Перейти к публикации
Лилия-Я

Задолженность по зарплате

Рекомендованные сообщения

Подскажите, пожалуйста, как воздействовать на ситуацию связанную с не выплатой заработной платы в течение 3-х месяцев? Предприятие относится к государственной собственности. Заранее спасибо!

Прошу без флуда!

составить заявление в суд

Поделиться сообщением

Способов, известных мне, есть несколько.

Все они заключаются, естественно, в направлении заявлений и жалоб в различные контролирующие инстанции.

1. Приведу статью из юр. журнала по поводу уголовной ответственности работодателя за невыплату зарплаты:

Не виплачували вчасно? Відповідайте. Кримінальна відповідальність за порушення строків виплати заробітної плати як засіб тиску на роботодавця

Недотримання строків виплати працівникам заробітної плати є грубим порушенням законодавства України про працю. Відповідно до ст. 35 ЗУ «Про оплату праці», контроль за дотриманням законодавства щодо оплати праці на підприємствах здійснюють: Міністерство праці України та його органи; фінансові органи; органи Державної податкової інспекції; професійні спілки та інші органи та організації, що представляють інтереси найманих працівників. Вищий нагляд за дотриманням законодавства про оплату праці здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори.

Кримінальний Кодекс України від 5 квітня 2001 р. (далі - КК) передбачає кримінальну відповідальність посадових осіб за порушення трудового законодавства. Так, ст. 175 КК України передбачає кримінальну відповідальність за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат. Таким чином держава намагається захистити права працівників та запобігти подальшому порушенню їхнього конституційного права на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом і на своєчасне її отримання, але при цьому потрібно захистити права працівника, адже часто сам працівник зробити це не в змозі. І саме тут на допомогу йому приходять юристи.

Право кожного громадянина на своєчасне одержання винагороди за працю та отримання соціальних виплат закріплено у статтях 43, 46 Конституції України. Реалізація зазначених конституційних прав громадян урегульована Законом від 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», Кодексом законів про працю України (далі - КЗпП), Конвенцією Міжнародної Організації Праці № 95 «Про охорону заробітної плати», 1949 р., ратифікованою Верховною Радою УРСР 04.08.1961, іншими законодавчими та нормативними актами.

Зокрема, ст. 24 вищевказаного Закону визначено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості. Таке саме положення міститься у ст. 115 КЗпП.

Згідно зі ст. 175 КК, передбачено кримінальну відповідальність за умисну безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше, ніж за один місяць, яка вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності.

«Юридична газета»

29 листопада 2007 року, № 48 (131), стор. 16

Поэтому можно написать заявление в прокуратуру о преступлении.

2. Письмо в Министерство социальной политики (01001, м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10

Тел. (044) 289-54-48, (044) 226-24-45).

3. Звонок сюда

Также не забывайте о Законе "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати"

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2050-14

Поделиться сообщением

Иван, а может Вы подскажете как насчитать компенсацию за задержку выплаты зароботной платы при увольнении, согласно ст. 117 КЗоТ Украины? Там написано, что за задержку при расчете выплачивается средний зароботок за всё время задержки по дату фактического расчета, меня интересует следующее:

- имеються в виду только рабочие дни или календарные;

- есть ли ограничения в сумме или в сроке (типа не более чем сумма основного долга или не более чеп за один год)?

например образовался долг в 2008 году и по сегодняшний день он не погашен, спор рассматривается в суде и судья просит указать сумму долга с компенсацией, как правильно расчитать компенсацию? Буду очень благодарна за помощь.

Поделиться сообщением

Иван, а может Вы подскажете как насчитать компенсацию за задержку выплаты зароботной платы при увольнении, согласно ст. 117 КЗоТ Украины? Там написано, что за задержку при расчете выплачивается средний зароботок за всё время задержки по дату фактического расчета, меня интересует следующее:

- есть ли ограничения в сумме или в сроке (типа не более чем сумма основного долга или не более чеп за один год)?

например образовался долг в 2008 году и по сегодняшний день он не погашен, спор рассматривается в суде и судья просит указать сумму долга с компенсацией, как правильно расчитать компенсацию? Буду очень благодарна за помощь.

Не Иван, но попробую ответить, а Иван меня поправит если ошибусь)))

1. календарные дни берутся в расчет, за исключением праздничных дней,

2.срока давности по ЗП нет.

Пишите сумму долга по ЗП попробуем посчитать

Поделиться сообщением

Дата увольнения 30.03.2008 - расчет при увольнении не произведен, на момент увольнения задолженность по зарплате за четыре месяца: декабрь, январь, февраль, март. Среднедневной заработок 145 грн.65 коп., долг за четыре месяца составляет 12 264 грн. 60 коп.

Дата следующего заседания 20 марта 2011 г.

Если можно на эту дату помогите посчитать сумму исковых требований: средний зароботок, что там ещё можно посчитать..

И ещё вопрос, если я после увольнения сразу устроилась на работу, то это не влияет на компенсацию за невыплату зарплаты, предусмотренную ст. 117 КЗоТа?

