Перейти к публикации
Лелека

Альтернативна енергетика

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Умный материал может вдвое сократить стоимость солнечной энергии

 
Солнечная энергия является одной из самых надежных форм возобновляемой энергии, но все еще дорогой. Однако теперь команда исследователей разработала и тестирует умный адаптивный материал, который может сократить стоимость производства солнечной электроэнергии наполовину.

3fa37eebcb1a90bfd48bf81a577d2bbc_view.jp

Разработанный стартапом Glint Photonics, новый материал имеет оптические свойства, которые могут меняться, чтобы позволить "поймать" максимально возможное количество света. В настоящее время крупномасштабные солнечные установки используют технологию отслеживания траектории солнца, которая позволяет обеспечить максимальное попадание солнечных лучей на фотоэлементы. Новый материал меняет коэффициент отражения в ответ на тепло концентрированного света, что позволяет улавливать свет в широком диапазоне углов.

e667945526ee8f7449005e24c4cde815_view.jp

Новая технология, это своего рода покрытие для солнечных элементов, которое фокусирует свет на стекло. Прежде чем он попадает на стекло, с обеих сторон покрытого отражающим покрытием, массив тонких линз концентрирует солнечный свет в широком диапазоне углов. Переднее покрытие сделано из нового материала, и вот как это работает:

Когда луч концентрированного света из массива линз попадает на материал, он нагревает часть его. В результате эта часть перестает быть отражающей, и в свою очередь позволяет свету проникнуть сквозь стеклянную поверхность, за которой расположен солнечный элемент. В тоже время остальная часть поверхности материала, работает как ловушка - остается отражаемой и не дает свету выйти.

В Glint Photonics утверждают, что с помощью их технологии можно снизить производственную цену электроэнергии до четырех центов за киловатт-час. Это вдвое дешевле, по сравнению с восьми центами за киловатт-час для обычных солнечных панелей. Это потому, что в течение дня линзы собирают свет в широком диапазоне углов, а входит он только там, где падает концентрированный луч света. В свою очередь, это снижает необходимость использования устройств, помогающих держать солнечные панели направленными прямо на солнце.

Фотографии - Intel, Glint Photonics
 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Президент Української Академії Наук, заслужений винахідник, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук Олексій Оніпко вітроенергетикою займається вже понад 20 років. Ідею свого вітряного ротора розробляє близько 15 років. Перший патент на експериментальний виріб отримав 2008 року. Відтоді триває процес вдосконалення конструкції, розробка різних форм і розмірів генераторів.

 

Ротор Оніпка починає працювати при швидкості вітру 0,1 метра за секунду. Тоді як звичні лопатеві вітряки починають крутитися у кращому випадку при швидкості 3 м/сек., а як правило 4-6 м/сек. (Хоча, у технічних умовах часто зазначають стартову швидкість 3 м/сек., насправді це фінішна швидкість, при якій зупиняється розкручений вітряк). Втім, при швидкості вітру понад 15 м/сек. ККД ротора Оніпка і звичного лопатевого вітряка стають однаковими. Проте, у більшості регіонів України середня швидкість коливається у межах 2-6 м/сек.

 

Для того, щоб максимально ефективно використовувати силу вітряних потоків у кожному конкретному місці – встановлюється анемометр, який записує дані протягом певного часу. Завдяки цим показникам визначається в якому місці і якої потужності найоптимальніше встановлювати вітряк.

 

Специфіка ротора Оніпка полягає у тому, що не завжди чим вище він піднятий – тим краще. Траплялися випадки, коли у безвітряну погоду встановлений над землею ротор виробляв більше енергії, аніж піднятий на 15-метрову висоту. Так буває тому, що у безвітряну погоду над землею переміщуються повітряні маси внаслідок різниці тиску й температури.

 

Ще одна особливість ротора Оніпка полягає у тому, що він ефективніше виробляє енергію на перепадах швидкості вітру. Тобто, якщо, наприклад, певний час його швидкість становила 1 м/сек., а потім 7 м/сек., то це в 400 (!) разів ефективніше, аніж коли аналогічний час вітер постійно дме з однаковою швидкістю – 4 м/сек. Під ротор Оніпка розроблено спеціальний генератор енергії, який перетворює в електричний струм найменші оберти рухомої частини конструкції.

 

У лабораторії Української Академії Наук розроблені моделі різних розмірів роторів Оніпка. Проведено кропітку роботу з визначення оптимальної форми для різних діаметрів ротора. Річ у тім, що просте копіювання моделі (збільшення-зменшення розмірів) автоматично не зберігає оптимальний ККД пристрою. Це засвідчили досліди в аеродинамічній трубі. За їхніми результатами було визначено найоптимальніші форми конструкції для різних діаметрів ротора.

 

Вони в КБ Оніпка розроблені, так би мовити, на різні випадки життя. Наприклад, невеличкий ротор – розміром з побутовий вентилятор – може стояти на балконі, виробляючи до 200 ват енергії. Цього достатньо, аби живити дві старі стоватні лампочки, або кілька енергозберігаючих. Чи сучасний комп’ютер з телевізором.

 

Трьохметровий ротор здатен давати потужність до 3 кіловат при сильному вітрі (оптимальний варіант його встановлення – підняти вище дерев та дахів навколишніх будинків). У середньому за місяць він виробляє близько 300 кіловат-годин електроенергії. Прикиньмо, скільки пересічний споживач витрачає електроенергії за місяць. Більшості домоволодінь одного такого вітрогенератора вистачить для повного забезпечення усіх побутових електроприладів, окрім опалення. Два-три таких ротори забезпечать ще й опалення будинку в зимовий період. Допоки процес виробництва не поставлений на комерційну основу (існує лише в експериментальних цехах) про його вартість можна говорити досить умовно. Такий ротор можна виготовляти з різних матеріалів. Перші зразки були склепані з алюмінієвих листів. Вага 3-кіловатного ротора (самого механізму без щогли та генератора) становила близько 40 кілограмів. Наразі існують різні варіанти матеріалів для виготовлення ротора Оніпка – пластик, акрил і т. ін. За розробками й кресленнями Олексія Оніпка ротори виготовляють з акрилу на підприємстві, яке спеціалізується на виготовленні сантехніки. Акриловий ротор важить близько 18 кілограмів, має приємний естетичний вигляд, може бути пофарбований у різні кольори на бажання замовників.

 

Допоки вартість виробництва не визначена. Проте, можна вже приблизно можна означити, що йдеться про кілька тисяч гривень. Для автономного енергозабезпечення пересічного домоволодіння окрім самого ротора потрібен ще інвертор та акумулятор. В Україні розробляють акумулятори, найбільш адаптовані для зберігання енергії від ротора Оніпка. Вони виготовлені на сухих сумішах, можуть бути встановлені в будинку. Звісно, про собівартість такої конструкції, яка б забезпечувала автономне енергопостачання окремого будинку, говорити можна досить приблизно. Проте, вже ясно, що йдеться про тисячі (а не десятки чи сотні) гривень.

