Перейти к публикации
Кам'янчанин

Антикосмополіти

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

У неділю, 28 листопада, Фінляндія почала депортацію близько сорока циган, які, на думку влади, займаються жебрацтвом.

Мерія Гельсінкі уклала з ними угоду і має намір оплатити їм дорогу додому.

Однак, проти цього виступили правозахисники: вони звинуватили департамент Гельсінкі в "примусі циган до виїзду і проходженню країни курсом президента Франції Ніколя Саркозі".

У свою чергу, мерія стверджує, що депортація циган пройде за обопільною згодою сторін. Цигани отримають квиток на пором до Талліна і 300 євро на бензин.

Нагадаємо, 19 жовтня єврокомісар з питань юстиції і прав європейських громадян Вівіан Редінг заявила, що виконавча влада ЄС припиняє процедуру дисциплінарного покарання Франції за депортацію румунських і болгарських циган. Скандал вибухнув після того, як з Франції почали висилати циган, які організували в передмісті Парижа та інших міст нелегальні поселення.

За даними французького міністерства імміграції, лише з 28 липня по 17 серпня були депортовані 979 циган. 828 з них виїхали добровільно, отримавши від Парижа по 300 євро на дорослу людину і по 100 - на дитину.

[url="http://tsn.ua/svit/finlyandiya-slidom-za-franciyeyu-rozpochala-deportaciyu-ciganiv.html"]http://tsn.ua/svit/finlyandiya-slidom-za-f...yu-ciganiv.html[/url]


[img]http://glavred.info/images/o-00092088-a-00017303.gif[/img]

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Напередодні квітневих виборів, популярне фінське видання «Гельсінгін Саномат» провело дослідження причин популярності націоналістичної партії «Справжні Фіни». За останнім опитуванням, «Справжні Фіни», які володіють зараз лише п'ятьма депутатськими мандатами в Парламенті, каденція якого добігає кінця, набравши в 2007 році 4.1%, на цей раз отримають вже 18.4% голосів і стануть другою найбільшою партією після Національної Коаліційної Партії (20.7%). Така розстановка сил привернула увагу і з-за кордону, де експертів турбує, що партія відвертих євроскептиків створить проблеми плану по стабілізації євро і створить образ «баламутів» фінам, які до теперішнього часу вважалися зразковими громадянами Євросоюзу.

Є декілька пояснень запаморочливому злету «Справжніх Фінів». Дехто вважає, що це через те, що «Справжні Фіни» представляють собою національний рух, а не партію як таку. Соціологи пишуть, що таким чином фінський народ вирішив осадити професійних політиків, які, як здається, не проявляють турботу про повсякденні потреби людей.

Кореспондент «Гельсінгін Саномат» опитав присутніх на суботньому мітингу «Справжніх Фінів» у супермаркеті передмістя Якомякі, і виділив три основні причини підтримки цієї партії народом. Першу, прагматичну причину озвучив 59-річний Рейно, з типової робочої сім'ї, який до цих пір завжди голосував за ліві партії, такі як соціал-демократи чи «Лівий Альянс». Цього разу він підтримає «Справжніх Фінів». Рейно говорить, що він довго сидить без роботи, і, схоже, що роботи для людей його віку більше не буде. Він упевнений, що після виборів великі партії мають намір підвищити пенсійний вік, незалежно від того, що вони зараз говорять у виборчих кампаніях. Тому єдиною альтернативою він бачить «Справжніх Фінів».

Другу причину вдало характеризує приклад 68-річної Мілья Йокілехто. Це просто симпатія до партії. Вона голосувала за «Справжніх Фінів» і раніше. На її думку, партіям інших напрямів нічого запропонувати, вони всі на одне обличчя. Ідея зрозуміла. Неважливо, якщо хтось із «ваших» в чомусь помиляється, найголовніше - це симпатія.

Третю причину повідомив депутат міської ради Гельсінкі Юссі Халла-Ахо. На його думку, важливо те, що «Справжні Фінни» - це партія протесту, і помилка інших партій полягає в тому, що вони критикують «Справжніх Фінів» за їх протестну позицію, притому, що самі ясно показали, що не справляються зі своєю роботою.

http://www.hs.fi/english/article/Three+rea...+/1135264974852

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Фінські націоналісти - треті на виборах! У Фінляндії націоналістична партія "Справжні фіни" заручилася підтримкою практично кожного п'ятого виборця на загальних виборах, які відбулися в країні. "Справжні фіни" отримали близько 19% голосів і стали третьою за величиною партією в парламенті країни. Їх відрив від лідерів був зовсім незначним: Національна коаліційна партія отримала 20,4% голосів, Соціал-демократична партія - 19,1%.

