Перейти к публикации
Сергій Петренко

Хто на пляж...?

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

В Україні зникли чисті річки. Складено список найбільш забруднених Найбруднішими річками в Україні визнані Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер, і притоки і водосховища Дніпра

image14072110_777f22264b802d7e3be87959da

Чистих річок в Україні більше немає. Найменший відсоток води знаходять у суміші сільськогосподарських добрив, каналізаційних і промислових стоків в Сіверському Дінці, Західному Бузі та в притоках Дніпра.

Дослідники Національної геофізичної обсерваторії називають Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер, а також притоки і водосховища Дніпра найбруднішими річками країни, повідомляє «Кореспондент».

Так, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у 15 разів, а важких металів - у вісім разів. У притоках Дністра - Тисмениці, спираючись, Лімниці, Бистриці Надвірнянської - сполук марганцю більше норми в 29 разів, а міді в 41.

Крім того, в дніпровських водосховищах - Київському, Каховському, Кременчуцькому та Дніпродзержинському - обидва ці елементи деколи перевищують норму вже в 80 раз. У притоках ж Дніпра - Прип'яті, Тетереві, Ірпені, Десні та інших - вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму в деяких випадках в 18, 57 і 40 разів відповідно.

У зв'язку з цим медики попереджають, що купання в такій воді може викликати хвороби шкіри, а її тривале вживання в їжу навіть після очищення на водоканалах - ураження центральної нервової та серцево-судинної систем, а також кишково-шлункового тракту.

Брудні річки зустрічаються не тільки на сході країни, а й на заході і півдні, екологія яких лише на перший погляд бездоганна. Заступник директора з моніторингу та техніці Центральної геофізичної обсерваторії Леонід Тютюновий зазначає, що в кожному регіоні свої джерела забруднення.

У Центральній Україні, де протікає Дніпро, це мінеральні добрива, масово використовуються в сільському господарстві, а Сіверський Донець гублять нафтохімічні комбінати і шахти, а Західний Буг - каналізаційні стоки.

«Чистих річок в Україні немає», - упевнений директор Інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України Владислав Гончарук.

Неорганічне сміття, особливо пластиковий посуд і будівельні відходи, експерти називають потужним хімічною зброєю. У процесі їх розкладу утворюється фільтрат, що проникає в підземні водоносні горизонти, а звідти через грунтові води - в поверхневі. В цілому в 2011 році в річки, озера і водосховища було скинуто понад 7,7 мільярдів кубометрів різних відходів, з яких очищених було трохи більше половини.

У той рік у річки та озера потрапили гігантські порції сульфатів, хлоридів, нітритів, фосфатів, у тому числі понад 400 тисяч тонн нафтопродуктів, яких вистачило б для тривалої роботи великої мережі бензозаправок. Причому з цих же водойм жителі країни отримують близько 70% питної води.

.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...