Перейти к публикации
Кам'янчанин

УГОРЩИНА

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

В Угорщині оприлюднено проект нової конституції, яка змінює назву країни і встановлює межу національного боргу, повідомляє Радіо Свобода.

Пропонується відтепер офіційно називати країну не Угорською Республікою (Magyar Köztársaság), а просто Угорщиною (Magyarország). Одна із статей проекту конституції забороняє зростання національного боргу до рівня, що перевищує 50 відсотків валового внутрішнього продукту.

Ряд інших пропозицій - наприклад, офіційна заборона абортів, чого добивалися християнські демократи, - до документа не ввійшли.

Проект конституції буде представлений парламенту Угорщини 14 березня і, судячи з усього, схвалений, оскільки у правлячої партії ФІДЕС - конституційна більшість депутатських місць, передає агентство DPA.

http://www.unian.net/ukr/print/425134

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

До кореспондента «ВЗ» звернулися кілька громадян України з «польськими» шенгенськими візами, котрих завернули на кордоні угорські прикордонники. Люди стверджують, що їх спочатку годинами тримають на кордоні, а потім, побачивши їхні візи, пропонують рухатися до Євросоюзу через Польщу, яка видала цей документ. На українсько-угорському кордоні у пункті пропуску «Тиса», що поблизу Чопа, вдалося дізнатися, що угорські прикордонники за останні кілька днів завернули понад 60 українців з «польськими» візами. За словами людей, котрі 7 березня організували на кордоні мітинг, угорські прикордонники вимагають у них підтвердження мети перебування, документи про заброньовані номери в Угорщині, підтвердження угод про співпрацю з угорськими партнерами. Причому вимагають оригінали всіх цих паперів!

За Шенгенською угодою, будь-який громадянин України, отримавши візу, наприклад, в угорському консульстві, може заїжджати до Євросоюзу або через Угорщину, або через будь-яку країну-члена європейської спільноти (з візою, «погашеною» до того при в’їзді в ту країну, яка видала візу). Люди, котрих завернули на пункті пропуску «Тиса», кажуть, що Польща і Словаччина шанують ці правила, а Угорщина чомусь почала їх ігнорувати. Українці вважають такі дії порушенням своїх прав і свобод та порушенням Угорщиною європейського законодавства. Дехто має намір подати на Угорщину до Європейського суду...

Такі вибрики на кордоні та жонглювання Шенгенською угодою Угорщина дозволяє собі під час головування в ЄС. Ігнорування Угорщиною європейського законодавства щодо України — факт ганебний. Цей факт має місце на фоні гучних заяв Угорщини про братерство українського й угорського народів та допомогу йому в євроінтеграційних процесах…

http://www.wz.lviv.ua/articles/print/90898

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Вот вам и евроинтеграция..:icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

З інтерв'ю Надзвичайного і Повноважного Посла Угорської Республіки в Україні Міхаля Баєра.

- В посольстві є керівник бюро «Угорщина-туризм», але немає культурного аташе. Основний акцент робиться саме на туризм?

- Я думаю, що такий стан справ – результат швидше якихось економічних складнощів. Поки ми не можемо направити достатню кількість коштів на культурну дипломатію. І для мене дуже болісно, що в багатьох країнах, навіть віддалених, існують угорські культурні центри, а в Україні в посольстві поки немає культурного дипломата. Але я добиватимуся цього. Думаю, в Україні нам треба надавати знання про угорську культуру.

З одного боку, у нас дуже багата культура, її багато хто знає в Україні. Я думаю, на неї є і попит. Коли я приїхав, а я недавно приїхав до Києва, то здивувався, наскільки добре багато українців знають Угорщину. І я знаю, наскільки погано угорці знають Україну. Звичайно, це не обов'язково наша провина. Я думаю, кожна країна має сама просувати свій імідж і свої цінності за межами держави. Але факт залишається фактом: українці знають Угорщину краще, ніж угорці Україну.

- Сьогодні в Україні склалася така ситуація, коли офіційна політика нашого уряду спрямована на підтримку мов національних меншин. Як, на вашу думку, почувається угорська мова в Україні?

