Перейти к публикации
Сергій Петренко

Міфи і домисли про Велику вітчизняну війну

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

В СРСР намагалися довести що :

Перша світова війна була імперіалістичною, несправедливою, а ІІ Світова – справедливим захистом від агресора Фактично.

В обох випадках відбувався переділ сфер впливу. Просто в СРСР вважали, що коли капіталісти б’ються за ринки, то це ница імперіалістична бійня. А коли тоталітарні держави прикривають свою агресію демагогією про світову революцію та життєвий простір для арійської раси, то це – справедливо. ІІІ Рейх теж вважав свої дії справедливими. До речі, на відміну від більшості європейських країн, ані в СРСР, ані в сучасній Росії не було й немає жодного пам’ятника загиблим у І Світовій, а її закінчення ніяк не відзначається.

Для Росії та СРСР обидві світові війни були «віт­­чизняними» Насправді.

У будь-якому тлумачному словнику як «вітчизняну» визначають війну на захист батьківщини. Оскільки обидві світові війни були спрямовані на переділ сфер впливу між групами країн, а з боку СРСР та ІІІ Рейху вони супроводжувалися захопленням значних територій, то назвати ці війни вітчизняними неможливо.

44_1%287%29.jpg

Фашистська Німеччина віроломно напала на СРСР Насправді.

Чистісінька правда. Адже пактом Молотова–Ріббентропа дві тоталітарні держави уклали союз проти решти Європи.. Та Адольф Алоїзович виявився спритнішим.

Радянський народ виніс на собі весь тягар ІІ Світової, а союзники так собі, погуляти вийшли Фактично.

Це далеко не так. Досить згадати повітряну битву за Британію 1940 року, в якій британці ціною величезних зусиль змогли відбитися від значно потужніших сил Люфтваффе; битву при атолі Мідуей 1942 року, в якій флот США знищив майже всі японські авіаносці, та героїчну висадку союзників у Нормандії 1944 року.

45_4%281%29.jpg

Георгій Жуков –геніальний полководець Насправді.

Історики твердять, що перемогами радянська армія завдячувала не талантам маршала, а жахливими людськими втратами, яких за розумного планування кампаній можна було б уникнути. Навіть прихильники Жукова (звісно, неупереджені) погоджуються, що кожен прорив він загачував трупами солдатів, яких вважав гарматним м’ясом. Поразки Червоної армії були зумовлені об’єктивними причинами Насправді.

Саме так, якщо за об’єктивну причину вважати недорікувате командування та повну байдужість до людських життів – і вояків, і мирного населення. Це той випадок, коли в боях за Кавказ проти чудово екіпірованих професійних альпіністів із дивізії «Едельвейс» на скелі й льодовики виставляли сільських хлопців у шинелях та валянках і давали наказ «триматися до кінця».

Радянська армія – визволителька Європи від фашизму Фактично.

Британський історик Ентоні Бівор (Antony Beevor) підрахував, що під час «визволення Німеччини від фашизму» радянські солдати зґвалтували понад 2 млн німкень – від 10-річних дівчаток до 80-річних бабусь. У Відні зґвалтували близько 100 тис., у Будапешті – 50 тис., на території Польщі – близько 100 тис. Дісталося тоді й українським дівчатам-остарбайтерам, і навіть жінкам-в’язням концтаборів – вони всі підходили під категорію «зрадниць батьківщини».

46_1%2812%29.jpg

Радянські солдати йшли в атаку зі словами «За ­Родіну, за Сталіна!»

Насправді в атаку йшли з найбрутальнішою лайкою. В особливо важливих випадках бадьорості воякам додавали зовсім не «наркомівські 100 грамів», а направлені з тилу кулемети «заградотрядов» (спецпідрозділів НКВС, призначених для «установления твёрдой дисциплины» у війську). А бійцям штрафбатів, у які, між іншим, потрапляли не стільки кримінальні злочинці, скільки політично неблагонадійні елементи, кулемети дивилися в спину завжди.

