП полягає в тому, що в тих Церквах в питанні набуття статусу автокефалії був консенсус серед народу й духовенства. Автокефалії бажала вся Церква чи, принаймні, критична її більшість. У той час як в Україні це питання спричинило розділення».

 

Залишитися в єдності з РПЦ на початку 1990-х років ― «це був вибір більшої частини саме церковного народу», вважає архієрей УПЦ. «Тому в українському випадку так звана УПЦ КП ― це не невизнана автокефальна Церква, а розкол. А відтак ця структура не має жодного шансу на визнання», ― сказав митрополит Митрофан.

 

Щодо невизнання Московського Патріархату іншими Церквами світу протягом 141 року (з 1448 по 1589 рр.) владика Митрофан має свій погляд на таку ситуацію. «Дійсно, весь той період Москву не визнавали автокефальною Церквою, її просто вважали однією з митрополій Константинопольського Патріархату. Однак на Московський Патріархат не накладалася анафема, священнослужителів не відлучали від Церкви, як це є з так званою УПЦ КП. Якщо взяти до прикладу Православну Церкву в Америці (ПЦА), на яку інколи посилаються в УПЦ КП, то і тут ситуація є зовсім іншою. Автокефалію ПЦА не визнають деякі грецькі Церкви, однак визнають слов’янські Церкви і Грузинська Церква. Проте жодна з цих Церков не оскаржує канонічність та апостольську спадкоємність цієї Церкви. Просто одна частина світового Православ’я визнає її як автокефальну, а друга частина як самокеровану у складі РПЦ. Та всі вони мають між собою євхаристичне спілкування! Невизнання автокефалії і розкол ― різні речі!», ― доходить думки архієрей.

 

Митрополит Митрофан також посилається на випадок, коли ієрархи Єрусалимської Церкви під час існування неканонічної автокефалії Російської Церкви приїжджали до Москви і висвячували своїх архієреїв. Отже, таїнства в неканонічній автокефалії тодішньої РПЦ, на відміну від нинішньої неканонічної автокефалії УПЦ КП, визнавалися.

 

«Не потрібно змішувати невизнану автокефалію, як це було у випадку з Московським Патріархатом та деякими іншими Церквами, з розколом, чим нині є так звана УПЦ КП», ― сказав владика Митрофан, у той же час не пояснивши, яка різниця між «невизнаною автокефалією» і неканонічно проголошеною автокефалією, і чому не можна вважати останню розколом канонічного адміністративного устрою Церкви.

 

«Автокефалія дається всій Церкві в рамках окремої держави, за наявності бажання переважної більшості церковного народу, а не окремим її частинам чи областям. Тому, по-перше, ставити питання про зміну статусу Української Церкви можна лише тоді, коли розкол буде подолано. А по-друге, таке питання може ставити лише визнана Церква, зокрема, в нашому випадку Українська Православна Церква як конфесія, присутня в канонічно-правовому полі світового Православ’я. А не ті чи інші розкольницькі угруповання, якими б високими цілями вони не прикривались», ― сказав на завершення митрополит Митрофан.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Накануне.

 

Посол Ізраїлю цікавиться взаємовідносинами УПЦ КП і УПЦ (МП)
Вчора, 13:27 |
 
 

 

1415804823_0.jpg
 
11 листопада 2014 року глава УПЦ КП Патріарх Філарет прийняв у своїй резиденції Надзвичайного і Повноважного посла Ізраїлю в Україні Еліава Бєлоцерковські, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Учасники зустрічі обговорили соціально-політичну ситуацію в Україні, зокрема, окупацію Криму та неоголошену війну на Донбасі. Святійший Патріарх відповів на запитання посла, зокрема, щодо взаємовідносин Української Православної Церкви Київського Патріархату та Російської Православної Церкви, а також Московського Патріархату в Україні.

Еліав Бєлоцерковські повідомив Патріарха Філарета про наміри посольства Ізраїлю створити систему психологічної допомоги для громадян, що постраждали під час бойових дій у зоні Антитерористичної операції. Посол Ізраїлю розповів про досвід роботи ізраїльських психологів з людьми, які отримали психологічні травми внаслідок війни на Близькому Сході.

У зустрічі також взяв участь керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт.

Наприкінці зустрічі глава УПЦ КП подякував послу за візит і побажав Божого благословення та успіху у роботі на дипломатичній ниві в Україні.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Далёк от религии.