 

З огляду на це викликає подив якась слабка зацікавленість серійним впровадженням винаходу з боку нашої влади та підприємців. Хоча ротором Оніпка активно цікавляться і в Європі, і в Азії. На Всесвітньому конкурсі з відновлювальної енергетики, який проходив в 2013 році в Нюренберзі ротор Оніпко визнаний найкращою розробкою в світі, він отримав Гран-прі "Зелений Оскар". Нещодавно до Української Академії Наук завітала делегація з Китаю, яка запропонувала випускати ротор в Піднебесній. Зважаючи на нинішню ситуацію в Україні, залежність від енергоносіїв (насамперед російського газу) впровадження таких винаходів мало б у першу чергу турбувати державні голови та представників бізнесу.

 

У разі запровадження в масове виробництво цього винаходу – кожну оселю можна зробити енергонезалежною, а відтак і всю Україну. Реально стане відмовитися не тільки від електродротів, а й від використання побутового газу, показавши у такий спосіб енергетичну дулю олігархам, насамперед кремлівській владі.

 

 

774754.jpg

 

307543.jpg

 

953392.jpg

 


 

 

 


Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Я вот думаю, а почему не используют поляризированное стекло вместо поворотников?

Кстати, Игорь, есть закон про зеленую энергетику. Если бы он выполнялся и облэнерго не противилось, можно было бы взять кредит, сделать дома станцию, через два года система окупается (с учетом % по кредиту) и приносит по 5-6 тыс грн в месяц. Это для частных лиц. Для юридических 4 года, т.к. тариф на покупку ниже и 30% панелей должны быть отечественного пр-ва, а они ровно в пять раз дороже

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

30% панелей должны быть отечественного пр-ва, а они ровно в пять раз дороже

 

бачив порівняльні таблиці - на рівні з Китаєм , якщо не помиляюсь . Китай навіть дорожчий - щосьь таке пригадується ... зараз , щоправда  - замість  ціни висить " ціна договірна " - мабуть з-за долара ...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Альтернативная энергетика это очень интересно.

Все больший оборот натирает переработка мусора в электроэнергию. Такими установками можно и обозревать жилье и производить электроэнергию.

В основном конечно промышленной оборудование выпускают. Но уже сейчас производят небольшие установки для отелей. И конечно что в ближайшем будущем будут установки для частных домов. Которые будут работать на пеллетах из мусора.

https://m.youtube.com/watch?v=UjZgtmd1kko

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

бачив порівняльні таблиці - на рівні з Китаєм , якщо не помиляюсь . Китай навіть дорожчий - щосьь таке пригадується ... зараз , щоправда - замість ціни висить " ціна договірна " - мабуть з-за долара ...

Если бы было так, то я не продавал бы Китай, который надо ждать по два месяца если закончится. Квазар лупит панели под ЕС и под наши станции, которые обязаны покупать у них. "Пока нас не интересует розничный украинский рынок для бытовых потребителей", - так мне ответили, когда я удивился цене... У них сертификаты ЕС, все документы и т.д. да и сложно в этой стране просто производить и не содержать армию нахлебников.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
"Зеленый" тариф для ВИЭ вернулся к установленному законом уровню

 

КИЕВ. 26 марта. УНН. В среду, 25 марта, Кабинет министров Украины на своем заседании не продлил еще на месяц чрезвычайные меры на рынке электроэнергии. В связи с этим "зеленый" тариф вернулся к установленному законом уровню. Об этом сообщил член Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЕКП) Андрей Герус, передает УНН.

Ранее НКРЕКП своим решением снизила тариф вдвое, основываясь на ранее действовавшем распоряжении Кабмина о чрезвычайных мерах в энергетике и письме Министерства энергетики и угля Украины.

Такое решение НКРЕКП было крайне негативно воспринято инвесторами, в том числе ЕБРР, Европейским инвестиционным банком, китайской CNBM, а также другими участниками отрасли и профильными ассоциациями. И решение это было признано спорным и таким, которое серьезно подорвало доверие инвесторов, поставив под угрозу ее дальнейшее функционирование.

Напомним, народный депутат, член комитета по ТЭК Наталья Кацер-Бучковская потребовала от и.о. главы НКРЕКП Дмитрия Вовка обосновать свое решение о снижении "зеленых" тарифов на 50-55%. Об этом депутат сообщила на своей странице в Facebook, разместив в сети также соответствующий депутатский запрос за подписью сорока народных депутатов Украины.

Ранее Александр Домбровский, член Комитета ВРУ по вопросам ТЭК, ядерной политики и ядерной безопасности Украины, выразил мнение, что вопрос тарифов является принципиальным, поскольку именно государственные гарантии на неизменность "зеленых" тарифов привели большинство инвесторов в украинскую альтернативную энергетику.

"Мы должны развивать альтернативную энергетику в Украине не только потому, что у нас есть обязательства, а потому, что это стратегическое направление развития энергетики и тенденций в мире. Способ, при помощи которого принимается решение НКРЕКП, - далек от 100% легитимности", - отметил он.

Размер "зеленого" тарифа определен соответствующими коэффициентами, отраженными в Законе Украины "Об электроэнергетике" и должен пересматриваться ежемесячно по курсу евро на момент установления.

Напомним, в середине марта ЕБРР выражал обеспокоенность в связи с решением НКРЕКП о снижении "зеленых" тарифов.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Український розробник наддешевої сонячної теплової станції відкрив креслення для всіх бажаючих
 

1.jpg

Мова йде про найбільшу в Україні сонячну станцію такого типу (29 кв.м фокусуючих дзеркал), яку своїми руками зробив винахідник Сергій Юрко з Миргорода. Станція призначена для виробництва тепла з сонячної енергії, причому вода без проблем нагрівається до температури кипіння навіть у люті морози. Головна унікальність станції - це вартість: близько 10 EUR / кв. м, що в 15-20 разів дешевше традиційних сонячних колекторів (вакуумні трубки, плоскі колектори). Завдяки такій дешевизні, тепло цієї станції виходить дешевшим від тепла з імпортного газу.

Вартості у 10 EUR / кв. м вдалося досягти завдяки застосуванню дешевих розповсюджених матеріалів: сталевий прокат, дерево, пінополістирол, металізована лавсанова плівка (в якості дзеркал) та ін. Станція встановлена під відкритим небом вже майже рік (а повноцінно працює з березня 2015), і за цей час не було жодної значущої поломки. Для винахідника це було очікувано: раніше він кілька років випробовував все на прототипах і широко застосовував наукові розрахунки. Зараз станція опалює приватний будинок у парі з газовим котлом.

