Перейти к публикации
СкиФ

Незаконно перевірили техстан машини!

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Сьогодні зупинили бортову Газель мого єдиного дніпродзержинського друга, якого я дуже добре знаю вже більше 10 років. За кермом був водій мого друга, а друг був поруч. Він, як і багато хто з водіїв (це я знаю з власного досвіду спілкування з водіями, багатьма), цілорічно, паркує машини не на ручні гальма, а передачею. Тому скажемо відверто, справність ручних гальм його мало цікавить. Але за більше 10-ти років управління ТЗ, жодних прикрих наслідків зза несправного "ручника" не виникало. У товариша і джип свій, і вантажні газелі (займається у т.ч. вантажоперевеннями, коли й сам за кермо Газелів своїх сідає, та зазвичай наймані водії)

Тепер що відбулося:

1. Зупинили, перевірили документи.

2. Сказали поставити машину на "ручник", перевірили що поставив.

3. Штовхнули ногою заднє колесо, машина катнулася.

4. Сказали що забирають машину на штрафмайданчик, нахабно (залізли в машину) вирвали с вікна талон ТО, виписали акт огляту ТЗ, акт вилучення талону ТО, Протокол і Постанову.

5. За моєю порадою Друг зателефонував на телефон довіри, ті вийшли на дайців, і у результаті ми "відбили" машину. Машину на штрафмайданчик не забрали. До того ж дайці, дзвінком, яким їм заборонили забирати машину (заборона аргументована листом-роз'ясненням Мінюста, щодо можливих приводів тимчасового затримання ТЗ), отримали пораду залучити свідків, щодо несправності ручних гальм. Дайці зупинили іншу машину, перевірили що у тих замість полісу автоцивілки лише ксерокопія договору-поліса, і ... отримали чудових двох свідків, при яких знову ж катнули газель мого друга.

Це події. А ось що я думаю з цього приводу:

1. Друг мій вкрай неправий, що взагалі повівся на перевірку техстану машини.

2. Дайці не мали права перевіряти стан машини, так як явних ознак несправності ТЗ не було, і так як у ПДР прибрали право перевірки техстану ТЗ на дорозі.

3. Дайці не провели фото-відеозйомки несправностей "ручника", як того вимагає чинний Порядок, у разі незгоди водія з висновком дайців. Свідки, до того ж взагалі не зазначені як варіант доказу несправностей у чинному Порядку.

4. Дайці не використали техпристроїв, для визначення несправності, як того обов'язково вимагає Порядок.

Висновок:

(Наказ 111 я ще не вичитував з цього приводу).

1) Дайці порушили права водія (ПДР), витребувавши перевірку техстану ТЗ, хоча водій не зобов'язаний надавати ТЗ на таку перевірку, рухаючись дорогою.

2) Дайці категорично порушили ПОРЯДОК здійснення контролю за технічним станом колісних транспортних засобів під час їх експлуатації, не проводивши фото-відеозйомку несправностей, а запросивши свідків.

Ось витяги з НПА, які я нарив і які мають пряме відношення до ситуації:

ПОРЯДОК здійснення контролю за технічним станом колісних транспортних засобів під час їх експлуатації

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає процедуру проведення працівниками Державтоінспекції (далі - ДАІ) перевірок технічного стану колісних

транспортних засобів (далі - КТЗ) під час їх експлуатації в період між державними технічними оглядами, які здійснюються у випадку

наявних ознак, що свідчать про технічну несправність КТЗ (у нашому випадку ознак несправностей не було видно дайцями під час зупинки ТЗ)...

II. Організація роботи щодо перевірки технічного стану КТЗ

4. ... У разі незгоди водія з результатами перевірки КТЗ, а також перевірки КТЗ, які належать іноземцям, застосовуються засоби фото-

і кінозйомки, відеозйомки для збереження результатів цієї перевірки.

4.1. Візуально перевіряються складові частини КТЗ, перелічені в підпунктах b, f, g, h, і пункту 14 Акта перевірки.

4.2. З використанням засобів вимірювальної техніки перевіряються складові частини КТЗ, перелічені в підпунктах a (це і є "гальмівна система"), c, d, e, f пункту 14 Акта перевірки.

III. Порядок складання Акта перевірки технічного стану колісного транспортного засобу

5. У пункті 16 Акта перевірки працівник ДАІ зазначає короткий опис несправностей, які виявлені під час перевірки, а також у разі

застосування засобів фото- і кінозйомки, відеозйомки - проставляє про це відповідну відмітку.

6. У разі коли перевірка технічного стану проводилася з використанням засобів фото- і кінозйомки, відеозйомки матеріали

фото- і кінозйомки, відеозйомки долучаються до оригіналу Акта перевірки і є його невід'ємною частиною. ...

А аргументували свої дії дайці начебто вимогами ПДР. А тепер шукаємо відмінності між останньою редакцією ПДР і попередньою:
Діючі ПДР

2.4. На вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з

дотриманням вимог цих Правил, а також:

б) дати можливість перевірити номери агрегатів і

комплектність транспортного засобу;

Минула редакція ПДР:

2.4. На требование работника милиции водитель должен остановиться с соблюдением

требований настоящих Правил, а также:

б) дать возможность проверить техническое состояние, номера агрегатов и комплектность

транспортного средства;

Знайшли відмінності? Я теж. :)

А найголовніша проблема, що машина тепер без талону ТО, і не може приносити дівіденти власнику, хоча придбали машину саме для заробляння грошей... І водій не був зобов'язаний надавати для перевірки машину, і дайці не мали права без техприладів виявляти несправність, і не мали права, враховуючи незгоду водія, не використовувати фото-відеофіксацію несправності, а все одно маємо шо маємо: Постанова винесена, талон ТО вилучений, машина грошей не приносить. Добре хоч не забрали машину на штрафмайданчик. Судитися, це ще місяць на приколі машині простояти (щонайменше). Що робити з ситуацією - поки не зрозуміло, тому чекаю на поради. Тимчасовий талон ТО (якось так папірець називається діє 10 діб (наче так).