- Я думаю, що в Україні угорська мова існувала, існує, й існуватиме. Так було, так і повинно бути з історичних причин. Досі в Закарпатті є села, в яких дитина, принаймні до дати вступу в початкову школу, весь час говорить угорською і живе в цьому мовному середовищі. І це міняти не треба. Інша річ – розвиток мови, мовознавства. Це питання турбує етнічних угорців, які хочуть зберегти не лише свою рідну мову, а й мовну та етнічну ідентичність.

Треба сказати, угорська політика спрямована на те, щоб етнічні угорці в будь-якій країні зберігали своє коріння і свою мову, але в той же час були чесними, активними громадянами своєї Батьківщини. В даному випадку – України. Наш уряд надає досить серйозну допомогу, щоб освіта угорською мовою продовжувалася і розвивалася. У Берегові є інститут імені Ференца Ракоци II, в Ужгородському університеті – факультет з угорською мовою викладання профільних предметів: історії і європейської інтеграції, математики, фізики, і, звичайно ж, угорської мови і літератури. Існує мережа загальноосвітніх шкіл, де навчання ведеться виключно угорською мовою.

Важливо також сказати, що ліцеї і школи, які були створені і управляються історичними церквами Закарпаття, не отримують ніякої фінансової допомоги від українського Міністерства освіти. При цьому такі навчальні заклади дають освіту досить високої якості. Сьогодні вони живуть на дотаціях вірян та інших джерел, які їм доступні з Угорщини й інших міжнародних фондів. Таке фінансування не дає упевненості в завтрашньому дні. На мій погляд, цю проблему вашому міністерству треба було б розглянути. Поки ж, за українським законодавством, такі школи вважаються приватними. Вони не мають права отримати державну допомогу. Я думаю, що це не зовсім правильно. У всьому світі школи, підтримувані різними релігійними організаціями, посідають гідне місце. Вони отримують таку саму фінансову допомогу, як і державні школи.

- Як ви ставитеся до введення незалежного тестування в Україні угорською мовою?

- Була одна досить серйозна проблема, яка стосувалася тестування. В Україні кілька років тому були прагнення ввести тестування винятково українською мовою. Зараз заходи, які ускладнювали становище випускників угорськомовних шкіл, в основному скасовані. Але все таки збереглися дві істотні проблеми. Перша: під час вступу на спеціальність угорська мова і література абітурієнт може проходити незалежне зовнішнє тестування іншими мовами світу, але не може цього робити угорською мовою. Друга: під час вступу до вишів оцінювання знань з української мови та літератури для випускників з угорською мовою навчання відбувається за тими самими критеріями, що і для випускників українських шкіл, що ставить перших у свідомо нерівне становище з другими.

Під час свого останнього візиту в Закарпаття я виступав на підтримку вивчення української мови. Ми не говоримо про те, що етнічні угорці в Україні не повинні володіти українською мовою. Навпаки, вони повинні знати мову своєї Батьківщини. Але ми виступаємо і за те, щоб вони добре знали й угорську, могли навчатися нею, як в інших країнах, де люди, що належать до етнічних груп, мають такі можливості. У цьому суперечності не бачу.

І остання проблема: ми вважаємо, що, українська мова неправильно викладається в угорськомовних школах. Скажімо, є діти, які до шестирічного віку чують тільки угорську, у них майже немає зв'язку з українською мовою. Але коли вони йдуть до школи, вони вивчають її як рідну. А у людини може бути тільки одна рідна мова – мова матері. В цьому випадку – угорська. Тож для них викладати українську треба як… нерідну. Я думаю, що і ефект від такого навчання української був би набагато кращий. Треба просто удосконалити методологію викладання. Я думаю, така проблема є не лише в угорців. Вона існує у всіх неукраїнських школах.

- Скільки зараз в Україні дітей навчаються в угорських школах?

- Не можу сказати точно. Напевно, близько 15 тис.

- Яким чином угорський уряд підтримує угорські школи в Україні?

- Різною допомогою. Наприклад, ті батьки, які віддають своїх дітей в угорські школи, можуть отримати додаткову допомогу від угорського уряду.

- Чи приїздять до України викладачі з Угорщини?

