Перейти к публикации
СкиФ

Скіф. Мій щоденник спілкування з працівниками ДАІ

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Щось мене рідше стали останнім часом зупиняти працівники ДАІ, та іноді таки трапляється. Була і раніше думка завести щось накшталт міні-блогу з приводу моїх відносин з даішниками. Сьогодні таки вирішив започаткувати таку тему... :(

Тож буду тут викладати мої зустрічі з володарями смугастих паличок. Якщо буде привід і бажання - давайте обговорювати.

Єдине прохання: не викладайте тут на конкретний розбір ВАШІ зустрічі з ДАІ. Обговорюємо саме мої історії.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Зустріч-1 Сьогодні, 14.03.2011р.

Наче порушення 16.2 ПДР, тобто пред'явили непропуск пішохода на пішохідному переході, при повороті на перехресті.

Зупинили на Мірє, біля церкви.

Їду я з дружиною з роботи, нікому не заважаю, хочу їсти і спати. Повертаю до АТБ на Міре, на сусідню смугу лише неквапливо ступає з тротуару пішохід. Я звичайно вільно проїхав поворот своєю смугою, під'їжджаю до повороту на парковку АТБ, і тут мене зупиняє Інспектор Х...

Питаю що таке. Каже "нарушили"... Ну що Він міг мені пред'явити на цьому відрізку дороги я розумію і без підказок.

Кажу: Не порушував, пішохода бачив, рухатися йому не заважав, свідків-потерпілих мого наче порушення нема, фото-відеофіксації також. Можна я поїду припаркуюсь і піду до АТБ, бо дуже вже додому хочеться, а ще продукти треба купити.

Таки витребував даїшник мої права. Каже я таки порушив, він все бачив. Кажу не було порушення та і взагалі завжди звик пропускати пішоходів (так вже привчений) і розказую Інспектору значення терміна "дати дорогу" і пункт ПДР 16.2. Намагаюся пояснити що мої дії не підпадають під порушення пункту 16.2 ПДР (наче він сам цього не знає :icon_mrgreen: ). Запропонував даїшнику уважно почитати ПДР, на його згоду показав йому книжку з Правилами і пункт 16.2 ПДР, і тлумачення терміну "дати дорогу".

Тут з якогось фіг-його-зна, вперше за весь час мого водійського стажу (чесно-чесно вперше :( ) вийшла з машини дружина і каже інспектору що він зазря прискіпується, що вона точно знає ж що я Завжди пропускаю пішоходів (чиста правда, принаймні вважаю це потрібним і обов'язковим) і цього разу також. І взагалі каже дружина, що ми поспішаємо, а мені, забираючи дорогоцінний час, безпідставно намагаються виписати штраф.

Інспектор на це сказав що виявляється проводить зі мною профілактичну бесіду а не штрафує :sarcastic_hand: . (щось я не знав що за 16.2 ПДР як варіант покарання можуть застосовувати профілактичну бесіду ;) )...

На тому й розпрощалися. Документи віддані, Інспектор побажав більше не порушувати і ми повернули на парковку АТБ. Доречі Інспектор був відверто чемним, приємно. А намагання впаяти безпідставний штраф "на лоха", то вже особливості професії напевно... Припаркувався на магазині. Бачу наступна машина вже стоїть на моєму місті. Повернувся з магазину - вже на багажнику даїшної машини на горе-водія складають протокол за теж саме "порушення". Кожному своє... А щодо мене чомусь обмежилися "профілактичною бесідою"...

Далі буде... Далі буде? :(

Изменено пользователем Скиф

Поделиться сообщением

Буде-буде... Там же сегодня видели как составляли протоколы. Один из "лохов" наш знакомый,отправила в суд. Так как у него три человека свидетели что пешеход на дорогу ЕЩЕ не вышел.Подвозил людей,они чужие.Им верю больше.

Не знаю как у кого,и завидую выдержке,у меня же кроме лютой ненависти к ДАЙ и пешеходам(хотя то как они ходят целиком и полностью вина ДАЙ) не вызывает. :icon_mrgreen:

Вежливые...А что остается,если не получилось развести;) .Если человек грамотный,может жаловаться,зачем же хамить.