 

Замість того, щоб закрити інформацію про технологію і продавати її, винахідник чинить навпаки. Він принципово відмовився від патентування та готовий будь-кому безкоштовно вислати всі необхідні креслення.

Контакти Сергія:

cheapsol@ukr.net

+38 095 076 18 14

Більше того, окрім багатьох роз'яснювальних роликів на Youtube, Сергій працює над здешевленням інших елементів сонячної станції (наприклад, теплового акумулятора або теплотраси), пропонує до продажу невеликі секції сонячного пристрою для випробувань і копіювання. Також він готує економічну інформацію для бажаючих виробляти його пристрій на продаж. Винахідник називає свої дії створенням «виробничої мережі» і сподівається, що це буде таким же дітищем інформаційної ери, як і «соціальні мережі». Цей соціальний експеримент він роз'яснює у своєму блозі.

«Світ змінюється, - говорить Сергій - Це в 19-му столітті торгували патентами. Зараз ера Інтернету і безкоштовної інформації».quoteOpen.pngquoteClose.png

Зразки креслень:

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Сергій Юрко прагне до того, щоб в Україні з’явилося від 100 до 1000 невеликих виробників його сонячного пристрою, яким потрібно, окрім бажання, мати стартовий капітал всього лише у кілька сотень доларів. (технологія виробництва примітивна і не вимагає складного обладнання та великих приміщень). Причому вони не будуть заважати один одному, оскільки обсяг ринку величезний. Наприклад, це сотні тисяч приватних будинків, які захочуть використовувати дешеве сонячне тепло замість дорого газу.

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
 

Два германских штата производят 100% электроэнергии из возобновляемых источников

 

Мекленбург-Передняя Померания, граничащая с Польшей и Балтийским морем, смогла достичь 130 процентов чистой электроэнергии из возобновляемых источников, это - 2,6 тераватт часов (ТВтч) от наземной ветровой электростанции, 2,3 гигаватт часов (ГВтч) с помощью энергетического сырья из биомассы и 0,6 ТВтч от морской ветровой электростанции, в общей сложности получилось 4,9 млрд. КВт.ч.

 

Шлезвиг-Гольштейн, граничащая с Данией, Северным и Балтийским морями, достигла 100 процентов чистой электроэнергии из возобновляемых источников, 46 процентов покрывается с помощью биомассы, 44 процента – ветровая энергия и 10 процентов – другие источники.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Перед Кам`янським відкриваються нові перспективи розвитку альтернативної енергетики

 

Основою енергетики сьогодення є паливні запаси вуглеводневої сировини: вугілля, нафти і газу. До поняття альтернативної енергетики належать пристрої, які створюють електрику і тепло, використовуючи інші джерела енергії – силу вітру, енергію сонця тощо.

 

1 листопада Кам'янське зробило важливий крок на шляху до збільшення обсягів виробництва електричної та теплової енергії з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

У рамках VIII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики підписано Меморандум про співробітництво між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Кам'янською міською радою. Підписали угоду міський голова Андрій Білоусов і голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

Документ сприятиме залученню інвестицій у цю сферу, посилить зацікавленість населення та суб'єктів господарювання у впровадженні передових енергоефективних технологій та обладнання.

 

Місту також пропонується надавати в користування земельні ділянки для реалізації проектів, пов'язаних з розповсюдженням відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Допомога в розробці відповідної проектної та дозвільної документації (в тому числі ліцензій) для таких проектів. Сприяння доступу до теплових мереж і засобів для забезпечення транспортування теплоносія до споживачів, надання всілякої організаційної та інформаційної підтримки, а також планування в місцевому бюджеті коштів на співфінансування проектів.

 

Міський голова Андрій Білоусов приділяє увагу реалізації державної політики щодо розвитку нетрадиційної та альтернативної енергетики в Кам'янському. З 2016 року в місті впроваджуються проекти із застосуванням сонячної енергії для забезпечення гарячого водопостачання – наприклад, у дитячому садку № 7 «Пролісок» і в ДЮСШ № 1. Також планується впровадження сонячних електростанцій для системи зовнішнього освітлення міста. Надалі колекторами планується обладнати ще ряд дитячих садків і шкіл, у першу чергу тих, які мають плавальні басейни. Крім того, завершуються роботи з утеплення та термомодернізації будівель середньої загальноосвітньої школи № 37 і 3-ї міської поліклініки за кошти фінансової корпорації НЕФКО.

 

Разом із цим, Кам'янське бере участь (і вже успішно пройшло перший відбірковий етап) у програмі Європейського інвестиційного банку на отримання кредитних коштів у розмірі 110 мільйонів євро банку під гарантії уряду. За ці кошти планується провести реконструкцію (термомодернізацію) будівель бюджетної сфери, виконати капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення, провести реконструкцію і комплексне переобладнання систем водопостачання, водовідведення та теплопостачання в місті.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Может кому-то будет интересно : длинная история реальной домашней альтернативной системы электроснабжения под Киевом:

солнечные панели + ветрогенератор + аккумуляторы.

http://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=62893

 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В Каменском планируют внедрить инновационный проект

 

Сегодня, 6 февраля, под председательством Каменского городского головы Андрея Белоусова состоялось установочное рабочее совещание по вопросу строительства солнечной электростанции. С предложением разработать проект и инвестировать свои средства в будущее строительство с рабочим визитом к мэру приехали представители польской компании Energia Polska и эксперты фирмы ICM Group.

 

В ходе встречи представители делегации отметили, что Каменское – первый город в Украине, с которого они хотят начать сотрудничество такого плана. Гости подробно изложили суть нового проекта, рассказали о его преимуществах и первоочередных задачах.
Подводя итоги первой рабочей встречи, мэр Андрей Белоусов предложил составить подробный рабочий план с учетом всех базовых параметров, а координатором проекта назначил своего заместителя Олега Морохова.
«Мы заинтересованы в привлечении дополнительных инвестиций, так как это – престиж города, дополнительные альтернативные источники энергии, новые рабочие места и прочее. Поэтому мы готовы к дальнейшему сотрудничеству и со своей стороны будем делать все возможное, чтобы проект по строительству в Каменском солнечной электростанции успешно реализовался», - подчеркнул городской голова.
 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
24 минуты назад, kentavr сказал:

В Каменском планируют внедрить инновационный проект

 

Сегодня, 6 февраля, под председательством Каменского городского головы Андрея Белоусова состоялось установочное рабочее совещание по вопросу строительства солнечной электростанции. С предложением разработать проект и инвестировать свои средства в будущее строительство с рабочим визитом к мэру приехали представители польской компании Energia Polska и эксперты фирмы ICM Group.