- В Україні досить своїх вчителів. Їх, наприклад, випускають виші в Ужгороді та Берегові. Нестача вчителів української мови та літератури.

- В Україні взагалі є проблеми з вчителями, особливо в сільській місцевості.

- Знаєте, в Угорщині вчителям теж мало платять. Ніхто зараз не хоче ставати викладачем. У нас скоро будуть величезні проблеми з тим, хто викладатиме фізику, хімію, біологію. Молоді люди орієнтуються на ті професії, які можуть забезпечити гідний заробіток.

http://ua.glavred.info/print/articles/18105.prn

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Арбітражний суд Торговельної палати в Стокгольмі 17 березня стягнув з компанії Emfesz Kft (Угорщина) на користь компанії "РосУкрЕнерго" (Швейцарія) суму в розмірі 527 млн доларів, що включає борг за газ, поставлений в 2008-2009 роках, і раніше наданий комерційний кредит.

Про це сказано в повідомленні департаменту зовнішніх зв'язків і комунікацій холдингу Group DF (Австрія), який поєднує активи бізнесмена Дмитра Фірташа.

Суд задовольнив всі вимоги РУЕ й вимагав від Emfesz виплатити 421 млн доларів і відповідні відсотки за газ, поставлений в 2008-2009 роках, комерційний кредит у сумі 106 млн доларів, а також відшкодувати судові витрати РУЕ в сумі 3,4 млн фунтів.

Group DF зазначає, що всі зустрічні позови Emfesz були відхилені.

http://un.ua/ukr/article/318771.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

За можливість вільно перетинати кордон Євросоюзу, українці тисячами присягають на вірність іншим державам.

В переважній більшості це стосується етнічних угорців та румун на Закарпатті, Буковині, Одещині та росіян в Криму.

А в сусідніх країнах тим часом оживають розмови про славне минуле великих імперій, коли межі їхні закінчувалися на нинішній території України.

Так, у закарпатському архіві не можуть пригадати, коли раніше громадяни так цікавилися власним генеологічним деревом.

Проте, відвідувачів архіву цікавить лише одне - документальне підтвердження проживання їхніх предків під угорською юрисдикцією. Цього достатньо, щоб стати громадянином сусідньої держави.

За таку перепустку до Євросоюзу достатньо заплатити 500 доларів.

Якщо третина населення отримає паспорти, це є вкрай небезпечним, якщо загадати досвід Осетії, Абхазії, коли більшість населення отримала російські паспорти...

Угорці, попри заборону Євросоюзу, зону малого прикордонного руху в Закарпатті, в яку потрапило Мукачеве, подовжили до п′ятдесяти кілометрів.

Ще до отримання безвізового режиму з Європою Україна може опинитися в Європейському Союзі, щоправда частинами: Буковина, Одещина, Закарпаття.

Якщо мешканці цих регіонів стануть громадянами сусідніх країн, залишиться лише перенести прикордонні стовпи...

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

15 березня 2011 р. угорці Закарпаття святкували річницю національно-визвольної революції 1848-49 років. Зокрема, в центрі угорської діаспори, Берегові пройшов велелюдний мітинг представників угорської громади краю. Розпочався він з ходи під бравурні марші, який виконав молодіжний духовий оркестр з міста Кішкунлоцхаза (Угорщина). Колона рушила від будинку культури на площі Кошута до пам'ятника ідейного натхненника революції, поета Шандора Петефі.

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Минулого тижня на в'їзді в закарпатське Берегове з боку Угорщини урочисто відкрили таблицю з давньо-угорськими (секейськими) рунічними символами. Відтепер назва міста буде читатися магічними рунами як Берегсас – при чому задом наперед. Як пишуть деякі закарпатські видання – «місто Берегово стало першим населеним пунктом на Закарпатті, що було удостоєне подібного знаку».

p_39080_2_large.jpg

На сьогоднішній день в Угорщині налічується близько 100 таблиць з назвами населених пунктів рунічними символами, і як сподіваються організатори, до кінця року їх кількість має перевищити тисячу. Один з перших таких знаків було встановлено у XVI-му районі Будапешту в 2007 році.

