Перейти к публикации
Сергій Петренко

До головної ріки України переселяються медузи, краби, піраньї та змієголові з Азії

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

До головної ріки України переселяються медузи, краби, піраньї та змієголові з Азії

383614516.jpeg

У Дніпрі завелися субтропічні риби: з 56 рідних видів, які живуть у головній річці Україні, серед інших 18-ти є піраньї, медузи й змієголові.

За словами спостерігача на процесами в річці, іхтіолога з кафедри Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Романа Новицького, за останні кілька років в річці з'явилися 18 видів нових риб і 2 види крабів, яких тут ніколи не було.

"Деяких завезли, інші захопили нову територію проживання самостійно. Якщо 4-5 років тому сонячний окунь (мешкає в субтропічних водах), завезений з Північної Америки і який незрозуміло як потрапив у Дніпро, був для нас великою рідкістю, то сьогодні його можна зустріти повсюдно, - говорить Новицький. - А Самару (ліва притока Дніпра) він освоїв за останні два роки на 70 кілометрів від гирла вгору за течією. І зараз він присутній вже в 22 річках регіону".

Ця риба, за словами фахівця, - харчовий конкурент для дніпровських "аборигенів": коропів, лящів, карасів. Оскільки не гребує ні тваринною, ні рослинною їжею. При цьому самі по собі "чужі" не є промисловими видами.

На думку експертів, екзотичні риби, швидше за все, потрапляли в Дніпро з акваріумів. Однак ці хижаки дуже теплолюбні, так що українську зиму можуть не пережити. А в серпні біля Монастирського острова в Дніпропетровську можна знайти і медуз.

"Найбільша проблема чужих видів полягає в тому, що ми не можемо спрогнозувати, як вони себе поведуть в майбутньому. Невелику прісноводну рибку "чебачка амурського" вперше виявили у нас в 1992 році. Тепер на 10 квадратних метрах прибережних вод Дніпра можна зловити 4-5 кілограмів цього новачка ... Вже йдуть розмови, що десь - можливо, в каналі Дніпро -- Донбас -- ловили азійських змієголових. Вони великі і їдять все підряд, а значить, з часом може витіснити інших великих риб", - розповів Новицький.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Насчет змееголовов - это очень плохая новость... рыбка сжирает все живое вокруг себя.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...