Но о каком московском патриархате может идти речь, када Киево-русские патриархи восседали в Лавре на несколько сот лет раньше?

Ну, у них же должен быть там синод верховный какой, котрый такие финты разгребает?

И, куда смотрит б#г? Или его НЕТ? :chok_mini:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Далёк от религии.

Но о каком московском патриархате может идти речь, када Киево-русские патриархи восседали в Лавре на несколько сот лет раньше?

Ну, у них же должен быть там синод верховный какой, котрый такие финты разгребает?

И, куда смотрит б#г? Или его НЕТ? :chok_mini:

Насколько я понимаю, то как раз они из Киева перенесли патриархат в Москву, вот и все.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

 Долгая история, касающаяся Переясловской Рады, Потом СССР, приемником которого назначила себя эрэфия.

 

В 1992 году Алексий второй давал автокефалию Украине, но из-за Онуфрия, который сейчас у нас, автокефалии не получилось. Его голос был решающим на голосовании, он проголосовал за  МП.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

 Долгая история, касающаяся Переясловской Рады, Потом СССР, приемником которого назначила себя эрэфия.

 

В 1992 году Алексий второй давал автокефалию Украине, но из-за Онуфрия, который сейчас у нас, автокефалии не получилось. Его голос был решающим на голосовании, он проголосовал за  МП.

Чудны дела Господни. Сейчас, пожалуй, Онуфрий не отказался бы от автокефалии. Но близок локоть...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

УПЦ КП та УАПЦ таки об'єднуються . 14 вересня у Софії Київській пройде собор , на якому буде вибрано главу нової помісної церкви та умови об'єднання . - обозреватель

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

 Архиерейский Собор УАПЦ отклонил предыдущие договоренности по созданию единой церкви, - УПЦ КП

Украинская православная церковь Киевского патриархата заявляет об отказе Украинской автокефальной православной церкви от предыдущих договоренностей по созданию единой церкви.
 

"9 июля 2015 в Михайловском Златоверхом монастыре в помещении патриархии УАПЦ состоялось второе совместное заседание комиссий УПЦ (КП) и УАПЦ для ведения диалога... УАПЦ было предоставлено протокол заседания Архиерейского Собора УАПЦ, в котором отвергалось предварительное предложение о принципе равенства представительства для избрания делегатов на объединительный Собор (все епископы и по одному делегату от каждых 15 зарегистрированных религиозных организаций)", - говорится в сообщении.

Согласно сообщению, в то же время был предложен принцип "50/50", где одна половина делегатов представляла бы УПЦ (КП) (4 877 религиозных организаций, поддержка, согласно опросам, 44% населения), другая половина - УАПЦ (1 225 религиозных организаций, поддержка, согласно опросам, 1,5% населения).

По мнению УПЦ (КП), такое предложение является несправедливым и неприемлемым. Также в протоколе содержались другие предложения, а именно: чтобы председательствовал на Соборе представитель Вселенского Патриарха; чтобы название Церкви было УАПЦ (КП) (в одном пункте) и УПЦ (в другом пункте), что противоречит друг другу; чтобы все архиереи УПЦ (КП) и УАПЦ были кандидатами на предстоятеля объединенной церкви, а также чтобы дата Собора не была признана как окончательная и, очевидно, могла и должна была быть перенесена.

Во время переговоров со стороны Киевского Патриархата были выдвинуты компромиссные предложения: название - поместная Украинская Православная Церковь с сохранением использования названий УПЦ (КП) и УАПЦ, избрание предстоятеля объединенной Церкви из двух ныне действующих предстоятелей путем голосования на Соборе, иерарх, который набрал бы меньшинство голосов, получает место постоянного члена Священного Синода, дополнительно было предложено предоставить еще одно место постоянного члена Священного Синода для митрополита Андрея или иного иерарха, а также при сохранении определенного принципа представительства на Соборе (1 делегат от 15 общин) квота для УАПЦ увеличивалась вдвое (164 делегата вместо предусмотренных по квоте 82).

Также было предложено отметить общим богослужением во главе с двумя предстоятелями годовщину Крещения Руси-Украины и юбилей 1000-летия кончины князя Владимира Великого. В результате все предложения были отклонении УАПЦ.

