Перейти к публикации
Кам'янчанин

Туреччина

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Прикордонники затримали за 80 миль від мису Херсонес (Севастополь) у винятковій морській економічній зоні України турецьку шхуну Hazar Balikcilic, на борту якої знайшли 10 кілометрів сіток для вилову камбали. Про це УНІАН повідомили в прес-службі Азово-Чорноморського управління Держприкордонслужби.

Судно помітив літак Ан-26 прикордонної служби і передав інформацію про нього кораблю морської охорони «Миколаїв» (BG57). Прикордонники безуспішно намагалися зв`язатися з рибалками по радіо на міжнародному каналі безпеки мореплавання, після чого на шхуну була направлена оглядова група, яка знайшла сітки. Командир прикордонного корабля прийняв рішення про затримання турецького судна і його конвоювання в Севастополь. Прибуття шхуни очікується вранці 27 квітня.

http://www.unian.net/ukr/print/433036

bg57.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

На сьогодні Туреччина розглядає можливість введення вільної торгівлі і скасування віз з Україною. Про це Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Ахмет Бюлент Меріч повідомив під час зустрічі з главою уряду Криму Василем Джарти.

За словами Посла, в Туреччині сьогодні розробляються механізми впровадження вільної економічної зони в причорномор'ї, що може позитивно відбитися на розвитку всіх країн Чорноморського басейну. Крім того, Посол заявив, що турецька сторона розглядає Крим, як перспективний і інвестиційно привабливий регіон, відзначивши, що його країну цікавить можливість вкладення капіталу в агропромисловий комплекс, туризм, альтернативні джерела енергії, розробку газових родовищ.

Під час зустрічі також обговорювалися можливості проведення восени цього року в Сімферополі робочого форуму і виставки "ІнотекЕкспоКрим", запланованих з метою ознайомлення турецьких підприємців з інвестиційним потенціалом Криму.

http://news.ub.ua/print/13821-turechchina-zaradi-vugillya-vidkrie-ukrayini-dveri.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Прем’єр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оприлюднив план побудови нового каналу між Чорним та Мармуровим морями.

Новий Стамбульський канал довжиною 40-45 км, глибиною 25 м та шириною 150 м буде збудований на захід від Стамбулу. Конкретного місця розташування та вартості проекту прем’єр не подав. Повідомив лише, що проект буде завершено до 2023 року, коли Туреччина буде святкувати 100-річчя проголошення республіки після розпаду Османської імперії в 1920-х роках.

Ціллю проекту є зменшення навантаження на Босфор. На сьогодні єдине сполучення між Чорним та Середземним морем є переобтяженим. В рік через Босфор пропливає близько 50 тис. кораблів. Часто трапляються водні ДТП. «Рух через Босфор буде зменшений до нуля, а протока стане придатною для водного спорту», - пообіцяв Ердоган. За його словами, необхідність нової транспортної артерії обумовлена ризиками, з якими пов'язана доставка небезпечних вантажів по Босфору. Щороку по вузькій протоці перевозиться 139 т нафти, 4 млн т скрапленого газу і 3 млн т хімічних речовин, зазначив прем'єр.

"Ми приступаємо до найбільшого проекту століття", - заявив Р.Т.Ердоган, додавши, що цей проект перевершить за масштабом роботи по прокладці Панамського і Суецького каналів.

Лідер опозиційної Народно-республіканської партії Кемаль Кілічдароглу розкритикував проект прем’єра, мотивуючи це тим, що будівництво нового каналу збагатить тільки пов’язаних з правлячою партією та може завдати шкоди довкіллю.

pics.1.gif

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Без дозволу Росії, Туреччині навряд чи вдасться побудувати новий канал у Стамбулі, який повинен стати альтернативною Босфорській протоці. Про це пише турецька газета "Радикал". За повідомленням видання, здійснення цього "божевільного проекту" Ердогана має отримати схвалення з боку Росії, оскільки це випливає з умов конвенції Монтре, що регулює судноплавство в протоках. Цей міжнародний договір підтримує баланс військово-морських сил в басейні Чорного моря, регулює порядок проходження військових кораблів через Босфор, обмежуючи тоннаж і час перебування кораблів нечорноморських держав у Чорному морі. Відзначимо, що саме зазначений документ не дозволив кораблям ВМС США оперативно потрапити до Чорного моря й базуватися там в серпні 2008 року, коли йшли бойові дії між Росією та Грузією.