На церемонії в Берегові був присутній мер міста Іштван Гайдош, який назвав цю подію «історично важливим фактом для угорської діаспори», а місто Берегово - угорським культурним та економічним центром. Він зазначив, що завдяки рунічній таблиці, дух і солідарність місцевих угорців буде тільки зміцнюватися.

Бейла Ковач, депутат Європарламенту від угорської партії «Йоббік», який нещодавно відкрив свій офіс у Берегові, наголосив, що секейські руни - це культурна спадщина всієї Європи, якими по праву може пишатися кожен угорець. Також виступили консул Угорщини в Берегові Петер Філедьхазі, представник угорського рунічного фонду Ласло Шіпош, представники духовенства, в тому числі єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан та інші.

Історична довідка. З давніх часів і аж до прийняття християнства в 995 році угорці користувалися саме «рунічними» письменами, які беруть свої корені від давньотюркської писемності. Угорське слово «руна» (Rovás) походить від слова «різьблення», оскільки символи-букви вирізалися на дерев'яних дошках і предметах. Перший християнський король Угорщини Іштван (Стефан) Святий заборонив вживати цю систему письма і змусив угорців перейти на латинський алфавіт. У першу чергу, через те, що рунами користувалися язичники для магічних обрядів і ворожби. Саме слово "руна" означає таємницю, секрет, до того ж у кожної руни існує своє езотеричне тлумачення.

Угорські руни зберігалися найдовше (аж до половини XIX століття) в представників народності секей, які живуть в Трансільванії. У наш час рух за відродження старої писемності очолюють в Угорщині Габор Сокач і Клара Фрідріх. Вони вважають, що угорські руни необхідно знати кожному угорцю, для того, аби краще розуміти свою власну історію. Їхня мрія, аби кожен населений пункт Угорщині отримав табличку з рунічним написом, а давню писемність почали вивчати в школах і університетах. За теорією дослідників, представники угорських племен побували в Карпатському басейні задовго до IX століття. Для підтвердження цього факту влаштовують експедиції в пошуках рунічних символів. З лекціями планують відвідати і Закарпаття.

Самі руни можуть читатися як зліва направо, так і справа наліво (саме так тепер читається назва закарпатського міста Берегово – або угорською, Берегсас).

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В угорському парламенті розпочалися конституційні дебати. Там уперше за останні п'ятдесят років хочуть кардинально змінити основний закон країни. За проектом держава матиме нову назву замість Угорська республіка - Угорщина, а кількість депутатів повинна зменшитися майже вдвоє - зі 385-ти до двохсот.

На порядку денному угорського парламенту - проект нової Конституції. Стару ухвалили ще у тисяча дев'ятсот сорок дев'ятому році.

Ріхард Горчік, депутат парламенту Угорської республіки, партія більшості ФІДЕС:

- Угорщина залишилася єдиною країною Центральної Європи, де Конституція не змінювалася з минулого століття, вона не відповідає сучасним вимогам.

Ідея змінити Конституцію належить більшості - коаліції двох партій - ФІДЕС і Християнсько-демократичної. Опозиція ж вирішила покинути сесійну залу, поки триватимуть дебати.

Янош Вереш, депутат парламенту Угорської республіки, соціалист:

- Усі наші пропозиції коаліція проігнорувала, тому ми не братимемо участі у прийнятті такої Конституції.

Депутат-соціаліст критикує проект нового Основного закону. Каже, у ньому багато неоднозначних статей. Наприклад, щодо абортів.

Янош Вереш, депутат парламенту Угорської республіки, соціаліст:

- У конституції немає прямої заборони абортів. Але записано, що життя починається з моменту зачаття, тож виходить, що аборт - це убивство.

Незважаючи на заперечення опозиції, депутати правлячих партій запевняють - новий головний закон ухвалять. Уперше за останні двадцять років коаліція має конституційну більшість.

http://www.jampo.com.ua/news/article844756/

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

У глави Угорщини Пала Шмітта явно кульгає орфографія, розповідає читачам німецька Die Welt. Він допустив дві орфографічні помилки в посланні, залишеному в одному з ресторанів. Казус виявився завдяки кореспондентам інтернет-видання Hirszerzö, яке опублікувало текст з помилками у себе на сайті. Найцікавіше, що Шмітт навіть власну посаду написав неправильно. Як пише далі німецьке видання, адміністрацію Шмітта вже не раз ловили на подібному, виявляючи в документах помилки і неточності.

http://rus.tvnet.lv/novosti/za_rubjezhom/1..._pravopisanijem

Ох, українцям це так знайомо... :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Проект нової конституції Угорщини, підготовлений консервативною парламентською більшістю пропонує прямо закріпити положення, що забороняють державну реєстрацію одностатевих шлюбів.