"Моспатриархия может аплодировать руководителям УАПЦ стоя: отказались от всех предложений об объединении. Это плохая новость", - прокомментировал на своей странице в Facebook архиепископ, пресс-секретарь УПЦ КП Евстратий Зоря

Изменено пользователем Leonid

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

 Архиерейский Собор УАПЦ отклонил предыдущие договоренности по созданию единой церкви, - УПЦ КП

Внезапно...но ожидаемо.  :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
 

 

Патріарший намісник УПЦ КП виклав розлогу позицію щодо УПЦ (МП)

 

Сьогодні, 09:02 |

Україна

  

Патріарший намісник УПЦ КП виклав розлогу позицію щодо УПЦ (МП)Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник УПЦ Київського Патріархату Епіфаній (Думенко) виступив на офіційному сайті своєї конфесії зі статтею "Чи довго ще в українських душах буде нишпорити рука Москви?". В ній доводиться, "як Кремль використовує свій вплив на Церкву Московського Патріархату в Росії та в Україні для того, щоб задушити нашу державність і незалежність. І що з цим робити", повідомляє "Релігія в Україні".

 

Йдеться про "спільні дії керівництва Церкви Московського Патріархату, політичного керівництва Російської Федерації із залученням представників чільного духовенства Церкви Московського Патріархату в Україні (яка іменує себе Українською Православною Церквою) та політичних діячів прокремлівського спрямування".

 

У статті викладається версія подій, які призвели до церковного розколу в Україні; дається оцінка сучасним подіям церковного значення; акцентується увага на впливі депутата-підприємця Вадима Новинського на вище керівництво УПЦ (МП); розглядається інформаційна робота УПЦ (МП); береться до уваги проблема зміни парафіями церковної юрисдикції тощо.

 

У висновках зазначається, що "Церква Московського Патріархату в Україні як перебувала, так і досі перебуває в тісній залежності від російських церковних і світських структур". 

 

Насамкінець Патріарший намісник УПЦ КП пише: "Представники УПЦ МП люблять наголошувати, що вони цілком і повністю незалежні від Москви у своєму управлінні. Докласти всіх зусиль, щоб допомогти цій Церкві викрити російську агентуру впливу, припинити поїздки церковних очільників до Москви за інструкціями, отримання ними кремлівських вказівок телефоном і електронною поштою та іншими засобами комунікації, – означатиме лише привести декларації до реального стану справ. Можливо, тоді, очистившись від кремлівських паразитів, УПЦ МП стане здоровішою, діалог про церковну єдність – продуктивним, а єдина Помісна Українська Церква – реальністю".

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Патріарх Філарет озвучив точну причину, через яку сталась анексія Криму та війна на Донбасі

 

Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вважає найбільшою проблемою України на сьогодні розділення православної церкви.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню Еспресо####.

 

Ось якби не було цього розділення, війни, яка сьогодні йде на сході, результатом агресії Москви в справи України і відокремлення Криму не було б. Чому не було б? А тому що церква об’єднала б, консолідувала б українське суспільство таким чином, що агресору не було б жодної можливості втрутитися в ці справи,
– аргументує патріарх Філарет.

За його словами, Крим було анексовано, бо на півострові домінувала УПЦ МП, а Українська церква Київського патріархату в Криму слабка.

"Чому йде війна на Донбасі, а не в Галичині?.. А тому що в Галичині і православна церква, і греко-католицька церква стоять на патріотичних позиціях. І там агресору нема чого робить. А ось на сході, де панує Московський патріархат, тобто чужа церква, там сприятливі умови для нападу на цю частину України", – пояснив Філарет.

 

На його переконання, на сьогодні основне завдання православної церкви полягає в об’єднанні в одну православну церкву. Філарет пояснив, чим українська позиція об’єднання церков відрізняється від російської.

Москва теж стоїть на позиції об’єднання, але об’єднання, а потім приєднання до Москви. Підпорядкуватись Московському патріарху і таким чином через церкву мати вплив уже на всю Україну. Ми такого об’єднання не хочемо. Ми хочемо об’єднатись в одну православну церкву, відокремлену від Московського патріархату, тобто в помісну церкву, українську церкву,
– наголосив предстоятель УПЦ КП.

