• Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Лелека

Плюс русифікація всієї країни…

Оцените эту тему:

Примут ли Закон о языках?   39 голосов

1. 1. Примут ли Закон о языках?

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь для участия в этом опросе.
1 929 сообщений в этой теме

де в чому не згоден . але більшість його слів - сувора правда . :(

0

Поделиться этим сообщением

Олександр Солонько

Країна з необов’язковою мовою - Україна з необов’язковими українцями

Рік тому Пентагон додав українську мову до списку пріоритетних та розширив кадровий запит для людей зі знанням української мови.

Те відчуття, коли іноземці роблять для нашої мови більше, ніж наша держава.

Натомість, президент України у своїй публічній заяві зневажив українців відвертою неправдою про ставлення до української мови захисників України. За його словами «більшість» бійців АТО розмовляють російською. Натомість, соціологія показує інше:

"Українська мова є рідною для 73% учасників АТО, їх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%. Українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% не причетних до АТО, російською – відповідно, 14% та 27%, обома мовами – по 25%". 

http://razumkov.org.ua/upload/Identi-2016.pdf

У XIV столітті поляки вторгалися в Галичину і на Волинь, мотивуючи це захистом етнічних поляків, які ідентифікувалися за мовною ознакою. Та сама історія з Гітлером. Та сама історія з Путіним.

Одні країни ревно захищають і розвивають власну мову. Одні навіть умудряються робити її інструментом експансіоністської політики.

Лише в Україні українська мова не захищалася ні до ні після Революції. І відроджувалася, розвивалася і поширювалася не завдяки, а в супереч державній політиці та гуманітарному наступові Кремля.

Я приїхав до Києва у 2008 році і навіть на той час відчувався величезний контраст. За ці роки Київ став у рази більш україномовним.

Це я до чого. З нас сміється весь світ. Країна із необов'язковою мовою. Влада плює на державну мову, аби хтось не дай боже, не подумав, що в нас тут не поважають мову держави агресора. Політики, державні люди чи навіть відомі блогери наполегливо її ігнорують, вважаючи, що російська розширює для них аудиторію, хоча це повна маячня. Практично всі українці, громадяни України розуміють і сприймають державну мову. Як у Києві, так і в Донецьку. Всі. Окрім, хіба що тих, хто і російської не знає, наприклад неосвічені терористи, які до війни мили машини і з потугою отримали атестати про середню освіту… або й не отримали.

І навіть при нинішній владі, рівень нехлюйства в цьому питанні залишається вражаючим. Одна тільки згадка про мовне питання, навіть у позитивному контексті тягне за собою критичні напади і неприховану агресію. І не лише від накачаних пропагандою обивателів, а й, здавалося б, освічених людей. Будь-які слова про відстоювання цього національного інтересу викликає натуральну істерику, абсолютно хворобливу і нічим не обґрунтовану. Згадаймо який шквал ненависті спричинив невинний законопроект, який пропонував виділити третину ефірного часу для української музики. Не 70 %, не 90 % чи 100%. Всього лиш третину! Згадайте яка була істерика в тих, хто здавалося б, до цього не був помічений в такій вже відкритій ненависті до українського, а потім показав своє обличчя.

Ну і ще «аргумент» – «не важливо». Про неважливість цього питання чомусь постійно торочать. А потім ще звинувачують у порушенні прав мовних меншим. Та Боже збав. Ніхто нікому ротів не затикає, нічого не забороняє.

От тільки в усьому світі це питання важливе, а в Україні – ні.

Країна з необов'язковим військом, з необов'язковою мовою. Україна з необов'язковими українцями.

Під таким соусом подавалася нам промосковська гуманітарна політика. Наслідки її ми чітко бачимо. Люди, які піддалися на цей вплив, ненавидять країну, в якій живуть та взяли до рук зброю, коли на нашу землю прийшов окупант. І активно цьому окупантові допомагають.

Пора робити висновки, панове.

https://site.ua/oleksandr.solonko/4955-krayina-z-neobovyazkovoyu-movoyu---ukrayina-z-neobovyazkovimi-ukrayintsyami/

0

Лариса Ніцой:
Після наради в Міністерстві освіти поступово виходжу зі стану «нокдаун». По-маленьку відновлюю здатність розмовляти. Якщо відкинути кола, якими ми ходили з 15.00 до 18.20 навколо двох питань: вчителі-сепаратисти і мова освіти, наша розмова скорочено виглядає так:

- Пане Юрію, як покарати викладачів, які агітували за так звані ДНР-ЛНР, організовували референдум, а тепер і далі працюють у нашій освіті, навчають наших дітей. Їм ще й нагороди влада дає.