Слід зазначити, що цивільні одностатеві партнерства в Угорщині наразі юридично визнані - їх реєстрація почалася 1 липня 2009 року (за закон голосували Соціалістична партія і Альянс вільних демократів). При цьому прийнятий закон про одностатеві партнерства не дає гомосексуалам прав, якими користуються різностатеві пари: це неможливість взяти прізвище партнера, заборона на спільне усиновлення дітей, а також заборона на штучне запліднення.

Сподіваюсь, Фідес і Християнсько-демократична партія доведуть справу до кінця і заборона на реєстрацію неподобства буде прописана у новій Конституції країни.

Годі, награлися вже з социками у толерантність. Прийшла пора повертатися до традиційних цінностей. :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Дмитрий Федоренко
Прийшла пора повертатися до традиційних цінностей. :icon_mrgreen:

"Як помру, то поховайтэ..." (с) :rofl_mini:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Кожного року орнітологи столичного зоопарку Угорщини ловлять молодих лелек, щоб залишити їх у себе і допомогти пережити зиму. Інакше б лелеки полетіли на південь Африки зимувати, але через свій вік вони б туди просто не долетіли і загинули, вважають співробітники зоопарку. Як тільки настає весна, орнітологи їдуть на рівнини заповідника Хордобадь і випускають лелек на свободу, які до того вже підросли за зиму.

2011-04-06t130942z-1157977421-gm1e7461mye01-rtrmadp-3-hungary.jpg

2011-04-06t131541z-559288757-gm1e7461n8601-rtrmadp-3-hungary.jpg

2011-04-06t131304z-840886224-gm1e7461n3601-rtrmadp-3-hungary.jpg

vyvneiytgghencjv.jpg

2011-04-06t131125z-1319855869-gm1e7461n1o01-rtrmadp-3-hungary.jpg

2011-04-06t132012z-503320237-gm1e7461ngc01-rtrmadp-3-hungary.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В Ужгороді з'явиться більше сотні нових сакур. Про це повідомив Ужгородський міський голова під час міні-акції з благоустрою біля Генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді. Разом з представниками консульства та міської влади мер висадив кілька сакур на Православній набережній.

Генеральний консул Угорської Республіки в Ужгороді Йожеф Бачкаі зауважив, що рік, під час якого Угорщина головує у парламенті Європейського Союзу, знаменний акціями, що стосуються проведення добровільних робіт країнами-членами ЄС. «До цієї програми ми приєднали й Ужгород. Як бачимо, за участі Консульства в обласному центрі Закарпаття проводяться різні волонтерські роботи. Сьогодні ж спільно з міським головою Віктором Погорєловим ми висадили сакури», - зазначив дипломат, подарувавши усім учасникам акції значки, які символізують причетність людини до добровільних робіт. Перед дипломатичним представництвом прибирали, вапнували старі дерева і саджали нові, а саме сакури. Ці дерева, своєрідний бренд Ужгорода, символізують спільні мрії про те, щоб місто над Ужем було гарним і доглянутим.

Міський голова Віктор Погорєлов розповів, що цієї суботи, 9 квітня, на Слов'янській набережній Ужа в напрямку Боздоського парку висадять більше ста деревець японської вишні, утворюючи таким чином найдовшу сакурову алею у Європі, яка має сягнути двох кілометрів.

http://umr.uzhgorod.ua/news/737

4626.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
В Ужгороді з'явиться більше сотні нових сакур. Про це повідомив Ужгородський міський голова під час міні-акції з благоустрою біля Генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді. Разом з представниками консульства та міської влади мер висадив кілька сакур на Православній набережній.

