Перейти к публикации

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

12345.jpg

• Like 2

Поделиться сообщением

поки вдівався по мікомпу почув якусь вікторину, серед відповідей було а) ліщина б) лісовий горіх в) ...

:icon_mrgreen:

згадалося, як якось в варусі на касі мені молода касир заявила мужчіна, ви что нє відітє, что пробіваєтє, взяли грецкий орех, а пробили волосский (с)

• Like 2

Поделиться сообщением

22 минуты назад, BiZ написал:

поки вдівався по мікомпу почув якусь вікторину, серед відповідей було а) ліщина б) лісовий горіх в) ...

згадалося, як якось в варусі на касі мені молода касир заявила мужчіна, ви что нє відітє, что пробіваєтє, взяли грецкий орех, а пробили волосский (с)

работал как-то на одном предприятии в городе, там в охране была тетя, у которой было прозвище "Цегла"... как-то она остановила машину, проверила документы и груз и начала задерживать водителя и звонить начальству, что мол у него в документах написано "цегла", а он кирпич вывозит! :icon_mrgreen:

• Like 2

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

"Це було принципово": Відома письменниця пояснила, чому відмовилася від російської мови

Відома українська письменниця Ірен Роздобудько розповіла, як рік мовчала через те, що вирішила повністю перейти з російської мови на українську.

Про це вона розповіла в інтерв'ю "Укрінформу".

"Я народилася в Донецьку, сім'я у мене українська, на всі дитячі, шкільні свята я була в українському костюмі, у віночку, але розмовляли ми російською, тому і вірші я почала писати тією мовою. Наприкінці 90-х років видала дві поетичні збірки, але їх вже давно немає на ринку", – зазначила Роздобудько.

За словами письменниці, після переїзду до столиці у неї трапився справжній переворот у житті і вона прийняла важливе для себе рішення.

"Коли в 1988 році я переїхала до Києва, то вирішила, що поки не вивчу українську мову, буду мовчати. Я рік промовчала, а потім заговорила і пішла працювати в українське видання. Це був мій свідомий вибір, для мене було принципово заговорити українською мовою, а потім було принципово писати українською мовою", – пояснила поетеса

Хто така Ірен Роздобудько? Українська письменниця, сценаристка, журналістка, поетеса. Авторка десятків романів та детективів. Переможниця літературних конкурсів "Коронація слова" 2000, 2001 і 2005 років. Нагороджена відзнакою "Золотий письменник України" (2012).

• Like 1

Поделиться сообщением

46 минут назад, kentavr написал:

Відома українська письменниця Ірен Роздобудько розповіла, як рік мовчала через те, що вирішила повністю перейти з російської мови на українську.

Хто така Ірен Роздобудько? 

Якби сама не розповiла, то нiхто б i не помiтив, що мовчала... :0399:

• Like 1

Поделиться сообщением

Статус государственного для русского языка одобряет 15% украинцев - опрос

Корреспондент.net, 22 февраля 2018

Количество сторонников украинского языка как единственного государственного растет

Более половины украинцев придерживаются мнения, что украинский должен быть единственным государственным языком. Еще 20% утверждают, что русскому языку можно предоставить статус официального в отдельных регионах.

Количество сторонников украинского языка как единственного государственного постоянно растет, в то же время 15% украинцев - за предоставление русскому языку статуса государственного. Такие результаты исследования в четверг, 22 февраля, обнародовала социологическая группа Рейтинг.

Так, 61% украинцев придерживаются мнения, что украинский должен быть единственным государственным языком. Для сравнения - в 2014 году таких было 47%.

Еще 20% утверждают, что русскому языку можно предоставить статус официального в отдельных регионах.

Социологи отмечают, что при постоянном уменьшении количества сторонников предоставления русскому языку государственного статуса, растет количество сторонников украинского как единственного государственного без других альтернатив.

Больше всего сторонников предоставления русскому любого статуса в южных и восточных областях.

В ходе опроса 47% участников заявили, что используют дома для общения украинский язык, 29% - как украинский, так и русский, 24% - русский, 1% - другой язык.