Радянські партизани захищали й підтримували населення окупованих територій Фактично

Оскільки керівники радянських партизанських загонів були зазвичай засланими на окуповану територію агентами НКВС, їм було начхати на те, що буде з населенням після того, як партизани здійснять в околицях села диверсію. Часом «народні месники» й самі чинили каральні акції: села Дуброва та Дражно в Білорусі були спалені, а їх мешканці розстріляні, бо не хотіли покидати своїх осель перед приходом німців. Що ж до стосунків із партизанами УПА та польської Армії Крайової, то командири радянських партизанів мали таємний наказ: домовлятися про спів­працю, а потім знищувати командування та забирати у «союзників» зброю.

46_2%2812%29.jpg

ОУН-УПА була союзницею німців Насправді.

Протягом лютого-березня 1942 року в сумнозвісному Бабиному Яру загинув 621 член ОУН-УПА. А за рік по тому протягом березня вояки УПА захопили німецькі тюрми в Кременці, Дубні, Луцьку, Ковелі й звільнили в’язнів та військовополонених. На Заході УПА ніколи не вважали колаборантами. Шарль де Голль, який добре знався на військових справах, якось заявив: «Якби у французької армії був такий дух, як в УПА, то німецький чобіт ніколи не топтав би у Францію».

Німецька армія застосовувала тактику випаленої землі Насправді.

Інколи – в місцях активності партизанів і коли було що палити. Адже саме цю тактику влітку 1941 вже застосувала Червона армія. Нищилося все, що не можна було евакуювати: забивали худобу, палили на полях збіжжя, підривали будівлі та комунікації. Про населення окупованих територій, якому загрожував голод, звісно, ніхто не думав.

З-поміж усіх народів СРСР, окрім росіян, були колаборанти. Генерал Власов і РОА (Русская Освободительная Армия) – прикрий нечисленний виняток Фактично.

Навіть якщо відкинути чималу кількість білоемігрантів, виходить чимала цифра – в РОА служило близько 124 тис. осіб. Серед підрозділів-колаборантів – 1-а російська національна бригада СС «Дружина», добровольчий полк СС «Варяг», 30 гренадерська (2 російська) дивізія вафен-СС. Крім того, Росії належить такий сумнівний раритет, як єдина у світовій історії жінка-кат, виконавець смертних вироків. За час своєї діяльності на окупованій російській території Антоніна Макарова власноруч розстріляла близько 1500 людей.

Татари зрадили батьківщину всім народом Насправді.

Татари вважали своєю батьківщиною Крим, а не Російську імперію чи СРСР, тож нікого не зраджували. Під час революції більшовики жорстоко придушили рух за національно-культурну автономію півостро­­ва, тому єдиною надією для татар був окупаційний уряд. Варто зауважити, ще Катерина ІІ розмірковувала, куди б подіти татар із благодатного Криму. Для Радянського уряду «співпраця з окупантами» стала зручним приводом, щоб «остаточно вирішити татарське питання».

48%2818%29.jpg

Радянські аси панували в небі

Доведено, що Еріх Хартман (Люфтваффе) збив 352 ворожі літаки (а таких, що збивали 60–100 літаків, у німців налічувалися десятки), фінн Ілмарі Юутілайнен та японець Тетцузо Івамото – по 94. Найращий радянський пілот-винищувач, наш земляк Іван Кожедуб мав на своєму рахунку 62 ворожі літаки. Втім, він таки був асом №1 антигітлерівської коаліції.

СРСР поніс найтяжчі людські втрати в ІІ Світовій війні з-поміж усіх учасників Фактично чималі, але дивлячись як рахувати. Неупереджені західні науковці зазвичай рахують відсоток втрат населення стосовно до його кількості станом на 1939 рік. СРСР справді втратив 13,71% людей. Але населення Польщі зменшилося на 14,3–17,2%, Литви – на 13,71 %, Латвії – на 11,38%, Німеччини – на 8,4%. У ці цифри входять не лише військові втрати, але й замордоване мирне населення та жертви Голокосту й «зачисток» НКВС у захоплених Західній Україні, Прибалтиці й Польщі.