 

В ходе встречи представители делегации отметили, что Каменское – первый город в Украине, с которого они хотят начать сотрудничество такого плана. Гости подробно изложили суть нового проекта, рассказали о его преимуществах и первоочередных задачах.
Подводя итоги первой рабочей встречи, мэр Андрей Белоусов предложил составить подробный рабочий план с учетом всех базовых параметров, а координатором проекта назначил своего заместителя Олега Морохова.
«Мы заинтересованы в привлечении дополнительных инвестиций, так как это – престиж города, дополнительные альтернативные источники энергии, новые рабочие места и прочее. Поэтому мы готовы к дальнейшему сотрудничеству и со своей стороны будем делать все возможное, чтобы проект по строительству в Каменском солнечной электростанции успешно реализовался», - подчеркнул городской голова.
 

На северо-восточной территории бывшего ПХЗ?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
1 час назад, Shra-vita сказал:

На северо-восточной территории бывшего ПХЗ?

No comments

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

ПриватБанк выдал первые «теплые» кредиты

понедельник, 27 февраля, 2017

 

Первые займы ПриватБанка в рамках государственной программы «теплых» кредитов оформлены на приобретение твердотопливных котлов. Об этом сообщил руководитель бизнеса по работе с торговыми предприятиями ПриватБанка Евгений Васильцов. По его словам, первый кредит был предоставлен на следующий же день после запуска банком программы энергоэффективности.

«Наша цель – сделать оформление «теплого» кредита в ПриватБанке таким же простым, как оплата товара банковской картой, и максимально упростить для клиентов длительную процедуру получения компенсации, – говорит Евгений Васильцов. – Покупка энергоэффективных товаров онлайн значительно упрощает оформление «теплого» кредита, а сотрудники любого отделения банка помогут клиентам осуществить покупку в Интернете».

Всё, что нужно для покупки и оформления рассрочки на энергоэффективные товары в ПриватМаркете, – выбрать фильтр «Теплый кредит», найти оптимальные по цене и качеству товары и подтвердить оплату. Все остальные заботы по оформлению компенсации банк берет на себя.

 

На сегодня к программе «теплых» кредитов банка уже подключены такие партнеры, как MOYO, Тепловиk и Tеплополис. В ближайшее время банк расширит количество торговых партнеров программы и предложит возможность оформления «теплых» кредитов на сайтах ведущих интернет-магазинов.

Напомним, согласно решению правительства ПриватБанк стал участником программы «теплых» кредитов, которая будет действовать и в 2017 году. Финансирование проектов энергоэффективности в рамках программы составит 400 млн грн.  

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В Google випробовали літаючу електростанцію: відео

 

826873.jpg?201706170406

 

Компанія Makani Power, яка є однією підрозділів Google, провела випробування вітрогенератора, що має вигляд великого планера.

Про це пишуть на Platforma.

Розробники повідомили,що незалежно від конструкції, робота вітрогенераторів заснована на загальному принципі, тобто повітряні потоки обертають ротор, активується електрогенератор і перетворює механічну енергію в електрику, яка надходить в енергетичну компанію і споживачам. Одним з недоліків такого винаходу назвали залежність від швидкості вітру.

 

 

В якості альтернативи Makani Power розробили пристрій, що працює за принципом планеру. Новий літаючий вітрогенератор зможе підніматися на висоту до 305 метрів, де вітер відносно стабільний. Так апарат зможе з'єднуватися із землею за допомогою спеціального тросу, а потім кружляти навколо точки прив’язки, виробляючи електроенергію.

 

Розмах крил складає 25,9 метра, оснащений вісьмома генераторами, а потужність такого ветрогенаратора склала 600 кіловат. Варто зауважити, що для забезпечення електрикою невеликого приватного будинку вважається достатнім 1 кіловат. А взагалі, за підрахунками авторів, енергія вітру може давати в сто разів більше енергії, ніж потрібно всьому світу.

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В Китаї з'явилася найбільша в світі плавуча сонячна електростанція: фото

 

Китайська фірма Sungrow ввела в експлуатацію найбільшу у світі плавучу сонячну електростанцію.

Про це повідомляє Science Alert.

 

У виданні зазначають, що станція розрахована на потужність 40 МВт, може без перерви забезпечувати електроенергією 100 тисяч осіб і вже інтегрована в мережі електропостачання міста Хуайнань, поруч з яким вона розташована.

 

825140_1720407.png?201706155240
Найбільша сонячна електростанція в світі у місті Хуайнань

 

В районі збудованої станції раніше розташовувалися підприємства з видобутку вугілля, через що вода в озері поблизу сильно мінералізована і в основному непридатна для використання.

Розробники проекту також зазначають, що плавуча електростанція не лише зменшує потребу в землях, але і покращує вироблення електроенергії завдяки охолоджуючому ефекту водної поверхні. Її блоки можуть стабільно працювати навіть в середовищі з високою вологістю.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

На Днепропетровщине строят солнечную электростанцию

Опубликовано пн, 12/06/2017

 

9 июня начались работы по строительству солнечной электростанции мощностью 10 МВт на территории Никопольского завода ферросплавов. Строительством занимается компания TIU, принадлежащая инвестиционной компании Refraction Asset Management (RAM) из Канады.

Землю под строительство канадским инвесторам в аренду предоставил город. Проект строительства альтернативных источников электроснабжения на территории Никополя поддерживает городской голова Андрей Фисак и Днепропетровская областная государственная администрация в лице губернатора Валентина Резниченко.

 

solnechnaya_elektrostanciya_2.jpg

 

Канадские инвесторы лично прибыли в Никополь. Вместе с мэром города президент компании-инвестора торжественно забил первую сваю.

Андрей Фисак уверен, что строительство солнечной электростанции пойдет городу на пользу и позволит решить проблемы с перебоями электроснабжения, которые традиционно возникают в Никополе зимой. Планируется, что станция начнет свою работу уже осенью этого года. Если опыт окажется удачным, канадская компания построит на территории Украины еще 3 солнечные электростанции, одну из них также вблизи Никополя.

 

Сообщается, что Никопольская солнечная электростанция – первая инвестиция канадской компании в украинскую экономику.

 

solnechnaya_elektrostanciya_3.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Днепропетровщина переходит на альтернативную энергетику

 

На Днепропетровщине повсюду строят солнечные электростанции и котельные на альтернативных видах топлива. Об этом сообщает пресс-служба облгосадминистрации.

На альтернативные источники энергии переходят целые города - Покров, Марганец, Никополь, а также детские сады и школы по всей области.
Очередной проект - солнечная электростанция в Никополе на 10 мВт, в которую инвестировано 12 миллионов евро из Канады. Окончание строительства - уже этой осенью.
«Мы стремимся внедрить в Днепропетровской области самые высокие стандарты жизни. Главные из них - технологичность и экологичность, - сообщил советник председателя ДнепрОГА по инновациям Юрий Голик. - За последние два года мы построили мощную солнечную электростанцию в Подгородном и перевели на альтернативные виды топлива более тридцати котельных в садах, школах и медучреждениях. Теперь в области насчитывается более 100 таких котельных».