Філарет переконаний, якщо такого об’єднання таки вдасться досягти, то Україна для Росії стане недоступною, тому що буде консолідоване українське суспільство.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Єдина помісна церква до річниці хрещення Русі - реально чи ні

17 квітня 2018

 

Україна, як ніколи, близька до появи власної автокефальної помісної церкви. Таку гучну заяву зробив у вівторок президент України Петро Порошенко під час зустрічі із лідерами парламентських фракцій.

Окрім того президент повідомив у Twitter, що написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І.

Із самим Константинопольським Патріархом Петро Порошенко зустрічався вже кілька разів за час президентства. Останній - 9 квітня у Стамбулі.

 

Він не приховує, що дуже хоче наблизити Україну до створення єдиної помісної автокефальної церкви.

У зверненні до Варфоломія І Петро Порошенко просить надати томос про автокефалію Православній Церкві в Україні.

При цьому він додав, що відповідне рішення Вселенського патріархату може бути ухвалене вже до 1030-річчя хрещення Київської Русі, яке відзначатимуть у липні.

 

Реакція церков

Українська православна церква Київського патріархату заявила, що підтримує всі зусилля, спрямовані на створення єдиної помісної церкви в Україні, а також на подолання існуючого церковного розділення.

Відразу після новин від президента церква опублікувала заяву, в якій підтвердила написання відповідного звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія.

 

"Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє Православ'я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності", - йдеться в заяві.

Там додали, що зараз, як ніколи раніше, "є всі підстави очікувати позитивне рішення Вселенського Патріарха".

 

"Однак очевидно, що супротивники не будуть чекати, склавши руки, та вживатимуть всіх засобів для того, щоби не допустити проголошення томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей процесу, що розпочався", - заявили в УПЦ КП.

Підтримує таку ініціативу і Українська Автокефальна Православна Церква.

 

А от в УПЦ Московського патріархату заявили, що перебувають поза процесом створення помісної української церкви і в переговорах участі не беруть.

"Ініціатором цього всього ми бачимо президента Петра Порошенка, і це викликає певну настороженість. Тому що питання церкви мають вирішуватися самою церквою, а не державою", - каже в коментарі BBC News Україна представник Української православної церкви Московського патріархату протоієрей Микола Данилевич.

Крім того, на переконання УПЦ МП - автокефалію "не може попросити Київський патріархат, бо вони не визнані".

"Автокефалію можна надати нам, якщо ми попросимо. Ми зараз не просимо", - додає він.

За словами пана Данилевича, спочатку варто подолати розділення церкви в Україні, потім думати про автокефалію. Він переконаний, що "давати автокефалію УПЦ КП - це те саме, що приймати "ДНР" та "ЛНР" в ООН".

 

Які прогнози

Тему помісної церкви активно пропагував президент Віктор Ющенко, однак конкретних кроків в цьому напрямку йому зробити не вдалося.

"Сьогодні є зрушення від ідеї до певних практичних дій", - розповідає BBC News Україна політичний експерт Володимир Фесенко.

За його словами, Петро Порошенко в цьому питанні виявився "більш наполегливим та практичним", а тому вже є прогрес.

"На мій погляд судячи з заяви, є певні попередні домовленості", - вважає експерт.

Він допускає, що можливо, під час останньої поїздки президента до Патріарха Варфоломія він отримав "певний натяк".

Володимир Фесенко каже, що підштовхнути Варфоломія до зрушень в таких питаннях могло нинішнє загострення ситуації навколо Росії та певна її ізоляція у світі.

А на питання про прогнози, відповів: "Я б не наважився робити якісь прогнози, але дата підштовхує. Наша політика зав'язана на дати".

 

В парламентській коаліції збираються найближчим часом розглянути звернення до Варфоломія з цього питання.

Керівник Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов повідомив, що відповідне голосування може відбутися вже у четвер.

А голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький в розмові з BBC News Україна повідомив, що сьогодні "як ніколи висока ймовірність це зробити".

"Якщо президент робить таку заяву, то очевидно, певні дипломатичні церковні переговори про це були, і сторони досягли певного успіху", - вважає політик.

Він впевнений, якщо всі гілки української влади звернуться до Патріарха з цією заявою, то він може надати цю автокефалію.

А на питання про прогнози, відповідає: "Я покладаю на це великі надії".

 

В Опозиційному блоці вважають такі дії президента втручанням в церковне життя. "Я вважаю, що церква сама має прийняти рішення, віряни самі мають обирати, до якої церкви ходити", - каже один з керівників фракції Юрій Бойко.