- У Міністерства немає ВАЖЕЛІВ впливу. Звертайтеся до СБУ.

- Чому Ви, маючи купу звернень і сигналів про проблему з учителями-сепаратистами, НЕ ЗАКЛАЛИ такі ВАЖЕЛІ в новий Законопроект про освіту, який Ви подали до Верховної Ради? В цьому Законі немає жодного згадування про дану проблему, чому?

Включається здивований міністерський юрист:
- А Ви що, закон читали?
- Ми читаємо все, що Ви пишете і бачимо все, що Ви робите. Чому Ви не заклали в новий закон вирішення даної проблеми?

- Подайте пропозиції, - каже Кононенко, - ми їх перенаправимо Верховній раді.

- Ми то подамо. Але чому це не зробило Міністерство? Скільки разів я чула тут у Міністерстві: «От почекайте, приймемо новий Закон про освіту, і все вирішимо». Ви подали новий закон – і в ньому жодним словом не згадується проблема вчителів-сепаратистів, наче їх не існує. У нас війна, і тема актуальна. Чому в законі про це не йдеться?

Міністерський юрист не витримує.
- Можна я візьму ноутбук і пошукаю?

Юрій Кононенко дозволяє. Юрист приносить ноутбук і починає вивчати проект закону про освіту, який подало Міністерство до Верховної Ради. Ми з активістами здивовано переглядаємося. Чомусь були впевнені, що Закон про освіту писали міністерські юристи. Виявляється, його писав хтось інший. Цікаво, хто?

- У мене наступне питання, - продовжую я. – Як Ви могли пропустити в законі ганебну сьому статтю.

- А що в ній не так? - дивується Кононенко.

- Ви знову всюди, де тільки можна, ввели навчання мовою меншин. Ми не проти меншин і не проти вивчення меншинами своєї мови. Але чому вона всюди? Ви навіть у Вишах ввели викладання мовою меншин. Таке навіть Табачник собі не дозволяв. Як Ви уявляєте таке викладання? Наприклад, у ВУЗі на лікаря вчиться вірменин вірменською, кримський татарин – татарською, угорець – угорською і т.д. Потім ці лікарі кожен своєю мовою розмовлятиме з пацієнтом і ставитиме діагноз? Для цього існує державна мова. Чи Ви за ідіотів нас маєте, які нічого не розуміють? У нас немає навчальної бази для вишів мовами меншин. Насправді цим пунктом Закону Ви нахабно і цинічно впроваджуєте на всіх рівнях російську мову.

- Згідно нашої Конституції, стаття 10, - каже Кононенко, - держава забезпечує меншинам навчання мовою меншин.

- Ви перекручуєте! Цитую Конституцію дослівно стаття 10: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».

В Конституції немає викладання навчального процесу мовами меншин в школах і вишах. В Конституції немає 2 годин української на тиждень, а все інше мовою меншин. В Конституції немає утримання шкіл меншин за кошт держави. В Конституції немає навчання студентів у ВУЗах мовами меншин. Це все Ваше трактування. Це Ви все вигадуєте з однією метою – задавити українську.

- Але ми керуємося Європейськими Хартіями!

- Припиніть нас дурити тими Хартіями, бо і тут Ви все перекручуєте, чи Ви думаєте, що їх читаєте тільки Ви, а ми бичкам хвости крутимо? Хартії придумали в Європі. Ми теж їх ратифікували. Вам не здається дивним, що в самих авторів хартій, у Європі, в школах НЕМАЄ ВИКЛАДАННЯ МОВАМИ меншин, а є ВИВЧЕННЯ МОВИ меншини. Відчуваєте різницю? Чому ми взяли Хартію і не взяли їхню мовну модель у школах меншин? Ви ж знаєте, що в них початкова школа 1-4 класи має викладання мовою меншини та державною мовою, в середній школі 5-9 класи викладання дисциплін мовою меншин зменшується і збільшується викладання предметів державною мовою. В старших класах 10-12 класи – викладання державною мовою. Це робиться з тим, щоб меншини інтегрувалися в суспільство і професійну й вищу освіту могли здобувати державною мовою. А якщо їм мало мови меншин, вони йдуть у платні школи, на платні курси. Поясніть, чому Ви не запроваджуєте їхню модель?