Найважливіший документ регіональної безпеки, конвенція Монтре виходить з того, що шлях в Чорне море один - через Босфор. Але на альтернативний шлях, якщо він буде прокладений, формально кажучи, обмеження конвенції поширюватися не будуть. Таким чином, турецький мега-проект стає в руках Анкари аргументом для перегляду як конвенції Монтре, так і ряду інших угод про протоки. Тому, на думку багатьох експертів, будівництво нової водної артерії може бути реалізовано тільки в тому випадку, якщо Туреччині вдасться переконати чорноморські країни, в першу чергу Росію, користуватися цим новим каналом, у випадку ж відмови, проект залишиться на папері.

Вартість проекту оцінюється у $ 8 - $ 10 млрд, і турецька сторона веде переговори про реалізацію будівництва з російськими та італійськими компаніями.

http://www.regnum.ru...8.html?forprint

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

0,,6475274_1,00.jpg

У фотосалоні в центрі Стамбула можна сфотографуватися у розкішних костюмах і чалмі й на мить ніби повернутися на п'ять століть назад. Ці аксесуари задовольняють зростаючі ностальгійні настрої у Туреччині. Упродовж тривалого часу про імперську спадщину тут практично не згадували. Та й у світській республіці Османські часи викликали забагато спогадів про релігію загалом і про насильницьке насадження Ісламу у Європі зокрема. Тепер вітер дме з іншої сторони. "Інтерес до Османської імперії помітно зріс, а ми на цьому заробляємо. Телесеріал про султана додав нам ще клієнтів", - розповідає фотограф Гьозед Отман.

"Пишне століття" - саме так називається нова рейтингова мильна опера, яка притягує мільйони турків до телеекранів. Султан Сулейман "Пишний" та його дружина-українка Роксолана Лісовська - головні герої драми. Турецьких глядачів, за вказівкою регулюючих органів, позбавлять найбільш пікантних сцен у серіалі. Але продюсери серіалу, які вклали у виробництво чималі інвестиції, результатом задоволенні. Лише у зведення декорацій султанового палацу вони вклали понад 1,5 мільйона євро. Суспільні дебати лише підвищують рейтинг, каже сценаристка Мерал Окай. "Історичні персони такі ж люди. Вони люблять, сваряться - так, як і ми сьогодні. Але знаєте, ми, турки, ставимося до історії так само, як до футболу. Кожен знайде тут для себе щось своє", - переконана вона.

На ностальгії за Османськими часами у Туреччині зараз не заробляє лише ледачий. Книгарні заповнені плакатами та книжками, що розповідають про імперські часи. Не дивно, що й кожен турок прагне тепер вбрати халат султана і відчути імперську міць.

http://www.dw-world....kr-all-3816-xml

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Туреччина створила перший прототип основного бойового танка Altay, повідомляє Defence Talk

За словами міністра оборони Туреччини Веджді Гонула, новий танк буде представлений громадськості 10 травня 2011 року на виставці озброєнь IDEF-2011, яка відбудеться в Стамбулі. В рамках проекту Altay, вартість якого оцінюється в 500 мільйонів доларів, буде вироблено чотири прототипу танка. Вони будуть поставлені у війська до 2015 року.

Угоду на створення турецького національного танка Altay було підписано між Секретаріатом оборонної промисловості (SSM) Туреччини та турецькою компанією Otokar в березні 2007 року. Пізніше Otokar уклала з південнокорейською компанією Hyundai Rotem угоду про спільну розробку нового танка. Контракт був підписаний за підсумками тендеру, в якому також брала участь німецька компанія KMW.