У відповідь депутат БПП Ірина Геращенко у своєму Facebook написала: "Держава не втручатиметься в церковні справи".

За її словами, церква залишиться відділена від держави, а Україна нарешті отримає власну помісну церкву.

При цьому, за словами пані Геращенко, "історична подія" може статися зовсім скоро.

"Петро Порошенко закликав Верховну Раду, щоб парламент підтримав цю ініціативу. Я впевнена, що вже цього тижня ВР прийме відповідну постанову-звернення", - вважає вона.

 

Святкування Хрещення Русі

1030-річчя хрещення Київської Русі-України відзначатимуть 27-28 липня 2018 року.

16 червня 2016 року Верховна Рада вже зверталася до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія І із закликом видати томос щодо автокефалії Православної церкви в Україні.

Тоді у своєму зверненні депутати закликали Варфоломія визнати недійсним акт 1686 року, згідно з яким "в порушення канонів" Київська метрополія була приєднана до Московського патріархату.

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Миротворець

РОССИЙСКАЯ АГРЕССИЯ ПРОДОЛЖАЕТСЯ. В БОЙ БРОШЕН СПЕЦНАЗ МОСКОВСКИХ ПОПОВ.
Ведь что задумали эти демоны в рясах. 
Составили очень хитро текст якобы от прихожан УКРАИНСКОЙ церкви ( сейчас резидентуры Гундяева в Украине его массово печатают), потом будут предлагать его подписать всем подряд (народ же в хитросплетениях интриг и козней московских попов не разбирается), а потом отправят эту лабуду Всесвятейшему Архиепископу Константинопольскому Вселенскому Патриарху Варфоломею, якобы от прихожан всей Украинской церкви.
Наши планы: Как только заметим, что они не остановились, начнем поповские переписки публиковать. Там много интересного. 
Фролова помните? 
Это тоже достойно будет чтобы поржать.

image.thumb.png.6322725a6799769b600814b3158e3dd8.png

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Митрополит УПЦ МП Переяслав-Хмельницкий и Вишневский Александр Драбинко заявил о поддержке автокефалии украинской церкви.

Митрополит отмечает: "Начало нынешней "автокефальной" кампании застало меня за письменным столом. А именно за финальной редакцией моей книги "Украинская Церковь на пути к автокефалии". Тексты, вошедшие в эту книгу, готовились не один год, а в самом конце размещены документы, касающиеся истории самопровозглашения автокефалии в 1919–1925 годах. Декреты Украинской Народной Республики, постановления собраний и соборов, которые провозглашали автокефалию или высказывались за неё и т. д. Книга, скорее всего, выйдет раньше, чем станет ясно, чем именно закончится ещё не написанная мною глава "2018: в ожидании Томоса". 
Предоставлением Украинской Церкви канонической автокефалии от Константинополя? Или очередной исторической паузой в решении украинского церковного вопроса? Но независимо от результатов решения Вселенского Патриарха я хочу сегодня публично поддержать идею автокефалии Украинской Церкви.
Причем делаю это сознательно, прекрасно понимая все риски, которые навлекает на меня эта позиция. Дело в том, что, проанализировав почти столетнюю историю борьбы украинских православных христиан за автокефалию, я понял: альтернативы канонической самостоятельности нашей Церкви просто не существует".

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
В 09.05.2018 в 08:51, Юрий Нороха написал:

Митрополит УПЦ МП Переяслав-Хмельницкий и Вишневский Александр Драбинко заявил о поддержке автокефалии украинской церкви.

:good:Сміливий вчинок! Гідний поваги!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

 

Глава УПЦ МП митрополит Онуфрий на проповеди заявил, что духовенство Украинской православной церкви Московского патриархата молится за Россию и русский народ, потому что "Христос в Гефсиманском саду молился о том, чтобы быть едиными".

Как написал на своей странице в Facebook священник Трапезного храма Софии Киевской Иван Сидор, в упомянутой Онуфрием молитве Христос не говорит о единстве.

"Во-первых, Христос в своей молитве в Гефсимании не упоминает ни о каком единстве, а во-вторых, в этом саду Христа предал Иуда и выдал разбойникам на распятие. Так вот подобно Иуде сегодня и последние 26 лет Московский Патриархат предает Украину и ее народ. Имея такую возможность объединиться вокруг престола Киевского, они противятся имея престол в Москве", - пояснил он.