Не підходить Європейська модель, візьміть Канадську. Там дошкілля має мову меншини, у школах меншин викладання предметів здійснюється державною мовою, але кожного дня є два предмети мовою меншини. І така школа, де є всього два уроки мовою меншини у них вважається школою для меншини!!! У ВУЗах - викладання проводиться державною мовою. А якщо комусь мало мови меншини в школі, той за власний кошт вчиться додатково. Чому ви не берете за основу ці випробувані моделі, а вигадуєте погану зі СВОЇХ міркувань?

- Європа нас ще й рамковими конвенціями обмежує.

- Ви знову перекручуєте! І в Хартії, і в Конвенції крім захисту мов меншин ще і йдеться про ІНТЕГРАЦІЮ МЕНШИНИ в суспільство. Чому ви говорите про захист і не говорите про інтеграцію.

- Ми говоримо!

- А РОБИТЕ що? Що робить Міністерство освіти для інтеграції меншин в суспільство? Що робить міністерство з угорськими школами на Закарпатті? Кому, як не Вам відома ця катастрофічна багаторічна !!! проблема. Діти не знають української і не можуть здати ЗНО з української. В результаті приїздили угорці просити за цих дітей. Після закінчення школи в Україні ці діти їдуть отримувати професійну і вищу освіту в Угорщину, бо вони не можуть вчитися українською. Як ці угорські спеціалісти потім працюватимуть в Україні? Чи вони не працюватимуть тут? Чому тоді ми, українці, утримуємо зі свого бюджету школи для Угорщини і навчаємо за свій кошт дітей для Угорщини? Більше того, не знаю, чи Ви розумієте, що саме Ви, міністерство освіти, закладаєте підвалини для майбутньої проблеми (конфлікту) на Закарпатті, як на Сході. Угорці прийдуть захищати угорську меншину в Україні. І такі прецеденти вже є.

- Та припиніть, угорці дуже доброзичливо до нас ставляться, - усміхається Юрій Кононенко.

- Це Ви припиніть! Ми вже мали доброзичливих сусідів на сході. Після нашої розмови я починаю впевнюватися, що ви не по нерозумінню, Ви свідомо закладаєте нам у майбутньому конфлікт на Закарпатті. Може це будуть не танки, але конфлікт буде. Що Ви, міністерство, робить для інтегрування угорської меншини в українське суспільство? У них там немає українського телебачення? Ми вже мали проблеми з українським телебаченням на сході. Що ви зробили, куди зверталися, кому писали-наголошували, що це майбутня проблема і її треба вирішити зараз? У них не вистачає вчителів української? Ми вже мали таку саму проблему на сході. Що Ви зробили, як заохотили, що впровадили, щоб такі вчителі туди поїхали?

- Ми взяли курс на двомовну, білінгвальну освіту.

- Щоооо?! Як це?! Це такий жарт?! Так от що відбувається! От для чого в Законі про освіту, в цілому непоганому законі з новаторськими підходами, дорослою та інклюзивною освітою, ганебна сьома стаття про мову. Це підготовочка до двомовної освіти?! Спочатку в окремих регіонах, а тоді щоб розповзлося по всій Україні?!

ТУДУМ. НОКДАУН.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1276121122420017&id=100000664241061

0

0

ну кіс фм українською то нєчто

простіше зразу закрити радіо

а якби в нас було босанова радіо? теж би українську вимагали?

0

а наш шансончєг гоніт самогончєг .... 

з тієї ж опери.

0

1 минуту назад, Олексій Краснюк сказал:

а наш шансончєг гоніт самогончєг .... 

з тієї ж опери.

босанову сравнивать с шансоном норм чо

0

17 минут назад, BiZ сказал:

босанову сравнивать с шансоном норм чо

шансон норм . той же Шарль Азнавур . блатняк - гуано )))