Південнокорейська фірма була обрана переможцем конкурсу, оскільки погодилася повністю передати Туреччині технології, використані в танку K-2 Black Panther. За даними міністерства оборони Туреччини, ОБТ Altay на 60 відсотків запозичив технології, використані в K-2. У перспективі новий турецький танк повинен буде замінити використовувані сьогодні німецькі Leopard 1A/2A і американські M48 і M60.

Маса Altay складе 60 тонн. Танк буде озброєний 120-міліметровою гладкоствольною гарматою MKEK 120, дистанційно керованим модулем озброєння зі стабілізацією Aselsan STAMP / II та кулеметом калібру 12,7 міліметра. Якого типу бронювання буде використано в турецькому ОБТ, поки не відомо. Altay зможе розвивати швидкість до 70 кілометрів на годину. Як очікується, вартість одного танка складе близько 5,5 мільйона доларів.

20110504111554.jpg

http://world.comments.ua/print/?251545

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Збройний напад на кортеж турецького прем'єра Реджепа Таїпа Ердогана був скоєний у середу у причорноморській провінції Кастамону о 17:15 місцевого часу.

Ердоган їздив по країні в рамках передвиборної кампанії у зв'язку з парламентськими виборами, які мають відбутися 12 червня.

Загинув один поліцейський з підрозділу охорони глави уряду, один одержав поранення, повідомив журналістів сам турецький прем'єр.

За даними правоохоронних органів, у кортеж прем'єра з лісового масиву були кинуті гранати й відкритий вогонь із автоматичної зброї.

У результаті влучення однієї із гранат зайнялася поліцейська машина. Охорона турецького прем'єра, як повідомляється, вступила в перестрілку із нападниками, однак останні змогли утекти у ліс.

Тим часом, до моменту початку атаки глава уряду вже покинув Кастамону на вертольоті, і під вогонь потрапили поліцейські, що супроводжували автобус правлячої Партії справедливості й розвитку.

"Тих, хто скоїв напад, не можна назвати інакше, як терористами. Ті, хто не може вирішити проблеми на виборах, думають, що можуть вирішити проблеми у такий спосіб", - сказав Ердоган.

Поки жодна з діючих у Туреччині радикальних організацій не взяла на себе відповідальність за напад на кортеж Ердогана. Спробу замаху розслідують.

Партія Еродогана, що знаходиться при владі з 2002 року, вважається фаворитом на майбутніх виборах. За даними опитувань, вона може набрати 47-50% голосів.

http://www.pravda.com.ua/news/2011/05/5/6164045/view_print/

kastamonusaldiri.jpg

657751f-1.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Уряд Туреччини має намір створити спеціальний інститут для введення стандартів продуктів харчування для людей, які сповідують іслам у цій країні. Організація буде засідати в Стамбулі і повинна почати активну роботу вже наприкінці поточного року. На створення такого інституту погодилися 16 мусульманських країн, але Саудівська Аравія та Індонезія відмовилися підписувати відповідну угоду.

http://www.kedem.ru/print.html?url=/news/n2011-04-28-10-00-18/index.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

«Переговори щодо вступу Туреччини до Євросоюзу будуть тривати ще роками, сприяючи процесу «європеїзації» країни. Ми почекаємо і подивимося, що з цього вийде, але Австрія залишиться вірна своїй позиції щодо того, що між ЄС і Туреччиною має бути наданий статус спеціального товариства », - сказав міністр закордонних справ Австрії Міхаель Шпінделеггер .

Турецький уряд здається все більш розчарований процесом приєднання до ЄС, на шляху якого зводяться все нові й нові перешкоди. Переговори про вступ Туреччини в ЄС почалися в 2005 році, і з тих пір отримання статусу повноправного члена спілки стало головним завданням зовнішньої політики Туреччини . Анкара вже не раз відмовлялася від статусу спеціального товариства, оскільки воно припускає відмову від повноправного членства. Проте грецький Кіпр, Німеччина і Франція виступають категорично проти приєднання мусульманської Туреччини до ЄС.

