Перейти к публикации
Дмитрий Павлусь

Особиста доторканність. Як поводитися під час затримання

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Будь-яка людина в Україні може опинитися за ґратами на десять днів, на два місяці й більше тільки тому, що слідчий його в чомусь запідозрив. У цей момент декларована презумпція невинності перестає працювати, підозрюваний змушений доводити свою невинність у вельми непростих умовах. Що треба знати, щоб захистити свої права.

Восени Верховна Рада розгляне низку законопроектів, прийняття яких суттєво ускладнить і без того непрості взаємовідносини українців із представниками правоохоронних органів. Зокрема, політично свідомим громадянам можуть де-факто заборонити проводити мітинги та акції протесту проти дій влади, найманих працівників – зобов’язати відповідатина запитання податківців-міліціонерів щодо дотримання роботодавцями норм законодавства про працю тощо. Порівняно з цими та низкою інших ініціатив влади адміністративна відповідальність за вживання пива на вулиці – квіточки. В передчутті ягідок журналісти видання Тиждень з’ясували, як мінімізувати можливі наслідки спілкування з представниками правоохоронних структур. Почнемо з переліку прав і обов’язків громадян під час затримання

povedpryzatr.jpg

азвичай у розвинених державах підозрювані не в скоєнні тяжкого злочину, пов’язаного з нанесенням тілесних ушкоджень, можуть розраховувати на те, що на час слідства їх випустять під заставу.

В нашій країні законодавство теж передбачає внесення грошової застави, але цей механізм використовується рідко й неохоче. Силовики вважають за краще домогтися в суді санкції на арешт і тримати підозрюваного, наприклад, у скоєнні економічного злочину разом із кримінальниками в ізоляторі, спостерігаючи за тим, як щодня людина стає лояльнішою.

Таким чином, затримання перетворилося на інструмент тиску, вимагання, вибивання потрібних слідству зізнань. Таке враження, що СІЗО в Україні існують не для наркоторговців, убивць і грабіжників, а для бухгалтерів і директорів.

Будь-яка людина може опинитися за ґратами на десять днів, на два місяці й більше тільки тому, що слідчий його в чомусь запідозрив. У цей момент декларована презумпція невинності перестає працювати, підозрюваний змушений доводити свою невинність у вельми непростих умовах.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Таким чином, затримання перетворилося на інструмент тиску, вимагання, вибивання потрібних слідству зізнань. Таке враження, що СІЗО в Україні існують не для наркоторговців, убивць і грабіжників, а для бухгалтерів і директорів.

Наркоторговцем, убийцей или грабителем человек становится не попав в СИЗО, а по приговору суда, вступившего в законную силу(т.е. после отклонения всех поданных адвокатом в высшие инстанции аппеляций).

С первой частью согласен полностью.Знакомого арестовали по подозрению в убийстве - пытали неделю, выбивали признание, затем перекинули в Днепр, где пытки продолжились.Вся его вина заключалась в том, что он оказался соседом жертвы.Отпустили только, когда случайно в другом городе задержали настоящего убийцу.Даже не извинились, а ведь он хотел в камере повеситься.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...