Перейти к публикации
Стас

Рост цен на продукты питания.

Оцените эту тему

Рекомендованные сообщения

Рост цен на продукты питания и не только, это закономерный итог выборов президента или еще что то? Хотелось бы узнать мнение специалистов, живем и не знаем что к чему. Возможно мы уже в евросоюзе, а мы и не в курсе.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Найбільш відчутно від початку року подорожчали цукор і молочні продукти. У Міністерстві економіки заявили, що об’єктивних підстав для цього немає, і доручили Державній інспекції із контролю за цінами до кінця тижня перевірити виробників і реалізаторів харчової продукції.

10 гривень за кілограм цукру, тоді як два місяці тому від коштував 7,5. 70 гривень за кілограм твердого сиру українського виробництва, що на 25 гривень дорожче, ніж у листопаді. Аналогічна ситуація спостерігається чи й не на всьому ринку харчових продуктів.

Головною причиною нинішнього стрибка цін на харчі є передвиборний піар, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода заступник міністра економіки Михайло ПОЖИВАНОВ .

«Напередодні виборів політичні сили граються із цим. Більшість підприємств гуртової та роздрібної торгівлі перебувають у руках однієї політичної сили... Вони роблять це (підвищують ціни), як елемент передвиборної технології», – зазначає урядовець.

На підвищення вартості продуктів харчування вплинули як об’єктивні, так і суб’єктивні фактори, переконана голова Українського фонду підтримки підприємства, народний депутат від Партії регіонів Ірина ГОРІНА . Це і спекуляція, після збільшення попиту на продукти у період новорічно-різдвяних свят, і подорожчання газу та бензину, і податковий тиск.

«Серед 80 відсотків підприємств податки уже зібрали за два квартали 2010 року. ПДВ не повертають, а податки беруть наперед, тому підприємства змушені хоча б таким чином збільшувати свої обігові кошти», – вважає регіоналка.

Не в останню чергу ціни на продукти харчування штовхнули вгору прогалини в економічній політиці та політична нестабільність, каже директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь ЮРЧИШИН . Тобто, люди почали споживати більше, а уряд не зміг вжити відповідних заходів, щоб наситити ринок.

«Український ринок залишається ненасиченим, – зазначає експерт. – І прогалини в економічній політиці, (для прикладу з цукром, в країні було завжди достатньо цукру, а зараз ми бачимо різке подорожчання), не додають оптимізму для споживчих ринків. А спроби якимось чином адмініструвати чи регулювати ціни, навпаки, можуть додати панічних настроїв. Насамперед, слід було вчасно оцінити ситуацію і провести інтервенції».

Ціни на продукти харчування у подальшому залежатимуть не в останню чергу від політичної ситуації в країні, вважають експерти. Проте не варто очікувати їхнього зниження. За сприятливих умов вони просто залишаться на нинішньому рівні.

Радіо Свобода

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Рост цен на продукты питания и не только, это закономерный итог выборов президента или еще что то? Хотелось бы узнать мнение специалистов, живем и не знаем что к чему. Возможно мы уже в евросоюзе, а мы и не в курсе.

Это закономерный итог бездарной деятельности правительства ЮВТ. Экономика страны колапсирует, из предприятий отжали все, что только можно, огромные долговые обязательства и расчеты по ним заставляют еще глубже влазить в эту удавку, заводы в ступоре, средний бизнес практически задушен. Все в напряжении и с надеждой ждут конца выборов. Только после выборов легче не станет, однозначно. Кому-то надо будет начинать разгребать эти авгиевы конюшни, "закручивать гайки", чтобы выкарабкаться из ямы. Выход из кризиса, априори, может быть быстрым и эффективным только через жесткие и системные непопулярные меры. Этого не избежать. К сожалению.

Но начало движения по этому пути, по крайней мере, даст какую-то определенность и надежды на улучшение жизни в дальнейшем.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
и надежды на улучшение жизни в дальнейшем.

всё-таки хочется надежды получать в настоящем..

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Украина в 2009 году увеличила импорт сала на 40 процентов, сообщает УНИАН со ссылкой на еженедельник "Комментарии". Объемы ввезенного продукта в прошлом году составили 47,3 тысячи тонн. :dash2:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...