Хорошо Андрей что вас как "лоха" развести неполучается,а сколько людей в ступор впадают от неожиданности...

Поделиться сообщением

Хорошо Андрей что вас как "лоха" развести неполучается,а сколько людей в ступор впадают от неожиданности...
Не буду зарікатися, не всі ситуації мною пройдені і вивчені. Колись майже розвели з "аварійною ситуацією", принаймні перевага тоді відверто була на боці дайців, навіть враховуючи що порушення як такого не було. Тоді оцінив ситуацію і вирішив питання хоч і не зовсім на свою користь та таки без Протоколу і відверто "малою кров'ю". Коктейль з ДТП (Досвід чужий, Теорія законодавства, Практика власна) - ось вірна зброя проти даішного "лома". Хтось вирішив щоб спокійно їздити - достатньо вивчитися у автошколі і вміти водити машину, а дехто ще й ПДР уважно вичитав... Таки кожному своє. Изменено пользователем Скиф

Поделиться сообщением

Конечно - еще нужно получить юридическое образование и выучить наизусть все примыкающие законы...

Хочу напомнить что речь идет о передвижении на своей машине, в своей стране, и в своем городе.

Обложили - блок посты как на войне. На маленький Днепродзержинск Гаишников за каждым кустом.

Уже дневники будем вести ежедневные о встречах с Гайцами....

ЭТО НОРМАЛЬНО ?

Поделиться сообщением

Конечно - еще нужно получить юридическое образование и выучить наизусть все примыкающие законы...

Хочу напомнить что речь идет о передвижении на своей машине, в своей стране, и в своем городе.

Обложили - блок посты как на войне. На маленький Днепродзержинск Гаишников за каждым кустом.

Уже дневники будем вести ежедневные о встречах с Гайцами....

ЭТО НОРМАЛЬНО ?

1. Не маю юросвіти.

2. Просто хоббі відстоювати права водія (свої чи інших - не принципово) у відносинах з даішниками. Взагалі-то для мене це просто інтелектуальна гра, двобій, мозговий штурм, і т.п. Десь так.

Я у данному випадку борюсь за права окремо одного водія проти одного дайця. А ось боротися з Системою, це вже робота. А робота у мене вже є своя і вона мене влаштовує. Боротьба з Системою, це вже робота до громадських діячів і опозиційних політиків. Десь так. Дивлюся фільму, може думку не обробив повноцінно.

Поделиться сообщением

Щось мене рідше стали останнім часом зупиняти працівники ДАІ, та іноді таки трапляється. Була і раніше думка завести щось накшталт міні-блогу з приводу моїх відносин з даішниками. Сьогодні таки вирішив започаткувати таку тему...

Прикольно.Если бы ещё и с видео,вообще было бы зашибись.Тогда страна знала бы своих "героев" в лицо.

Поделиться сообщением

Если бы ещё и с видео,вообще было бы зашибись.
Обіцяти не буду, бо ліньки. Хоча сам розумію що краще таки фіксувати спілкування на відео. Може буде й відео надалі. :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением

--

Сьогодні, 14.03.2011р.

Наче порушення 16.2 ПДР, тобто пред'явили непропуск пішохода на пішохідному переході, при повороті на перехресті.

Зупинили на Мірє, біля церкви.

Прошу прощения, но всегда было интересно и за собой замечаю такую манеру, но как можно остановиться "на Мире"? Остановили меня возле Мира, напротив церкви, но как могли остановить "НА" вроде бы ехали на машине, а не на НЛО.

Поделиться сообщением

Прошу прощения, но всегда было интересно и за собой замечаю такую манеру, но как можно остановиться "на Мире"? Остановили меня возле Мира, напротив церкви, но как могли остановить "НА" вроде бы ехали на машине, а не на НЛО.
Просто некоректна, але стала форма. Перейняв у місцевих.

Потап: "У нас на районе Мире" (с) :crazy:

Поделиться сообщением

анекдоти

Просто некоректна, але стала форма. Перейняв у місцевих.

