Перейти к публикации
marplot

"червоний терор" або як ми чтемо память жерт

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Усі данні узяті з Вікіпедії — вільної енциклопедії

Імена таких провідників червоного терору, як В. І. Ленін, Ф. Е. Дзержинський, Я. М. Свердлов, Г. І. Петровський увічнені у назвах населених пунктів, зокрема це міста Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ.

Червоний терор — масовий терор, здійснюваний більшовиками проти широких соціальних груп, що були оголошені «класовими ворогами», або звинувачувалися в «контрреволюційній» діяльності.

На території України червоний терор розпочався у січні 1918 року.

Дії червоногвардійців на Україні відрізнялися особливою жорстокістю. Наприклад, Харківське ЧК використовувало скальпування і «знімання рукавичок з кистей рук», в Полтаві і Кременчузі священнослужителів саджали на кіл. У Катеринославі застосовували розп'яття й побиванння каменями, в Одесі офіцерів прив'язували ланцюгами до дощок, вставляючи в топлення й жарячи, або розривали навпіл колісьми лебідок, або опускали по черзі в казан з окропом й у море.

Мельгунов приводить такий опис так званих «людських боєнь» у Києві:Вcя ... підлога великого гаража була залита вже... кров'ю, що стояла на кілька дюймів, змішаної в жахаючу масу з мозком, черепними костями, жмутами волосся й іншими людськими залишками .... стіни були заляпані кров'ю, на них поруч із тисячами дір від куль налипнули частки мозку й шматки головної шкіри... жолоб у чверть метра ширини й глибини й приблизно в 10 метрів довжини... був на всьому протязі до верху наповнений кров'ю... Поруч із цим місцем жахів у саду того ж удома лежали наспіх поверхово зариті 127 трупів останньої бойні... у всіх трупів розмозжені черепи, у багатьох навіть зовсім розплющені голови... Деякі були зовсім без голови, але голови не відрубувалися, а... відривалися...

Мої діди та прадіди загинули від рук людей іменами котрих названі вулиці нашого міста, а саме місто носить імя людини котра є одним із засновників червного терору, а ваші?

ЯК ви гадаєте це гідна память про померлих ??????

Поделиться сообщением

Гость Judge_Dredd
Мої діди та прадіди загинули від рук людей іменами котрих названі вулиці нашого міста, а саме місто носить імя людини котра є одним із засновників червного терору, а ваші?

ЯК ви гадаєте це гідна память про померлих ??????

Из-за памяти ваших предков переименовать город?

Оригинально!

Поделиться сообщением

свидомит?! Оо

Жертва 5-го канала :rofl_mini:

Поделиться сообщением

Из-за памяти ваших предков переименовать город?

Оригинально!

із-за памяті сотен тисяч . . . . .

Поделиться сообщением

Будем одних предков гнобить ради других предков?

Нет уж, мы как-нибудь так.

Поделиться сообщением

для ТИХ хто вважає що я підтримую "свідомих" і.т.і.

із звернення Голови держави В.Ф. Януковича щодо жертв репресій комуністичного режиму

«Наилучшим уважением тем, кто погиб, должна быть память и молитва, а тем, кто пережил страшные года - повседневная забота о них»

В.Ф. Янукович

«Мы выражаем сочувствие всем народам, которые испытали террор тоталитарных режимов. Пусть наша общая память станет залогом того, чтобы никогда не повторились подобные трагедии» В.Ф. Янукович

Поделиться сообщением

Вы часом не с бендеровец.орг.юа?

Поделиться сообщением

для ТИХ хто вважає що я підтримую "свідомих" і.т.і.

із звернення Голови держави В.Ф. Януковича щодо жертв репресій комуністичного режиму

«Наилучшим уважением тем, кто погиб, должна быть память и молитва, а тем, кто пережил страшные года - повседневная забота о них»

В.Ф. Янукович

«Мы выражаем сочувствие всем народам, которые испытать террор тоталитарных режимов. Пусть наша общая память станет залогом того, чтобы никогда не повторились подобные трагедии» В.Ф. Янукович

Ну как бы, во-первых, Янукович и не авторитет вовсе, чтобы равняться; а во-вторых, чем память одних лучше памяти других?

Поделиться сообщением

тему переименования города обговаривали уже стопиццот тысяч раз. так шо бойан

ccbc668d5cdc.gif

Поделиться сообщением

Ну как бы, во-первых, Янукович и не авторитет вовсе, чтобы равняться; а во-вторых, чем память одних лучше памяти других?

чию память ви ставите на противагу памяті жертв червоного терору????