0

Итак. Что я имею? Естественно - скандал. 1+1 звонит с просьбой комментария, сотни украинцев возмущены, директор KISS FM Антон Цеслик не доучил закон и решил заблаговременно всех предупредить о сливе, а виновата во всем этом тупая курица Топольская. Окей. Даже не хочу гуглить новости - представляю там заголовки типа "Невеста/девушка/любовница/сожительница Сергея Лещенко такая растакая и тд." Скрепя зубами от злости, я приму такую истину и эту сторону реальности. Пусть я слишком быстро, возмущенно, горячо отреагировала на подобные новости... и уж поверьте, я буду отстаивать свое право продолжать вести свое радио шоу, которому только в сентябре исполнилось 10 лет. Я только хочу сказать, что как бы украинское общество не возмущалось и не выдумывало очередные обвинения в мою сторону или не придумывало благих законов - будь то язык, крепкое словцо или проклятия, а законы для любой благочестивой цели - это не меняет ситуации: никто еще из-под палки не выносил творчество в свет. И если вы придумываете и утверждаете закон, который подразумевает больше украинского продукта это не значит, что это наше светлое будущее, потому что радио-станции будут вынуждены клепать материал на скорую руку лишь бы выкрутиться, а качественной музыки больше не станет. В итоге мы все будем слушать убогие произведение непонятных продюсеров лишь бы выполнить условия закона и квоты. Гораздо круче, когда артисты сами проявляют инициативу и самовыражаются на украинском языке, когда они делают это с идеей и любовью - и таких у нас более чем достаточно. А в целом все это попахивает ненавистным совком, который нам предлагает наше же правительство на красивой тарелочке с принтом украинских узоров. Все это - настоящий популизм. Когда ты хочешь, чтобы ребенок съел кашу, то ты заботишься о том, чтобы она была вкусная, а не запихиваешь ее в дитя угрозами о том, что недоеденное пойдет за пазуху. Do you know what I mean...? Закон 3822 недоработанный (тот, который отныне в действии) и как раз альтернативный проект закона существует - 3822-1, тот, который предусматривает условия для форматных радиостанций, чтобы те как-то приспособились и выжили - за который не проголосовали именно из-за популизма. Мы все больны и темой псевдо патриотизма, и темой популизма, и манипуляциями, дезинформацией. Я да, конкретно влипла, но и запомню эти чувства навсегда, готова отвечать за свои слова и поступки. Просто ведь невозможно на все это смотреть.. Это все нездоровые идеи, а может и здоровые, но продвинуты каким-то задним проходом. И мы в этом всем с энтузиазмом участвуем. Мне очень жаль, что меня так подставили, что я сама так подставилась и подставила других. Чувствую себя максимально истощенной и опустошенной. Нельзя, конечно, быть такой вспыльчивой и жечь все на своем пути. А проще говоря - я извиняюсь за свою глупость и поспешные выводы. За оскорбления и последствия таких тяжелых безнадежных чувств. Сегодня чувствую себя дурой, уж как есть. Случается. Спасибо всем за участие и внимание.

0

шансон норм . той же Шарль Азнавур . блатняк - гуано )))

азнавур співає українською?)
0

41 минуту назад, BiZ сказал:

азнавур співає українською?)

Він справжній українець, хіба Ви не знали? :)

1

Петро Чайка

Вчора о 11:49 · 

В мене був в житті такий період, коли я їздив за кордон торгувати. Своєю машиною, челноком. Це зараз у нас все дорожче, ніж в Європі, а тоді, коли тільки розвалився совок, у нас все було дешевше. Ну і возили туди.
І ось, колись, в Угорщині, приїжджаємо на ринок зранку, з самого ранку, щоб місце зайняти. Йде по ринку і бачимо біля однієї полячки є місце. Хочемо стати там, а вона каже, ні-ні, рускім тут не можна.
Тут треба пояснити. Це зараз я нормальна людина, користуюся своєюрідною мовою, і мене легко можна ідентифікувати, як українця. А тоді я ще був, прости Господи, руськоязиковий(тьфу-тьфу-тьфу...), і саме за цим фактом та полячка і вирішила, що ми рускіе. Ось така, начебто дрібна деталь, а насправді вона може бути доленосною.
Ну тоді ми їй заперечили, та ви шо, кажемо, ми українці. Аа, українці, ну тоді ставайте.
Це з поляками нам було легко порозумітися. А ось з мад'ярами було важче. На рівні ринку ми ще могли спілкуватися, еть, кетту. харум, недь, йонаподківана там, чи вісенклатоши, а якщо екстремальна ситуація, як ця -
Їдемо по трасі, зупиняє поліція, витягують нас з машин, кладуть мордой ліца на асфальт, витягують пістоль, ставлять до голови і кричать, - "Рус, домой, домой!.
Кричимо, та ми не рус, ми юкрейн! Та куди там, емоції зашкалюють, ну думаю, щас грохнут нас.Так хвилин десять нас повозили мордами по асфальту, потім таки почули, що ми юкрейн, і відпустили.
Це давно було.
І ось зараз читаю в стрічці. В Любліне полякі добряче отпістілі українця. А потім сказали, що подумали. що це рускій, він ріською язикою варнякав. І тут вже неважливо, яка насправді причина, хоча, з мого досвіду, дуже вірогідно, що саме вона, важливо, що оркі з Мордору зі своєю язикою сприймаються в цивілізованому світі саме, як оркі, як дикуни, як виродкі людства. І вже від нас, українців залежить, чи хочемо ми бути з ними на одному щаблі, чи хочемо за них отримувати в око.
Якщо хочемо бути з орками братами, якщо хочемо отримати безкоштовних пістюлей, то їдемо в Польщу і там на магучей орковій язиці, радісно і сміливо проголошуємо - Здравствуйте, дарагіе товаріши полякі! І ловимо в ніс міцного польського кулака.
Вперед!