Потап: "У нас на районе Мире" (с) crazy.gif

Ага, сам перенял от местных, и понимаю насколько все же это некорректно так выражать мысль о месте своего расположения

Поделиться сообщением

Зустріч-2 Сьогодні, 25.04.2011, 14:30.

Намагалися пред'явити перевищення швидкості. Міст з ПБ на ЛБ. Інспектор Бідняк. Ловля на "фен".

Їду, никому не заважаю. Бачу здалеку патруль ДАІ. Моя швидкість на рівні 80 км, не вище, так і тримаюся далі. Коли таки зупиняє... Начебто я їхав 82 км/г... На тобі, приїхали.

Ну я зазначив що не перевищував, інспектор подивився мої доки, я переписав його данні. На тому і розпрощалися. Начебто виходить відбулася чергова "профілактична розмова". Побажали не перевищувати надалі, зазначили що враховуючи свята оформлювати не будуть.

Інспектор вів себе коректно, жодних претензій. Розмова так швидко закінчилося що я навіть не встиг використати свій арсенал профільних знань, хоча б частково. Ну хоча б про те що його "фен" - це повна фігня а не доказ. :) А так єдине що інспектор від мене почув так те що я чітко зазначив що перевищення швидкості не було і це моя принципова позиція.

Цього разу таки фіксував телефоном на відео бесіду з інспектором, але вибачайте, лопухнувся. Попередньо зйомка була налаштована на беззвучний режим (використовував на днях експериментально телефон як відеореєстратор), тож забув цього разу ввімкнути звук для відеозапису. Соррі. :)

Як свідчить відео, бесіда привала аж 2 хвилини...

Поделиться сообщением

аче звука нет?

Цього разу таки фіксував телефоном на відео бесіду з інспектором, але вибачайте, лопухнувся. Попередньо зйомка була налаштована на беззвучний режим (використовував на днях експериментально телефон як відеореєстратор), тож забув цього разу ввімкнути звук для відеозапису. Соррі. :)

Поделиться сообщением

Інспектор вів себе коректно, жодних претензій.

Ход мыслей гаишника:"не получилось развести этого на деньги,попробуем другого..."

Сам факт остановки без достаточных на то оснований и попытка приписать несуществующее нарушение,уже никак не подпадает под определение "корректно".

Поделиться сообщением

Ход мыслей гаишника:"не получилось развести этого на деньги,попробуем другого..."

Сам факт остановки без достаточных на то оснований и попытка приписать несуществующее нарушение,уже никак не подпадает под определение "корректно".

У роботі даішників усе відносне, у т.ч. і коректність як така. :)

Поделиться сообщением

Зустріч-3 Сьогодні, 01.10.2011р.

Наче порушення 16.2 ПДР, тобто пред'явили непропуск пішохода на пішохідному переході, при повороті праворуч на перехресті.

Повертаю сьогодні на Мірє від церкви праворуч у бік 10 мкр. За поворотом пішохідний нерегульований перехід, йде дівчина, знаходячись під час мого маневру правою смугою, на рівні розподільної смуги дороги, тобто я їй точно не встигну створити перешкоду, тож повертаю з чистим сумлінням. Як періодично буває, за поворотом, впритул до конструкції зупинки громадського транспорту, вольяжно прохолоджуються дайці. Дивиться один на мене, видно що думає навіть, не поспішаючи, підіймати чи не варто жезла. Таки підійма. Підходе чудо молоденьке. "Чому не пропустили пішохода?". - "Я пішоходу не заважав рухатися, не створював перешкоди і небезпеки. Правила дозволяють рух машини у таких обставинах. Правила знаю і не порушував. Наступного разу вчиню так само!" Даєць без жодної реакції на мої слова попросив пред'явити документи, подивився їх у моїх руках (я гадав чи буде вимагати ПЕРЕДАТи йому доки, чи ні. Не вимагав. Зачьот) Побажав мені бути уважнішим і пішов собі далі бамбук курити і чекати щастя...

