Перейти к публикации
Лелека

"Спершу треба "збити" націю. Тоді до мови все одно прийдемо"

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

"Спершу треба "збити" націю. Тоді до мови все одно прийдемо"

 
511033_1_300.jpg
Фото: Сергій Старостенко
Сергій Замілюхін у футболці з емблемою РУНу. Народився в Києві. Батько з Луганщини, мати з Вінничини. Інженери. Закінчив 216 школу на Оболоні. В старших класах грав на барабанах й виконував головні ролі у шкільному театрі. Класна керівниця радила йти в актори, але мав потяг до технічного, тож поступив в Інститут інженерів громадянської авіації (тепер НАУ). 1993-го став інженером-механіком літальних апаратів, але ніколи ним не працював. Півроку служив у підмосковному Подольську. Ще півтора, з розпадом СРСР, - в зенітно-ракетних військах під Миколаєвом. Під кінець інституту закінчив республіканську школу фермерів. Перші роки після інституту займався фермерством в Обухівському районі, потім заснував свою рекламну фірму, а згодом і типографію. Мав бізнес-план розвивати горіхові сади, але зараз від бізнесу відійшов. Перед фінансовою кризою відібрали об'єкт нерухомості, вартістю 3,5 млн дол. Пояснює: "З партнерами можна по-всякому вирішувати, а це близькі люди. Після певного часу депресії - не тому, що майно пропало, а через те, що так повелися - прийшло усвідомлення, що гроші - не головне". Після книжки Володимира Білінського "Країна Моксель" замислився про походження українців. Розвиває рух "Російськомовні українські націоналісти", під яким об'єднав уже тисячі прихильників. Каже, що за останній рік говорив українською більше, ніж за 44 життя роки до того: "Якщо назвався націоналістом, то перехід на мову - питання тільки часу". Живе зі своєю другою сім'єю. Дружина за фахом архітектор, білоруска. Доньці Христині 2,5 роки

Про те, хто і для чого створив громадський рух "Російськомовні українські націоналісти" в інтерв'ю Gazeta.ua розповідає його засновник киянин 45-річний Сергій Замілюхін.

- Поняття "російськомовні українські націоналісти" вперше голосно проговорене 2008 року, - говорить він. - Чоловік із Дніпропетровська під ніком Серж озвучив його в Народних блогах на "Українській правді". Та стаття взірвала інтернет, досі чи не найкоментованіша. Я на неї натрапив 2010 року, коли була ще на слуху. Читаючи її, багато хто пережив прозріння. Була маса відгуків на подобі: "О, і я так мислю!", "От як називаються мої почуття!". Цих людей може не дуже видно, бо багато кому незручно навіть родичам зізнатися "я говорю російською, я - націоналіст, поважаю Бандеру". Ці люди, сидячи на кухні, й не підозрюють, скільки їх є. Щоб їх проявити, відкрито обговорювати, у квітні 2012 року я створив групу РУН "Вконтакті".

Як пішли справи?

- За два місяці до групи "набігла" тисяча членів. Коли вже було дві, на Покрову адміни групи надрукували просвітницьку листівку для Південного Сходу - "Розкажи правду про УПА". На ній мама над дитиною і 10 тез, які розвінчують радянські міфи - що УПА має стосунок до фашизму, що Шухевич нагороджений німецьким хрестом. Десять тисяч листівок роздали по 16 містах. По невеликих теж - Маріуполь, Жовті Води.

Потім була зустріч у Харкові, де вирішили вибудовувати організацію. Є осередки в Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Дніпропетровську, Києві. Готуємо реєстрацію всеукраїнської громадської організації. Моя дружина, архітектор, намалювала емблему.

Тобто організація розвиватиметься, як суто просвітницька?

- Перша ж роздача показала, що мирні акції не завжди такими вдаються. Нам заважали. У центрі Києва до мене особисто була груба спроба "достібатись" і спровокувати конфлікт. Як потім виявилося, то були приїжджі москвичі. Достатня присутність двох-трьох міцних хлопців, щоб такі конфлікти звести до нуля.

Після акції опозиції 18 травня, на яку нас закли́кав "Тризуб ім. С. Бандери" та Олександр Данилюк зі "Спільної справи", зрозумів, що йти осторонь політичного життя країни не вдасться. Але так само, як ідея організації визріла в групі, так само хай похід у політику, участь у вуличних акціях визріють самі.

Що саме вас штовхає в політику?