Изменено пользователем петрик

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А я - по теме...)) На самом деле всегда есть 2 войны. Одна - как решение геополитических задач, вторая - как процесс для мирного населения...Вот как раз геополитическую составляющую и описал автор.

Но с точки рения мирного населения все гораздо более однозначно..."те" убивают "нас"...и причины уже никого не интересуют...нужно выжить...мало значения имеет идеология на передовой или в оккупированном населенном пункте...Кто хочет - пытается убить больше "тех"...или помочь другим сделать это...остальные пытаются выжить...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а мне кажется,что, чем больше времени проходит после окончания войны, тем больше появляется маразматических нью-версий. Или кто-то хочет "заявить о себе", или просто разводит срач, как справедливо было замечено ). Имею ввиду "публикателей" подобного рода статей.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а мне кажется,что, чем больше времени проходит после окончания войны, тем больше появляется маразматических нью-версий. Или кто-то хочет "заявить о себе", или просто разводит срач, как справедливо было замечено ). Имею ввиду "публикателей" подобного рода статей.

так здесь вроде не версии, а факты... blink.gif

заметьте, срач попытались развести не "публикатели" crazy.gif , а читатели "публикателей" sarcastic_hand.gif

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А откуда это?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Как я обожаю статьи без подписи!

:) фіг його зна - може в паперовому варианті і є :gl:

хоча - подивився поруч статті - на деяких прізвища є ...

Изменено пользователем Лелека

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Гость Дмитрий Федоренко

:icon_mrgreen: фіг його зна - може в паперовому варианті і є :(

хоча - подивився поруч статті - на деяких прізвища є ...

Та отож...

Мабуть вутка! :):gl::icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Мабуть вутка!

поїхали розбирати ...

Перша світова війна була імперіалістичною, несправедливою, а ІІ Світова – справедливим захистом від агресора

Первая мировая война 1914—1918,

империалистическая война между двумя коалициями капиталистических держав (

БСЭ )

Великая Отечественная война Советского Союза 1941—45, справедливая, освободительная война советского народа ( тут )

В обох випадках відбувався переділ сфер впливу. Просто в СРСР вважали, що коли капіталісти б’ються за ринки, то це ница імперіалістична бійня. А коли тоталітарні держави прикривають свою агресію демагогією про світову революцію та життєвий простір для арійської раси, то це – справедливо. ІІІ Рейх теж вважав свої дії справедливими

По першій світовій зрозуміло ... По другій світовій ... теж зрозуміло , чи не так ? :)

До речі, на відміну від більшості європейських країн, ані в СРСР, ані в сучасній Росії не було й немає жодного пам’ятника загиблим у І Світовій, а її закінчення ніяк не відзначається.

11 ноября 2008 года на территории Братского кладбища в городе Пушкин была установлена памятная стела (крест), посвящённая героям Первой мировой войны[32][33].

Также в Москве 1 августа 2004 года, к 90-летию начала Первой мировой войны, на месте Московского городского Братского кладбища в районе Сокол были поставлены памятные знаки «Павшим в мировой войне 1914—1918 годов», «Российским сестрам милосердия», «Российским авиаторам, похороненным на московском городском братском кладбище».

тут трохи помилився , хоча в цілому вірно - ніхто День Примирення в Росії не відзначає ...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Для Росії та СРСР обидві світові війни були «віт­­чизняними»

Пе́рвая мирова́я война́ (28 июля 191411 ноября 1918) — один из самых широкомасштабных вооружённых конфликтов в истории человечества.

Это название утвердилось в историографии только после начала Второй мировой войны в 1939 году. В межвоенный период употреблялось название «Великая война» (англ. The Great War, фр. La Grande guerre), в Российской империи её называли «Второй Отечественной»

У будь-якому тлумачному словнику як «вітчизняну» визначають війну на захист батьківщини. Оскільки обидві світові війни були спрямовані на переділ сфер впливу між групами країн, а з боку СРСР та ІІІ Рейху вони супроводжувалися захопленням значних територій, то назвати ці війни вітчизняними неможливо.