У відповідь на промову Міхаеля Шпінделеггер Президент Туреччини Абдулла Гюль заявив, що економічні відносини між Австрією і Туреччиною, які швидко розвиваються, можуть постраждати, якщо політичні відносини між країнами не потеплішають.

http://antalyatoday.ru/news/print-1259.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Турки не люблять іноземців. Такий висновок випливає з результатів широкомасштабного опитування, проведеного турецьким агентством SETA. Найбільш негативне ставлення опитані продемонстрували відносно арабів, євреїв, греків, росіян і американців, пише газета Теркіш Дейлі Ньюс. У цілому нейтрально сприймаються європейці. З явною симпатією жителі Туреччини відносяться лише до споріднених їм азербайджанців.

Європейці можуть розраховувати на доброзичливе ставлення серед 36,6% опитаних, в основному - серед молоді, тоді як 35% заявили, що не відчувають особливо теплих почуттів до жителів «Старого Світу». Лише 13,8% турків симпатизують американцям, тоді як протилежної точки зору дотримуються 64,8%. Араби набрали 33% голосів «за» і 39% «проти», іранці - відповідно 31% і 39,5%.

Вірмен не люблять 74% турків, євреїв - 71,5%, греків - 67%. Втім, негативне ставлення до представників цих націй знижується у міру зростання освітнього рівня опитаних. Росіян не люблять 51,7% респондентів, тоді як 21% з них висловилися «швидше за». Більшість тих, хто не відчуває теплих почуттів до «північних сусідів», - жінки.

Цілком симпатичними бачаться представники тюркських етносів 31% опитаних; далі розташувалися зарубіжні мусульмани (26%), європейці (23%), американці (11,8%). Найменше прихильників у росіян і китайців (по 8,1%).

http://www.blackseanews.net/read/17250

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

12.gif

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає надзвичайно важливим питанням поновлення дії програм щодо допомоги кримським татарам, які повертаються в Україну. "Сама Україна не зможе здійснити цю допомогу в повному обсязі, а татари не мають власних заощаджень", - вважає В.Литвин. Він повідомив, що в Криму 6 тисяч татарських родин потребують квартир, 21 тисяча - допомоги на індивідуальне будівництво. Також існують проблеми з водою, енергією, прокладанням доріг та будівництвом закладів соціально-культурного призначення, в тому числі шкіл. В.Литвин запропонував повернутися до програми, згідно з якою турецька сторона обіцяла будувати для татар тисячу квартир щорічно.

http://www.religion....im-tataram.html

Туреччина продовжить програму надання допомоги в придбанні або будівництві житла для репатріантів, почату при колишньому Президенті країни Сулеймані Демірелі, а також докладе зусиль для збільшення в Криму шкіл із навчанням кримськотатарською мовою. Така домовленість була досягнута в ході зустрічі прем`єр-міністра Туреччини Реджепа Тайїпа ЕРДОГАНА з лідером меджлісу кримських татар Мустафою ДЖЕМІЛЄВИМ. Зокрема, Р.ЕРДОГАН доручив президенту Турецького агентства міжнародної співпраці та розвитку (TІKA) вжити заходи, щоб до 1 вересня була здана в експлуатацію недобудована школа в мікрорайоні Фонтани в Сімферополі, для завершення якої потрібно 27 млн. грн., а також виконати основні роботи з будівництва школи в Бахчисараї.

http://www.unian.net/ukr/print/418063

Туреччина має намір побудувати в Криму дві школи, культурний центр і житлові будинки для кримських татар, повідомив на мітингу до Дня пам`яті жертв депортації голова Меджлісу Мустафа Джемільов.