- З'явилося чітке відчуття, що політики в Україні не займаються політикою, а грають в ігри, де ролі вже давно розподілені. Це стосується в першу чергу опозиційних політиків - беззубість, кулуарні домовленості, переважання партійних інтересів, гра в "рейтинги" тощо. І головне - народ не відчуває щирості. Навіть "Свобода" пов'язана домовленостями з іншими опозиційними партіями і не може виступати окремою силою. По закінченні київського мітингу "Вставай, Україно!" люди залишили площу разом зі своїми організаціями. Ми розцінюємо цю акцію, як елемент "випусканням пари".  А хочеться, щоб наші політики при будь-якому питанні керуватиметься однією відповіддю: "А як це позначитися на моїй нації?"

Чи багато серед вас членів інших організацій?

- На другу донецьку зустріч прийшла дівчина, яка в тамтешній "Свободі" відповідає за зв'язки з іншими організаціями. В кінці вона відмітила, що приємно здивована - не побачила на зустрічі жодної знайомої людини. Значить ми підтягуємо до українського націоналізму нових людей.

Як люди приходять до вашої ідеї? Як це залежить від віку, соціального стану?

- На зустрічі приходять і люди під 60. Це скоріш не вікове, а залежить від усвідомлення. Ціле суспільство стає відкритішим до потоків інформації. Приходять через правду про історичні факти, які до тих пір нам втовкмачували у спотвореному вигляді. Спершу правда обурює. Дивишся друге, третє джерело - і з часом багато хто стає націоналістом.

Серед націоналістів-східняків особливо багато молоді. Бо за 20 років незалежності вже трохи ввібрали Україну як свою державу, готові її захищати. Головна причина появи нашого прошарку - саме незалежність.

Як до вас ставляться партії традиційного українського спрямування? Чи не кажуть, що закріплюєте російськомовність?

- Дуже жаль, дехто так і бачить. Для когось ми агенти Москви. Не розуміють, що частина українців говорять російською, бо їх русифікують уже 300 років.

Уявіть собі, знаходить людина гурт однодумців, а їй: "Іди, спершу мову вивч". Та чи має Україна час чекати? Друге питання, як вивчити мову всій країні? Відкривати навчальні клуби? Народ у них не піде. Більша частина населення Південного Сходу взагалі не чується українцями. Треба дати їм це відчути. Щоб почали гордитися зі своєї історії, національності. Тоді за якийсь час у тролейбусі на "Дякую" вже буде "Будь ласка". Оце природнє повернення до мови.

Якщо рух РУН розглядати з погляду того, що він поєднує в собі риси російськомовного Сходу країни, й Заходу, де націоналізму більше, то ми є символом об'єднання. Якщо це пустити в правильному напрямку, не наламати дров, він матиме успіх як велика об'єднавча сила.

Усе-таки, важаєте російськомовність шкідливим явищем?

- Так, бо назвавши російську рідною, за якесь покоління й самі назвуться російським народом. Кремль буде казати: "в Украине русских ущемляют". Яких "русских", якщо 10 років тому в Україні було всього 17 процентів етнічних росіян?  Наступний перепис може засвідчити, що їх іще менше. Хіба теперішня влада його сфальсифікує, бо в проросійському крилі Партії регіонів є задуми показати більшим число росіян.

Росія міцно вбила в голову преславну думку, що рідна мова - та, з якою народився. Але історія нашої асиміляції не дозволяє стверджувати, що мова твого дитинства - рідна. Для зрусифікованого українця російська - не більше, як мова, з якою він народився, бо її нав'язали його предкам. А рідна - мова його нації. На Сході цього ще недозрозуміли.

Так і на Заході деякі патріоти не розуміють, що не всі російськомовні - москалі. Що цих братів треба повертати в лоно української нації. На основі етнічного стрижня можна буде будувати і політичну націю. До нас приєднаються представники інших націй.

Досвід спілкування з "Тризубом" показує, що націоналісти нас розуміють. Наші "легіонери" мали з ними спільний вишкіл у січні.

Хто вас найбільше критикує?

- Молодь Західної України. Старші розуміють, що глобально ми потрібна течія для держави.

Від колесніченків  критика зводиться до того, що ми "перекрашеные фашисты". Вона не конструктивна, на неї можна не зважати.

Недавно Ірина Фаріон про нас згадала: "Є російськомовні бандерівці. Можливо, подарувати їм російсько-український словник?". Такий дрібний троллінг. Ну, хай це говорить не про "Свободу", а про одне висловлювання однієї людини.

"Свобода" як націоналістична сила себе виправдовує?

- Колишній керівник луганської "Свободи" Дмитро Снєгирьов якось отримав догану за те, що для Луганщини випускав партійну газету російською мовою. При чому, виходила ледь не найбільшим тиражем в області.

