Перейти к публикации
kentavr

Днепропетровск-Екатеринослав - взгляд сквозь века

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Для рідного Дніпродзержинська давно вже створена історична тема, і не одна. Наш сусід - губернський центр несправедливо обділений такою увагою. Спробую виправити цю ситуацію:

 

Під зірками, при повному місяці усі бажаючі знайомитимуться з історією Дніпропетровська

Представники молодіжного руху К12 будь-що вирішили прокласти у Дніпропетровську екскурсійні маршрути. Водять туристів та городян як до промислових підприємств, так і до архітектурних пам’ятників та історично важливих місць. Особливо популярна зараз нічна екскурсія «Таємничий Катеринослав». Вони люблять Дніпропетровськ настільки, що готові розповідати про нього і вдень, і вночі. Представники молодіжного руху К12 відроджують та створюють екскурсійні маршрути у місті. Вже протоптали доріжки до потужних промислових підприємств, історичних місць Дніпропетровська та великих культурих об’єктів. А нещодавно активісти вирішили занурити городян у містичні пригоди. Тепер водять усіх бажаючих вночі роздивлятися історичний центр. Під місяцем розповідають легенди. Один з організаторів молодіжного руху Сергій Головацький тепер намагається налагодити графік нічних екскурсій. Цього тижня активісти збирають усіх бажаючих блукати старовинними місцями Дніпропетровська під повним місяцем. Ходитимуть по слідах імператриці Катерини ІІ та роздивлятимуться серед ліпнини химер, гномів і жабенят. Пішки шукачі пригод мандрують містом три години. За цей час встигають побачити усе цікавеньке. Тепер у організаторів головна проблема — знайти екскурсовода, що працював би вночі за символічну плату. Головна мета молодих активістів — привернути увагу жителів та гостЕй Дніпропетровська до історії міста.

http://www.11channel.dp.ua/news/dp/2013/09/23/22456.html

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

 хорошая затея)

Ночью центр города (да и не только) в ночном освещении очень красивый.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Этот порыв патриотизма закончится через пару месяцев, если на первом этапе инициаторы ищут экскурсовода за даром, договариваются скем-то о возможных местах посещения на позырять, заявляют о намерениях и т.п и т.д. , а денюжку вливать не хотят, народу нужны зрелищщщщща, или блажь, профи и так сами всё знают или посмотрят, увлечённые интернет выварачивают , романтики остаются ......любое начинание обязано иметь доходную экономику или скрытую оплачиваемую мотивацию, в этом начинании что..?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Для рідного Дніпродзержинська давно вже створена історична тема, і не одна. Наш сусід - губернський центр несправедливо обділений такою увагою. Спробую виправити цю ситуацію:

Так,роботи для ностальгуючих по сссру та ковбасі по 2-10 у нашому місті знайдеться багато.Тут і подорож до будинка де жила людина, яка дала згоду для  знщення сотні тисяч  юнаків(Афганістан).Тут і мандрівки по вулицях,які звуться іменами катів...Можна завітати і у міський парк відпочинку,влаштований більшовиками прямісінько на території цвинтаря...Є що показати і про що розповісти екскурсоводу ностальгуючим особам...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Так,роботи для ностальгуючих по сссру та ковбасі по 2-10 у нашому місті знайдеться багато.Тут і подорож до будинка де жила людина, яка дала згоду для  знщення сотні тисяч  юнаків(Афганістан).Тут і мандрівки по вулицях,які звуться іменами катів...Можна завітати і у міський парк відпочинку,влаштований більшовиками прямісінько на території цвинтаря...Є що показати і про що розповісти екскурсоводу ностальгуючим особам...

Так і не зрозумів, яким чином перелічені Вами цікавинки нашого міста до теми Дніпра відносяться?