ОТЕЧЕСТВЕННЫЙ

ОТЕЧЕСТВЕННЫЙ, -ая, -ое. Относящийся к отечеству, принадлежащий ему, не иностранный. Отечественная промышленность. Товары отечественного производства. * Отечественная война - справедливая война в защиту своего отечества.

:)

Изменено пользователем Лелека

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

з початку й до кінця ...

Омг, еще творчество Суворова в качестве источника приведите dash2.gif

Изменено пользователем Александр Сафонов

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Отечественной называли и войну с Наполеоном в 1812 году

Причем не советские историки

Почему не оспаривается этот термин сейчас?

Почему именно эту, войну 1812-го, а не какую-то другую, так называли в российской историографии?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Для Росії та СРСР обидві світові війни були «віт­­чизняними»

Россия принимала участие не в одной войне, которые в результате приводили к переделу

Вспомним хотя бы войну с Турцией, в которой Османская империя перестала существовать

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Россия принимала участие не в одной войне, которые в результате приводили к переделу

Вспомним хотя бы войну с Турцией, в которой Османская империя перестала существовать

війну з турками теж називають вітчизняною ?

Отечественной называли и войну с Наполеоном в 1812 году

Причем не советские историки

Почему не оспаривается этот термин сейчас?

Почему именно эту, войну 1812-го, а не какую-то другую, так называли в российской историографии?

може тому , що вона якраз і відповідає тому , що в словникові написано ? :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
name='Лелека' timestamp='1329002390' post='692114']

газета Український тиждень від 28.08.2009

Спасибо!

..еще творчество Суворова в качестве источника приведите dash2.gif

А что не так с творчеством Суворова?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Спасибо!

А что не так с творчеством Суворова?

нема за що :gl:

а Ви хіба не знаєте ? Він же ж " прєдатєль " ! :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

війну з турками теж називають вітчизняною ?

може тому , що вона якраз і відповідає тому , що в словникові написано ? :)

Алексей, так это я Вас спрашиваю - почему именно эта война, а не какая-то другая

чим вона выдповідає більше, ніж інші

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Алексей, так это я Вас спрашиваю - почему именно эта война, а не какая-то другая

чим вона выдповідає більше, ніж інші

була якась розмова у російського імператора з наполеоном про переділ світової мапи ? Не було ... Наполеон пішов на рі - і там таки трохи притомився воювати . 1 вітчизняна велася як дійсно визвольна боротьба проти зовнішнього агресора на своїй території .

Про русько - турецьку війну теж так можна сказати ?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

була якась розмова у російського імператора з наполеоном про переділ світової мапи ? Не було ... Наполеон пішов на рі - і там таки трохи притомився воювати . 1 вітчизняна велася як дійсно визвольна боротьба проти зовнішнього агресора на своїй території .

Про русько - турецьку війну теж так можна сказати ?

Разве русские остановились на границе империи в 1812 году?

И переговоры по территориальным претензиям велись, дорогой Алексей.

Наполеон называл эту войну Второй польской кампанией. Австрия, Пруссия и Швейцария выставили в армию Наполеона около 60 тысяч солдат.

И Отечественной ее называли только русские историки.

В мировой историографии ее называют Русской компанией 1812 года.

Почему бы и нас сейчас не развернуть дискуссию о переходе на "мировую терминологию в названии войн"?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

. 1 вітчизняна велася як дійсно визвольна боротьба проти зовнішнього агресора на своїй території .

То есть, Великой Отечественной войну с Германией можно называть до границы СССР по состоянию на 1941 год?

А дальше - участие СССР во Второй мировой войне?

Так надо определиться в терминологии современной?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Разве русские остановились на границе империи в 1812 году?

И переговоры по территориальным претензиям велись, дорогой Алексей.

Наполеон называл эту войну Второй польской кампанией. Австрия, Пруссия и Швейцария выставили в армию Наполеона около 60 тысяч солдат.

И Отечественной ее называли только русские историки.

