Перейти к публикации
Кам'янчанин

Як в країнах світу CВОЮ мову боронять

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Міністр з соціальних питань земельного уряду Баварії Крістіна Хадертхауер (Christine Haderthauer) зажадала від мігрантів вивчити німецьку за рік, інакше погрожує зрізати соціальну допомогу.

[color="#FF0000"][b]"Кожен, хто живе у нас, повинен говорити нашою мовою. Той, хто не знає мови, повинен її вивчити і при цьому протягом року"[/b][/color], - заявила Хадертхауер.

Міністр назвала неприйнятною ситуацію, коли привезена з-за кордону дружина іммігранта роками живе у ФРН, не працює, займаючись виключно вихованням дітей, і при цьому не говорить німецькою.

Крістіна Хадертхауер висловилася за [color="#FF0000"][b]посилення тиску на мігрантів, щоб підштовхнути їх до активнішої інтеграції в німецьке суспільство[/b][/color]. За її словами, перш за все, це стосується тих, хто одержує соціальну допомогу: якщо протягом року вони так і не опанували німецьку, соціальна допомога мала бути урізана.

Міністр з соціальних питань Баварії заявила, що відповідальність за успішну інтеграцію лежить не на владі, а в першу чергу на самих мігрантах. "У минулому ми недостатньо чітко акцентували цей аспект", - заявила Хадертхауер, додавши, що держава зі свого боку повинна надати всім охочим інтегруватися необхідні можливості у вигляді мовних і країнознавчих курсів.

[url="http://www.unian.net/ukr/print/405991"]http://www.unian.net/ukr/print/405991[/url]


Кілька німецьких знаменитостей іноземного походження взяли участь в кампанії популяризації державної мови.

Як передає ВВС News, на рекламних плакатах, що закликають іммігрантів вивчати німецьку мову, ці люди зображені з висунутими язиками, розфарбованими в колір прапора Німеччини.

У проекті взяли участь відомі в країні міністр, телеведуча, футболіст і двоє музикантів. Підписи до фотографій свідчать: "Не бійся говорити! Підключайся до життя!"

Планується, що мовна реклама публікуватиметься в найбільш популярних виданнях країни, включаючи газету "Хюррієт", що виходить турецькою мовою.

Кампанія почалася на тлі запеклих дебатів в місцевій політичній еліті і суспільстві, присвяченим проблемі інтеграції іммігрантів у німецьке суспільство.

За словами канцлера Ангели МЕРКЕЛЬ, [color="#FF0000"][b]політика мультикультуралізму, що передбачає добросусідське співіснування людей різних культур і релігій, зазнала фіаско[/b][/color], тому необхідно активніше стимулювати приїжджих до повноцінного входження в суспільство.

Гостра дискусія на цю тему розгорнулася після публікації книги "Німеччина - самоліквідація" колишнього члена правління Бундесбанку Тіло САРРАЦИНА. У своїй роботі він висловив припущення, що продовження чинної політики щодо іммігрантів спричинить ісламізацію країни і крах її економічної системи.

[color="#FF0000"][b]Після того, як багато німецьких політиків звинуватили банкіра у ксенофобії, з`ясувалося, що його точку зору розділяють більшість громадян країни. [/b][/color]

[url="http://www.unian.net/ukr/print/405207"]http://www.unian.net/ukr/print/405207[/url]Опубліковано проект нового таджицького алфавіту, повідомляє ІА REGNUM з посиланням на урядову газету "Джумхуріят". У коментарі директор інституту мови і літератури Академії наук Таджикистану Сайфіддін Назарзода мотивував скорочення кількості букв у таджицькому алфавіті з нинішніх 35 до 31.

Зокрема, пропонується виключити з алфавіту букви "Е", "Ё", "Ю" і "Я". На думку Назарзода, ці букви [color="#FF0000"][b]введено в таджицький алфавіт за часів СРСР унаслідок русифікації національних алфавітів[/b][/color]. "Ці букви не властиві правилам таджицької мови і їх правопис не відповідає нинішнім нормам", - зазначив науковцям.

У 90-і роки з таджицького алфавіту вже були виключені букви "Ц", "Щ" і "Ь".

Крім того, в таджицькому суспільстві все ще тривають дискусії про повернення на персидське письмо. Щоправда, як заявив нещодавно голова Комітету з термінології при уряді Таджикистану, питання переходу з кирилиці на перське письмо влада Таджикистану не обговорює.

[url="http://www.unian.net/ukr/print/406011"]http://www.unian.net/ukr/print/406011[/url]

Казахстан у майбутньому планує відмовитися від кириличного алфавіту і перейти на латиницю.

Як передає Газета.ру, про це повідомив міністр культури країни Мухтар КУЛ-МУХАММЕД.

«Я абсолютно упевнений: рано чи пізно ми до цього перейдемо, життя змушує це робити», – сказав М.КУЛ-МУХАММЕД.

При цьому він зазначив, що, незважаючи на те, що дане рішення залишається винятковою прерогативою глави країни, це питання періодично підіймається у суспільстві.

«Це питання час від часу обговорюється в суспільстві, глава держави дав доручення уважно вивчити це питання, всі доводи “за” і “проти”.