"Ми звернулися до керівництва спорідненої нам країни з проханням надати нам допомогу. Прем`єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган дав доручення вже цього року здати в експлуатацію дві школи, розпочати будівництво культурного центру в Сімферополі та житла", - повідомив він. За словами М.Джемільова, реалізацією програм займається Турецьке агентство міжнародної співпраці (TIKA). Туреччина вже цього року була готова виділити більше 100 мільйонів гривень на соціальні проекти в Криму, проте програми TIKA не пройшли узгодження в Міністерстві економіки. "Ми дуже сподіваємося, що незабаром бюрократичні перепони будуть пройдені, і почнеться будівництво", - заявив М.Джемільов.

http://www.unian.net/ukr/print/436525

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Как я уже писала ранее, 17 мая в Анталье стартовал Международный театральный фестиваль.

Вот сегодня решили пойти на представление Израильского театра (которое я, честно говоря, ожидала больше прочих).

И вот что мы увидели при входе в театр, в котором должно было состоятся выступление.

9fa9697ece7e.jpg

Протест-акция исламистов, которые орали "Израиль - езжай домой!" и сорвали представление театра...

Министерство культуры здешнее оценило эту акцию как чуть ли не планомерный ответ на ошибку в приглашении на фестиваль израильской труппы.

Это позор.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

шо такие впечатлительные, что на 2 десятка дурачков повелись?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Унаслідок вибуху, який прогримів сьогодні вранці в європейській частині Стамбула в районі Етілер, поранення одержали семеро людей, зокрема один поліцейський.

За даними ЗМІ, вибух стався біля автобусної зупинки поблизу моста напроти великого торгового центру Акмеркез, готелю і банку. За даними телекомпанії Хабер Тюрк, які поки що не підтверджені офіційно, вибуховий пристрій кинув біля зупинки мотоцикліст, який поїхав далі. Тип і потужність бомби поки що не відомі, не виключено, що це був осколковий вибуховий пристрій, зазначає телеканал.Водночас телекомпанія А-Хабер передає, що вибуховий пристрій був заздалегідь полишений у сміттєвому контейнері біля зупинки, і приведений у дію дистанційно. Вибуховою хвилею було пошкоджено декілька автомашин і рейсовий автобус, декілька пасажирів якого одержали травми, повідомив у прямому ефірі з місця події телеканал NTV.

Поліція блокувала район вибуху, і прочісує місцевість на предмет наявності іншої бомби, повідомляють турецькі телеканали. Начальник управління безпеки Стамбула Хюсейн ЧАПКІН не виключив, що метою зловмисників була розташована поряд поліцейська школа, і заявив, що вживаються всі необхідні заходи для пошуку тих, хто причетний до вибуху.

До місця НП направлено більше десяти машин "швидкої допомоги", постраждалих доставлено до найближчих лікарень, передає телеканал CNN-Turk. Поки жодне з діючих у Туреччині радикальних угруповань не взяло на себе відповідальність за вибух у Стамбулі.

http://www.unian.net/ukr/print/437865

640x392_213_150573.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

У Севастополі за хабар військовій службовій особі Державної прикордонної служби України засуджено громадянина Туреччини до позбавлення волі на термін 3 роки 3 місяці.

Про це повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі військової прокуратури Військово-Морських сил України, у провадженні якої знаходилася відповідна кримінальна справа.

За їх даними, громадянин Туреччини в січні 2010 року звернувся до посадовця Севастопольського загону морської охорони Державної прикордонної служби України з проханням надати за плату інформацію про райони і час виходу кораблів загону на охорону державного кордону та виключної (морської) економічної зони України, а також сприяти незаконному вилову браконьєрами риби калкан.

За надання інформації громадянин Туреччини передав військовій службовій особі майже 56 тис. грн. хабара. Про факт звернення іноземного громадянина військовослужбовець повідомив до Управління військової контррозвідки СБУ в АРК та місті Севастополі.

За інформацією військової прокуратури ВМС України, 31 травня 2011 року рішенням Ленінського районного суду Севастополя вказану особу визнано винною у скоєні злочину, передбаченого ст. 369 Кримінального кодексу України (давання хабара).

http://www.unian.net/ukr/print/438991

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...