Поделиться сообщением

Громадянка, попробую посчитать в понедельник(дома калькулятор накрылся)

Поделиться сообщением

Громадянка, попробую посчитать в понедельник(дома калькулятор накрылся)

Буду безмерно благодарна!

Поделиться сообщением

необходима не начисленная ЗП ,

а на руки т.е. за вычетом всех налогов.

хотя её конечно можно высчитать, теоретически...

зная помесячную ЗП(декабрь=...грн; январь=грн.......)

если условно принять, что

чистая ЗП которая должна была быть Вам выплачена 12 264,60 *38%(Прирост индекса потребительских цен за период невыплаты дохода, %)=4660,54

это при условии, что задолженность погашена в феврале

в марте будет больше, но нет пока индекса для марта

Изменено пользователем mars

Поделиться сообщением

компенсация рассчитывается исходя из суммы среднего заработка за последние два месяца, предшествующие вашему увольнению без вычета налогов и сборов.

т.е. если у вас зарплата за два месяца была в сумме, например, 4000 гривен, то делим 4000 на 60 (количество дней в 2-х месяцах) получаем 67 гривен в день.

И эти 67 грн. умножаем на количество календарных дней начиная с дня увольнения по день вынесения решения суда.

Как бы суд должен сам рассчитывать эту сумму.

Но вы узнайте, когда будет вынесено решение суда, и только тогда можно будет рассчитать сумму компенсации.

Поделиться сообщением

Иван, а почему только 2 последних месяца берется в расчет?

Разве так рассчитывается компенсация?

Или имеет значение предприятие само начисляет так:

В соответствии с п. 4 Порядка № 159 сумма компенсации рассчитывается как произведение суммы начисленной, но не выплаченной работнику зарплаты за соответствующий месяц (после удержания налогов и обязательных платежей) и прироста индекса потребительских цен (индекса инфляции) в процентах для определения суммы компенсации, деленное на 100

а если через суд то по другому порядку?

Поделиться сообщением

Дата увольнения 30.03.2008 - расчет при увольнении не произведен, на момент увольнения задолженность по зарплате за четыре месяца: декабрь, январь, февраль, март. Среднедневной заработок 145 грн.65 коп., долг за четыре месяца составляет 12 264 грн. 60 коп.

Дата следующего заседания 20 марта 2011 г.

Если можно на эту дату помогите посчитать сумму исковых требований: средний зароботок, что там ещё можно посчитать..

о.. ну так вы и сами всё уже знаете :justcuz_spliff:

И ещё вопрос, если я после увольнения сразу устроилась на работу, то это не влияет на компенсацию за невыплату зарплаты, предусмотренную ст. 117 КЗоТа?

нет, не влияет.

Иван, а почему только 2 последних месяца берется в расчет?

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main...nreg=100-95-%EF

II. Період, за яким обчислюється середня заробітна плата

2. Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати і середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Изменено пользователем Иван Переверзев

Поделиться сообщением

Иван, а скажите еще

Разве не так рассчитывается компенсация?

В соответствии с п. 4 Порядка № 159 сумма компенсации рассчитывается как произведение суммы начисленной, но не выплаченной работнику зарплаты за соответствующий месяц (после удержания налогов и обязательных платежей) и прироста индекса потребительских цен (индекса инфляции) в процентах для определения суммы компенсации, деленное на 100

Поделиться сообщением

Иван, а скажите еще

Разве не так рассчитывается компенсация?

нет, 159-й порядок - это расчёт компенсации за задержку зарплаты.

У нас же поднят вопрос не задержки зарплаты, а задержки рассчёта при увольнении, который до сих пор не произведён.

В соответствии со ст. 117 КЗоТа надо рассчитать сумму средней заработной платы за всё время задержки такого рассчёта.

Ну а рассчёт СЗП - это порядок №100.

Изменено пользователем Иван Переверзев

Поделиться сообщением

Спасибо за помощь, примерно подсчитала и вот что у меня вышло: 12 264,60 грн. - долг за четыре месяца заработной платы; среднедневная заработная плата составила 145,65 грн.

Компенсацию посчитала примерно на 01 апреля в иске написала, что при вынесении решения другого числа - данная сума будет мною соответственно скорректирована),получилось 730 календарных дней*на 145,65 грн=106 324,5 грн. среднего заработка за весь период задержки.

Скажите, а компенсацию в соответствии с индексом инфляции нужно считать? И как это делать?

Поделиться сообщением

Спасибо за помощь, примерно подсчитала и вот что у меня вышло: 12 264,60 грн. - долг за четыре месяца заработной платы; среднедневная заработная плата составила 145,65 грн.

Компенсацию посчитала примерно на 01 апреля в иске написала, что при вынесении решения другого числа - данная сума будет мною соответственно скорректирована),получилось 730 календарных дней*на 145,65 грн=106 324,5 грн. среднего заработка за весь период задержки.

Скажите, а компенсацию в соответствии с индексом инфляции нужно считать? И как это делать?

Компенсацыя - это немного не то.

Хотя вот этот иск удовлетворен судом, правда, частично - моральнойго вреда 1000 грн.