Південному Сходу треба розповідати про український націоналізм мовою Південного Сходу. Я б хотів, аби "свободівці" змінили до цього підхід. Коли Андрій Іллєнко дав інтерв'ю російській газеті, аж тоді воно попало на наш Південний Схід. Думаю, популярний сайт "Потрясающая русофобия" роблять на Сході якісь ініціативні люди не зі "Свободи". Хоча, виходить, вони російською мовою виховують "Свободі" майбутніх прибічників.

Є нетерплячі, які не хочуть чекати, коли всі продавці відповідатимуть українською. Наскільки плідним буде форсувати вирішення мовної проблеми?

- Треба обережно діяти. Якби ці російськосмовні продавці були ворогами, нав'язували російську - інша річ. Вони - жертви. Якщо до цього питання підходити по-інакшому, може дійсно постати питання федералізації.

Питання - що первинне? Мова, як символ, атрибут? Я не згоден. Нація первинна, і вона сама себе вилікує. Коли всі почуватимуться українцями, кожен сам захищатиме свою мову. Тож спершу треба "збити" націю.

Київ заговорить українською?

- Минулорічний "мовний закон" підштовхнув багатьох перейти на українську. Маю друзів у Запоріжжі, Києві, які так зробили.

Що відповісте західнякам, які не бачать просвітку на Сході, й задля зближення з Європою готові відпустити "баласт" у вигляді Криму чи Донбасу?

- Така людина скоріше за все росла в сім'ї сама.

Уявіть, ви - успішний 40-річний бізнесмен, відвідуєте спортзал, бачитеся з друзями. Дітям теж треба вділяти увагу. А наймолодший син - неслухняний, вічно кудись влізе. Хіба віддасте його сусіду? Тож ми говоримо, що наші діти - це й Крим, й Лемківщина. Це - українці, яких свого часу відлучили, забрали в притулок. Чому я маю українців віддавати в чужу сім'ю?

 


Северин НАЛИВАЙКО
Джерело: http://gazeta.ua/articles/sogodennya/_spershu-treba-zbiti-naciyu-todi-do-movi-vse-odno-prijdemo/511033

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

И почему же интервью с русскоязычным украинским националистом не на русском?

Или оно для украинских националистов?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

И почему же интервью с русскоязычным украинским националистом не на русском?

Или оно для украинских националистов?

запитайте в них самих -

 

https://vk.com/o_run

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

запитайте в них самих -

 

https://vk.com/o_run

та щас.. буду я по контактах за ними бігати

я навіть цю маячню не читала до кінця

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

та щас.. буду я по контактах за ними бігати

я навіть цю маячню не читала до кінця

кому - піп , кому - попадя , а кому - попівна (с)  :icon_mrgreen:  :icon_mrgreen:  :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

та щас.. буду я по контактах за ними бігати

я навіть цю маячню не читала до кінця

ну звичайно ж маячня...От, як би про більшовиків,та ще й про загони які знищували повстанців..то кілька раз перечитали..А так.-маячня...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

кому - піп , кому - попадя , а кому - попівна (с)  :icon_mrgreen:  :icon_mrgreen:  :icon_mrgreen:

який Ви  дипломат)) :0319:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

ну звичайно ж маячня...От, як би про більшовиків,та ще й про загони які знищували повстанців..то кілька раз перечитали..А так.-маячня...

у Вас не маячня :ef:  у Вас уже психоз :chok_mini:

зуби ще не стерли, коли скрипите ними?

Читати чергового кожушку можете залюбки до нестями

Не нав"язуйте своїх смаків тільки. Й буде всім щастя. 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Гость Дмитрий Федоренко

ну звичайно ж маячня...От, як би про більшовиків,та ще й про загони які знищували повстанців..то кілька раз перечитали..А так.-маячня...

Давно из бана?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

та щас.. буду я по контактах за ними бігати

я навіть цю маячню не читала до кінця

 

Людмила Сергеевна, а можно тезисно - что именно в данной позиции считаете бредом?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Людмила Сергеевна, а можно тезисно - что именно в данной позиции считаете бредом?

приплюсуюсь до запитання !

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

приплюсуюсь до запитання !

мені теж, ну дуже цікаво..Чекаємо загалом вашої думки...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Давно из бана?

пан Дмитрій,це що,патологичне несприяння опонента?

Владою,надатою вам, паном Михайлом,ви можете робити тут що завгодно..на свій розсуд,не зважаючи на ПРАВИЛА ФОРУМУ .Я можу взагалі покинути цей форум,як це зробили багато людей,якім не подобалась упереджена однобокість бачення деяких адмінів..Вам мабуть саме це і потрібно?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Людмила Сергеевна, а можно тезисно - что именно в данной позиции считаете бредом?