Какое-то у Вас наблюдается УгороВенгропоклонение :icon_mrgreen:

P.S. Жду срочных наездов на Израиль :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Згідно з рішенням Будапештської міської ради, з 5 травня площа імені Рузвельта яка знаходиться перед Академією наук, буде носити ім'я угорського політика-реформатора і письменника XIX століття, графа Іштвана Сечені (Széchenyi István).

Пропозицію мера Будапешта Іштвана Тарлоша було підтримано правлячою партією Fidesz, а також, партіями Jobbik і LMP. Соціалістична партія пропозицію мера не підтримала. Зміна назви була запропонована президентом Академії Йожефом Палінкаш та підтримана муніципальною радою п'ятого району Будапешта. На думку мера Будапешта Іштвана Тарлоша, Іштван Сечені пов'язаний з площею в багатьох відносинах, оскільки в 1825 році він запропонував щорічний дохід від своїх маєтків на заснування Академії наук. Окрім того, будівництво Ланцюгового моста, першого постійного мосту в Будапешті, було ініційовано саме графом Сечені, статуя якого розташована в північній частині площі.

3146_1.jpg

http://www.hungary-ru.com/?mode=news&id=3146

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

У Будапешті встановлено пам'ятник жертвам Катині. У заході взяли участь президенти Польщі та Угорщини Броніслав Коморовьский та Пал Шмітт. Президент Угорщини заявив: "Ми знаємо, що відбувалося в Катинському лісі та розуміємо, що довелося пережити польським друзям".

Угорський президент зазначив, що пам'ятник, який встановлено в центрі Будапешта, залишиться там назавжди. Встановлення пам'ятника в столиці Угорщини Коморовьский назвав черговим доказом перемоги правди про Катинь. Він заявив, що Катинський злочин - один з багатьох злочинів, скоєних комуністичною системою проти поляків, угорців і росіян.

Пам'ятник має форму великого куба з елементами, що імітують дерева, в середині блоку перебуває світлова інсталяція. Президенти також посадили два дуби, які символізують двох угорців, жертв злочинів періоду Другої світової війни , капітанів Війська Польського Аладара Емануеля Коромпава і Оскара Рудольфа Кюнеля, повідомляє Polska Agencja Prasowa.

640089,663034,9.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Днями офіційний Будапешт пояснив, що отримають представники угорської діаспори в Україні, скориставшись Законом «Про спрощення процедури набуття громадянства», який набув чинності в Угорщині з 1 січня цього року. Отримають далеко не те, про що мріяли. Закарпатці, серед яких багато людей із угорським корінням, розчаровані. Тим не менше, документи оформляють – про всяк випадок...

Хтось мріяв про паспорт угорця, а відповідно – про вільне, безвізове пересування Шенгенським простором та багатьма країнами світу. Хтось чекав на соціальні та медичні пільги, які надає своїм громадянам Угорщина. Проте нічого такого чекати не слід. Про це Радіо Свобода повідомила заступник Державного секретаря з питань національної політики Угорщини Жужанна Репаш.

«Людина отримує гарний такий документ, який свідчить, що вона набула громадянство. Отримує спеціальний код, номер цього документа – і більше нічого», – каже Репаш.

Власне, не дасть посвідчення громадянина і того, про що мріяла угорська діаспора в Україні, – права голосування та права участі у виборах.

«Зараз у нас тривають напрацювання нової Конституції, після цього буде розробка закону про вибори. Оскільки виникає нова юридична ситуація – надання права голосу громадянам Угорщини, які живуть за її кордонами, – то це питання ще лише розглядатимуть», – сказала Репаш.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Окрім призначеного на 5 травня перейменування площі Рузвельта, мер Будапешта Іштван Тарлош також зібрався перейменувати іншу центральну площу - площу Москви (Москва тер), а заразом перенести з площі Свободи (Сабадшаг тер) пам'ятник радянським воїнам.

Це єдиний в Будапешті пам'ятник, який довелося обгородити парканом і тримати біля нього постійну поліцейську охорону, оскільки він став улюбленим місцем антиурядових народних гулянь.