Священник также привел слова митрополита Онуфрия о том, что главе УПЦ МП будет "трудно" сохранить истинную веру в Единой Поместной Православной Церкви, поэтому он против объединения украинского Православия, потому что это принесет "много человеческих ограничений".

"Также есть страх стать людьми "второго сорта"… Все эти слова прозвучали прямо из уст главы УПЦ МП на этом видео с 11 минуты", - отметил Иван Сидор

 

http://news.eizvestia.com/news_politics/full/1005-glava-upc-mp-otlichilsya-skandalnym-zayavleniem

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Мабуть, їдуть відмовляти Варфоломія надавати томоса про автокефалію.

 

Делегація УПЦ прибула до Стамбулу для зустрічі зі Вселенським патріархом Варфоломієм

 

Делегація Української православної церкви прибула до Стамбулу для зустрічі зі Вселенським патріархом Варфоломієм. На зустрічі планується обговорити ситуацію, яка склалася з православною церквою в Україні.

Як повідомляє телеканал "112 Україна", українська делегація відвідує сьогодні резиденцію Вселенського константинопольського патріарха Варфоломія.

Делегацію священного синоду УПЦ очолює митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, також до складу делегації входять керівник справами УПЦ митрополит Бориспільський, Броварський Антоній і митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон.

На зустрічі планується обговорити ситуацію, яка склалася з православною церквою в Україні після 1992 року, коли відбувся розкол. Українська делегація планує запропонувати свої шляхи вирішення цієї ситуації і почути думки Варфоломія з цього питання.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Українську помісну церкву покоління нашого народу чекали, вимолювали і виборювали так само, як і українську державу.

Понад 300 років Україна була під Москвою, понад 300 років українське православ‘я пригноблювалося і привласнювалося імперією.

Зараз, на 1030 річницю хрещення України-Русі ми чекаємо на рішення Костянтинопольської матері-церкви, звідки християнство прийшло на нашу землю, про надання українській церкві статусу помісної.

28 липня цьогорік у Києві на спільний молебінь за автокефалію зберуться тисячі вірян, свідомих українців, у тому числі дніпрян, мешканців Січеславського краю, закликаємо земляків взяти участь в цих історичних подіях у нашому золотоверхому Києві.

Українська православна церква Київського патріархату організовує виїзд усіх бажаючих.

Збір 27-го липня у Дніпрі о 22:00 біля Єпархіального управління: вул.Січових Стрільців, 3-А. 
Контактний телефон: 097-128-08-01

- з Дніпропетровська єпархія УПЦ КП Дмитро Поворотний Віталій Лопушанський Патріарх Філарет - УПЦ КП

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение


Последние новости из Константинополя подтверждают оптимизм Банковой: Варфоломей твердо намерен покончить с религиозным расколом в Украине. В РПЦ его уже назвали еретиком, а в УПЦ МП - безграмотным.

Член синодальной комиссии РПЦ протоиерей Андрей Новиков заявил: "Все эти выражения: что без Константинопольского патриархата все остальные поместные Церкви - "овцы без пастыря", что Константинополь обладает определенной исключительностью, что он представляет собой этос, или нацию, Православия, что он имеет особые права верховной юрисдикции над всей Церковью, обеспечивает ее единство - все это повторяет римо-католические взгляды на роль папы в Церкви, и это уже абсолютная, чистая ересь"

Глава пресс-службы УПЦ МП Василий Анисимов заявил: "В последнее время мы получили уже много провокационных новостей о встрече патриархов в Стамбуле, полагаю, что и нынешняя - из их числа. Трудно поверить, чтобы этот безграмотный со всех точек зрения (с канонической, исторической и даже литературной) текст мог произнести уважающий себя церковный иерарх".

В общем-то все эти публичные оценки только помогают Украине. 

Но спешить в Киеве никто не намерен. 

"Томос написан классно, решение принято, остались формальности", - констатирует один из дипломатов, который входит в неформальную группу кураторов проекта "Автокефалия для Украины" и знаком с уже написанным документом. 