Поделиться сообщением

чию память ви ставите на противагу памяті жертв червоного терору????

Позвольте! Это не я, это Вы противопоставляете памяти. Или предлагаете это сделать.

Поделиться сообщением

Будем одних предков гнобить ради других предков? ви висловились що в разі встановлення справедливості і перейменування міста ми будемо "гнобить" память предків, так яких предків ми будемо гнобити якщо місто не буде носити імя людини котра катувала людей ???

Поделиться сообщением

Будем одних предков гнобить ради других предков? ви висловились що в разі встановлення справедливості і перейменування міста ми будемо "гнобить" память інших предків, так яких предків ми будемо гнобити якщо місто не буде носити імя людини котра катувала людей ???

Ок. Начнем издалека.

К ПРИМЕРУ (!), мой дед был красным, ваш бандеровцем. Или с точностью до наоборот.

Память чьего деда будем уважать?

Поделиться сообщением

Ок. Начнем издалека.

К ПРИМЕРУ (!), мой дед был красным, ваш бандеровцем. Или с точностью до наоборот.

Память чьего деда будем уважать?

я не про бендеровців і не про червоних, червоний терор був направлений не господарів котрі вміли заробляти "кулак"

Поделиться сообщением

я не про бендеровців і не про червоних, червоний терор був направлений не господарів котрі вміли заробляти "кулак"

Ок. Пусть примером будут деды за красных и за белых. Гипотетические деды.

Поделиться сообщением

гараз в такому разі до кого ви віднесете священнослужителів котрих розпинали розстрілювали саджали на кіл

Поделиться сообщением

Днепродзержинск назван в честь одного из основателей "красного террора"???Блин,что же делать и как я теперь со всем этим жить буду???

Поделиться сообщением

я так розумію що вам краще щоб місто носило імя людини котра наказувала із священників шкіру знімати та саджати на кіл ніж в якійсь мірі недай боже спаплюжити память людей котрі цим безпосередньо займались або були не проти цього ???? бо після тих чисток нікого окрім них не залишилось

Поделиться сообщением

гараз в такому разі до кого ви віднесете священнослужителів котрих розпинали розстрілювали саджали на кіл

Для меня никогда священнослужители не были кем-то лучше других людей. Я бы не стал их выделять из толпы.

я так розумію що вам краще щоб місто носило імя людини котра наказувала із священників шкіру знімати та саджати на кіл ніж в якійсь мірі недай боже спаплюжити память людей котрі цим безпосередньо займались або були не проти цього ???? бо після тих чисток нікого окрім них не залишилось

Да, имненно так.

Поделиться сообщением

Для меня никогда священнослужители не были кем-то лучше других людей. Я бы не стал их выделять из толпы.

Да, имненно так.

"толпа" ні, я не натовп

Мій Боже милий, як-то мало

Святих людей на світі стало.

Один на другого кують

Кайдани в серці. А словами,

Медоточивими устами

Цілуються і часу ждуть,

Чи швидко брата в домовині

З гостей на цвинтар понесуть?

А ти, о Господи єдиний,

Скуєш лукавії уста,

Язик отой велеречивий,

Мовлявший: ми не суєта!

І возвеличимо надиво

І розум наш і наш язик...

Та й де той пан, що нам закаже

І думать так і говорить?

— Воскресну я! — той пан вам скаже, —

Воскресну нині! Ради їх,

Людей закованих моїх,

Убогих, нищих... Возвеличу

Малих отих рабов німих!

Я на сторожі коло їх

Поставлю слово. І пониче,

Неначе стоптана трава,

І думка ваша і слова —

Неначе срібло куте, бите

І семикрати перелите

Огнем в горнилі, словеса

Твої, о Господи, такії.

Розкинь же їх, твої святиє,

По всій землі. І чудесам

Твоїм увірують на світі

Твої малі убогі діти!

Т.Г. Шевченко

Поделиться сообщением

Т.Г. Шевченко

Не впечатлил.

Ми чисті перед совістю, нащадками й планетою і правду цю освячуєм своїми партбілетами! :)

Поделиться сообщением

Если после каждого террора (красного ,оранжевого ,голубого) города переименовывать можно будет запутаться в названиях.

Поделиться сообщением

А можно еще Франко вспомнить:

І всі ми, як один, підняли вгору руки,

І тисяч молотів о камінь загуло,

І в тисячні боки розприскалися штуки

Та відривки скали; ми з силою розпуки

Раз по раз гримали о кам'яне чоло.

Поделиться сообщением

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

• Создать...