Прибрати радянського кам'яного гостя з площі свободи не так вже й просто. Потиск кам'яної десниці підкріплено міжурядовою угодою [з РФ] про взаємну охорону військових монументів і поховань. Перейменувати площу Москви назад у площу Кальмана Селла - угорця-міністра фінансів за часів імператора Франца-Йосифа - швидше за все, вдасться.

monument-to-irony.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Радикальні націоналісти Угорщини у вівторок почали «громадянське патрулювання» одного зі східних угорських міст, густонаселеного циганами. За словами депутата від партії «Jobbik» Гергея Рубі, двотижневий патруль складається з двохсот членів «Асоціації Цивільного Патруля Кращого Майбутнього» і організований як протест проти «зростаючої злочинності в регіоні».

Як повідомляє кореспондент MTI, зіткнень з місцевим населенням не було. За останні місяці в декількох селах вже проводилося патрулювання. Поліція відреагувала на це, заявивши, що «поліція округу забезпечує підвищені заходи безпеки в цьому районі. Підтримка громадського порядку є державною монополією і може здійснюватися тільки силами поліції ».

«Асоціацію Цивільного Патруля Кращого Майбутнього» асоціюють з радикальною націоналістичною партією «Jobbik» (лідер Габор Вона). Як сказав Гергей Рубі, ця кампанія є відповіддю на заклики місцевих жителів забезпечити кращий захист населення від крадіжок. Рубі стверджує, що поліція призначила всього одного поліцейського патрулювати три села, включаючи велику сільськогосподарську площу.

http://www.politics.hu/20110413/nationalis...-e-hungary-town

3816_pic1_n.jpg

Jobbik%20in%20Roma%20settlement_thumb[3].jpg?imgmax=800

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В Угорщині почалася підготовка до фестивалю скульптур з піску. 50 художників з 15 країн представлять свої тендітні твори. Виставка робіт зайняла більше п'яти тисяч квадратних метрів. Темою фестивалю стали країни і континенти.

157820.jpeg

157821.jpeg

157822.jpeg

157823.jpeg

157824.jpeg

157825.jpeg

157826.jpeg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Сьогодні парламент Угорщини голосуватиме за нову редакцію Конституції. Голосування відбудеться, незважаючи на бойкот з боку ряду опозиційних партій.

Нинішній парламент Угорщини, обраний минулого року, наполягає на демократизації держави і остаточному знищенні залишків комуністичного ладу, який припинив існування у 1989 році.

Голосування проходитиме під акомпанемент акцій протесту. Напередодні тисячі жителів країни вийшли на вулиці, протестуючи проти нової редакції Конституції, а правозахисні групи заявили, що вона послабить демократію і негативно позначиться на існуючому балансі політичних сил країни.

Новою редакцією конституції передбачається називати країну просто Угорщиною (зараз Республіка Угорщина), буде закріплений принцип громадянства "по крові", планується заборонити одностатеві шлюби, змінюється порядок і принципи прийняття найважливіших державних рішень.

http://www.ea-ua.info/news.php?news_id=166...ews_show_type=1

У Джозефа Тарі з Угорщини цікаве хобі - він збирає книги. Ні, не звичайні книги, цим зараз нікого не здивуєш. Тарі збирає мініатюрні книги, у яких довжина не перевищує 76 міліметрів. Серед накопичених Джозефом екземплярів є книги, яким понад 100 років! Загалом, досить цікава колекція, яка уміщається в набагато меншому просторі, ніж те, яке було б потрібне для розміщення 4,5 тисяч звичайних, повнорозмірних, книг.

http://www.mukachevo.net/ua/news/view/4002...BE%D1%82%D0%BE)

p_40024_1_large.jpg

p_40024_2_large.jpg

p_40024_3_large.jpg

p_40024_4_large.jpg

p_40024_5_large.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Офіцер ВПС ЦАХАЛа, що летів до США з пересадкою в Будапешті, був арештований в минулі вихідні угорською владою після того, як в його багажі було виявлено пістолет з повною обоймою патронів.

Як повідомляє сьогодні газета "Гаарец", на допиті офіцер спочатку стверджував, що не знає, звідки в його багажі взявся пістолет. Однак пізніше він зізнався, що зброя належить одному з його родичів і, судячи з усього, була забута ним у сумці.