Також, за словами М.КУЛ-МУХАММЕДА, це питання не має політичного підґрунтя.

«Це всього лише знаки, позначення, тому в цьому ніякої політики не повинно бути. Алфавіт не має національного обличчя», – резюмував міністр культури Казахстану.

[url="http://www.unian.net/ukr/print/405583"]http://www.unian.net/ukr/print/405583[/url]

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Юридична комісія литовського Сейму підтримала у другому читанні поправки до Кодексу адміністративних порушень, що передбачають більш суворі покарання за порушення вживання державної мови.

Максимальний штраф за невживання державної мови в обсязі, достатньому для виконання посадових обов'язків, збільшено з 25 до 200 латів замість нинішніх 50, а за повторне порушення - від 200 до 500 латів замість теперішніх 100-200.

За реалізацію товарів без маркування та інструкції держмовою юридичні особи будуть каратися штрафом від 100 до 1000 латів, за повторне порушення протягом року - від 500 до 2000 латів.

Як вже повідомляв TVNET, гроші зі штрафів пропонується витратити на те, щоб розширити штат мовних інспекторів. Зараз у Центрі держмови працюють 26 чоловік. Там визнають: великі штрафи стягнути буде важче, але справа того варта.

http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjestvo/16...500_latov/print

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

При цій владі розраховувати на захист української мови нема сенсу. А то як можливо промовити українською " по-понятіям ", а якщо не можливо вірно назвати спосіб свого існування, то...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Міністерство юстиції Молдови має намір покласти край практиці, пов'язаній із тим, що деякі судді не знають державної мови і в ході судових засідань говорять російською, оголошують вирок російською мовою і нею ж оформляють судові рішення. Про це заявив 29 березня на засіданні Вищої ради магістратури Молдови міністр юстиції Олександр Тенасе.

Тенасе назвав поточну ситуацію "надзвичайною" і зажадав зобов'язати суддів знати державну мову і не затверджувати їх на посади без атестації на знання держмови, "навіть якщо їхні кандидатури надійдуть з населених пунктів, де говорять російською, українською, гагаузькою або болгарською". Більш того, за пропозицією міністра юстиції, атестацію повинні будуть пройти всі судді Молдови, і свої посади збережуть лише ті з них, хто доведе знання державної мови. За словами Тенасе, таке рішення ухвалене у зв'язку з "численними скаргами громадян", які стверджують, що російськомовні судді, які не володіють державною мовою, продовжують говорити російською, навіть тоді, коли учасники судового процесу не дуже добре нею володіють.

Довідка ІА REGNUM : Російська мова, згідно з чинним законодавством Молдови, має статус мови міжнаціонального спілкування, а в Гагаузькій автономії вона має статус однієї з офіційних.

http://www.regnum.ru/news/1388999.html?forprint

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
За словами канцлера Ангели МЕРКЕЛЬ, політика мультикультуралізму, що передбачає добросусідське співіснування людей різних культур і релігій, зазнала фіаско, тому необхідно активніше стимулювати приїжджих до повноцінного входження в суспільство.

Гостра дискусія на цю тему розгорнулася після публікації книги "Німеччина - самоліквідація" колишнього члена правління Бундесбанку Тіло САРРАЦИНА. У своїй роботі він висловив припущення, що продовження чинної політики щодо іммігрантів спричинить ісламізацію країни і крах її економічної системи.

Після того, як багато німецьких політиків звинуватили банкіра у ксенофобії, з`ясувалося, що його точку зору розділяють більшість громадян країни.

В этом вопросе Меркель верить не особо стоит. После громких заявлений не последовало никаких действий. Это называется - "весь пар ушёл в гудок". Более того, продолжают принимать эмигрантов со всего мира, садят их на социальную помощь, предоставляют квартиры, медстраховки,и помощь в рождении детей и пр. блага. О том, что надо это всё отрабатывать никто и не задумывается. Меркель платит им всем не из своего кармана, из денег налогоплательщиков. Прекрасно живут себе люди годами, язык выучить не удосуживаются, денег платят достаточно, что ещё надо? Ну, не общаются с ними местные, ничего страшного нет. Есть мечети, где вполне можно найти собеседников.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
После громких заявлений не последовало никаких действий.

Вельми дякую за так би мовити інсайдерську інформацію.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Президент Литви Даля Ґрібаускйате підписала ухвалену Сеймом країни нову редакцію закону про освіту, яка передбачає реформу освіти у школах національних меншин. Із гострою критикою змін виступають поляки та росіяни, які живуть у Литві. Незадоволення з приводу нововведень висловила також і офіційна Варшава. Натомість литовські політики вважають, що поправки до закону про освіту сприятимуть популяризації шкіл національних меншин.

Згідно зі змінами, вже з нового навчального року у всіх школах національних меншин Литви литовською викладатиметься, окрім уроків литовської мови, також історія, географія та основи суспільствознавства. До цього ці предмети викладали національною мовою меншини. Нова редакція закону також передбачає запровадження з 2013 року загального іспиту з литовської мови для випускників як литовських шкіл, так і шкіл національних меншин. А у дитячих садочках щонайменше чотири години на тиждень діти вивчатимуть державну мову.

http://www.radiosvob...ew/3543279.html

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...