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение


Жителей Днепропетровщины приглашают окунуться в казацкое прошлоеОпубликовано пн, 08/08/2016 istoricheskiy_turizm.jpg?itok=7djod2st


Посетить самые интересные достопримечательности Днепропетровской области, увидеть остатки крепостей и прикоснуться к истории приглашают любителей исторического туризма.


mogila_sirko.jpg


В селе Капуловка Никопольского района можно посетить могилу легендарного Ивана Сирко. Говорят, что кошевой атаман обладал сверхъестественными способностями – предсказывал начало сражений, наводил сон на врагов и превращался в белого хорта. Верить ли этому – каждый решает самостоятельно, однако на могиле славного казака царит действительно магическая атмосфера, говорят местные. 


novobogorodickaya_krepost.jpg


За поселком Шевченко в Днепре, на берегу реки Самара, можно осмотреть остатки Новобогородицкой крепости. Данную крепость большинство исследователей датируют 18 веком. Это достопримечательность казацкой эпохи. За необычное проектирование ее называют чудом украинского фортификационного искусства: с высоты птичьего полета она похожа на черепаху. По мнению ученых, крепость возникла не на пустом месте: раньше там был старинный казацкий городок Самарь, еще раньше – поселения одного из древних племен. Сейчас от крепости сохранились лишь два бастиона и часть валов. 


kodackaya_krepost.jpg


Остатки Кодацкой крепости находятся возле села Старые Кодаки Днепровского района, неподалеку от днепровского аэродрома. Некогда это была неприступная постройка, защищенная со всех сторон скалами, рвами и высокими валами. С внешним миром ее соединял только подъемный мост. Здесь держали пленных казаков. В 1635 году крепость штурмовал гетман Иван Сулима. Освобождая собратьев, он разрушил каменное здание.


Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

У Києві обговорили можливість перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

 

 

6 березня в інформаційному агенстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл з обговорення ініціативи перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

У ході круглого столу учасники обговорили необхідність перейменування Дніпропетровської області відповідно до вимог чинного законодавства, а також фахово обґрунтували доцільність її найменування Січеславською.

Віктор Брехуненко, доктор історичних наук, професор, заввідділу теорії і історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, зазначив, що перейменування Дніпропетровської області на Січеславську абсолютно вмотивоване з наукової точки зору, оскільки територія сучасної Дніпропетровщини – це козацький край, який козаки почали освоювати з кінця ХV – початку ХVI століть. І з восьми запорозьких січей п’ять були засновані саме на території сучасної Дніпропетровщини. «А в 2014 році місто Дніпро і область стали форпостом українства на сході і забили осиновий кілок у похід так званої «російської весни», – наголосив вчений. За його словами, перейменування Дніпропетровської області на Січеславську «створить на моральному рівні, на рівні історичної пам’яті непрохідний бар’єр для всіляких антинаукових концепцій «Новоросії» та інших».

 

Перейменування Дніпропетровської області має відбутися на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», також це є питанням національної безпеки – на цьому наголосив Богдан Короленко, начальник відділу аналізу регіональних особливостей та політики національних меншин Українського інституту національної пам’яті.

 

«Питання символіки і топоніміки відіграли свій негативний вплив на ті події, які ми маємо з 2014 року на Сході України. Зокрема, російська пропаганда апелювала до так званого «спільного минулого» і, наприклад, важко заявляти про якусь українську окремішність, коли вулиці, населені пункти мають такі ж назви, як в РФ», – підкреслив Богдан Короленко.

Принагідно він нагадав, що впродовж 2016 року було перейменовано 987 населених пунктів, а також 25 районів, назви яких містили символіку комуністично-тоталітарного режиму.

 

«Григорій Петровський упродовж тривалого часу – з 1919-го до 1938 року, з невеликими проміжками, – був так званим «всеукраїнським старостою». Тому зрозуміло, що він радянською владою вшановувався і на його честь в УРСР було найменовано, станом на 2015 рік, 69 населених пунктів. Це – друге місце  серед «персональних» назв – після Леніна, на честь якого в Україні було названо 108 населених пунктів», – зазначив співробітник Українського інституту національної пам’яті.

 

Він нагадав, що дотепер в Україні не перейменовані дві області – Дніпропетровська і Кіровоградська, і для їх перейменування потрібно вносити зміни до Конституції, оскільки назви областей перераховані в ній. Для цього потрібне відповідне подання не менше 150 народних депутатів для внесення відповідного законопроекту на розгляд Верховної Ради, щоб після проходження відповідної процедури ми замість Дніпропетровської області мали Січеславську. Саме така назва є найоптимальніша, обгрутована також історично й етнографічно, вона відбиватиме козацький етап історії цього краю та етап національно-визвольних змагань 1917 – 1921 років – бо упродовж 1918 – 1919 років неофіційною назвою тодішнього Катеринослава був саме Січеслав, – підкреслив Богдан Короленко.

Організатор: ГО «Інститут суспільних досліджень» (м. Дніпро).

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...