Влада Угорщини поставили до відома про інцидент посольство Ізраїлю в Будапешті, яке сповістило ШАБАК, управління цивільної авіації та управління аеропортів. Інцидент викликав обурення служб безпеки США та Угорщини, які звинуватили службу безпеки аеропорту імені Бен-Гуріона в халатності.

На цей час невідомо, чи будуть пред'явлені звинувачення офіцеру або ж його депортують в Ізраїль. "Гаарец" зазначає, що якби пістолет був виявлений в аеропорту США, офіцеру загрожував би серйозний тюремний термін.

http://newsru.co.il/world/18apr2011/gun3203_print.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Угорський уряд розглядає питання про надання матерям права голосувати за своїх дітей.

Ідея про те, щоб надати матерям додаткові голоси за кількістю наявних у них дітей, виникла у правлячої в Угорщині партії Fidesz давно. Як пояснював на прес-конференції, присвяченій поданням відповідного законопроекту, його автор, один з керівників партії і член Європарламенту Йозеф Сайер, «приблизно 20% нашого суспільства - діти. Це досить велика частина, яка ніким не представлена. Наші майбутні покоління не представлені в процесі прийняття рішень ».

Спочатку партія мала намір включити пункт про надання матерям додаткових голосів до конституції, питання про ухвалення якої сьогодні обговорює угорський парламент. Проте під тиском громадської думки (угорці серйозно побоювалися, що нова виборча норма надасть додаткові переваги в першу чергу циганам) вирішили в конституції цю ідею не закріплювати, а прийняти окремим законом. Більше того, для забезпечення ще більшого захисту від багатодітних циганських сімей в Угорщині відмовилися і від ідеї надання матерям голосів відповідно до кількості дітей. «Матерям буде надано право голосу лише для однієї дитини», - пояснив Йозеф Сайер.

«Ми знаємо, що все це виглядає трохи дивно, однак років 50 тому було дивним надавати виборчі права чорним, а 100 років тому - жінкам», - цитує угорське агентство MTI пана Сайером.

Угорщина зовсім не перша країна, яка почала дискусію з питання про надання матерям додаткових голосів. У середині 1980-х років з подібною ідеєю виступив американський демограф Пол Демені, який говорив, що діти «не повинні залишатися без права голосу до 18 років». За його уявленням, дитина повинна була мати один голос, який ділився б між батьком і матір'ю. Вже на початку 2000-х років застосування в тій чи іншій мірі ідеї Демені розглядалося в Німеччині та Японії, однак до остаточного думки там так і не дійшли.

За словами багатьох експертів, надання додаткових голосів абсолютно безпрецедентно для сучасних демократичних держав. «Це повертає нас у XIX століття з його обмеженнями права голосу відповідно до рівня доходу і так далі. Надання додаткових голосів для людей з сім'ями підриває політичні права тих, хто зробив свій вибір на користь того, щоб не мати сім'ї », - говорить професор права Університету Чикаго та експерт у сфері нових демократичних держав Том Гінзбург.

Законопроект, підготовлений Йозефом Сайером, підтриманий урядом країни і буде розглянутий парламентом. Однак поки немає ніякої впевненості в тому, що він буде прийнятий: як повідомляє лондонська The Daily Telegraph , у законопроекту є маса противників і в лавах самої правлячої партії.

http://www.kommersant.ru/doc/1623990

PS: Заклики про введення майнового цензу на право обирати тут на форумі лунали вже неодноразово. Цікаво, а як щодо можливості мати додатковий голос за кожну дитину? :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Парламент Угорщини схвалив сьогодні нову Конституцію країни. За введення нового основного закону голосували тільки члени правлячої правоцентристської коаліції, яка має дві третини місць в законодавчому органі країни.

«За» проголосували 262 депутати, 44 – проти, двоє утрималися. Соціалісти та члени ліберальної партії LMP (Політика може бути іншою) бойкотували голосування. Депутати від украй правої партії «Jobbik» (За кращу Угорщину) голосували проти.

Нова конституція набуде чинності 1 січня 2012 року.

http://www.radiosvoboda.org/articleprintview/9497789.html

alakuloules.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...