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Зупиніться! В Україні слід негайно припинити будівництво сонячних електростанцій по чинному зеленому тарифу

 

28/08/2017ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

 

Модель підтримки сонячної енергетики, яка діє зараз в Україні - застаріла і вимиває з бюджету мільйони доларів. Собівартість 1 квт-год від електростанцій, якими починає рясно вкриватися Україна, становить 2-3 центи. А виробнику по чинному зеленому тарифу заплатять 17 центів. 600-800% прибутку буває хіба що в наркобізнесі. Це у перспективі уб'є сонячну енергетику. Краще оголошувати тендери на те, хто продаватиме сонячну енергію дешевше, і гарантувати довгострокові закупки.

Автор: Сергій Лук’янчук

 

Світить, та не гріє

В Україні - бум «зеленої» енергетики. Повідомлення про нові успіхи і перспективні проекти з’являються чи не щотижня. Україна створить парк сонячної енергії на території Чорнобильської зони, - повідомляє прем’єр-міністр Гройсман у звіті уряду за півроку.Віце-прем’єр Кістіон додає: Франція вже погодилася забезпечити техніко-економічне обґрунтування цих проектів.

І на Чорнобилі світ клином не зійшовся: як прогнозують експерти форуму новітньої енергетики SEF-2017 KYIV, потужності сонячних електростанцій в Україні в другому півріччі зростуть на 360 мегават. Це означає, що до кінця року буде перейдено символічний бар’єр у один гігават.

На перший погляд, це виглядає як доказ того, що Україна не стоїть осторонь найпотужнішого глобального тренду в енергетиці. У світі сонячна енергетика переживає справжній бум – таких темпів будівництва електростанцій людство не бачило ні під час «вугільної» енергетики, ні під час «газової».

На початок 2017 року сонячні потужності у світі перевищили 300 гігават – по встановленій потужності, це еквівалент 50 Запорізьких атомних електростанцій – а вона найбільша в Європі (слід зауважити, що за виробітком 1 ГВт атомних потужностей в рази вищий, ніж у сонячних – завдяки вищому коефіцієнту використання встановлених потужностей (КВВП)). За прогнозами, в нинішньому році збудують ще близько 100 ГВт.

Те, що ці темпи реальні, демонструє Китай – лише в червні там підключили до мережі 13,5 ГВт сонячних електростанцій. Це еквівалент встановленої потужності усіх українських атомних станцій разом узятих.

То що, перед нами звитяжна українська #перемога? На жаль,ні. Навпаки, якщо згадані посадовцями та експертами проекти будуть реалізовані, вітчизняну економіку чекають тяжкі проблеми. І найприкріше – що ці проблеми є на сто відсотків рукотворними.Вони на довгі роки позбавлять Україну унікального шансу – отримати завдяки сонячній генерації екстремально дешеву електричну енергію, і фактично в необмеженій кількості. Як це зараз відбувається в усьому світі – від Китаю та Індії до Німеччини та Британії.

 

Скрытый текст


Як таке може бути? Чому бум сонячної енергетики, яка демонструє вражаючий прогрес у різних країнах світу, є свідченням регресу в українських умовах?

Справа в тому, що українські посадовці, які лобіюють і просувають будівництво нових сонячних електростанцій, не усвідомлюють (або роблять вигляд, що не усвідомлюють) того, що модель підтримки відновлюваної енергетики, яка діє зараз в Україні щодо сонячної генерації, застаріла. У цих умовах швидке введення в експлуатацію сотень мегават нових сонячних електростанцій призведе до колосальних збитків – як енергетичної галузі, так і економіки в цілому.

Йдеться про так звані зелені тарифи, за якими власники сонячних електростанцій продають електроенергію на оптовому ринку – і в них зобов’язані її купити. Розмір цих тарифів прописаний в законі «Про електроенергетику».

Для комерційних електростанцій мегаватного класу (наземних – де сонячні панелі монтують на закріплені в грунті опори, а не на дахах чи фасадах) він становить приблизно 17 центів за одну кіловат-годину. Або 4,4 гривні. Або в два-три рази вище,ніж чинні тарифи на електроенергію для промислових споживачів.

То й що тут такого, - скаже читач. Зелені тарифи застосовували десятки країн. Те, що вони вищі від ринкової вартості традиційної генерації – загальновідома річ. Власне, інакше і бути не могло – адже тільки завдяки пільговим тарифам і можна розвивати відновлювану енергетику. У неї ж собівартість дуже висока – і без державної підтримки цей вид генерації буде апріорі збитковим.

Дійсно, саме такими уявленнями про сонячну енергетику і оперують в Україні. Біда лише в тому, що ці уявлення повністю застаріли. Вони були актуальні для 2009 року, коли закон «Про електроенергетику» доповнили статтею «Стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».

У той час кремнієві панелі – головний компонент сонячної електростанції –коштували 3-4 долари за ват потужності. А собівартість кіловат-години, згенерованої електростанцією на цих панелях, становила приблизно 40 центів.

 

59a91c4dba715_1.jpg.f6b4d17a602bb16619bdf306a285bbd0.jpg

Графік падіння цін на сонячні панелі - з 1980 по 2012 роки. Рівень українських субсидій відповідає цінам п'яти-восьмирічної давності

 

Клондайк, помножений на ельдорадо

Зараз ситуація змінилася кардинально. Мабуть, в історії енергетики не було аналогів такого здешевшання генеруючих потужностей, яке відбулося в сонячній енергетиці. Менше ніж за 10 років ціна 1 вата потужності панелей знизилася з 3 доларів до 30 центів. І буде падати й далі – завдяки прогресу технологій та збільшенню обсягів виробництва. Панелями справа не обмежилася: так само дешевшали інвертори – пристрої, що перетворюють згенерований постійний струм у змінний, який надходить до енергосистеми.

Зараз у світі будівництво наземної сонячної електростанції «під ключ» коштує менше долара за ват. Тобто щоб генерувати наприклад 100 ват ви маєте вкласти трохи менше $100. В українських умовах можна говорити про 60-70 центів за ват "під ключ".

 

59a91cc8ca4e8_2.jpg.fa88ddedf2a392fe3080d08dd86fae6d.jpg

А це - ціни на сонячні панелі станом на серпень 2017-го. 32 центи за ват

 

Що це означає на практиці? Те, що собівартість 1 квт-год від електростанцій, якими починає рясно вкриватися Україна, становить 2-3 центи. А виробнику по чинному зеленому тарифу заплатять 17 центів. 600-800% прибутку буває хіба що в наркобізнесі.

Для енергетики, де період окупності теплових електростанцій вимірюється роками, а нових атомних – десятиліттями, це клондайк, помножений на ельдорадо. Це джерело швидких надприбутків, причому отриманих цілком законно і за благородну справу – порятунок планети від екологічного забруднення.