П.С. Не давайте дайцям перевіряти техстан машини окрім як на МРЕВ!

Изменено пользователем Скиф

Поделиться сообщением

Гость Дмитрий Федоренко

В суд! И жалобу в ДГАИ!

1 Незаконный техосмотр. Тем более что этот "осмотр" не выдерживает никакой критики!

2 Недополученная прибыль как результат незаконных действий сотрудников ГАИ.

3 Моральный ущерб.

Поделиться сообщением

0. В суд! И жалобу в ДГАИ!

1. Незаконный техосмотр. Тем более что этот "осмотр" не выдерживает никакой критики!

2. Недополученная прибыль как результат незаконных действий сотрудников ГАИ.

3. Моральный ущерб.

0. Логічно

1. Так ото ж.

2. Не маю поки практики таких скарг, як аргументувати не знаю, треба "кумекати", або просити "допомогу зали".

4. Моралку з ДАЙців? А є прецеденти?

Головне питання як швидше повернути талон ТО. Судитися можна хоч вічність, а ось втрачати гроші на простоюванні машини - ось це проблема...

Поделиться сообщением

Гость Дмитрий Федоренко
0. Логічно

Авжеж! :)

1. Так ото ж.

Ну так - мочить в сортире.

2. Не маю поки практики таких скарг, як аргументувати не знаю, треба "кумекати", або просити "допомогу зали".

Ну дак собственно карты в руки. Главный аргумент - решение суда.

Как будет то и будем кумекать.

4. Моралку з ДАЙців? А є прецеденти?

А это и не важно. :)

Головне питання як швидше повернути талон ТО. Судитися можна хоч вічність, а ось втрачати гроші на простоюванні машини - ось це проблема...

До решегния суда - никак ИМХО.

Поделиться сообщением

Кроме прочего интересные "испытания" провели идпсы.

Опять же, согласно ПДД запрещается эксплуатация тс, если:

стоянкова гальмова система при відключеному від трансмісії двигуні не забезпечує нерухомий стан:

транспортних засобів з повним навантаженням - на уклоні не менше ніж 16 %;

легкових автомобілів, їхніх модифікацій для перевезення вантажів, а також автобусів у спорядженому стані - на уклоні не менше ніж 23 %;

вантажних автомобілів і автопоїздів у спорядженому стані - на уклоні не менше ніж 31 %;

Т.е. надо проверять возможность движения на уклоне, но никак не толчком. Это же просто бредятина полнейшая.

Мало ли сколько каши съел с утра этот толкач, может он и локомотив может пихнуть на 10 метров :)

Поэтому иск здесь в любом случае будет в пользу водителя, к бабке не ходи. Но до принятия судом решения, как и написал Дмитрий, талон никто не вернёт.

Поделиться сообщением

Гость Дмитрий Федоренко
Кроме прочего интересные "испытания" провели идпсы.

Т.е. надо проверять возможность движения на уклоне, но никак не толчком. Это же просто бредятина полнейшая.

Мало ли сколько каши съел с утра этот толкач, может он и локомотив может пихнуть на 10 метров :)

Поэтому иск здесь в любом случае будет в пользу водителя, к бабке не ходи. Но до принятия судом решения, как и написал Дмитрий, талон никто не вернёт.

+1!

Поделиться сообщением

:cowboy: да вже...

А якщо сплатити штраф, забрати талон, а паралельно судитися? Потім, після відміни Постанови судом, реал повернути сплачений штраф? Просто треба якнайскоріше повернути машину до роботи.

Вань. :) Спасибі. Щось я ПДР не дочитав. Бум знати тер.

Изменено пользователем Скиф

Поделиться сообщением

Гость Дмитрий Федоренко
:cowboy: да все...

А якщо сплатити штраф, забрати талон, а паралельно судитися? Потім, після відміни Постанови судом, реал повернути сплачений штраф? Просто треба якнайскоріше повернути машину до роботи.

Ничего не получится ИМХО!

Фактом уплаты штрафа мы признаём свою вину.

Поделиться сообщением

можно и так.

но вернуть деньги возможно будет не легко.

процедура толком не определённая, начиная от заявления в казначейство с посылом куда-то никуда, заканчивая иском к казначейству и последующими хождениями в исполнительную службу..

Поделиться сообщением

Тади виберемо таки напевно Штраф... Але чомусь здається що мона повернути сплачений штраф, вигравши суд (десь читав наче прецеденти). Ваняяя! Твоє слово! :)

Дивись вище.

Поделиться сообщением

можно и так.

но вернуть деньги возможно будет не легко.

процедура толком не определённая, начиная от заявления в казначейство с посылом куда-то никуда, заканчивая иском к казначейству и последующими хождениями в исполнительную службу..

Перспективненький розклад. Бум думати завтра. Спасибі, хлопці.

Поделиться сообщением

По штрафу то пока дело в суде можно и подождать с уплатой штрафа...

ПЫ.СЫ.

Скоро будут просить снять колесо для проверки тормозных колодок :)

Поделиться сообщением

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

• Создать...