Позовна заява

про стягнення заробітної плати, відшкодування моральної шкоди

(уточнена)

З 15.03.2002 року я працювала учнем швачки, швачкою 3-го розряду на ЗАТ ”Дніпродзержинський швейний комбінат”.

Наказом № 73 п від 04.10.2002 року я звільнена за власним бажанням. Таке рішення мною було прийнято у зв'язку з тим, що заробітна плата, в кращому разі, виплачувалася несвоєчасно і частково, а в останні місяці роботи не виплачувалася взагалі.

Згідно ст. 116 КЗпП України при звільненні співробітника виплата всіх сум, які належать йому від підприємства проводиться в день звільнення.

Проте, на момент звільнення, тобто на 04.10.2002 роки, і до теперішнього часу розрахунок по заробітній платі і іншим грошовим нарахуванням ЗАТ ”Дніпродзержинський швейний комбінат” зі мною не провів. На неодноразові звернення в бухгалтерію швейного комбінату я отримувала незрозумілі відповіді, що грошей немає і не буде.

Враховуючи, що право на своєчасне отримання винагороди за працю захищається законом (ст. 43 Конституції України), я вирішила подати позовну заяву в суд ”Про стягнення заробітної плати”. З метою уточнення позовних вимог і суми заборгованості 27.10.2004 року мною відправлено заяву голові правління ЗАТ ”Дніпродзержинський швейний комбінат” (копії чека і заяви додаються).

Згідно, повідомлення про вручення поштового відправлення (копія додається) 28.10.2004 заяву отримано особою, відповідальною за поштову кореспонденцію ЗАТ ”Дніпродзержинський швейний комбінат”. Керівництвом швейного комбінату, в порушення ст. 20 Закону України ”Про звернення громадян”, відповідь на моє звернення до теперішнього часу не надана.

Тільки за запитом суду керівництво комбінату надало довідку про заборгованість по заробітній платі, згідно якої заборгованість склала 475,61 грн.

Відповідно до ст. 34 Закону України ”Про оплату праці” компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.

На підставі повідомлення державного комітету статистики України від 17.05.2005 р., повідомлення державного комітету статистики України від 06.07.2005 у відповідності до Рекомендації, відносно порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ № 62-97р від 03.04.97 р. мною підрахована загальна заборгованість ЗАТ ”Дніпродзержинський швейний комбінат” по заробітній платі з урахуванням індексу споживчих цін (індексу інфляції):

2002 р. Індекс інфляції

жовтень 100,7

листопад 100,7

грудень 101,2

2003 р.

За рік вцілому 108,2

2004 р.

За рік вцілому 112,3

2005 р.

січень-червень 106,4

липень 100,3

100,7*100,7*101,2*108,2*112,3*106,4*100,3 = 1331 %

Отже, сума боргу за станом на початок серпня 2005 року з урахуванням індексу інфляції складає:

475,61 х 1331 %

------------------------- = 6330,37 гривень

100%

Таким чином, загальна заборгованість по заробітній платі складає 6330,37 гривень.

Крім того, у зв'язку з триваючою з 04.10.2002 року, необґрунтованою невиплатою заробленої мною оплати за працю, мені також заподіяна і моральна шкода, яка виразилась в тому, що працюючи в ЗАТ ”Дніпродзержинський швейний комбінат” я виконувала свої обов'язки сумлінно, не зважаючи на особистий час і здоров'я. А коли я зверталась із законним проханням виплатити мені заборгованість по заробітній платі – зустрічала байдужість і черствість. Таке ставлення керівництва комбінату принижує мою честі і гідність, складається таке враження, що я повинна гроші ЗАТ і приходжу до них з проханням про подаяння, а не за своєю заробітною платою. Таким чином, я не можу отримати зароблені мною гроші протягом 3-х років.

У мене маленька дитина і вказані кошти я бажала б витратить на неї, проте, у зв'язку з невиплатою ЗАТ ”Дніпродзержинський швейний комбінат” зароблених мною грошей я вимушена обмежувати себе і дитину, від чого душевно страждаю, відчуваю себе приниженою.

У звязку протиправним діям керівництва комбінату, я не можу отримати зароблені мною кошти, що викликає насмішки з боку моїх родичів.

Вказані обставини порушують мої законні права, принижують мою особисту гідність, спричиняють моральні страждання і примушують докладати додаткові зусилля для організації нормального життя. Заподіяний мені моральний збиток я оцінюю в 3000 гривень.

Крім того, відповідач навмисно ухиляється від виплати заробленої мною заробітної плати, надав суду повідомлення щодо неможливості виплатити заборгованість у зв’язку з відсутністю коштів та роботи, арештом розрахункових рахунків. При цьому ”Дніпродзержинський швейний комбінат” працює - тому вважаю за необхідне забезпечення позову накладенням арешту на майно відповідача, так як невжиття заходів забезпечення позову зробить неможливим виконання рішення суду

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 43, 124 Конституції України, ст. 116, 237-1 КЗпП України, ст. 34 Закону України ”Про оплату праці”, ст. 3, 151 ЦПК України, ст. 16 ЦК України,

Изменено пользователем Kent

Поделиться сообщением

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

• Создать...