За підсумками голосування, "Справжнім фінам" дістанеться 39 з 200 парламентських місць. На попередніх виборах цю політичну силу підтримали лише 4% виборців.

Партія "Справжні фіни" виступає проти імміграції до Фінляндії і критикує надання фінансової допомоги країнам Євросоюзу, що опинилися на межі банкрутства, як наприклад Португалії. До теперішнього часу при владі в Фінляндії перебувала помірна проєвропейська коаліція.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/0...h.shtml?print=1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

В Угорщині й Франції, Італії, Фінляндії та Нідерландах ультраправі партії стають впливовим сегментом політичного пейзажу. Їхні успіхи зумовлені не тільки певною недоброзичливістю до іммігрантів із третього світу, яка реально накопичується в суспільстві. Зміцненню позицій ультраправих, мабуть, найбільше посприяли офіційні опоненти. Традиційні політичні партії, що заступають одна одну в урядах та парламентах із повоєнних часів, або не мають ефективної стратегії опору ультраправій ідеології, або не здатні адекватно оцінити виклики сучасного світу.

«Багатокультурність, інтеграція та асиміляція, – перераховує Азіз Хафі. – Ці три кити повоєнної європейської доктрини більше не тримають на собі світу. Вони здохли. А європейська модель летить-хитається, як той чарівний килим з арабських казок, сама не знає куди...»

Азіз – випускник престижного паризького університету. Його тато – алжирець із тих, хто під час війни за незалежність залишився на боці французьких колонізаторів. Кілька років поспіль Азізові не вдається знайти роботу за фахом та відповідно до професійного досвіду.

Під час останніх кантональних виборів у березні Азіз голосував за Національний фронт (право-радикальна французька партія). «Марін Ле Пен (на посаді голови Національного фронту вона змінила свого батька Жан-Марі Ле Пена, який заснував Фронт в 1972 році) не має вибору, – вважає він. – Вона муситиме зруйнувати цю прогнилу систему й збудувати щось дієве. Адже при владі тасується засмальцьована колода політиків... Час їм відпочити».

Соціологи зазначають: за три місяці, відколи Марін Ле Пен очолила Нацфронт, їй вдалося значно розширити електоральне поле партії. Хоч як парадоксально, але Азіз не виняток, а радше ілюстрація до новітньої тенденції. «Марін не має застережень щодо тих, хто за походженням не зовсім француз, – каже цей 50-річний інженер. – Вона поборює радикальний, фанатичний іслам, з яким особисто я ніколи не мав нічого спільного».

Між тим із появою нового голови партії програма Національного фронту Франції не надто змінилася: вихід із зони євро та Європейського Союзу, цілковита відмова від імміграції.

«Усім, хто бодай якось нагадує скінхедів, а саме голомозим та вбраним у військові строї, заборонено навіть наближатися до кортежу Національного фронту», – попередила Ле Пен. «Ми стали жертвою рейдерства з боку неонацистів, із якими не маємо нічого спільного», – пояснила свій крок Марін.

«Є підстави говорити про кризу репрезентативної демократії, – вважає політолог Паскаль Періо. – Надто далекими від народу стали класичні європейські партії. Політичний клас живе у своєму ритмі, за власними внутрішніми законами та інтересами. Політики мають небагато спільного з проблемами решти громадян. Тож під час найближчих виборів радикали об’єднають усіх, хто «проти системи». За партію «Справжні фіни», наприклад, щойно проголосувало чимало тих, хто бажає кращого розподілу фінського сукупного продукту. І не завжди йдеться про етнічний націоналізм. Часом про політичний».

Інший французький політолог Жан-Ів Камю говорить про цивілізаційні побоювання. Люди не можуть пояснити собі наслідків та механізмів глобалізації. Вони відчувають загальний дискомфорт, бояться втратити ідентичність у сучасному багатокультурному суспільстві. І не так багато політиків, які пропонують адекватні пояснення.

«Німецький, французький, голландський націоналізм – це ідеологія багатих, імперських націй, – зазначає туніський журналіст Мустафа Арі. – Вони самі собі не зізнаються, але, по суті, їхня боротьба – захист вельми сумнівного права привілейованих народів і далі інтенсивно виснажувати інші. Натомість туніський, індійський та, мабуть, український націоналізм захисного зразка».

Французька преса нині багато пише про те, що класична демократія як право більшості починає вичерпувати себе, що світ ось-ось зазнає карколомних глобальних змін і збудує нове, постдемократичне суспільство. Політика не терпить порожнечі...

http://www.ut.net.ua/World/21624

Як на мене, до переліку імперських варіантів націоналізму варто додати також сусідній росіянський. :icon_mrgreen:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...