Илья извините, но даже из глубокого уважения к Вам, не хочется тратить время на доказательства своих впечатлений от этого интервью

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

мені теж, ну дуже цікаво..Чекаємо загалом вашої думки...

Не чекайте

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Гость Дмитрий Федоренко

пан Дмитрій,це що,патологичне несприяння опонента?

Хороший вопрос который Вы смело можете адресовать СЕБЕ.

Что за наезды на Шинельку с пустого места?

Владою,надатою вам, паном Михайлом,ви можете робити тут що завгодно..на свій розсуд,не зважаючи на ПРАВИЛА ФОРУМУ .

Ваш бан - строго в рамках правил. Нарушение законодательства Украины.

Или Вам законы не писаны?

Я можу взагалі покинути цей форум,як це зробили багато людей,якім не подобалась упереджена однобокість бачення деяких адмінів..Вам мабуть саме це і потрібно?

Честно сказать - мне пофигу есть Вы или нет.

От Вас ни толку ни особого вреда.

Так... Гадите по мелочам...

П.С.Про МНОГО людей - проржался! :0399:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Тонкощі ідентифікації: громадянство Третього Гетьманату
10.12.2014 - 17:03

Точне розпізнавання людей свого антропологічного типу є фундаментальною особливістю здорової людини.

 
А ти вже записався у сотню Третього Гетьманату?
Зміст:
 
Народ – люди одного роду
Громадяни Української держави, або демос
Сотня – базова громада
Громадянин – це член сотенної громади
Хто надає громадянство
Природна схильність до розпізнавання своїх

Народ – люди одного роду

 

Подібно до інших національних держав (Польща, Литва, Ізраїль, Японія), Українська держава Третій Гетьманат – це держава Українського народу («людей одного роду»), тобто тих, хто мають спільного предка. Люди, які належать до українського народу, називаються українцями.

Українцями є ті, що: 1) усвідомлюють себе українцями, 2) говорять українською мовою, 3) належать до європейського антропологічного типу, що вказує на наявність спільного предка (прабатьківщиною європейців є Україна). Якщо ж людина має не європейський антропологічний тип, то при виконанні п.1 і п.2 вона є «духовним українцем».

 

І далі ще багато в тому ж дусі. http://ar25.org/article/tonkoshchi-identyfikaciyi-gromadyanstvo-tretogo-getmanatu.html

 

 

Третій Гетьманат, звучить майже як Третій Рейх! Знов таки, розподіл за антрапологичними ознаками. Круто!

Изменено пользователем kentavr

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Обыкновенный фашизм. Ничё нового ;)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Обыкновенный фашизм. Ничё нового ;)

Вы что это путинскими штампами разбрасываетесь?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Кто же такие русскоязычные украинские националисты?

Это люди, часто всю жизнь говорящие по-русски, но считающие себя украинцами, а Украину своей Родиной.

Мы спокойно в разговоре переходим с одного языка на другой: у нас есть друзья во всех частях страны.

Заграницей на вопрос "Are you from Russia?" отвечаем "No! I'm from Ukraine."

На другой вопрос: "What is your native language", отвечаем: "I'm bilingual: Ukrainian and Russian".

После просмотра фильма мучительно пытаемся вспомнить, на каком языке он был, на русском или украинском.

На клавиатуре у нас стоят три раскладки: Ї, Ы, S.

Мы с радостью смотрим на то, что наши дети ходят в украинские дет. садики и школы.

Попытки агрессивного навязывания украинского языка некоторыми нашими очень щепетильными чинушами нас пугает в первую очередь из-за того, что это может оттолкнуть людей от украинского.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Вы что это путинскими штампами разбрасываетесь?

 

Потому что это путлеровский проект.

Если врага на самом деле нет, его нужно создать.

 

И тут же создать "борцов",

Как раз сегодня в новостях на ХитФМ:

тсарёва объявили в рашке человеком года, какой-то там ихний институт, "за защиту русского языка и культуры".

Как будто и язык и культура состоит только из Што?

 

Любой выпад против языка выгоден и используется исключительно кремлём.

Смысл заставить русскоязычного говорить українською? Для морального удовлетворения, что-ли?

 

Наоборот, есть основания полагать, что наша языковая политика написана в кремле, 

Её страшные плоды сейчас видим на востоке и в Крыму.

И несмотря на то, что всё могло быть намного страшнее, не каемся.

Вот кто в здравом уме может сегодня поднимать в своей стране языковой вопрос?

Изменено пользователем shalaev-68

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Кто же такие русскоязычные украинские националисты?
Моя жена :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×