0

застав дурня богу молитися він собі лоба розіб'є
були в союзі всі атеїстами, потім всі стали страшне православними
тепер ті ж самі стали патріотами

1

22 minutes ago, Олексій Краснюк said:

А тоді я ще був, прости Господи, руськоязиковий(тьфу-тьфу-тьфу...)

ось ця деталь псує всю картину. Одразу бачимо таку ж саму вигадану пропагандистську туфту. Якщо одразу після Криму та Донбасу це ще якось сприймалось, то зараз вже ні. Льош, світ не стоїть на місці. Якщо бажаєш рекламувати мову - краще дай посилання на цікаве оповідання українською. А ось це "отпістілі" - ну таке ж саме бикарство, як і по той бік "поребрику".

1

а я ржу..вот честно. Прочитав  вот эту байку , что Леша  выложил, стало  сначала смешно, потом  противно до блевоты. А ведь кто то , прочитав  этот высер , реально поверит в него)))   Муж  ездит по Европе,  Польша  один из  пунктов   назначения, и полиция останавливала не раз,  и  муж  общается на русском, ну не сложилось  у него з мовою, и никто, никогда, ни разу  , ни  в  одной  стране   не  ложил  мордой  в асфальт  або  кулаком в лицо  за общение на русском.  В этом году были в Венгрии  и во Львове, общались   на русском,  все было нормально.))))))

господи..дай   ума ненормальным  урапатриотам 

то ти у львові не звертала уваги, шо в російйськомовних рахунки інші))
0

1 минуту назад, BiZ сказал:

то ти у львові не звертала уваги, шо в російйськомовних рахунки інші))

угу)))  ну не знаю...мож  нам конечно принесли якись рахунки не ти,  однако  с меню   цены совпали,  в отеле все были  любезны и помогали  нам решить   проблему возникшую, на заправках  делали кофе и никто мордой  в асфальт не ложил..за русский. 

После подобных   высеров, принципиально  хочется разговаривать только на русском. 

0

угу)))  ну не знаю...мож  нам конечно принесли якись рахунки не ти,  однако  с меню   цены совпали,  в отеле все были  любезны и помогали  нам решить   проблему возникшую, на заправках  делали кофе и никто мордой  в асфальт не ложил..за русский. 

После подобных   высеров, принципиально  хочется разговаривать только на русском. 

поговори зі мною російською, люба кацапочко)))
0

Только что, BiZ сказал:

поговори зі мною російською, люба кацапочко)))

с удовольствием, гы))))

0

14 минут назад, Новодворская сказал:

принципиально

:bv:

А до этого как было?

1

Только что, Clown сказал:

принципиально

:bv:

А до этого как было?

Вы как г-но...везде к подошве прицепитесь...

0

новодворська двигун форумних срачів
0

Только что, BiZ сказал:

новодворська двигун форумних срачів emoji23.png

сами скучали жеж..получайте..:icon_mrgreen:

0

5 минут назад, Новодворская сказал:

вы как муха , везде г-но находите

0

Только что, Clown сказал:

вы как муха , везде г-но находите

пока Вас не было и не воняло...

1

5 минут назад, Новодворская сказал:

пока Вас не было и не воняло...

так вот почему вас неделю на форуме небыло

0

0

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти

• Недавно просматривали   0 пользователей

Ни один зарегистрированный пользователь не просматривает эту страницу.