"В общем-то сейчас решаются технические вопросы. Мы ожидаем, что в поместную церковь перейдет от трети до половины УПЦ МП. Это большая работа. Кто будет экзархом в Украине, который приедет и будет строить единую поместную церковь; кто будет менеджером этого процесса; как надо будет менять украинское законодательство. И как это все сделать так, чтобы никто не мог использовать это против Украины", - описывают перспективу в окружении Порошенко.

А использовать есть кому. Россияне готовятся противостоять автокефалии внутри Украины. Собеседники LIGA.net среди силовиков говорят, что УПЦ МП превращает свои храмы в крепости и собирает "православную армию". "Постоянно курсируют автобусы с людьми, материалами. Мы фиксируем эти действия, разрабатываем контрмеры на случай провокаций", - говорят силовики.

В офисе президента настаивают: автокефалия не означает, что у кого-то начнут забирать храмы. Этого не будет и так быть не должно, отмечают у Порошенко. Но опасаются, что Россия пойдет проверенным путем найма "патриотов" для таких провокаций. "Если тут силой что-то у кого-то начнут забирать - это то, на что рассчитывает Россия, чтобы начался хаос и противостояние", - говорят у президента.

И ключевой фигурой, которая готовит в Украине "церковный фронт", является Вадим Новинский. В окружении президента рассматривают вариант лишить Новинского украинского гражданства, и либо заставить отвечать за все сделанное, либо просто депортировать из Украины. "Он думает, что игры с огнем для него лично закончатся благополучно. Он ошибается", - говорят собеседники. Вспоминая, как закончилась история с гражданством Саакашвили, в такой сценарий несложно поверить. Администрация Порошенко использовала этот прием против недавнего союзника, а против давнего оппоннента использует и подавно. Напомним, Новинский получил гражданство в 2012 году из рук Януковича.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Томос про автокефалію: що це означає для українців

 

У Стамбулі триває засідання Синоду Вселенського патріархату, де ймовірно офіційно оголосять про надання Українській Православній церкві Томосу про автокефалію. Що таке Томос та автокефалія в релігії, які зміни принесе українським вірянам ця ініціатива та коли вона може втілитися в життя – з'ясував 24 канал.

 

Зауважимо, чутки про те, що Україна отримала Томос, з'явилися в мережі увечері 9 жовтня. Зокрема, таку інформацію оприлюднив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, нардеп-радикал Ігор Мосійчук та деякі ЗМІ з посиланням на джерела в Адміністрації Президента. Втім, в УПЦ інформацію не підтверджують і радять дочекатися офіційних заяв.

Боролися за автокефалію 100 років – тож можемо ще трохи побути стриманими!
– написав речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Що ж таке Томос і автокефалія, навіщо це українцям і що буде далі – читайте у статті 24 каналу.

 

Що означає автокефалія УПЦ?

Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха (він же – Константинопольська православна церква, у світовому православному суспільстві церква і юрисдикція "першого за честю", першого з настоятелів 14-ти незалежних (автокефальних) помісних церков) про надання автокефалії Українській Церкві.

Фактично автокефалія означає "вищість" УПЦ КП, ніж була досі, рівність її з іншими автокефальними православними церквами.

Директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов у коментарі сайту "24" нагадав, що в 1686 році Київську митрополію Константинопольського патріархату приєднали до Московського патріархату, коли Вселенський патріарх Діонісій IV та Священний Синод Константинопольської Церкви видали суперечливий Томос про передачу Київської митрополії в юрисдикцію Московського патріархату. На переконання Валерія Димова, цей процес був незаконним, і центр православ’я з Києва до Москви перенесли за гроші.

 

Що таке Томос?

Це унікальний церковний документ, указ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Кому і навіщо потрібна єдина українська церква

На переконання самого Порошенка – власна церква у державі – атрибут незалежності як держави, так і церкви. Тому, хоч церква в Україні і відділена від держави, але питання це в першу чергу – політичне. Особливо з огляду на те, що Українська Церква з додатком "Московського патріархату", по суті є підрозділом Російської Церкви.

 

З іншої сторони, як пояснив у коментарі сайту "24" експерт з релігійних питань, колишній священнослужитель Роман Мельниченко, для людей, які не надто близькі до Церкви, з наданням автокефалії Українській Церкві мало що зміниться. Для більш церковних людей, хто якимось чином послуговується церковними затребами – життя стане простішим. Наприклад, зараз не поодинокі випадки, коли церковнослужителі різних православних конфесій не визнають обряди один одного, вважаючи "не своє" хрещення чи відспівування покійного "не правильним". Після того, як українська церква стане єдиною, канонічною, страх, що якось "не правильно" похрестив чи поховав – зникне.