Так що цілком зрозуміло, чому в Україну шикуються в чергу інвестори, які прагнуть збудувати тут побільше сонячних електростанцій. Вони теж знають ринкову ситуацію, і читають профільні видання, де українські зелені тарифи називають чи не найщедрішими у світі. Незрозуміло інше – чому Україна повинна оплачувати цей атракціон небаченої щедрості.

 

Іспанський сценарій на українському ґрунті

Наслідки цього атракціону теж відомі. Найбільш показовим прикладом є Іспанія – країна, де кліматичні умови є чи не найсприятливішими у Європі для будівництва сонячних електростанцій. Іспанська влада це теж розуміла – і запровадила у середині 2000-х високі зелені тарифи для нових сонячних потужностей (у 2008 вони становили 32 євроценти).

Інвестори швидко - майже так, як зараз в Україні – будували нові електростанції. Якщо в 2007 році вони становили 637мегават, то в 2008 – 3355 мегават, тобто, зросли в п’ять разів. Іспанія вийшла в світові лідери у сонячній енергетиці (до речі, завдяки тим темпам вона досі залишається в топ-10 країн за потужністю сонячних електростанцій).

А далі щось пішло не так. Нововстановлені сонячні гігавати у сприятливих іспанських умовах генерували терават-години електроенергії, яку держава зобов’язалася купувати по завищених зелених тарифах. У 2012-му власники електростанцій отримали $10.6 (!!!) мільярдів субсидій – що становило третину від усієї вартості згенерованої в країні електрики.

При цьому на сонячну генерацію припадало відсотків п’ять, не більше. Суми субсидій накопичувалися, і зрештою дефіцит енергосистеми, який мала покривати держава, сягнув 24 мільярдів євро. І все це – в умовах глобальної економічної кризи.

Уряд Іспанії усвідомив, що створив катастрофу. Але механізм її виправлення був не набагато кращим –в країні запровадили ліміт на спорудження нових сонячних потужностей, потім скасували зелений тариф, і насамкінець – запровадили ретроспективний податок на «сонячні кіловати».

Сонячна енергетика в країні фактично перестала розвиватися. Від неї сахалася влада, на неї нарікали громадяни (бо саме з їхніх кишень, зрештою, і надходили кошти на виплату зелених тарифів). І зараз, коли в світі встановлюють десятки гігават нових потужностей і отримують від них найдешевшу енергію, Іспанія залишається осторонь. Так, є ознаки, що в 2017 році ситуація почне змінюватися, але в будь-якому випадку країна вже втратила роки часу і мільярди євро – виключно через неефективну політику субсидування.

 

59a91e034dd64_3.jpg.572e429000dfdb71beddbc6814bdb1fe.jpg

Розрахункова собівартість 1 квт-год електроенергії в США. Для сонячних електростанцій вона становить 4,9 центів.

 

Натомість у світі зараз розвивається інший сценарій – протилежний до іспанського. Держава не платить пільговий зелений тариф виробнику, а гарантує довготривалу закупку електроенергії у майбутньої сонячної електростанції і оголошує конкурс: хто з виробників зможе продавати електрику дешевше.

Так, в Індії цього року мав відбутися найбільший наразі тендер на будівництво сонячних електростанцій. Мінімальну ціну пропозиції визначили на рівні 7 центів за кВт-год. Але поки учасники подавали заявки, ціни на сонячну енергію в країні обвалилися нижче 5 центів за кВт-год. Тендери довелося відкладати.

В Об’єднаних Арабських Еміратах у 2016-му на тендері виграв виробник, який запропонував продавати електроенергію по 2,4 (!!!) центи за кіловат-годину. Наголошуємо, мова йде не про собівартість будвництва, а про ціну продажу – тобто, генеруюча компанія планує отримувати свій прибуток на цих двох центах.

 

59a91f3d25564_4.jpg.7278cec9d2d26d33dd0a0362aa66a064.jpg

Учасники тендерів на будівництво сонячних електростанцій готові продавати енергію дешевше 3 центів за квт-год. В Україні вони отримали б 17 центів по зеленому тарифу

І такі угоди – не випадковість: у Чилі та Мексиці також були укладені контракти, де ціна кіловат-години нижча за 3 центи.

 

Зрозуміло, що рівень забезпечення сонячною енергією (т.зв. інсоляції) в Україні нижчий, ніж в Еміратах або Чилі. Але він достатній для того, щоб вже зараз мати собівартість електроенергії (LCOE, levelized cost of electricity) наземних українських електростанцій на рівні 2-4 центів за квт-год. І вона буде знижуватися й надалі – у відповідності до здешевшання сонячних панелей, інверторів, систем кріплення.

А також завдяки зниженню трудозатрат, пов’язаних із ростом ефективності технологій перетворення сонячного світла в електроенергію (коли, умовно кажучи, замість двох 170-ватних панелей можна змонтувати одну такого ж розміру і ваги, але на 340 ват).

Це була б найдешевша енергія з усього, що генерують українські електростанції. І найдешевша з того, що могли б купувати українські споживачі. Але завдяки неадекватно високим зеленим тарифам вона стане не просто найдорожчою, але збитковою. І дуже швидко настане той момент, коли грошей на субсидування банально не вистачить. А далі – іспанський сценарій, який відкине сонячну енергетику на роки назад.

 

 

Що слід зробити, щоб цього не сталося?

1. Заблокувати всі нові проекти з будівництва сонячних електростанцій. Слід усвідомити просту річ – кожний десяток мегават, введений в експлуатацію за чинних зелених тарифів – це мільйони доларів збитків для економіки на десятиліття вперед.

2. На законодавчому рівні (через зміни до закону «Про електроенергетику» скасувати систему зелених тарифів для нових проектів сонячної генерації, які виконують юридичні особи (для старих вона має залишитися – це загальноприйнята і справедлива практика). Зараз така модель підтримки непотрібна за визначенням: безглуздо субсидувати виробництво електроенергії, яке має найнижчу собівартість серед усіх типів електростанцій.

3. Замість зелених тарифів запровадити іншу систему підтримки – конкурси проектів.Цей механізм застосовують, зокрема, Німеччина (яка була піонером застосування зелених тарифів, а зараз повністю відмовилася від них у промислових системах), Саудівська Аравія, Індія тощо.

Виглядає це так: держава оголошує тендер на сонячну електростанцію певної потужності і гарантує переможцю підписання довгострокової угоди про закупівлю згенерованої електроенергії. Претенденти виходять на конкурс зі своїми пропозиціями і змагаються за найнижчу ціну. Саме завдяки такому механізму ціни на «сонячні» кіловат-години в світі впали до рівня нижче 5 центів, а у регіонах зі сприятливим кліматом – нижче 3 центів.

4. Встановити для тендерних проектів ліміт потужності. В Україні не має бути нових сонячних електростанцій на 50-100-200 мегават (а такі пропозиції періодично озвучуються). Прикладом тут має стати Німеччина, де встановлений ліміт у 10 мегават.