П.С. Ситуйовина класична, не вимагає багато часу для розбірок, та ще й я був не у гуморі і без ентузіазма сьогодні якось, тож вирішив що більше часу витрачу на включення відеозапису розмови, ніж на саму розмову. Розмова тривала Гарантовано до хвилини. Дружина сказала що я якось трохи занадто суворо з дайцем розмовляв... rolleyes.gif Нє! Ну а чо Він?! Робити нічого окрім як мене розводити, тим паче коли я не в гуморі?! butcher.gif

Поделиться сообщением

Наче порушення 16.2 ПДР, тобто пред'явили непропуск пішохода на пішохідному переході, при повороті праворуч на перехресті.

Повертаю сьогодні на Мірє від церкви праворуч у бік 10 мкр. За поворотом пішохідний нерегульований перехід, йде дівчина, знаходячись під час мого маневру правою смугою, на рівні розподільної смуги дороги, тобто я їй точно не встигну створити перешкоду, тож повертаю з чистим сумлінням. Як періодично буває, за поворотом, впритул до конструкції зупинки громадського транспорту, вольяжно прохолоджуються дайці. Дивиться один на мене, видно що думає навіть, не поспішаючи, підіймати чи не варто жезла. Таки підійма. Підходе чудо молоденьке. "Чому не пропустили пішохода?". - "Я пішоходу не заважав рухатися, не створював перешкоди і небезпеки. Правила дозволяють рух машини у таких обставинах. Правила знаю і не порушував. Наступного разу вчиню так само!" Даєць без жодної реакції на мої слова попросив пред'явити документи, подивився їх у моїх руках (я гадав чи буде вимагати ПЕРЕДАТи йому доки, чи ні. Не вимагав. Зачьот) Побажав мені бути уважнішим і пішов собі далі бамбук курити і чекати щастя...

П.С. Ситуйовина класична, не вимагає багато часу для розбірок, та ще й я був не у гуморі і без ентузіазма сьогодні якось, тож вирішив що більше часу витрачу на включення відеозапису розмови, ніж на саму розмову. Розмова тривала Гарантовано до хвилини. Дружина сказала що я якось трохи занадто суворо з дайцем розмовляв... rolleyes.gif Нє! Ну а чо Він?! Робити нічого окрім як мене розводити, тим паче коли я не в гуморі?! butcher.gif

Интересно, а место патрулирования (или как там это называется) ДАИ выбирают сами или это на Магнитогорской планируется?

Те-же наблюдения за пешеходными переходами (Широкая, к-р "Мир", ст. универмаг и пр.. Кол-во экипажей на "Технополисе" при работе регулировщика? "Фены", в том виде как они есть, в руки инспекторов кто вкладывает и зачем?

Поделиться сообщением

Хм, полгода почти не встречались с ними, как-то не вяжется с рассказами о зверствах гаишников и ежедневными остановками в других темах.

А меня вруном некоторые форумчане называли когда я писал что меня останавливают не чаще чем раз в три месяца:icon_mrgreen:

Поделиться сообщением

У нас ГАИ попритихло. Останавливать стали сильно реже. Я даже точно не вспомню когда последний раз,так чтобы точно,и тем более ,чтобы придумывали. Неделю назад остановились,поздоровались(надеясь на перегар) и даже не захотели брать документы. Пожелав счастливого пути и рассказав анекдот -отпустили.

Поделиться сообщением

14.03. - 25.04 - 1.10.. За пів року, або приблизно за 25.000-30.000 км пробігу, - всього 3 зупинки. То ж приблизно 1 зупинка на 10.000 км. Це й у мене схоже найкращий результат. Тож таки стихли, факт. Перевірено власним досвідом. :)

П.С. Цікавий момент. Всі три зупинки відбулися у ДНДЗ, хоча містом їжу мало, відносно загального пробігу... Тут шо, найголодніші?

Поделиться сообщением

Хм, полгода почти не встречались с ними, как-то не вяжется с рассказами о зверствах гаишников и ежедневными остановками в других темах.

А меня вруном некоторые форумчане называли когда я писал что меня останавливают не чаще чем раз в три месяца:)

Відверто рідше бачу дайців на дорозі. Останнім часом. А катаюся я трьома областями, хоча найбільше звичайно Дніпропетровськом. У ДП чомусь ніколи не було даійшного аншлагу, вкрай рідко їх тут зустічав.