 

Аналітик Сергій Фурса зауважив, що, на його думку, різні релігійні організації ставляться до вірян як до "великого ринку". А оскільки в Україні 70% людей вважають себе віруючими і при цьому беруть участь у виборах, на результати яких через них впливають і "люди в рясах", тому "абсолютно ненормально, що більшу частину ринку релігії контролює контора, яку очолює КГБшник, і яка безпосередньо підкоряється Кремлю".

 

Що буде з чинними церковнослужителями

Для священнослужителів Київського патріархату Єдина Церква – буде велика радість. У випадку автокефалії – Київський патріархат отримає канонічний статус, що означає, що всі їхні таїнства, всі їхні священнослужителі – законні і благодатні. Тому все залишиться, як було, пояснив Роман Мельниченко. Нічого не треба переоформлювати, ніяких додаткових процедур. Просто вся структура Київського патріархату стане визнаною православним світом.

 

Що буде з майном церков

Все залишиться, як і було. Мельниченко нагадав – на рівні держави немає різниці, канонічна церква чи ні, головне – щоб вона була законно зареєстрована: має бути статут релігійної організації, тоді ця організація може діяти. Тому на рівні держави внутрішньоцерковні речі не впливають ні на статут, ні на реєстрацію, ні на майно релігійної організації.

 

Коли Єдина Українська Церква стане реальністю

9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли з священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Показово, що архієпископ Данило Памфилійський із США і єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади запевнили спікера Верховної Ради Андрія Парубія, що Вселенський патріарх Варфоломій вже прийняв рішення і Томос в Україні буде.

 

Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об'єднання.

 

А от на створення самої церкви на практиці може піти декілька років – переконані релігієзнавці. Адже далі потрібно буде вирішити питання з розподілом майна, та й Росія продовжуватиме встромляти палиці в колеса.

 

Чому УПЦ РП проти Єдиної Української Церкви

Тому ж, чому взагалі Росія проти незалежної України. "Мижебратья", окупований Крим та Донбас, російська мова як друга державна і контроль Росії над церквою в Україні – все це різні обличчя "русского міра", а по суті – бажання кремлівського керівництва тримати Україну під контролем.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Братки-каіни постаралися!

 

Рішення про Томос відклали, – митрополит Австрійський

 

На засіданні Синоду Вселенського патріархату було вирішено перенести ухвалення рішення щодо надання Томосу для України.

Про це повідомляє DW з посиланням на слова митрополита Австрійського та екзарха Угорщини Арсенія (Кардамакіс).

 

Кардамакіс зазначив, що відповідне рішення Вселенський патріархат Константинополя ухвалить лише тоді, коли настане "відповідний час".

"Ми не воліли б створювати жодних нових проблем, однак з Божою допомогою будемо чинити так, щоб усе було мирно", – заявив митрополит.

Додамо, що наступне засідання Синоду Вселенського патріархату відбудеться з 9 по 11 листопада.

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі (Константинополі) розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Тривати він має упродовж трьох днів і під час нього може бути надано дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Ох і припікає" браткам"!

 

Євстратій Зоря

 

Старий анекдот

Папа Римський прилітає до Парижу з візитом. Не встиг він стати ногою на французьку землю, як до нього підбігає журналіст з питанням: «Як Ви ставитеся до того, що в Парижі працюють борделі?»

«Тут справді працюють борделі?» - здивовано перепитує Папа.

...

Ранком газета виходить з величезним заголовком на першій шпальті:

«Перші слова Папи Римського в Парижі: Тут працюють борделі?»

_____________________________________________________________________________

«Новина» про коментар Австрійського митрополита Арсенія про нібито відкладання питання автокефалії - втілення цього анекдоту.

Бо його спитали зранку, до доповіді Екзархів і до того, як, власне, в Синоді розпочалося обговорення української теми (яке продовжиться ще й 11го жовтня).

Тож митрополит ніяк не міг ДО РОЗГЛЯДУ питання ВЖЕ заявити ПРО РІШЕННЯ, що справу нібито «відклали». Але комусь не терпиться терміново зробити «першу шпальту з сенсаційним заголовком»...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...