Перейти к публикации
Гость Дмитрий Федоренко

Церковь постепенно захватывает умы... и помещения!

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Музиканти Будинку орґанної та камерної музики Дніпропетровська мають намір провести акцію протесту проти передачі будівлі органного залу Українській Православній Церкві Московського Патріархату. Головна мета мітингувальників – захистити унікальний об'єкт культури, який найближчим часом може незаконно перейти у власність Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП), повідомляє ІА "Видео-новости".

Інформацію про перехід будівлі у власність Церкви підтвердили керуючий Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви Московського Патріархату митрополит Іриней та голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод (Партія регіонів).

З різкою критикою дій Московського Патріархату і влади виступив , фактично звинувативши Церкву в культурній інквізиції та рейдерстві.

За словами народного депутата Святослава Олійника, Дніпропетровським обласним керівництвом спільно з УПЦ (МП) використана церковно-рейдерська схема відбирання приміщення Будинку органної та камерної музики.

«Рішення про передачу приміщення Будинку орґанної та камерної музики у власність Церкви належить до компетенції або обласної ради, або місцевого референдуму. Всі інші способи відбирання приміщення, в тому числі судові рішення або "мирова угода" між Церквою і Партією регіонів, є рейдерством», - заявив Олійник.

Олійник також зауважив, що при збереженні загрози ліквідації органного залу він звернеться по допомогу до міжнародних організацій, таких як ЮНЕСКО: «За потреби, ми готові задіяти наш політичний ресурс і попросити впливові міжнародні організації роз'яснити керівництву Партії регіонів значущість культурних цінностей».

Як раніше повідомлялося, 4 березня керуючий Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви Московського Патріархату митрополит Іриней заявив про те, що приміщення дніпропетровського Будинку органної та камерної музики перейшло в управління УПЦ МП. Голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод підтвердив інформацію про перехід приміщення в управління Церкви, повідомивши, що питання про перенесення Будинку органної та камерної музики в інше приміщення вже вирішується.

18 березня музиканти Будинку органної та камерної музики Дніпропетровська оголосили про проведення акцій протесту проти неправомірних дій представників обласної ради та Дніпропетровської єпархії УПЦ МП з передачі будівлі органного залу у власність Церкви. Вони стверджують, що орґан не може бути перенесений в будь-яке інше приміщення, ґрунтуючись на висновках німецьких фахівців фірми «Зауер», що побудували орґан.

Як відомо, в будівлі дніпропетровського Будинку орґанної та камерної музики встановлено 12-тонний орґан фірми Sauer з Франкфурта-на-Одері. Музичний інструмент, замовлений в Німеччині спеціально під акустику дніпропетровського залу і змонтований у 80-х роках, перебуває під захистом Всесвітнього комітету з охорони культурних цінностей ЮНЕСКО. До того ж, дніпропетровський орґан входить до десятки найкращих у Європі.

Раніше в Дніпропетровську УПЦ (МП) на підставі судового рішення Господарського суду Дніпропетровської області заволоділа територією і приміщеннями спеціалізованої школи-інтернату для дітей з вадами у розумовому й фізичному розвитку, на місці якої до 1925 року був Свято-Тихвинський жіночий монастир.

http://risu.org.ua/article_print.php?id=41...p;_lang=ua&

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Служителям нужно же место для сбора податей с покорных овец.... А ПР нужно покорное стадо, которое бы верило что всякая власть от Бога.

Изменено пользователем Pavel

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

мля, тут уже все границы перейдены этими попами :dash2: :246:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Предстоятель Української православної церкви (Московського патріархату) Блаженнійший митрополит Київський і всієї України ВОЛОДИМИР під час доповіді на зустрічі Президента України з главами християнських конфесій попросив Віктора ЯНУКОВИЧА надати УПЦ МП статус юридичної особи. Про це повідомляє ZN.UA.

За словами митрополита ВОЛОДИМИРА, «Українська православна церква вже багато років просить надати їй право юридичної особи. Це б сприяло розвитку церковної інфраструктури, її організаційної єдності і надало б можливість, у тому числі, для кращої координації соціального, благодійного і просвітницького служіння Церкві. При цьому ми просимо статус юридичної особи для себе, для Української православної церкви, і залишаємо за іншими релігійними організаціями право такого права не набувати, якщо це суперечить їхнім внутрішнім настановам або традиціям»

Сьогодні статусом юридичних осіб користуються окремі церковні громади, які, як правило, орендують приміщення храмів у державних органів. У коментарі ZN.UA керівник релігійно-інформаційної служби України Тарас АНТОШЕВСЬКИЙ висловив думку, що такий статус дозволить Церквам приватизувати храми. У цьому випадку, за його словами, навіть при зміні конфесійної приналежності громади, сама будівля храму залишиться у власника.

«Зараз, правда, виникла інша цікава тенденція. В очікуванні права на юридичний статус церква почала тиснути на громади, щоб ті передавали права на храми єпархіальним управлінням (які також мають статус юридичних осіб). Це б також не дозволило громаді перейти в іншу конфесію зі своїм храмом. Це викликало локальні протести. Зокрема, призвело до переходу деяких приходів у Одеській області з УПЦ Московського патріархату в УПЦ Київського патріархату», - розповів Т.АНТОШЕВСЬКИЙ.

http://www.unian.net/ukr/print/432455

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Дмитрий Федоренко

церква почала тиснути на громади, щоб ті передавали права на храми єпархіальним управлінням

То ли ещё будет...

Церковь набирает всё больше сил как власть!

Посему первая задача - устранение конкурирующих организаций.

В далее фактическое подминание власти в стране под себя!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

То ли ещё будет...

Церковь набирает всё больше сил как власть!

Посему первая задача - устранение конкурирующих организаций.

В далее фактическое подминание власти в стране под себя!

Вот именно. И постепенно начинает ассоциироваться с властью.

А новый "1917-й" все ближе :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...