Поделиться сообщением

Интересно, а место патрулирования (или как там это называется) ДАИ выбирают сами или это на Магнитогорской планируется?

Перехрестя Жукова/Перемоги визнано місцем концентрації ДТП Дніпродзержинська, і відповідно до Інструкції ДАІ там передбачене патрулювання. І з "феном" вони на цьому прехресті не працюють, принаймні я не бачив там "фенів".

Тут перелік міських "місць концентрації ДТП".

Поделиться сообщением

14.03. - 25.04 - 1.10.. За пів року, або приблизно за 25.000-30.000 км пробігу, - всього 3 зупинки. То ж приблизно 1 зупинка на 10.000 км. Це й у мене схоже найкращий результат. Тож таки стихли, факт. Перевірено власним досвідом. :)

П.С. Цікавий момент. Всі три зупинки відбулися у ДНДЗ, хоча містом їжу мало, відносно загального пробігу... Тут шо, найголодніші?

А меня наоборот.

В ДНДЗ - Днепропетровский экипаж.

Так тут ещё и намазано (может мёдом?).

Поделиться сообщением

Зустріч-4 Сьогодні, 07.11.2011, десь 18 година. Біля стаціонарного посту ДАІ за Новим Світом (напрямок руху Запоріжжя-Дніпропетровськ)

Намагалися пред'явити перевищення швидкості. Засіб фіксація швидкості - невідомий, інспектор - невідомий (ліньки було навіть записувати його данні).

Маленький відступ - 1: заходите Ви у метро, жетон коштує 60 копійок. Підходите до касира купляти жетон, даєте 60 копійок, а касир і каже: "Платіть гривню за жетон! Я вважаю що ціна не правильна і вважаю що за користування метро платити 60 копійок - мало!!!". Десь так. Нормальний касир, царьок жетонів?!

Маленький відступ - 2: До начальника ДАІ заходить профком, і каже: "Старший Інспектор Ккозлов святкує сьодні ДР. Давайте скидуватися". Результат розмови: начальник підписав наказ: "Інспектор Козлов заохочується особистим знаком "40" на термін 3 доби".

Тож до самої ситуйовини:

Їду з Запоріжжя трасою на Дніпропетровськ. Вже темно. Доїжаю до вищезазначеного посту ДАІ. Перед постом встановлені дорзнаки додатково обмеження швидкості (на білому фоні) "90", "70", "50". Як і рухаючись вдень на Запоріжжя, зара так само їду десь 110-120 кмч, тобто приводу штрафувати не даю дайцям. Вдень вони мене не чіпали за таку саму швидкість, на цьому ж посту ДАІ, а ось на зворотньому шляху таки вирішили зупинити...

Підходить Інспектор "Козлов". Питаю причину зупинки. Я: "Причина зупинки?" Даєць: "Вы быстро ехали". Я: "Назвіть ЗАКОННУ причину зупинки, або давайте разом читати ПДР і розділ Швидкість. Ви ж певен знаєте що були зміни, і вже давно, щодо знаків додаткового обмеження швидкості?". Даєць (Увага, Читач!!!): "Ну придумали ДУРАЦКИЕ изменения Правил, так что теперь можно не считаться с тем, что мы здесь стоим?!!!" Я весело посміхнувся, а він пішов собі назад на пост. laugh_mini2.giflaugh_mini2.giflaugh_mini2.giflaugh_mini2.giflaugh_mini2.gif І ще. Даєць до мене навіть без радара підійшов. Так, для поржати, запитав де радар. Даєць сказав, що на посту, якщо мені цікаво - можу пройтися, подивитися. Ну як можна на такому расслабоні "працювати"?. Зупинка тривала до трьох хвилин. Подивився даєць з моїх рук доки, сказав Супер-дурість, сказав де радар, і на тому розпрощалися. Ні, ну треба ж таке ляпати?! Представник Влади ще називається... :good:

Поделиться сообщением

М-да. "Веселая" история...

Поделиться сообщением

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

• Создать...