Чому так? Досвід експлуатації потужніших проектів показав, що одна стомегаватна електростанція поступається за ефективністю десяти 10-мегаватним, розташованим на відстані одна від одної. Причина очевидна: атмосферний фронт, який проходить над 100-мегаватним полем сонячних панелей, вплине на все це поле одночасно, і генерація від такої електростанції впаде на десятки відсотків. Натомість мережа розподілених станцій значно стійкіша до подібних проявів погоди.

5. Встановити ліміт щорічного приросту потужності для комерційної сонячної генерації. У Німеччині він становить 3,5 ГВт на рік – по факту споруджують майже в два рази менше. В українських умовах ліміт у 500 мегават нових сонячних потужностей на рік виглядає доречно. Втім, цю цифру через рік-два можна буде збільшити – коли собівартість сонячної енергії стане ще меншою.

6. Максимально швидко завершити проекти з добудови гідроакумулюючих електростанцій – Дністровської, Канівської та Ташлицької. Наявність ГАЕС – один з ключових компонентів балансування енергосистеми в умовах, коли в генерацію «вмикаються» все нові сонячні чи вітроелектростанції, для яких властива нерівномірність виробітку. ГАЕС, які можуть «зберігати» надлишкову енергію, закачуючи воду на висоту, а потім у разі потреби «віддавати» її назад у мережу.

Втім, раціонально буде саме добудувати вже розпочате будівництво ГАЕС – а не споруджувати нові. Річ у тім, що на підході більш ефективний, простий і дешевий метод акумуляції – батарейні системи.

7. Створити систему стимулювання сонячної енергетики «за межами» зелених тарифів. Це можуть бути податкові пільги на імпорт сонячних панелей чи інверторів, спрощене виділення землі та підключення до енергосистем, пріоритетний порядок закупівлі енергії саме від сонячних електростанцій (т.зв. merit order) і т.п.

А поки цього не зроблено, Україна стоятиме перед вибором. Або приєднатися до глобальної енергетичної революції, завдяки якій людство отримає вкрай дешеву електричну енергію у невичерпних обсягах. Або зробити сонячну енергетику збитковою і зупинити її розвиток в країні на роки наперед. Вичікування тут не допоможе – один з двох сценаріїв буде реалізований дуже швидко.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Будинки з нульовим енергоспоживанням ZEB

 

 

Budynky-z-nulovym-energospozhyvannyam-ZE

Епоха будівель з нульовим енергоспоживанням вже почала свій відлік. Підтвердженням цьому може послужити розміщення владою США у відкритому доступі офіційного документа Міністерства енергетики під назвою «Будівлі з нульовим енергетичним балансом» (Zero Energy Buildings або ZEB), опублікованого на сайті відомства 16 вересня 2015 року.

 

Документ був розроблений спільними зусиллями з Національним інститутом будівельних наук. Крім того, величезну підтримку в просуванні і схваленні було надано співтовариством кращих експертів і впливових професійних організацій будівельної індустрії та сфери нерухомості в особі Ради з екологічного будівництва (USGBC), а також Спілки архітекторів США (AIA).

 

Якими ж мають бути ці самі будівлі ZEB? Що таке нульовий будинок? У чому їх особливість і які умови повинні виконуватися для проектів, які отримають статус будівлі з нульовим енергозбереженням? Відповіді на ці та інші питання можна знайти в новому документі, причому основні поняття і нюанси там чітко розписані. Щоб будинку надали клас ZEB, потрібно провести розрахунки за певними формулами, обов’язково використовуючи строгі критерії і терміни.

 

Якщо зробити деяке узагальнення, то можна сказати що будинок з нульовим енергоспоживанням – це енергоефективна будівля, яка протягом певного періоду споживає з центральної електромережі стільки ж або менше енергії, ніж виробляє за той же час для власних потреб.

Електрика в таких будівлях виробляється за рахунок власних відновлюваних джерел, таких як енергія сонця і вітру, тепло землі (геотермальна енергія) або океану і хвиль. Багато експертів переконані в успіху проекту Zero Energy.

 

Завдяки екологічності та низьким експлуатаційним витратам, а також високій стійкості до кліматичних змін, природних катаклізмів і збоїв в електропостачанні, будинки з нульовим енергетичним балансом – це майбутнє архітектури.

 

Уже сьогодні тема ZEB-будівель особливо актуальна в країнах Євросоюзу, де проходить реалізація стратегії «Європа 2020». Зростання зацікавленості проявляється у багатьох державних установ і комерційних компаній і організацій, що працюють над програмами екологічної відповідальності.

Варто зазначити, що до недавнього часу різні регіони і організації не мали єдиних чітких стандартів для будівель з нульовим енергетичним балансом і відрізнялися власним уявленням про нульові будинки. Документ «Будівлі з нульовим енергетичним балансом» став найважливішим кроком на шляху вирішення цих невизначеностей.

Надмірна кількість енергії, яку було вироблено в денний час, направляється в мережу. Вночі ж, коли споживання змінюється і будівля потребує менше енергії, ніж необхідно, її відсутня частина знову надходить з мережі. Простіше кажучи, електрична мережа виступає в ролі накопичення і зберігання енергії.

Згідно з документом будинки з нульовим енергобалансом можуть бути настільки енергоефективні, наскільки цього вимагає реальна ситуація, без будь-яких обмежень. Концепція ж пасивних будинків передбачає чіткі вимоги до норми допустимого споживання енергії на квадратний метр в рік, що говорить про значне розходження цих понять.

Над проектами ZEB-будівель вже сьогодні працюють фахівці з США і Євросоюзу. В найближчому часі RuGBC спільно з компанією Siemens проведе захід, на якому виступить один з провідних ZEB-дизайнерів Метт Мако. Компанія (Environmental Building Strategies (EBS), власником якої є Мако, на сьогодні вже успішно працює з декількома найбільшими ZEB-проектами в США.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Энергосберегающие дома в Украине – мечта или реальность?

 

Те, кто посвятил лето отдыху, а не модернизации жилья, совсем скоро возьмутся за голову. Это связано с ростом тарифов на коммунальные услуги.

Конечно, в меньшей степени эта проблема касается владельцев новых зданий. Современные сооружения строятся в соответствии с требованиями документа «Отраслевая программа повышения энергоэффективности в строительной отрасли на 2010-2014 годы». Однако количество новостроек, введенных в эксплуатацию в 2000-годах, по сравнению с общим балансом, очень низкая.

На самом деле около 70% жилого сектора Украины было построено до 1970 года. Соответственно энергоэффективность таких зданий очень низкая. Их энергоемкость в 2,5-3 раза больше, чем аналогичные показатели в европейских государствах.