В мировой историографии ее называют Русской компанией 1812 года.

Почему бы и нас сейчас не развернуть дискуссию о переходе на "мировую терминологию в названии войн"?

стосовно того , що не зупинилися на кордоні - я не великий знавець військової справи - теорії , тим паче практики , всілякі стратегії та тактики для мене - такий ліс , що я в трьох соснах заблукаю . Проте - знаю одне - якщо вже домігся своєї переваги - ніяк не можна зупинятися на півдорозі , бо буде ще гірше. Гамселити потрібно аж до того моменту , доки супротивник не запросить пощади . І потім виставити таку контрібуцію , щоб він ще деякий час , бажано б побільше :) - і думати не міг про будь-яку агресію у твій бік ...

То есть, Великой Отечественной войну с Германией можно называть до границы СССР по состоянию на 1941 год?

А дальше - участие СССР во Второй мировой войне?

Так надо определиться в терминологии современной?

а вона зовсім і не була вітчизняною - секретні пакти , домовленості про переділ з Німеччиною ... Просто - 2 світова - і все ... До речі , почалася вона ще до 1 вересня ...

І , знов- таки , це - лише моє імхо :gl: я не претендую на лаври історика :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Согласна.Тема прекрасная для обсуждения.Я всегда за просвещение.Журнал "Український тиждень"замечательный,регулярно его читаю.

Понятно, что для Вас, тема просто шикарная ... [удалено модератором]...

я не претендую на лаври історика :)

а зря...

А что не так с творчеством Суворова?

А что там так? crazy.gif

Изменено пользователем Александр Сафонов
оскорбление пользователя

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

стосовно того , що не зупинилися на кордоні - я не великий знавець військової справи - теорії , тим паче практики , всілякі стратегії та тактики для мене - такий ліс , що я в трьох соснах заблукаю . Проте - знаю одне - якщо вже домігся своєї переваги - ніяк не можна зупинятися на півдорозі , бо буде ще гірше. Гамселити потрібно аж до того моменту , доки супротивник не запросить пощади . І потім виставити таку контрібуцію , щоб він ще деякий час , бажано б побільше :) - і думати не міг про будь-яку агресію у твій бік ...

а вона зовсім і не була вітчизняною - секретні пакти , домовленості про переділ з Німеччиною ... Просто - 2 світова - і все ... До речі , почалася вона ще до 1 вересня ...

І , знов- таки , це - лише моє імхо :gl: я не претендую на лаври історика :icon_mrgreen:

я не претендую даже на просто профессионального историка

давайте определимся для начала с понятийным аппаратом - терминами, к которым обращаемся.

Не было ни одной войны без интересов. Не было ни одной войны без переговоров перед ней с будущими противником и возможными союзниками.

И война , о которой ведем речь, ничем не отличается от предыдущих войн по своей предыстории

О чем же тогда такие споры?

На кого они рассчитаны?

Почему не историки чубляться, а политики и идеологи современных политических направлений?

Алексей, просто давайте поищем ответы на возникающие вопросы.

В отечественной историографии войну 1941-1945 -го называют Великой Отечественной

И, похоже, Вы можете с этим согласиться, учитывая Ваше признание права побеждающей стороны добивать врага на его территории

Вполне очевидно, что эти же события в мировой историографии именуют иначе.

О чем тогда спорить?

Изменено пользователем Людмила Глок

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а вона зовсім і не була вітчизняною - секретні пакти , домовленості про переділ з Німеччиною ... Просто - 2 світова - і все ... До речі , почалася вона ще до 1 вересня ...

Ну, открытий о 1 сентября 1939 года, конечно нет.

и в документах по 1939-му году события называются не освободительными походами

Для США и Англии, возможно, 1939-1945 год было бы неестественно называть эту войну их отечественной.

Германия вообще на США не нападала.

А вот смотрите как ловко получилось у Обамы привязать США к освобождению евреев в КЦ Аушвиц

"союзнические войска", оказывается, освободили польский городок Освенцим.

здорово получилось, правда?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×