Перейти к публикации
Сергій Петренко

Податок на нерухомість і нові ПДР

Рекомендованные сообщения

Податок на нерухомість і нові ПДР. Огляд законів для бізнесу

Найважливіші документи тижня, що минає, які вплинуть на бізнес в Україні
На поточному тижні Кабмін затвердив порядок експертної оцінки майна для нарахування податків, а Міндоходов нагадало про терміни відповіді на відомчий запит. А вже з понеділка в Україні почне діяти нова версія Правил дорожнього руху, а українці почнуть отримувати повідомлення про сплату податку на квартири. ЮРЛІГА призводить короткий зміст головних документів тижні.
 
Податкова оцінка майна

Кабмін постановою N231 затвердив новий Порядок проведення оцінки з метою оподаткування, а також нарахування і сплати інших обов'язкових платежів. Оцінка з метою оподаткування - досить новий вид діяльності, який не так давно виділили в окремий напрямок. Тому назріла необхідність привести у відповідність із законодавством інші норми професійної оціночної діяльності. З набранням чинності Порядку N231 втратить чинність попередній Тимчасовий порядок N1103 .

Дія нового Порядку поширюється на нерухоме та рухоме майно, а також майнові права. У порівнянні з тимчасовим порядком N1103 , нова постанова значно розширює перелік об'єктів оцінки. Крім того, документ визначає детальні особливості проведення такої оцінки по кожному з критеріїв.

Нововведення Міністерства податків і зборів

 

Право на запит. Мін'юст у листі NА-2098/8.2 повідомив, що згідно п.73.3 ст.73 Податкового кодексу , органи ДПС мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації, необхідної для виконання покладених на органи ДПС функцій та завдань. У свою чергу платники податків зобов'язані подавати інформацію, зазначену в запиті органу ДПС, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, наступного за днем ​​надходження запиту.

У той же час згідно ст.52 НК за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, наступних за днем ​​отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Накладні online. У листі N3341/6/15-3115 ДПС роз'яснила, що електронний цифровий підпис, яка накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, і підпис, що скріпляє цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі , якій делеговано право підпису податкових накладних.

Згідно з документом, платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) у паперовому вигляді або в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством. Також наголошується, що при складанні податкової накладної в електронній формі її складання в паперовому вигляді не є обов'язковим.

Оподаткування векселів. Банк виступає податковим агентом у разі сплати акцизного податку за рахунок векселедержателя - до такого висновку прийшла ДПС у листі N 2802/6/15-5215 , розглядаючи питання обкладення акцизним податком операцій з обліку векселів у банку. Такі операції оподатковуються за ставкою 1,5% від суми операції з продажу цінних паперів поза фондової біржі, які не перебувають у біржовому реєстрі. І оскільки операції обліку векселя передбачають перехід права власності від векселедержателя до банку, то банк як податковий агент зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати акцизний податок до бюджету від імені та за рахунок особи (векселедержателя) з доходів, що виплачуються такій особі.

Біржові правила

 

Передача цінних паперів у Нацдепозитарій. НКЦПФР прийняла рішення "Про затвердження Порядку передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування в Центральний депозитарій цінних паперів", яке чітко прописує механізм передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування з ВДЦП (Всеукраїнського депозитарію цінних паперів) в НДУ (Національний депозитарій України ), на базі якого буде створений Центральний депозитарій.

Акції АТ. НКЦПФР рішенням N248 затвердила Порядок реєстрації випуску акцій акціонерних товариств, що створюються в процесі приватизації та корпоратизації. Згідно з порядком здійснюється реєстрація випуску акцій АТ, у тому числі холдингових компаній, при їх створенні шляхом корпоратизації держпідприємств або в процесі приватизації держпідприємств, підприємств, створених на базі орендованого майна та заснованих на базі об'єднання майна різних форм власності.

Також рішенням N249 комісія затвердила Порядок реєстрації випусків акцій акціонерних товариств, створених до набрання чинності Закону "Про цінні папери та фондовий ринок", і переведення таких випусків до системи депозитарного обліку.

Крім цього, комісія встановила, на яких іноземних майданчиках повинні котируватися цінні папери для отримання допуску на український ринок, і спільно з Мінфіном змінила терміни надання Держфінмоніторингом НКЦПФР інформації з питань запобігання легалізації доходів.

Законопроекти тижня

 

Податкові перевірки. Уряд проектом N2752 пропонує внести чергові зміни до Податкового кодексу. Зокрема, документ забороняє подачу платником податків уточнюючих розрахунків до поданих ним податкових декларацій за будь звітний (податковий) період. Також забороняється проведення документальної позапланової перевірки платника податків, коли посадові особи органу ДПС, які проводили таку перевірку, притягнуті до відповідальності за корупційні правопорушення або правопорушення у сфері службової діяльності, пов'язані з цим платником податку.

Зазначимо, що також в Україні планується підвищення розмірів акцизного збору на паливо , а товарно-транспортні накладні на алкоголь хочуть оформляти на звичайних бланках.

Без печатки. Кабмін схвалив законопроект, яким пропонує відмовитися від обов'язкового застосування печаток у госпдіяльності підприємців. Проект передбачає перехід до добровільного використання печаток суб'єктами приватного права (тобто підприємствами з приватною формою власності та фізособами-підприємцями). При цьому підтвердження печаткою особистого підпису уповноваженої особи стане необов'язковим.

Господарські товариства. Комітет ВР з питань верховенства права та правосуддя підтримує проект закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Документом передбачена необхідність виключення інформації про розмір статутного капіталу та списку учасників товариства з переліку відомостей, що підлягають обов'язковому закріпленню в статуті. Замість цього пропонується відображати ці відомості в Єдиному державному реєстрі. У той же час вводяться обмеження на зміну (збільшення або зменшення) розміру статутного капіталу. Також законопроектом передбачено вдосконалення механізму виключення учасника з товариства, механізму скликання, проведення екстрених зборів і голосування. Крім того, учасники товариства зможуть відзначити у статуті створення наглядової ради, якщо кількість учасників перевищує 10 осіб.

Правовий анонс

З 15.04.2013 р. набирає чинності постанова Кабміну від 11.02.2013 р. N111 "Про внесення змін до Правил дорожнього руху", в якому враховані положення Конвенції про дорожній рух і стандартів, що діють в цій сфері у державах - членах Європейського Союзу.

(См тест: Чи знаєте ви нововведення в ПДР, які набирають чинності 15 квітня 2013?)

Крім цього, власники нерухомого майна, що підлягає оподаткуванню, з понеділка, 15 квітня, почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити. Оплатити нарахований податок треба буде протягом 2-х місяців з моменту отримання повідомлення. Для цього громадяни можуть скористатися послугами банківських установ або поштових відділень, жителі сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...