В то время, когда в Украине только подан на рассмотрение Верховной Радой проект Закона «Об энергетической эффективности зданий», в Европе нормы энергоэффективности были установлены еще в 2002 году Директивой 2002/91 / EC. Развитые страны не только думают о модернизации жилищного фонда для сокращения потребления топливно-энергетических ресурсов, но и занимаются проектированием новых зданий, которые требуют минимум или вообще не потребляют ископаемое топливо.

К таким сооружениям относятся «зеленые дома», «пассивные дома», «активные дома» (Energy-plus house) и другие.

Чем отличаются энергосберегающие дома и в чем их преимущества

Переход на «зеленые дома» начался в 1970 годах после резкого роста цены на нефть. Именно тогда строители и дизайнеры начали искать способ уменьшить зависимость зданий от ископаемого топлива. В этом и заключается суть идеи «зеленого дома».

Пока не существует четкого стандарта для присвоения статуса «зеленое здание», однако во многих странах специальные компании могут получить сертификат. Для этого нужно, чтобы сооружение соответствовало нормам местоположения, использования энергии и воды, объединения полезных строительных и изоляционных материалов, переработки, использования возобновляемых источников энергии, а также защиты природных ресурсов.

Высшим звеном среди энергоэффективных зданий считаются «пассивные дома». Это сооружения соответствуют стандартам комфорта проживания, а также оказывают минимальное негативное воздействие на окружающую среду и являются экономными.

 

Рассмотрим точное определение стандарта Пассивный Дом (PHI). Это здание, в котором тепловой комфорт (ISO 7730) достигается исключительно за счет дополнительного предварительного подогрева (или охлаждения) массы свежего воздуха, необходимого для поддержания в помещениях воздуха высокого качества, без его дополнительного рециркулирования. Согласно европейской классификации сооружений, «пассивные дома» должны потреблять не более 15 кВт*ч/м2 в год.

 

«Здания нулевой энергии» («нулевые» дома) как класс энергоэффективных сооружений должны сами производить энергию для отопления, соответственно их потребление должно составлять 0 кВт*ч/м 2 в год.

Такие дома делятся на несколько типов:

   здания с нулевым потреблением энергии из общей сети - используют такое же количество энергии в течение года, сколько и подается в общую электросеть;

   здания с нулевым выбросом углерода – поставляют в сети такое же количество энергии, которое компенсирует объем выбросов СО2 энергии, потребленной из сети, или же вообще не используют энергии, которая приводит к выбросам СО2;

   отдельно стоящие здания с нулевым потреблением энергии из общей сети - здания, не требующие подключения к каким сетям.

Преимущества всех указанных типов зданий заключаются в том, что их владельцы могут не беспокоиться о грядущем подорожании энергоресурсов. Комфорт растет благодаря равномерному распределению тепла в доме, при этом отпадает необходимость в экономии энергии, поскольку в таких домах она возобновляемая.

В Украине есть собственные разработки энергосберегающих домов, в том числе технологический стартап PassivDom. Для его строительства нет необходимости обращаться к зарубежным экспертам.

 

Дома с положительным энергобалансом

Высшая степень в энергоэффективности зданий, которую можно достичь, - это дом с положительным энергобалансом, то есть дома «энергия плюс». Такие сооружения производят энергии больше, чем им необходимо для собственных нужд.

Этого результата можно достичь за счет использования альтернативных источников энергии, теплоизоляции, современных окон, современной системы вентиляции, системы рекуперации тепла (с использованием теплоты отходящих газов).

Впервые такой дом был построен в 2009 году в городе Люструп (Дания). Проект под названием «Active House» генерирует электроэнергию с помощью фотоэлементов площадью 50 м2. Благодаря большой площади окон в доме просторно и светло даже в пасмурные дни. Эксперты подсчитали, что через 30 лет стоимость избытка электричества, которое производит дом, окупит затраты на его строительство (600 тыс. евро).

 

Таким образом, по всему миру можно наблюдать, как отказ от ископаемого топлива становится трендом. В частности, это касается жилищно-коммунальной сферы и достигается путем модернизации старых зданий и за счет внедрения энергоэффективных мероприятий в быту.

Развитие строительных технологий не стоит на месте. А значит, есть надежда, что человечество перестанет строить малоэффективные здания. Тем более, что, в соответствии с Директивой энергетических показателей сооружений, которую приняли страны Евросоюза в декабре 2009 года, с 1 января 2020 года все вновь построенные дома должны соответствовать, как минимум, требованиям пассивных зданий.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В Каменском нашли альтернативу углю и газу

среда, 13 сентября, 2017 - 18:08

 

В Каменском завершается разработка уникальной технологии получения альтернативного топлива.
Ее разработали специалисты Фонда водоочистных технологий Украины и Днепровского государственного технического университета. Суть ноу-хау – в использовании ила, который получается из отходов человеческой жизнедеятельности. Эти отходы доставляются канализационными трубами «Горводоканала» на специальные площадки для хранения ила, в Каменском таковые есть на правом и левом берегу. С помощью специальных химических препаратов из ила убирается специфический неприятный запах и влага, после чего остается горючее вещество. Это вещество можно формировать в пилеты и использовать как топливо для твердотопливных котлов. Есть и еще один вариант – полученное вещество сжигать в газогенераторах и получать биогаз, который станет реальной заменой дорогому природному. Если использовать эти наработки в промышленных масштабах, то можно решить вопросы обогрева и снабжением электроэнергией целых жилмассивов Каменского.
Кроме того, применение этой технологии позволит решить экологическую проблему – высвободить громадные территории, которые занимают хранилища ила (например, в Украине илом заняты площади, равные нескольким Норвегиям!).
Сегодня разработчики представили технологию генеральному директору «Горводоканала» Александру Плахотнику. В своеобразной презентации участвовали также ректор ДГТУ Александр Коробочка и первый заместитель руководителя «Горводоканала» Наталия Лысак. Особый интерес вызвал момент сжигания газа, полученного из ила.

 

59ba20488d2e8_.jpg.1056fc44440b46a6985dd1b76e16e527.jpg

 

Плахотник интересовался не только экологическими, но и экономическими вопросами – какова стоимость создания такой установки, какова себестоимость твердого топлива и газа и так далее. Принято решение, что разработчики подготовят все цифры.
- Мы ждем от авторов технологии коммерческое предложение, которое обязательно изучим. Если цифры нас устроят, то будем для начала решать вопросы снабжения теплом и электроэнергией объектов «Горводоканала», что позволит улучшить экономику предприятия. Будем привлекать под энергетические проекты инвестиции. К слову, мы также изучаем возможности использования солнечной и ветряной энергетики, - подвел итоги сегодняшней презентации Александр Плахотник.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Полученное вещество при сжигании методом пиролиза ( а иначе никак) даст коллекторный газ, ну никак не био газ, пилеты с говна слишком энергозатратны в получении именно той пеллеты которую собираются жечь, только удобрение, писавший статью популист!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...