Наибольшее предпочтение для общения дома украинскому языку отдают в западных, северных и центральных областях, за исключением Кировоградской, Харьковской, Донецкой и Луганской областей.

Во всех остальных областях общаются и на русском, и на украинском языках.

Напомним, ранее сообщалось, что Львовский горсовет обязал всех работников сферы обслуживания в городе говорить исключительно на украинском языке, а на любом другом - только после прямого требования посетителя.

• Like 1

Поделиться сообщением

Міносвіти забороняє називати українську мову «солов'їною», бо це – «дискримінація»

«Докотились до того, що теперішній міністр освіти Лілія Гриневич гірша за українофоба Табачника. На сайті МОН розміщено рекомендації, де зокрема рекомендується не називати нашу мову - «солов'їною», адже це дискримінація за етнічною ознакою. Мовляв, такі вірші дискримінують тих, для кого рідною мовою є не українська, звісна річ - росіян. Уявіть собі, що було б з авторами подібних «рекомендацій» у Франції, Італії, Чехії, ба, навіть у Британії та Росії! В Міносвіти системно працює 5 колона Кремля. Якщо Гриневич і Ко не підуть, наслідки будуть просто катастрофічними», - пише Аронець.

http://vgolos.com.ua/news/minosvity_zaboronyaie_nazyvaty_ukrainsku_movu_solovinoyu_bo_tse_dyskryminatsiya_319755.html

Поделиться сообщением

:russian_roulette:

Поделиться сообщением

17 часов назад, Михаил Балтакса написал:

:russian_roulette:

:russian_roulette:Гриневич, чи :russian_roulette:Аронець?

Поделиться сообщением

Українська мова. Етапи історії . частина 1 .

http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ukrayinska-mova-etapi-istoriyi-chastina-1.html

( багато літер , не дуже зручно копіювати текст з телефону , тому , вибачте , посилання ) :)

Частини 2 та 3 :

http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ukrayinska-mova-etapi-istoriyi-chastina-2.html

Частина 4 :

http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ukrayinska-mova-etapi-istoriyi-chastina-4.html

• Like 1

Поделиться сообщением

16 минут назад, Лелека написал:

Українська мова. Етапи історії . частина 1 .

http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ukrayinska-mova-etapi-istoriyi-chastina-1.html

( багато літер , не дуже зручно копіювати текст з телефону , тому , вибачте , посилання ) :)

Частини 2 та 3 :

http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ukrayinska-mova-etapi-istoriyi-chastina-2.html

Частина 4 :

http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ukrayinska-mova-etapi-istoriyi-chastina-4.html

І шо? Ти хоч шось зрозумів з тої "української" шо на зображеннях?:icon_mrgreen: я там не всюди навіть букви розбирав:icon_mrgreen:

Поделиться сообщением

1 час назад, BiZ написал:

І шо? Ти хоч шось зрозумів з тої "української" шо на зображеннях?:icon_mrgreen: я там не всюди навіть букви розбирав:icon_mrgreen:

Тоді досить дивно з нашої точки зору писали :) всі слова разом ... ;)

Поделиться сообщением

Цитата

Ваш пасивний словниковий запас — 41000 слів. Ваш індекс чесності — 82%. Ви відмітили наступні несправжні слова: вищеберовати. Ви обрали неправильні значення у наступних перевірочних слів: бляшанка. Незважаючи на це, ви пройшли велику частину перевірок, і результатам тесту можна довіряти.

Поделиться сообщением

Уу, стидоба меніdefault_facepalm.gif

Як так, Бізе?

1f65aeab8ab049421545e0ee3eeadbb8.jpg&key=c8ef1d683bf31a70b951f7d5900ec92c9143f82b435c8632d6a1805b123d31b6

Поделиться сообщением

3 минуты назад, SERGIUS_S40 сказал:

Як так, Бізе?

1f65aeab8ab049421545e0ee3eeadbb8.jpg&key=c8ef1d683bf31a70b951f7d5900ec92c9143f82b435c8632d6a1805b123d31b6

Хз:icon_mrgreen:

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.